Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

happyfrog80
3. okt 2012

@leonetka ahojky ja som zacala hned po prvej ms ale neuspesne ☹ ...

ellly
3. okt 2012

@happyfrog80 telo si povie kedy je pripravene. drzim palceky, aby sa zadarilo cim skor

happyfrog80
3. okt 2012

@katarinagm ja som vydata 8 rokov ,z toho 4 roky sa snazime a ked sa nedari tak cestujeme ,jeden jediny x som ostala tehotna ked sme mali ist do Ameriky .Ale inak mame fakt dobry vztah s manzelom ale uz nam tikaju hodiny 🙂

zlatat
3. okt 2012

@ellly v podstate som nemaal žiadne problémy - bábätko rástlo krásne podľa tabuliek, dokonca posledné 2 soná bolo ešte o 2 dni väčšie. Sem-tam som na hnedo zašpinila ale to bolo vždy len jednorázové a ozaj malinké množstvá, no hneď som pre istotu utekala a gyndu, ale Dr. vždy skonštatoval, že je všetko OK, že ak je to len hnedé, nemám sa znepokojovať, že až keď bude čerstvá krv, tak je zle a mám utekať k nemu.
povedal, že to moje občasné špinenie môže súvisieť s Fraxiparínom a anopyrinom, ktoré som brala.
V 13tt som tiež zašpinila ale už som tam mala aj trolilinku čerstvej krvi - no bolo to len raz keď som bola na WC pri utretí sa papierom, ale išla som na gyndu, zase spravil sono, skonštatoval, že nevidí žiadne stopy po krvácaní, bábätko bolo OK.
Potom aj špinenie prestalo a do konca 17tt sa ani neobjavilo.
Akurát v tom 17tt ma začalo trošíčku pobolievať podbruško, aj som sa na to dokiho pýtala, povedal, že nie je dôvod na to, aby ma bolelo, že to sú určite nervy ... mala som ísť na amniocentézu a toho som sa veľmi bála.
No a zrazu sa zistilo, že už srdiečko nebije.

happyfrog80
3. okt 2012

@erikad82 my sme sa brali po ročnej znamosti na urade len s rodičmi a svedkami ,potajme ,oznamenia sme az po svatbe rozdali 😉 ,fakt zaujimave ,svagrina sa na pol roka odula za to ale ja ju mam v p.....😀 a po 2 mesiacoch sme sli na svadobnu cestu na Kretu 🙂 ...

zlatat
3. okt 2012

@happyfrog80 počkaj, neúspešne znamená, že sa vám nepodarilo, alebo áno ale to nedopadlo dobre? Neboj, čoskoro sa dočkáš - držím palčeky

Ja som vydatá už 12 rokov a 4,5 roka sa snažíme o tretie.

happyfrog80
3. okt 2012

@zlatat ja som potratila samovolne v 11tt v juny ,hned o mesiac prisla ms,pila som alchemilk.caj 2xdenne no a uz som mala pred tyzdnom tretiu ms co sa nam nedari a obavam sa ze zase budeme dlho cakat pricom ja mam 32 a moj 39 cize na prve dieta najvyssi čas 😉 ...tiez drzim palce ale ja si myslim ze sa asi viac dari na jar 😀

happyfrog80
3. okt 2012

moja mama donosila 4 zdrave deti bez problemov aj ked smíkala tazke hrnce ...myslim ze v tejto dobe je viac a viac potratov ☹

happyfrog80
3. okt 2012

a to nehovorim moje dve babky,obe mali bezproblemu 7 detí 😀

erikad82
3. okt 2012

Ahojček! Tak ako sa dnes mate? Ja som práve prišla z "kontroly". 12 teho septembra mi robili kyretáž,dnes som išla na kontrolu a myslela som si,že mi urobí aspoň sono či je to všetko vyčistené a tak.... vraj až po menštruácii mi ho urobí,hm takže tak.... ďalšiu kontrolu mám na konci mesiaca...

zlatat
3. okt 2012

@happyfrog80 je možné, sú žienky, ktoré otehotnejú len v určitom mesiaci. Moja mamka zásadne otehotnela iba v júli ( obe sme aprílové ).
Moji dvaja synčekovia sú októbroví, takže prvé 2 tehu sa zadarili v januári-februári.
ďalšie tehu v decembri, ďalšie dve v máji ( rok po sebe ), takže teraz je na rade zase december 😀 😀 😀
SOm si to dobre vymyslela čo? 😀

zlatat
3. okt 2012

@erikad82 až po MS? 😕 😕 😕 Ja som bola na 1. kontrole po 3 týždňoch - a doki mi hneď robil sono, povedal, že maternica je krásne čistá, vaječníky polyfolikulárne no a teraz mám prísť na kontrolu 30.10. to budem presne 2 mesiace po kyrete.

zlatat
3. okt 2012

@happyfrog80 vieš, kedysi nebolo toľko chémie v potravinách, nebolo toľko plastov, toľko kadejakých nešťastí - ako napr. havárie atómoviek atď ... všetko toto podľa mňa vplýva na neplodnosť prípadne nevydarené tehotenstvá.
A hlavne tie plasty sú svinstvo ... MM videl jeden dokument a tam povedali, že všetky plasty ( fľaše, obaly,...) spôsobujú neplodnosť, prípadne postihnuté detičky ☹

zeytin
3. okt 2012

@ellly Aj mne pichali injekciu, tiez som Rh negat a tiez aj inj. na zvinutie maternice... Mavam v noci zle sny, v ktorych placem a neviem sa nadychnut... Tym, ze mam za sebou dve absolutne bezproblemove tehotenstva som s touto moznostou (potratom) ani nepocitala... preto ma to zastihlo velmi nepripravenu. Velmi si vycitam, ze som sa s babatkom mala viac rozpravat, viac mu vraviet, ze ho lubim... ale popri starostiach o starsie dcerky som velmi nemala cas si hladkat brusko... stale som si vravela, ze ked sa narodi... ale nenarodil sa. Brusko ma trochu pobolieva, ako pri kramoch, ale nekrvacam, ani nespinim, tak snad to bude ok. Lekar ma akurat dnes na kontrole varoval, ze prvy menzes moze byt velmi bolestivy... tak neviem. Ja som mala aj predtym strasne bolesti, tak teraz sa asi zblaznim, lebo tym ze kojim, si nemozem dat ani nic od bolesti... Som velmi smutna, ale kvoli babam musim fungovat, oni mi davaju silu... Ty sa mozes tesit na dalsie snazilkovanie, pevne drzim palce, nech sa vam to podari... My sa snazilkovat nejdeme ☹ Aj ked by mi to po psychickej stranke asi velmi pomohlo... ale sme sa dohodli, ze par rokov pockame. Zmenili sme plany ... chceme odist zo SR, aspon na par rokov a mozno potom ked sa vratime to skusime...

zlatat
3. okt 2012

@zeytin aj ja som mala prvé 2 tehotenstvá úplne bezproblémové a ani vo sne ma nenapadlo, že niekedy zažijem to, čo som zažila - a ke´d sa mi to stalo 3x za sebou, tak to už bolo na mňa dosť ☹
Ja som ani po jednom kyrete nemala bolestivú MS - bola taká ako ostatné
Aj mne moji chlapci dávajú silu, chuť do života ... no ke´d začnú spomínať bábätko, tak znova na chvíľku príde na mňa smútok ☹

ellly
3. okt 2012

@zeytin nesmies si to tak pripustat, co sa stalo malo isto svoje opodstatnenie - vyssia moc, priroda. nebud uz z toho taka smutna, mysli na veselsie prijemnejsie veci, casom to preboli. Bud stastna, ze mas dve zdrave deticky, ktore ta potrebuju. Ty za to nemozes co sa stalo !!! Mas pravdu ja sa uz neviem dockat kedy sa budeme moct opat snazilkovat 😉 😉 😉

ellly
3. okt 2012

@zlatat tie nase tela su riadne otazniky ??? niekedy nam hned napovedia, ze nieco nie je v poriadku a inokedy ani za svet, a potom nas riadne zaskocia.

ellly
3. okt 2012

@zeytin ja idem na kontrolu az buduci tyzden ked uz budem mat vysledky z histologie, ja este trochu spinim. kedy mas ist opat na kontrolu?

zlatat
3. okt 2012

@ellly tak - tak 😖 alebo nám aj hovoria, len my ich nepočujeme
Ja sa tiež už neviem dočkať, kedy začneme snažulkovať 🙂

bianka0111
3. okt 2012

Ahojte, dnes som bola u lekára a na temu kedy opat budeme moct začat mi povedal že pol roka treba čakat, že tri krát počkat na menzes a po tých troch mesiacoch by som začala brat lieky - kyslina listová, ustrogestan, magné B6 ( tieto som brala aj teraz, na zachánenie tehotenstva ).......ale ako čítam, niektoré mamičky začínali snažiť alebo aj chcu začat po prvej či druhej menštruácii...........myslíte, že sa tým može niečo narušit? prečo lekári tvrdia až pol rok? dakujem

ellly
3. okt 2012

ty uz si bola aj u doktora? ja idem az buduci tyzden. si na PN? kazdy ma na to iny nazor, ja si myslim, ze sa potrebuju iba kryt keby nieco, aby nebolo na nich keby sa nieco opat stalo.

erikad82
3. okt 2012

@zlatat no tiež som z toho zaskočená.... Myslela som si,že mi urobí sono či je všetko čisté... no vraj menštruáciou sa to vyčistí a potom bude aj sono-každý doktor iný názor a zdá sa mi,že aj postup pri vyšetrovaní....

ellly
3. okt 2012

@bianka0111 ty uz si bola aj u doktora? ja idem az buduci tyzden. si na PN? kazdy ma na to iny nazor, ja si myslim, ze sa potrebuju iba kryt keby nieco, aby nebolo na nich keby sa nieco opat stalo.

bianka0111
3. okt 2012

@ellly ano bola som dnes, som na PN, ale dostala som aj antibiotiká, tak mi lekár musel vypísat recept.

zlatat
3. okt 2012

@erikad82 mám kamošku v Rakúsku - a ona sa mi práve čudovala, že načo ma zavolal 2 týždne po kyrete ( ja som tam išla po takmer 3 týždňoch ), že čo tam chce vidieť, že u nich lekári volajú na kontrolu po 1. mrche. Každý lekár má asi svoje metódy a spôsoby vyšetrovania - a žiaľ aj názory na snažilkovanie po kyrete. ☹
V zahraničí nezakazujú 3-6 mesiacov, tam práveže odporúčajú začať čo najskôr.

zlatat
3. okt 2012

@bianka0111 neviem, podľa mňa je čakanie 1/2 roka až príliš dlhá doba 😖

zeytin
3. okt 2012

@ellly Ja som bola dnes (na 5 den po zakroku). Uz viac nejdem na ziadnu... iba mu donesiem vysledky z histologie...
Dakujem ti velmi pekne za povzbudenie. Vzdy som bola silna, cez vsetky prekazky v zivote som sa dokazala preniest, ale toto ma nejako zobralo...

@zlatat No, tri krat za sebou? Lekar mi povedal, ze ak sa udeje potrat 3krat, tak uz zistuju pricinu... to by som asi psychicky nezvladla... obdivujem ta.

zlatat
3. okt 2012

@zeytin veru, 3x za sebou ☹ ☹
mňa už po 2.potrate poslal na hematológiu, tam mi zistili nejaké trombofilné mutácie plus zvýšené protilátky v zrážaní, takže v tom 3.tehu som si pichala Fraxiparín aj brala anopyrin, ale ten len do 13tt - pokiaľ som ho brala, bolo všetko OK, akonáhle som ho vysadila, tak sa mimi perstalo vyvíjať ... to sme ale zistili až spätne.
Takže ktovie, možno mi tá dávka Fraxiparínu nestačila a Dr. to nezistila 😢 😢

zlatat
3. okt 2012

práve tu počúvam rozhovor mojich detí.

Tomáško ( 6 r. ): Radko poviem ti jedno tajomstvo, ale nehovor to maminke ... a šepká mu ... ja som sa zaľúbil do maminky
Radko ( skoro 10 r. ) : Ale to nemôžeš, ty sa môžeš zaľúbiť do kamarátky, nie do maminky
Tomáško: Ale tati sa zaľúbil do maminky 😅

no chichúňam sa tu popod fúzy 😀 😀 😀

zlatat
3. okt 2012

toto ste čítali? mali by si to prečítať všetci slovenskí gynekológovia
http://najmama.aktuality.sk/clanok/225413/je-na...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre