Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

majkulik
25. máj 2015

@snehulienka82 ved hej, mas pravdu, ono je to tazke, hlavne ked to bolo po 3 IVFku posledne embryjko. ja si toto vsetko uvedomujem, ale neviem sa s tym zmierit, neviem to pustit z hlavy. viem, ze pozitivne je, ze sa to konecne ujalo, bolo nadherne vidiet srdiecko. 😢

majkulik
25. máj 2015

@snehulienka82 viem, ze to vyzera tak, ze sa lutujem, ale uvedomujem si, ze je to lepsie takto akoby malo byt male chore. viem, ze to tak priroda zariadila a zerjme to ma daky zmysel. ale neviem otocit list a ist dalej

snehulienka82
25. máj 2015

@majkulik moja, mrzi ma to. bez IVF to vobec ani nepojde? co vam povedali? ked chces, kludne mi napis do spravy.

tyli
25. máj 2015

@majkulik mne trvalo po tom cca necelé 2 týždne kým som sa dostala do ako takej rovnováhy. ostala som ešte doma, doktor mi to ponúkol. niekto ide hneď do práce, no mne to pomohlo. vyplakala som sa, ináč by som v práci nevedela fungovať. teraz je to 2 mesiace a mávam stavy keď mi to príde ľúto a chytajú ma mierne úzkostné stavy, no zvládam to.

tyli
25. máj 2015

@majkulik úplne chápem tvoje pocity, ja som to vnímala a vnímam rovnako ako ty. tiež sme mali niekoľko neúspešných IVF, potom sa to podarilo úplne náhodne, keď už sme to vzdali a takto to skončilo. teraz čakám na výsledky z hematológie a idem na nejaké vyšetrenia ešte do NURCH. veľmi by som chcela byť opäť tehotná, no zároveň sa bojím, že sa to celé zopakuje.
posielam ti veľké objatie, chce to čas.

majkulik
25. máj 2015

@tyli dakujem. snazim sa aj cvicit, ale nepomaha to. mna prave doktorka nechce nechat doma na PN, nie je dovod, ze to bolo v nizkom stadiu. o to horsie, ze som prisla aj o pracu, takze putujem na urad prace. som tak dako tajne dufala, ze menzes pride v klasickom termine a v auguste uz mozeme ist dalej. - teda ak budu peniazky. ale tym, ze sa to vsetko posuva tych 4-6 tyzdov podla milostivej, tak ma to uplne odrovnalo. za normalnych okolnosti ma hoc co nezlomi, ale normalne neviem neviem neviem ako dalej. davali mi 20% ze budem chodit kv chrbtici, rozchodila som to, ale mam pocit, ze dusa sa hoji podstatne tahsie ako telo.

snehulienka82
25. máj 2015

@majkulik na PN-ku ta moze vypisat obvodny, alebo gynekolog.

majkulik
25. máj 2015

@snehulienka82 ja uz som od stimulacie PN. a hned po kyretazi ma chcela z nej vysupovat. ☹ ze nemam narok byt dalej PN

babydesire
25. máj 2015

Ahojte, už mesiac lustrujem internet a čítam a čítam stále dokola všetko o MA o potrate a hlavne vaše osobné príbehy s potratom, pretože .... tiež som to zažila, pred mesiacom, neviem sa stým vyrovnať, mám už 28 rokov, o mesiac 29 a vlastne od nejakých 10rokov túžim po dieťatku, takže už asi 20rokov, tá túžba rástla čím som bola staršia, najhoršie to bolo po 25tke, to už bola posadnutosť, nie túžba mať dieťatko ale potreba,, no nemala som šťastie na mužov,, až pred rokom a pol som konečne našla svoju lásku, splnil sa mi sen a spolu si plníme dalšie, dieťatko bol náš najväčší sen a ked som po mesiaci a pol snaženia otehotnela tešili sme sa... neverila som že by som mohla mať takú smolu a o dieťatko by som prišla, ved obaja sme uplne zdravý, po dieťatku sme túžili tak sa nič nestane,, i ked to že som nemala žiadne tehu príznaky mi prišlo divné, no nenechala som sa tým vyviesť z mieri,, a potom sa to stalo, slabunké krvácanie, preplakaná náhla cesta do nemocnice, upokojenie že je dieťatko v poriadku a hospitalizácia v nemocnici na udržanie... nevyšlo to, na kontrolnom ultrazvuku 27.4.15 mi zistili že dieťatko sa nevyvíja a srdiečko nebije, nemohla som dychať, prišlo mi zle, dva dni som vkuse plakala, nespala som, pomyslenie na druhé dieťa ? NIE, ja chcem toto,, prečo nám zomrelo ? čo bolo zle ? neviem, nikto mi nepovedal,, nerozumiem tomu... práve mám prvý menzes a dúfam že druhý už nepríjde, že budem mať ovulku (bo v prvom cykle som ju nemala), že otehotním a že to tentokrát dotiahneme do úspešného konca... držím vám všetkým palce nech sa to už viackrát nestane a nech sme šťastnými mamičkami

poohie
25. máj 2015

@babydesire je mi luto, cim si si musela prejst. prajem ti, aby vam bolo dopriate druhe dietatko cim skor a aby ste si ho mohli uzivat mnoho rokov. samozrejme, ze vase prve vam uz nikto a nic nenahradi, ale aspon ciastocne moze zmiernit tvoj smutok...

babydesire
25. máj 2015

@poohie dakujem za podporu,, dúfam, že príjde druhé a to čoskoro a teraz sa nám narodí zdravé a živé... na prvé nikdy nezabudneme a vždy bude naše prvé... velmi som ho lubila, prihovárala sa mu, tešila sa z neho,, neviem či to bol chlapček alebo dievčatko, ale tak nejako cítim že to bola naša princeznička,, hrozne to bolí, a velmi mi chýba :(

babydesire
25. máj 2015

Bola som v 10tt. ... 10týždnov som bola mamička a teraz som už mesiac sama .. veeelmi mi chýba náš drobček

tyli
25. máj 2015

@babydesire držím palce, u teba nie je dôvod aby to nevyšlo. vek nemáš vysoký, podarilo sa vám otehotnieť po krátkej dobe. verím, že už čoskoro sa budete opäť tešiť 🙂

@majkulik je to tak. ale uvidíš, časom to prebolí, bude to miernejšie. ja som vlastne PN -ku mala a doktor mi ju nechal do termínu ako som mala ísť na sono. možno preto mi nerobil problém. mne to veľmi pomohlo. týždeň som bola slzavé údolie. riadne som sa vyplakala, komunikovala tu na MK, to mi tiež pomáhalo. doma som o tom nemohla s nikým hovoriť. po kyrete som pila alchemilku a užívala omega 3 a pupalkový olej. menzes som dostala presne ako som mala. či som mala ovuláciu som nezisťovala. teraz by som mala mať akurát druhý krát, ale tento mesiac to ešte nechám na náhodu, žiadne testovanie. aj tak doktor odporučil počkať 3 mesiace. 🙂
Niečo sa mi marí, že sme si už písali. nechodila si do GF v BA? alebo nejaká iná téma to bola?

tyli
25. máj 2015

@babydesire tiež som bola v 10tt, aj veľkosť embryjka bola na 10tt ako mi povedal doktor, ale príznaky mi začali odznievať v 9tt. cítila som že niečo nie je v poriadku, tak som išla skôr na kontrolu a bolo to tak. žiaľ. posielam objatie.

poohie
25. máj 2015

@tyli @babydesire baby ale to nemusi byt priznakmi - teda mozno moze, neviem. ja som mala tehotenske priznaky nadalej a babatko bolo uz cca 2 tyzdne mrtve. to sa neda tak povedat. ja len aby ste sa nabuduce zbytocne nebali, mnoho zien nema ziadne priznaky tehotenstva a deticky su uplne v poriadku. kazde telo je ine, kazde tehotenstvo je ine a aj pocas neho sa to moze vselijako menit.

tyli
25. máj 2015

@poohie veď áno, no ja som bola na rizikovom, mne v 9 tt zanikli všetky príznaky: nevolnosti, prsia, tak zvláštne ma jeden večer pichalo v podbrušku, ináč ako keď sa rozťahuje maternica... a keď som mala po týždni výtok, sfarbený mierne do zelena, nie veľa, trošku... tušila som, že niečo nie je v poriadku. ☹

majkulik
26. máj 2015

@tyli ahojky, ano, boli sme v pipinach z GF alebo slovenky v Brne. dakujem za slova. ja sa momentalne neviem dospat, v noci placem zo spanku, zobudzam sa totalne grogy, cez den sa snazim vydrzat, padne tma a ja odpadnem ako kabela, a rano - uplakane oci . . . .
je to velmi tazke

tyli
26. máj 2015

@majkulik vyplač sa koľko potrebuješ. potrebuješ to dostať zo seba. mne to pomohlo, aj keď stále prídu chvíle, keď ma chytá smútok. ja som bola rovnako tehotná s kamoškou, ja len o 1 tt viac ako ona. tak je to ťažké, keď spolu hovoríme o jej tehotenstve a uvedomujem si, že aj ja by som bola tehotná, to celé prežívala čo ona práve teraz. ale život je už taký. snažím sa nastaviť myšlienkami tak, že čo má prísť príde. ak nie, ostaneme pri jednom dieťatku. (už jedno máme) u mňa už veľa zohráva aj vek, mám už 38 r. tak už toho času veľa neostáva, po 40-tke už dieťatko nechcem.

majkulik
26. máj 2015

@tyli no ja som bola s kamaratkou +/- 4 dni . . . ja mam uz 36 prec a este nemame dietatko. ano mas pravdu, co ma byt to bude. ale niekedy sa s tym velmi tazko zmieruje. . .

snehulienka82
26. máj 2015

@majkulik treba verit, ze to vyjde.

majkulik
26. máj 2015

@snehulienka82 hej. .. len ked vidim tie zeny a nezodpovedne pary, kypi mi krv. byvala kamaratka - nemali kde byvat, nemali nic, potratila v 20tt a este v sestonedeli to do nej napalil na plno a uz je aj po porode. mm by si nikdy nedovolil riskovat moje zdravie takymto sposobom, hlavne ked jej povedali ze si ma davat pozor. och. bezohladny, sebecky dilino.
a take pary, ktore maju aj to zazemie a snazia sa a maju tolko lasky pre tie deticky . . . . .
asi je to naozajt tak, ze kazdy ma ten svoj kriz na pleciach

snehulienka82
26. máj 2015

@majkulik Presne ako pises. Ja mam kamaratku, co ostala tehotna s frajerom po 2 mesiacoch znamosti, v pohode vynosila a porodila. Byvali v takej chatrci, doslova, 120 rocny dom, rychlo sa zobrali. Potom rok mali ochranu, nejake vnutromaternicove teliesko, alebo co, ale to sa jej tak sex moc nepacil, nemala chut a pod. Tak to po roku dala prec, este vyratala, kolko dni musi odpracovat, aby vobec mala narok na materske a mne povedala, ze do 4 mesiacoch su proste tehotny vsetci, lebo v jednom mesiaci mas pravdepodobnost otehotnenia 25 %... a 4*25 = 100 ... nekomentujem. Po nejakej kratkej dobe ostala tehotna, ale nikomu nehovorili nic, az zrazu sa ozvala, ze ona za chvilu rodi... a 3 mesiace po porode bola opat tehotna s 3. babatkom, lebo pocas kojenia zena neotehotnie... takze asi tak... jej muz zaraba strasne malo, ale v pohode. nezavidim im, ale pride mi to max. nespravodlive...

majkulik
26. máj 2015

@snehulienka82 och joj. alebo dalsi pripad. ona ma tazku psychicku poruchu - depresie. bola s nimi niekolkokrat hospitalizovana, jej brat spachal samovrazdu - lebo to je dedisne a ma 4 deti!!!!!! chapes to?! to ja teda nie.
ja tiez nikomu nezavidim, nech si ma. ale ano, a ja mne to pride nespravodlive.

snehulienka82
27. máj 2015

@majkulik neboj sa, dockame sa aj my, len sa mesmieme vzdavat 😉

majkulik
27. máj 2015

@snehulienka82 snad ano . . .verim tomu

majkulik
27. máj 2015

je mi do placu, ked vidim tie albumy kde sa baby tesia dusiku na teste a potom je z toho za par mesiacov tam je maly vonavy umrncany uzlicek . . . ja mam stale na stole tie svoje a nemam sil ich upratat.

marxi
27. máj 2015

ahojte zienky, tiez som po MA uz skoro mesiac ale pocity mam skoro take iste ako v tu chvilu ked mi lekarka oznamila tu nestastnu spravu pri kontr. ultrazvuku v 10tt "nie je akcia srdiecka". bol to pre mna neskutocny sok este pred 10 timi minutami som videla tehotensku knizku s mojim menom kt., mi chystala sestricka a nakoniec som od dr. odchadzala s papierom na kyretaz. neskutocna bezmocnost, smutok, hnev. so svojimi blizkymi o tom nedokazem rozpravat o 2 tyzdne mam svadbu ktoru sme chceli hlavne kvoli babetku chceli sme mat vsetci traja rovnake priezvisko. no ostali sme uz len dvaja.

majkulik
27. máj 2015

@marxi ahojky, to mi je velmi luto, presne viem, co prezivas. . .

marxi
27. máj 2015

@majkulik mne je tiez luto ze je nas nestastnych tak vela.

majkulik
27. máj 2015

@marxi ani mi nehovor. je mi z toho strasne. . . ja som prisla o babo 6tt+5

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre