Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ninuska8
11. jan 2009

resetka je mi to luto, ja som bola na kyret presne v ten den ako ty, tak asi viem ako sa citis, ja ani neviem v ktorom som bola tt, zistili ho len podla hcg,ktore velmi kleslo...skoda teraz tych komplikacii, ale neboj vsetko bude oky

normalne si ma vydesila stym sexom, mne doktor nic take nepovedal, asi preto lebo som sa ho nepytala, no ja som uz mala sex vcera, tak dufam ze neposkodi 😖 ale budem sa snazit to obmedzovat...no ale je to tazke kedze sme len styri mes. manzelia 🙂 no nechcem zachadzat do intimnosti, idem svojho mileho pobalit na tyzdnovku....konecne po sviatkoch pohodka 🙂

resetka drzim ti palce aby to dobre dopadlo a ako povedala aspinka - kuriruj sa

cukruska1920
11. jan 2009

mi sme sexovali asi 2 tyzdne po kyrete... nemala som ziadne komlikacie tak sa dalo....

vevoncek
12. jan 2009

dobré ránko

resetka tak to ma mrzí čo si musela prežiť a aj čo ešte prežívaš dúfam že ti bude čochvíľa lepšie a že tvoje zdravotné problémy úplne zmyznú a určite budete mať za chvíľa bábätko
ja som tiež taká že zakaždým myslím na to najhoršie snažím sa tak pripraviť na tie veci čo by mohli nastať a možno aj vďaka tomu sa dokážam s tým všetkým vyrovnať.Držím ti päste

jaruska74
12. jan 2009

tak mna nakoniec objednali na tu kyretaz az na stredu.....takze cakam do stredy 😒

angela77
12. jan 2009

Ahojte baby,az mi chlpy stoja,ked to vsetko citam,ale musime verit a dufat ,ze tento rok bude naozaj lepsi. Aj ked po dvoch missedoch ma naozaj vsetok optimizmus presiel. 3x uz by som to nezvladla. Neviem cim to je,ale v dnesnej dobe pride o babo kazda 3 zena. Mne uz len ostava cakat do konca mesiaca na vysledky a potom sa uvidi. Dnes uz idem do prace 1x,necitim sa na to ,hlavne po psychickej stranke,vsetci to vedeli,bojim sa otazok,nemam chut sa o tom s niekym bavit.

tilly
12. jan 2009

angela, to poznám, tiež sa mi nechcelo s nikým sa o tom baviť, ale muselo to prísť, radšej o tom otvorene poviem, ako keby okolo mňa mali chodiť a šepkať si za chrbtom, alebo sa na mňa sústrastne pozerať...

baby, nebláznite, už sa sem nepridávajte, roďte, nemissedujte ... ☹ 😢

angela77
12. jan 2009

Ja viem Tilly,vies 1X som to niesla lepsie po psychickej stranke,ale teraz sa to stalo v 16t,ten porod a tak..No musime verit ze naozaj uz ziadne missedky pribudat nebudu,len tehulky. A aj my si budeme coskoro pisat o tom ako je nam zle,ako male kope...

vevoncek
12. jan 2009

ahojte ja som skoro nikomu nehovorila že som tehotná a tým pádom som nemusela riešiť to že im budem musieť o tom hovoriť, ale možno by mi bolo lepšie keby som to mohla zo seba dostať.

najviac mi ubližuje to ako sú všetky maminy šťastné so svojimy bábätkami ja som šťastná že sú šťastný ale občas nezvládam pohľad na tie deti a najhošie je keď mi vrazí švagriná svojho pol ročného syna do rúk vtedy mi je tak ťažko ale keďže nevie čo som prežila a ani jej to nechcem povedať, lebo kto to neprežil nepochopí tak jej to ai nemôžem vyčítať ona si myslí že som celá bez seba keď sa môžem potešiť aspoň jej synom ale v skutočnosti mi je ľúto že už som mohla byť tehotná a z toho by som sa tešila veľmi

dnes na mňa nejako všetko doľahlo tak mám takú zlú náladu

cukruska1920
12. jan 2009

vevon...ahoj...nepripustaj si to tak... ja uz som sa uspokojila s myslienkou ze ak bolo babo chore tak je dobre ze sa to stalo tak skoro nech potom... dnes som bola aj u obvodnej lekarky a aj ona hovorila ze ak to tak malo byt tak sa neoplati tomu branit lebo ze priroda to aj tak vyriesi posvojom... my sa uz opat snazilkujeme a teraz cakam ci pride alebo nepride mrcha... tak uz pozeram len dopredu a nato co sa stalo nemyslim...tak sa skus od toho odputat aj ty a uvidis ze to bude jednoduchsie

angela77
12. jan 2009

Vevoncek,pises mi z duse,aj mam naladu pod psa,ja som to nikomu nechcela povedat,tajila som to az do 15t,ale potom som bola odhalena aj rodicmi aj kamaratmi,lebo uz som mala brusko. Som stihla postava tak to bolo vidno. A aj tak som si povedala,ze uz sa snad nic nestane a v 16t som bola na beznej kontrole a bolo to vsetko v haji.Po prvom misssde to vsetci dost tazko niesli,hlavne rodicia,tak som ich chcela usetrit bolesti,keby nahodov...Tak sa trapia so mnou vsetci znova. Ja uz budem mat 32r.,tak aj to ma trapi a ta 6 mesacna pauza,co ma caka!!!Cas tak leti. Mam 2 kamosky co su tehotne,ta jedna o mne nevedela,ze som bola znova tehu a v v ten den ako som sa vratila z nemonice mi volala ze je v 13t,tak som sa musela zdrziavat,aby som nerevala.

vevoncek
12. jan 2009

cukruška ja sa netrápim už kôli bábu aj keď občas ma to zoberie a väčšinou sa to stane vtedy keď mám blbú náladu ako dnes ja to tak beriem že sa to nestalo pre nič za nič asi nebolo niečo v poriadku ale dnes mám fakt blbú náladu ráno to bolo v pohode ale potom sa mi pokazila nálada kôli mojej blbej robote keby som bola tehotná zobrala by som si dovolenku a hotovo ale keďže nie som tehotná tak to tu musím trpieť a tým pádom myslím na kraviny a je mi čím ďalej psychicky horšie

angela rozumiem tomu ja som to chcela povedať keď som bola na kontrole a bola som 7tt a to som ešte nevedela že missed prežili aj baby ktoré boli v 24tt keď mi môj muž hovoril na moju sestru že sa nespráva ako keby bola tehotná ale chorá tak som to nechápala ale po tomto čo som prežila sa už asi aj ja budem sparávať ako chorá a budem si dávať sakramenský pozor na seba aby sa nestalo to čo sa stalo. je to strašne keď sa to stane 2x to už človek pomali stráca nádej ale musí tam byť nejaká príčina prečo sa to stalo možno by si mala zostať doma na rizikovom ja tiež uvažujem že keď budem druhý krát tehotná tak asi zostanem doma

ema7
12. jan 2009

Ahojte,
ja som už skoro 3 mesiace po MA, doktor mi predpísal antikoncepciu, aby sa zregenerovala maternica a aby som neotehotnela. Mám ju brať ešte 2 mesiace. Lekár čo mi robil MA mi vravel, že mám počkať 6 mesiacov, aj môj gynekológ to vravel, že je lepšie počkať 6 mesiacov. Ja sa už neviem dočkať kedy sa budeme môcť začať snažilkovať a zároveň mám veľké obavy či sa nám zadarí a či to mojou psychikou neovplyvním. Lenže keď mne sa nedá nemyslieť na to.Neprejde deň, aby som si nespomenula na ten hrozný deň :o(. A to mám 2 tehotné kolegyne, čo sú tak tehotné akoby som bola ja...
Tiež keď budem druhý krát tehotná budem chcieť ostať doma, aspoň prvé tri mesiace určite, lebo cestujem do práce 35 km, tak to cestovanie nie je ktoviečo.
Takže sa môžeme začať snažiť až v apríli. Je tu niektorá kto tiež môže začať v apríli??

ninuska8
12. jan 2009

ahoj ema7, pridavam sa k tebe aj ja sa zacinam snazit od aprila, no iba po trojmesacnej lehote, tak mi povedal moj doki, ´tak ho idem pocuvat 🙂 koncom marca by som mala dostat tretiu mrchu a po nej idem na to, hoci tiez neviem ci to je spravne lebo v maji ma cakaju statnice...a teraz som tiez prisla o babatko mozno kvoli stresu zo skusok tak neviem, ja to nechavam tak ako ma byt...
neviem ci je antikoncepc. dobre riesenie...ja by som ju nebrala...najma ked uz mas tri mes. za sebou, vybodni sa nu a skuskaj od teraz...pokial sa na to citis...
a v ktorom tt si mala MA? prve tehu?
budem ti drzat palce...pa

jaruska74
12. jan 2009

mna dnes est elen objednala na stredu na kyretaz.......moj laker mi povedal ze po dvoch menstruaciach zacneme znovu

skybaby
12. jan 2009

ahojte babulky 🙂 tak my uz tiez pomaly zaciname snazilkovat, mam za sebou 3 mrchy, tak sme si povedali, ze nebudeme davat pozor a nechame to na nahodu a telo si aj tak spravi co chce 😉
priznam sa ze ma uz cely tento kolobeh nebavi ... cakanie na ovulku, ktorou aj tak nie som si ista kedy je, usilovne snazenie a potom cakanie na mrchu a potom vsetko od zaciatku, uz fakt na to nemam nervy a zacina mi to pomaly byt jedno
angela ja budem mat tiez za par mesiacov 32 a hoci by sme podla dokiho mali mat pauzu az do oktobra, nebudeme ho posluchat ... mam pocit ze v mojom veku uz fakt nemam na co cakat a ako bude tak bude a dufam ze bude dobre 😉
cukrus tebe pomaly treba drzat aby mrcha neprisla, ze? tak drzim 😉
nejako sa tu dlhsie neobjavila kodada? alebo sa mi to zda?

ema7
12. jan 2009

MA som mala v 6tt ☹ A ty?
Nad tou antikonc.som veľmi rozmýšľala, či ju brať alebo nie. Písala som aj do poradne gynekológovi na mamaaja.sk. Zháňala som viacero rád. A on mi ju odporučil tiež. Ževraj maternica a vaječníky oddychujú, lebo nedozrieva vajíčko, čiže všetko je v kľude. No neviem. Ešte asi doberiem toto 3-tie balenie a prestanem. Ja pracujem a študujem. Takže viem, čo sú to stresy zo skúšok. Som vo štvrtom ročníku, takže kebyže sa zadarí, tak by sa nám narodilo bábätko nejako pred štátnicami. Ale nejdem nič odkladať, v prvom rade a na prvom mieste je dieťatko. Škola sa dá prerušiť a pokračovať neskôr. No, síce u Teba je to kebyže sa zadarí, tak by si bola na štátnice v prvom - druhom mesiaci, že? Tak to by som asi počkala. Ja by som mala nervy, neviem. Tak si po štátniciach urobte s drahým oddych, choďte niekam na predlžený víkend, budete obaja v kľude a určite sa zadarí 🙂 A koľko máš rokov?
jaruška, nechápem Tvojho lekára, prečo Ti odďaľuje ten zákrok. A krvácaš? Ja som začala trocha krvácať a potom zo mňa vypadla údajne zrazenina alebo čo a hneď ma nechali v nemocnici a ráno mi hneď robili MA. Mali podozrenie na mimomaternicové, ale nakoniec mi laparoskopiu nerobili.

ninuska8
12. jan 2009

ema ja som bola asi v 5tt, nevedeli to presne urcit lebo nic nebolo vidiet na ultrazv.,len podla meskania menstruacie a priblizneho mojho odhadu oplodnenia...ja som zacala len trocha spinit na prvy sviatok vianocny, hned som utekala do nemocnice lebo teta je tam sestricka a vedela ze to nie je v poriadku, doktor ma vysetroval aj vaginalne a potom som sa dost rozkrvacala ako pri normalnom menzese...vychadzali zrazeniny, ostala som v nemocnici, napichali ma s niecim a cakala som na vysledky hcg, no ale cez sviatky to bolo onicom v tych labakoch tak mi to brali az 29. 12. hned vysvitlo ze plod nezije lebo to kleslo z 900 na 200. Na kyret som v ten den ist nemohla lebo som uz jedla tak ma objednali na dalsi, esteze tam bola teta...Tak som v nemocnici stravila pat dni cakanim co bude, a neprajem to nikomu...myslela som ze ma na kyret nevezmu ze to nechaju zo mna vyjst same pri krvacani sak predsa to nebolo take velke, ale povedali ze pre istotu, aby som nedostala nejaky zapal abo co...hned potom som sla domov,
Asi mas pravdu s tym pockanim do statnic...len teraz neviem ci mam posielat ziadosti do roboty alebo co 🙂 ja uz koncim, mam len 22 tak mi to celkom vyslo narychlo...niekedy mam pocit ze vsetko sa v mojom zivote deje dajak rychlo...mam byt ucitelka a k tym deckam sa mi nechce ist takej mladej sak ma znicia, som si planovala ze pobudnem na mater. a potom sa zrelsia vratim ucit...neviem, a ty mas kolko? Dlho ste sa o babatko snazili? s tou anik. ti neviem poradit mozno doktori vedia lepsie, ja si len myslim ze to je neprirodzeny zasah do organizmu, preco by ti to tam teraz malo oddychovat? nech sa deje, nech sa to pripravuje...mam pocit ze po vysadeni budes zas akoby na zaciatku, myslim po kyrete...neviem...kazdopadne do aprila ma pockaj aby som nebola sama 🙂 🙂potom sa spolu prelozime do inej temy...

klaudia15
12. jan 2009

ahojte vo štvrtok som bola u lekára, po kyrete som mala 1 mrchu a otehotnela som, teraz som cca v 5t srdiečko zatiaľ nebilo, baby viete ako sa bojím že som to prepiskla, teraz pôjdem k lekárovi 22.1. povedal mi len toľko že je tam fazuľka ktorú som aj videla a uvidíme ako sa bude vyvíjať... verím tomu že bude všetko okej...

zuzub
12. jan 2009

ahojte, som po druhom MA a lekar mi dnes odporucil antikoncepciu vraj nech sa mi upravi cyklus a hlavne by som minimalne nemala 3-6 mesiacov otehotniet, kedze som mala 2x MA za 9mesiacov.viete mi poradit nejku "dobru"? dakujem.

bianca
12. jan 2009

ahojte

zuzub a zistovalo sa preco sa stalo?

aspinka
12. jan 2009

klaudia ver ze to bude ok a nemysli na zle. Ked je fazulka OK je uhniezdena a uz sa ta len tak nepusti!

zuzub
12. jan 2009

bianca este sa len bude zistovat teda aspon dufam, doki caka na vysledky z histologie..... take neviem

bianca
12. jan 2009

zuzub nenechaj sa odbit.Nech ta posle aj na imunologicke vysetrenie ked ta toto nestastie postretlo 2x

klaudia15
12. jan 2009

aspinka dakujem za podporu a je mi lúto čo sa stalo držím ti palce... ešte raz dakujem

zuzub
12. jan 2009

bianca ty si niekedy brala nejaku HAK?

kodada
12. jan 2009

skybaby som tu, ale chodila som vas len citat, akosi som nestihala ... 3 mrcha skoncila a ideme sa snazilkovat ... verim ze sa rychlo zadari, casu ale mame dost, ja budem mat v marci 26, mm ma 29.

ninuska8
12. jan 2009

klaudia blahozelam...ver ze to bude dobre.....

baby a co sa mozem dozvediet z histolog.vysetrenia?

aspinka
12. jan 2009

ninus ja som sa nedozvedela nic a vela bab predomnou tiez doki povedal ze aby vedeli 100% muselo by to ist na morfologiu na moju ziadost.

jaruska74
12. jan 2009

z histolog sa da ze vrja zistit ci tam nebol dajaky zapalovy zarodok.......aspon mne tak povedala ze to z toho zistia.

vevoncek
13. jan 2009

Dobré ránko

ja som tiež študovala na vysokej škole a už by som to asi nechcela prežiť odznovu ale čo sa týka štátnic tak som mala len taký malý stres, pretože som vedela že je to len taká fraška a stačí keď človek nezostane ticho treba začať hovoriť to je jedno čo samozrejme nesmie to byť od veci musíto byť z toho predmetu z ktorého si vytiahnete otázku ale treba začať s omáčkami a potom keď opadne stres tak sa všetky spomienky na predmet objavia a budú vás musieť stopnúť v rozprávaní takže stres zo štátnic mať nemusíte.

čo sa týka tej HAK tak ja by som ju brala tak ako doki povedal iba keby to bolo naozaj nutné čiže keby som mala dva kyrety za sebou tak asi áno alebo keby mi ju predpísal doki na tieto 3 mesiace tak by som ju brala ale na upravenie cyklu asi nie to by som si rašej kúpila nejaké kvapky na prírodnej báze a určite by som si ich kúpila aj pred doužívaním HAK, lebo HAK niekedy zvykne rozhádzať cyklus a mne tie kvapky pomohli k tomu aby som bola tehu a nielen mne niektoré baby síce museli užívať tie kvapky dlhšie ako mesiac aby zaúčinkovali. Ale zabrali a to je dôležité.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre