Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ondatra2
30. jan 2013

@najivka moja skusenost, ja som isla po MA v druhom tehu k Dr. az v 8tt. , ano dala mi duphaston, co v prvom tehu nie, viac mi dohovarala, aby som si davala pozor, viac sa mi venovala, ale PN prisla az od v 10 . tt lebo som zacala krvacat, ale z dovodu problemu s placentou, inak by ma asi na PN nenechali. cize tam bol iny dovod.

najivka
30. jan 2013

@ondatra2 Dakujem za info, je dobre vediet ze napr aspon ten duphaston niekedy predpisuju hned automaticky...neviem ci ho bude treba, ale ak sa mi nahodou podari otehotniet, skusim si ho aspon vypytat...

ondatra2
30. jan 2013

@najivka ja co som citala, tak duphaston je vraj dobry po spontannom potrate, lebo je to hormon okrem ineho na udrzanie plodu, pri MA vraj je to ine, prestane bit srdiecko. Takze z tohto hladiska to asi nie je potrebne, ale ja som to uzivala a vlastne uzivam stale poslusne podla Dr. Drzim palce pri druhom tehu

mamamonika
30. jan 2013

@najivka Ja som este neotehotnela, som len 2 tyzden po MA, takze ti neviem odpovedat na otazku. 😉

saallen
30. jan 2013

@najivka ahoj,myslim,ze zalezi aj od lekara,ale ja som MA mala v septembri ,teraz som tehotna a nijaky vacsi pozor na mna nedava,ani lieky nemam a ani PN,tak asi naozaj zalezi od lekara.prajem vela sil 🙂

najivka
30. jan 2013

@mamamonika ...prepac, otazku som smerovala skor tak do plena a zabudla som dodat "ak mate nejake" skusenosti"🙂

saallen
30. jan 2013

@najivka a este ako pise ondatra pri MA ti duphaston ani nic ine nepomoze,lebo babu prestane bit srdiecko a to liekmi neovplivnis ,bohuzial.☹

grelu
30. jan 2013

@najivka ono to celé závisí od lekára, ale v podstate nie je dôvod na pn. Duphaston nezabrani MA...ten sa používa na udržanie tehotenstva pri krvácaní alebo spineni. Su to hormóny, ktoré nahrádzajú činnosť žltého telieska. Po 12tt toto všetko už preberá placenta.
Pri MA bývajú dôvody skôr pri problémoch s nesprávnym vývojom plodu. Tam pomôže skôr kyselina listova a možno injekcie na riedenie krvi.

najivka
30. jan 2013

@saallen @ondatra2 hmm, som z toho trochu jelen🙂, lebo diagnozu mam MA, ale u mna to bolo tak, ze som najprv masivne krvacala, ale dieta sa udrzalo, cinnost srdca tam bola est asi tyzden, az potom zrazu skoncila...a uz ziadne krvacanie, nic...tak netusim☹ V podstate je to uz asi aj jedno☹...zo zvedavosti sa teraz pytam na hocijake hluposti, co ma napadnu, aby som prisla na to, co mozem nabuduce spravit inak alebo lepsie☹

najivka
30. jan 2013

@grelu Dakujem za odpoved...ako som prave pisala babam vyssie, mam v tom trochu chaos, ale tak uvidime, co mi povie dr. ak sa to raz podari...zatial sa predzasobujem kyselinou listovou, ascorutinom a kadejakymi vitaminmi 🙂 a to mi uz asi bude musiet stacit...a uz len dufat🙂

grelu
30. jan 2013

@najivka no ja som najskôr odpisala a až potom zistila, že baby tí už odpísali 🙂 No duphaston podľa mňa neublíži, uvidíš čo tí povie lekár

najivka
30. jan 2013

@grelu hej, aj mne to nejak zblblo, asi sme naraz zadavali viacero sprav🙂

suinka211
30. jan 2013

@najivka Ahoj, rada by som pomohla, no ja som po prvom MA a na dalsie tehu zatial nemam..... Drzim palce!

najivka
30. jan 2013

@suinka211 ...prepac prosim, otazku som smerovala skor tak do plena a zabudla som dodat "ak mate nejake" skusenosti".

najivka
30. jan 2013

@suinka211 aha, uz viem, pisala si o dvoch srdieckach, to ma asi zmiatlo...cakala si dvojicky?☹ Velmi ma to mrzi, toto su hrozne veci☹ Dufam, ze svoju davku nestastia sme si vycerpali aspon na najblizsich 10 rokov☹

suinka211
30. jan 2013

@najivka to je v poriadku netrap sa.......ano ano boli to moje malinke dvojicky......dufam aj ja a drzim palceky!

llenulka
26. feb 2013

ahojte,pozeram,ze je tu nejako ticho poslednou dobou..chcem si kratit cakanie na prvu MS po kyrete (missed abort v 8 +6 tt, tiez predtym bolo aj srdiecko ☹ )
a premyslam,ci cakat tri mesiace,ci nie,ci co vlastne a mam strach ☹

zuzana0612
26. feb 2013

@llenulka ahoj, ja tiež zvažujem čo ďalej, či čakať, alebo nie. ja som si dnes bola po výsledky histologie po MA. Kyret mi robili na začiatku 11 týždňa (1.2.2013) a vývoj sa podľa rozmerov zastavil v 8 tt. výsledky sú negatívne, nezistili nič. dnes mi bolo ale aj tak strašne, keď som išla od lekára. ms som ešte nedostala. je to "zatiaľ iba" štyri týždne. viem, že môže doraziť aj po 6-8 týždňoch, ale už teraz som z čakania nerozna.

llenulka
27. feb 2013

@zuzana0612 ja som po iba tri tyzdne,takze na ms zatial este nepomyslam..najskor som bola plna optimizmu,ze cim skor zacat, len napriklad vcera som mala krce na pravom vajecniku a zrazu mam strach..na kontrole cca 2 tyzdne po zakroku ma doktor sonom ani len nepozrel,iba prehmatal..sama od seba som sla na hematologiu,zajtra by som si mala volat o vysledky
ked pomyslim,ze sme sa snazili rok a teraz dalsi,mozno preto chcem cim skor zacat..a ked rozmyslam,ze co ak sa mi to udeje znova,tak nadavam sama sebe,ze si to zlymi myslienkami iba privolam..
ved aj som pri tom tehotenstve pred kazdou kontrolou bola velmi vystresovana,ci bude srdiecko..bolo.. o dva tyzdne zase stres a uz nebolo srdiecko..ale ako premyslat nad inym? neviem

llenulka
27. feb 2013

@zuzana0612 tiez mi vyvoj meskal podla rozmerov crl o dva tyzdne aj kusok..uz vtedy som tusila,ze cosi nie dobre to bude

zuzana0612
27. feb 2013

@llenulka presne ťa chápem. ja tiež neviem rozmýšľať o inom. stále si hľadám nejaké články o dôvodoch a o všetkom možnom. mám doma na pc uložený jeden článok, ktorom podľa nejakých výskumov píšu o tom, že žena po MA by mala otehotnieť čo najskôr. keď prídem domov, môžem ti to sem hodiť. teraz som v práci. mám ho tam uložený preto, aby som sa mohla utvrdzovať v tom, že môžeme začať aj hneď aj po prvej ms. a už som si tu písala aj s jednou snažilkou, čo otehotnela a ani nemala prvú ms.
a zistili ti niečo aj z histológie?
ja som bola na hematologii na testoch ešte pred troma rokmi. mám zistenú vrodenú MTHFR heterozygot. ale hematologička usúdila, že nepotrebujem žiadnu liečbu a gynekolog na základe jej papiera určil, že toto nebolo príčinou MA. inak som u nej bola po potvrdení tehu v deviatom týždni

raketka25
27. feb 2013

@llenulka mozem sa spytat, odkial si, teda kde si bola na hematologii? To ta len tak na hematologiu zobrali? Lebo ja som sa tam pokusala dostat, ale povedali mi, ze bez odporucania ani nahodou...

zuzana0612
27. feb 2013

@raketka25 záleeží na meste, kde je hematologia. u nás tiež nechcú brať bez doporučenia.

llenulka
27. feb 2013

@raketka25 mne to gynekolog nepovedal,iba tu som sa docitala,ze sa to zvykne riesit a posielat na vysetrenie az po dvoch,troch potratoch..ja som si nasla cislo na hemato tu u nas v lipt.mikulasi a doktor povedal,ze samozrejme,ze mozem,je to bezplatne,do aprila netreba vymenny listok a ze potrat je zdravotna indikacia..ked som prisla,sestricka zlatucka,aj doktor,ze chapu,ze sa chcem uistit a ak sa da,predist podobnemu v buducnosti..skuste dievcata aj inde..zalezi od ludskosti doktorov

llenulka
27. feb 2013

@zuzana0612 zaujimavy clanok..ta skratka tej tvojej formy neviem sice co znamena,ale viem,ze nejaka sposobuje potraty do prveho trimestra,kym nie je placenta a ina az vo vyssich stupnoch tehotenstva,mozno preto usudili,ze to nebolo u teba pricina..studovala som biologiu,mna sa doktori len tak lahko nestrasu 🙂 posunme dako cas,hm..napisem zajtra o vysledkoch..inak,o histologii mi nevravel nik nic,len primar hned po zakroku,ze pricina sa nikdy nezisti..pche..ked nas beru ako cislo a nie ako ludi a chlap doktor zenu v tomto nepochopi

zuzana0612
27. feb 2013

@llenulka ja som dala moje výsledky z hemato jednej známej tu z MK a ona ich mala u jej hematologičky a ona povedala, že pri mojej forme potraty nebývajú, ale všetko záleží od hodnôt krvy. a že keď budem znova tehu, tak k nej môžem kludne prísť a ona mi krv vyšetrí. to je lekárka z TT. takže nabudúce idem k nej.
to ti fakt o histologii nič nehovorili? mne to povedal lekár hneď, ako mi oznámil, že sa miminko nevyvíja a musím na kyret. povedal mi hneď k tomu, že tri týždne nemáme sexovať, pol roka sa snažiť a o tri týždne budú výsledky z histologie. a to mi vlastne aj na gynekologii po zákroku, keď ma prepúšťali, povedala sestrička. lekár povedal, že všetko, čo odoberú z tela, každé tkanivo sa posiela na histologiu.
ten článok keď si väzmem už len tú časť o veku je určite v niečom pravdivý. ak budem čakať, vek mi ubúdať nebude a potom zase iné riziká pribúdajú. a nikto nezaručí, že sa o nezopakuje, ak budem pol roka čakať

llenulka
28. feb 2013

@raketka25 vysledky z hemato - vysoka hladina zeleza, co byva pri poskodeniach pecen alebo tak..lenze vraj pecenove testy su v poriadku..poto m nejake velke erytrocyty oproti normalu,nasadi mi nejake lieky a vraj dalej na geneticke vysetrenie mi da odporucanie..ze to nesmie byt taka vysoka hladina,lebo po case to zacne poskodzovat organy,ked sa iba uklada v tele a nevyplavuje..dobre,ze som sa tam nanutila sama od seba..idem tam osobne,hned o desiatej,ak zistim nieco viac,napisem sem

zuzana0612
28. feb 2013

@llenulka no som zvedavá, čo viac ti povedia. či to mohla byť príčina. určite ti lekárka nejako pomôže

llenulka
28. feb 2013

ja som teda moc nepochopila,dostala som Flavobion,co je na podporu pecenovych buniek (ale ze pecenove testy mam v poriadku),vraj som asi prekonala nejaku zltacku,mononuklozu alebo este nieco mi diktoval..lenze mne tri dni pred zistenim potratu brali prvu krv ako tehotnej a tam som mala vsetko ok,a tam su aj tieto ochorenia a vsetko negativne som mala
povedal,ze vysledky zaniest svojmu zenskemu a on rozhodne,ci ma da presetrit na genetiku a na zistenie trombofilneho stavu (tam napisal otaznik do spravy)..ja som bola v tom,ze trombofiliu mi zistuju na hematologii v tychto testoch..som z toho magor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre