Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

zlatat
2. okt 2012

@ondatra2 ďakujem, aj ja ti veľmi želám, aby si už nemusela dlho čakať na // a aby si to už dotiahla do úspešného konca. Pravdu máš v tom, že sa nedá na to nemyslieť, keď človek veľmi túži po bábätku.
Aj my sme rovnako ako moja segra čakali 2 roky, kým sa nám 1.syn podaril.
Druhý na počudovanie na 2.cyklus po vysadení HAk no a na toto tretie ... hmm, 3 roky sa nedarilo, potom prišli tie neúspešné tehotenstvá, čas neúprosne medzitým uteká a ja budem mať v apríli 40 na krku 😖 😖

zeytin
2. okt 2012

@ellly Juj, je mi to luto... Hej, bez nich by som to prezivala este omnoho tazsie... Preto ma aj pustili skor z nemocnice. Vraj som plakala aj v anestéze... Pustili ma vlastne ani nie 3 hod po zakroku... a mala som tam byt 24hodin... Ako to zvladas ty?

bianka0111
2. okt 2012

@ellly ahoj, ja som sa dnes ráno vratila z nemocnice, mne kyretáž robili včera,prestal nám plodík rást v 6tt a včera som bola 11tt+5...takže mi nasadili aj antibiotiká, lebo som už mala aj zvyšenu teplotu..... pýtala som sa lekárki prečo sa to stáva, kde som urobila chybu....nevedela mi odpovedat....povedala, že su tam rozne aspekty, ktoré to mohli ovplivnit...u mna napríklad tehotenstvo pri liečbe Medocriptinom, alebo silné prechladnutie....ale že presne to určit nejde.......

erikad82
3. okt 2012

@zlatat určite čakať mesiac,dva,či 6 nezaručí úspešné tehotenstvo,ono je to všetko od prírody.... Držím palce až to najbližšie výde!!!! 😉

zlatat
3. okt 2012

@erikad82 presne aj ja som toho názoru - a pokiaľ je všetko OK, že po kyrete nie je zápal, tak nevidím dôvod čakať - len škoda, že naši lekári to takto nevidia 😠 😒 😒
Aj ja ti držím palce a aj ostatným, no a dúfam, že na Vianoce tu budeme hromadne prikladať fotočky testíkov s // 😅

leonetka
3. okt 2012

@zlatat ahoj, no my zaciname asi v novembri. to este nebudem mat sice vysledky z genetiky, lebo az tento piatok mam termin vysetrenia - dva mesiace som cakala na termin! 😠 takze vysledky mozno nebudu ani tento rok 😠 ale hematku by som mala mat koncom oktobra vysledky.
citam, ze uzivas rakytnik. to pijes cajik? myslis, ze moze byt aj olej? kupila som v bio obchode v takej malej flasticke.
inak ako to mas teraz so stitkou? ja som pocas tehu prestala brat l-thyroxin lebo mi rapidne klesly hodnoty a az od tohto mesiaca zacinam brat po 25 mg/den a po tyzdni na striedacku 25mg a 50 mg. aj ty si mala takuto prestavku alebo beries nepretrzite?
budem ti drzat palce pri snazeni a ak sa do novembra nezadari, tak sa pridam k tebe 🙂

ellly
3. okt 2012

@zlatat netreba zufat a verit, ze sa coskoro tvoja rodinka rozrastie este o jedneho clena, ktovie mozno aj o dvoch 🙂 . Treba sa pozitivne naladit a nemysliet na zle veci, aj ked viem,ze to nie je jednoduche a obavy tu budu vzdy. Dakujem za radu s tymi cajikmi, ja som zacala pit caj z alchemiky obycajnej. Tiez som hcela tu zltozelenu ale poslala som do lekarne mamcu kedze som na PN a ona mi kupila obycajnu. Ale urcite si kupim aj tu zltozelenu.

ellly
3. okt 2012

@zlatat budes tehotna uvidis a babenko sa norodi iba o cosi neskor ako tvojej sestre. velmi budem drzat prsteky

zlatat
3. okt 2012

@leonetka ja si dávam aj olej, ale som si kúpila aj sušené plody a to si primiešam k alchemilke a tie plody čajík krásne okyslia, takže je taký fajný - mňam 😀 😀
Ja idem v polke mesiaca na odbery na endokrinológiu, tak uvidím, aké budú výsledky, ale asi budú dobré, lebo sa cítim fajn. Keď som bola tehu, tak mi Dr. dal spraviť testy na štítku a boli v norme - pri L-thyroxíne 125 mg ... ja musím brať nepretržite
@ellly vieš čo - ja už so taká vyrovnaná, taká pokojná, ako som dávno nebola a dúfam, verím, že niekde hore ešte na nás čaká bábätko a čoskoro príde k nám.
Ja som tiež najprv pila tú obyčajnú, ale potom som našla v meste obchod s čajíkmi a tam mali sypanú žltozelenú - čítala som, že táto je omnoho lepšia ako obyčajná, účinnejšia. Gyndoš mi povedal, aby som nepila tie čaje čo perdávajú v lekárni, ale normálne sypané zo špecializovaných bylinkových obchodov.

zlatat
3. okt 2012

@ellly ďakujem moja

ellly
3. okt 2012

@ondatra2 tak tak ten vek nie je este alarmujuci ale ta tuzba mat dietatko je u mna velikaaaaa. Velmi som sa tesila na naseho drobceka a teraz sa citim taka prazdna.

ellly
3. okt 2012

@zeytin ufff tak to ta riadne skoro pustili domov, ja som zacala krvacat v sobotu vecer, okolo 20-tej limi robili zakrok a pustili ma v nedelu o 11-tej, mne museli este pichat inekciu aby som nevytvarala protilatky kedze som negat. krvna skupina. a ako to znasam? tak raz je to lepsie a uz sa tesim kedy budeme moct snazilkovat o babenko a potom zas pride na mna plac, smutok z toho co sa stalo. inak mam este riadne rozkolisane hormony lebo aj v telke ma kazda malickost rozplace. mas este po zakroku nejake bolesti? ja som vcera zacala varit a taka bolest ma chytila v podbrusku a krizoch, ze som si musela sadnut, schulit sa do klpka a az ked som vypila cajik tak po 45 min ma to preslo

ellly
3. okt 2012

@bianka0111 je mi to luto, drzkaj sa teraz. mne mali tiez kyretaz robit v pondelok ale cez vikend som zacala krvacat, tak ma radsej hned cistili. ja som bola podla PM 13+1tt a drobcek 8+0 tt. od zaciatku tehotnosti sme boli velkostou o dva tyzdne pozadu, takze malemu prestalo bit srdiecko asi v 10tt. pricinu nam nikdy nepovedia lebo ju ani nevedia, tych okolnosti mohlo byt viac. musime sa iba zmierit s tym, ze priroda to tak zariadila a urcite v nase dobro a dobro toho drobceka.

ellly
3. okt 2012

@leonetka ty uz mas deticky, ci to ma byt prve?

zlatat
3. okt 2012

@ellly aj mne pichli Rhegu - ale to som si vyslovene musela vydobiť a vyprosíkať, aby mi ju pichli ... ja som Rh - muž je Rh+ a obe deti sú Rh+ ... ibaže po 2. pôrode som ju nedostala - zabudli, alebo šetrili, neviem 😠
No a až teraz po 3.potrate som ju dostala. Ale som kľudnejšia.
Inak predchádzajúce kyrety - robili mi ich za obedom - okolo jednej, pol druhej a o štvrtej som už išla domov 😖

ellly
3. okt 2012

@zlatat budem radsej aj ja hladat sypanu a tu zltohnedu, tie som citala, ze je lepsia ako ta obycajna. najdolezitejsia je psychika a ako tak citam tak ty si na tom dobre az ti mozme zavidiet, nech ti to tak aj ostane. 😉

zlatat
3. okt 2012

@bianka0111 je mi to ľúto, držkaj sa, bude to bolieť ešte dlho, ale musíš sa dať dokopy, aby si boal psychicky vyrovnaná a aby si pripravila takto cestu druhému bábätku.
Všetky sme sa na svoje detičky veľmi tešili, no príroda to zariadila inak. A nikdy sa asi nedozvieme, prečo sa to stalo 😖

zlatat
3. okt 2012

@ellly už som na tom dobre - veď už som 35 dní po ... takže to najhoršei obdobie mám za sebou - prišla som na to, že sa o tom treba veľa rozprávať - hlavne s osobami, s ktorými si rozumieme, ktorým dôverujeme a vtedy, keď to dáme zo seba von, tak sa nám uľaví.
Ja som to vlani v sebe dusila, nikto v mojom okolí nevedel, čo sa nám prihodilo - ani moja sestra, ani moji rodičia, iba môj muž a naša detská lekárka a tým, že som to v sebe dusila, tak som sa z toho nevedela dostať - trvalo mi skoro rok, kým som sa psychicky dala do poriadku a až potom sa nám znova zadarilo.

ellly
3. okt 2012

@zlatat s tou injekciou som sa aj ja obavala, lebo lekarka co ma prijala a co mi robila zakrok, tak mi povedala, ze za to sa plati a musim mat na to recept. no a rano pri vizite, hned primar povedal, ze som negat. krv. skupina, aby mi pichli injekciu bez toho, aby som co i len nieco povedala.

ellly
3. okt 2012

@zlatat urcite na tej psychickej pohode nieco bude. a ako vravis, treba sa o tu bolest podelit a o to bude mensia. ja mam fakt stastie v tomto, ze sa mam s kym o tom porozpravat mamina, segry, muz, priatelia a su mi teraz velkou oporou. viacero zien z mojho okolia si tym preslo a teraz maju zdrave deticky, takze mi davaju vela pozitivnej nalady.

leonetka
3. okt 2012

@ellly presne tak, uz aby sme mali bruska 🙂 prajem skore uzdravenie. ako si uz iste citala, na zotavenie je dobry caj z alchemilky zltozelenej a rakytnik. a papaj aj kyselinu listovu uz, to treba 3 mesiace pred otehotnenim, tak akurat ti to vyjde 😉 ano, toto bolo moje prve ☹ . verim ze na druhy pokus to uz vyjde.

ellly
3. okt 2012

@leonetka ano istotne sa zadari a az do vitazneho konca. ja chcem zacat brat vitaminy co som brala aj teraz femibion 800, zacnem po prvej mrche. ty teraz uzivas nejake vitaminy?

leonetka
3. okt 2012

@ellly len kyselinu listovu. femibion nemozem kvoli jodu, mam problem so stitkou.

ellly
3. okt 2012

@leonetka ach tak, ja som sa dobre citila ked som ich brala, tak nebudem menit

zlatat
3. okt 2012

@ellly ono je to s tou injekciou asi všade rôzne ... ja chodím k primárovi - on je môj gyndoš, predchádzajúce neúspešné tehu skončili v 6tt. a v 7.tt - furt som sa ho na tú inj. pýtala a on mi povedal, že v takomto štádiu to nie je potrebné, že až neskôr.
Teraz na konci 17tt som si ju zase pýtala a naveľa mi ju dal pichnúť, ale toľko rečí okolo toho mal - a ešte sa ma 4x pýtali, že kde je dôkaz, že som naozaj Rh- ... ti poviem, mala som toho akurát plné zuby, ako keby dávali zo svojho vrecka 😠 😠 😠

Ja to mám horšie, lebo s mužom sa niekedy o tom nedalo moc baviť - on sa uzavrel, ja som sa uzavrela, potom bol málinko doma, večné služobky, týždňovky,... rodičov mám vzdialených 350 km, sestru vyše 1000 km takže s nimi sa o tom nedalo, navyše nevedia to pochopiť, lebo nikdy niečo podobné nezažili.
Jediná osoba, s ktorou sa dalo o tom rozprávať vtedy boal naša pediatrička - lenže ani ona nemá toho času nazvýš, takže vlani sme sa len trošku porozprávali, ale nerozoberali do hĺbky - napokon ona sama mi vravela, že to nesmiem v sebe dusiť, že to musím dať zo seba von.
Teraz to bolo lepšie, lebo aj gyndoš sa so mnou inak bavil, aj on mi dohováral, radil, ako sa mám na to pozerať, ako to mám brať, že sa mám vyplakať, ... aj s hematologičkou sme sa o tom pol hodiny rozprávali, s pediatričkou takisto - dokonca, keď mi vyšli zlé tripple testy, tak mi ukázala svoju múdru hrubú knihu a v nej našla to postihnutie, ktoré vyšlo v testoch ... preberali sme to spolu ... a to mi veľmi pomohlo vyrovnať sa so situáciou.

zlatat
3. okt 2012

@ellly
@leonetka ani ja kôli štítke nemôžem tehu vitamíny brať - hoci mi ich gyndoš odporúčal, tak sme sa nakoniec dohodli na kyseline listovej - beriem Folgravid a potom tie bylinky. Rakytník obsahuje aj vitamíny skupny B, aj vit. E,C ... tak snáď to bude stačiť.

leonetka
3. okt 2012

@zlatat pozeram, ze ten Folgravid obsahuje DHA. to sa berie az v druhom trimestri co si pamatam pri femibione. mozno to teda brat aj od zaciatku tehu? ale hlavne, tej kyseliny je tam len 400mcg. neni to malo? ja este stale beriem tu od Jamesona a tej je az 1000mcg. co sa mi zda uz vela, asi optimum je 600-800.

ellly
3. okt 2012

@zlatat to ma mrzi, ze si si tym musela takto prejst. ale uz ja a bude dobre. a teraz tu mas aj nas takze kedykolvek sme tu pre teba 🙂 Mozem sa opytat, ci si mala teraz pocas tehu nejake problemy? Co sa vlastne stalo, tiez len zrazu prestalo bit srdiecko? Ked nebudes chciet o tom pisat tak jasne ze to pochopism.

zlatat
3. okt 2012

@leonetka neviem, ja som kdesi čítala, že je vhodná aj pre tie, čo ešetlen plánujú bábo ... veď tá DHA kyselina je dobrá aj pre nás, nielen pre vyvíjajúci sa mozog a nervovú sústavu 😉
Myslím, že tá 400 je akurát, mlj gyndoš dokonca vždy hovorí, že v našich podmienkach úplne postačuje tá kyselina listová, ktorú prijímame v potravinách - lebo aj do múky sa pridáva

leonetka
3. okt 2012

@zlatat aj do muky? to som nevedela. hadam aj do bezlepkovej pridavaju 😉 ved to, aj ja si niekedy hovorim, ze v minulosti zeny nejedli ziadne umele vitaminy a deti sa im rodili zdrave rovnako ako teraz.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre