Missed abort - priebeh zákroku

tinka0000
3. jan 2018

Tak baby dnes som bola u gynekol.ktory mi potvrdil missed ,najhorsia sprava v mojom zivote😖,5teho idem na zakrok,ako to prosim prebieha? Treba mi nieco do nemocnice?. Dakujem.

janinamojka
3. jan 2018

V kolkom tt si?

tinka0000
autor
3. jan 2018

@janinamojka vies co ja uz ani neviem,ja som z tych doktorov uz uplne salena..9tt

tinka0000
autor
3. jan 2018

@janinamojka 2.11.17 som mala poslednu menstr..

janinamojka
3. jan 2018

@tinka0000 to ma velmi mrzi,je to tazke..ja som za tym uz dva a pol tyzdna,v 24tt.Lutujem vsetky zienky co toto zaziju niekedy.

11mirka22
3. jan 2018

@tinka0000 nočnú košeľu, papuče, toaletak, vložky. Neboj sa, úspia ťa asi tak na 10-20 min, ja som nemala ani bolesti, iba ako pri menzese, po pár hodinách som išla domov.

tinka0000
autor
3. jan 2018

😖😢ved toto,a kazdy.ze sak bude druhe,posnazite sa,zivot ide dalej..ale to sa neda,vsetci su tak mudry..😕
Len teraz neviem ako prbieha ten zakrok 😖 co mi tam treba,ako dlho tam budem 😖

silvia3009
3. jan 2018

Viem ako sa teraz cítiš, ale neboj bude lepšie. Zákroku sa vôbec neboj..ja som prisla do nemocnice ráno a o 14:00 poobede som už bola doma. Už si nepamätám všetko čo som si brala..ale viem že prezúvky,nočnú košelu, wc papier,vodu, vložky..V nemocnici by ti mali dat papier kde to bude spísané. O dva dni som ani nevedela že mi niečo robili. A o 3 mesiace som bola znova v tom, tentokrát uspešne. Drzim palce a neboj..ono tá bolesť časom pominie a už si na to ani nespomenieš.

tinka0000
autor
3. jan 2018

@11mirka22 chodila.som dneska.aasi hodinu po obchodoch a ziadnu koselu nocnu som nevedela najst,tak.som kupila taku tuniku..
Potom.si.aj krvacala alebo ako to je.
Dufam ze nebudem mat bolesti 😔

tinka0000
autor
3. jan 2018

@silvia3009 ja viem ze casom,ale ludia.naokolo mna si myslia ze behom hodiny to pominie.to.sa neda..tak dufam ze o 3 mesiace to bude uspesne aj u mna 🙏

11mirka22
3. jan 2018

@tinka0000 krvacala som len asi pol dňa tak silnejšie, potom už len trošku cca týždeň (ako menzes). Nerieš kto čo hovorí, asi ta chcú utesit, a netráp sa,už to nezmenis. Ja som tu zachytila zopár príspevkov od teba, veľmi si sa sledovala, asi si to tak podvedome cítila,že niečo nie je v poriadku. Do budúcna nehovor hneď každému o tehotenstve, lebo toto sa stáva často, že sa bábo prestane vyvíjať, aspoň nemusíš potom vysvetľovať nikomu nič a počúvať tie reči a rady, musí ti to byť veľmi nepríjemné.... Chápem ta a držím palce.

miskak33
3. jan 2018

@tinka0000 ahoj verím, že teraz to máš veľmi tažké. Je mi to veľmi ľúto. Bohužial túto skúsenosť mám aj ja 27.12 missed a 28.12 zákrok. Ja som osobne išla na jednodňovú gyn. na 7:30 mala som zo sebou: nočnú košeľu (odporúčam nie novú a hlavne nie takú čo máš rada lebo môže byť od dezinfekčných prostriedkov a prídeš domov a tu košeľu nebudeš už nikdy chcieť ani vidieť aspoň ja som to tak mala), prezuvky, nohavičky klasické + hygienické vložky . Vodu si vezmi lebo nemôžeš pred zákrokom od 00:00 jesť ani piť. Ja som už o 10 išla z manželom domov. Kúp si v lekárni : alchemikový čaj a rakytnikový olej. Bolesti môžeš a nemusíš mať. Ja som prvý deň mala ale jeden Flector to vybavil. Držím prsty a hlavu hore.

korunka1
3. jan 2018

@tinka0000
Nezaťažuj hlavu s tým čo bolo,vôbec si tým nepomôžeš. Kde bola chyba ? vo mne, doktorovi, životnom prostredí.... už sa tým nič nezmení. Teš sa na budúcnosť.
Ak by som to nehodila za hlavu, tak by som si to hodila 😉
Dvakrát som to zažila, viem o čom hovorím.

dominika126
3. jan 2018

@tinka0000 je mi to velmi luto. My sme si tym presli na konci novembra v 10tt. 24.11.dr.na sone zistila MA :-/ na zakrok ma nechali cakat do 28. Tych niekolko dni bolo najhorsich,ake som zazila. V ten den ma rano este na sono poslali,ci naozaj. Tiez som nevedela,co zobrat so sebou, takze som brala klasicke veci. Nohavicky,vlozky,nocnu koselu,pyzamo,papuce,papiere od dr. (na salu mi ale dali nemocnocnu koselu).
14:10 ma brali, 14:35 som sa uz zobudila,takze kratulinky zakrok. 2hod.po som nemohla chodit, potom ma poslali na wc, do sprchy,trosku pochodit. Mna pustili na 2.den rano hned po vizite.
Krvacala som asi tyzden,hned po viac, potom len slabucko. Bolesti som mala cca 3tyzdne, nic neznesitelne,ale citila som. To je individualne.
Najhorsia je psychika, okolie moze vyjadrit lutost, mozno to trosku pomoze,ale zena si tou bolestou musi prejst sama a nejak sa s tym vyrovnat. Ja som vdacna mojmu manzelovi,ktoreho to tiez velmi zobralo,ale napriek tomu stal pri mne a bol mi velkou oporou. A mam pocit,ze to este posilnilo nas vztah.
Dufajme,ze o3mes.sa nam podari a hlavne nech je vsetko v poriadku.
Drzim palce, zvladnes to 🙂

tinka0000
autor
3. jan 2018

@dominika126 a kramy potom mi pridu normalne alebo ako.Budem vedjet po tom case 3mesacnom.ze kedy sa mozem.znova pokusit?

dominika126
3. jan 2018

@tinka0000 mne dr.povedala, ze by mali prist mesiac po zakroku,teda 28.12. Prisli 30.12. Cize nacas. Bolesti som mala prve dva dni,boli silnejsie ako inokedy,ale nie ovela. Pomaly mi koncia. Ale ako som citala,niektore zeny cakali aj 6-8tyzdnov, opat je to individualne.
Sama som zvedava,ale myslim,ze sa cyklus dostane do normalu,takze my budeme ratat normalne plodne-neplodne dni.

wiwi22
3. jan 2018

@tinka0000 ahoj, viem presne ako sa citis a co prezivas. Presne pred rokom sa mi stalo to iste. Ako pisali kocky, je to uplne v pohode. Rano ma zobrali na Antolsku, poobede som mala kratky a rychly zakrok. Ked som sa zobudila neboli ziadne bolesti, krvacala som len velmi malicko a okolo piatej som bola uz doma.
Ziadne bolesti som nemala iba srdiecko ma bolelo :(
Menstruacia mi prisla normalne a po troch mesiacoch pojdes ku gynde a ta spravi sono ci je maternica pripravena a mozete ist na to 🙂
Nam sa to podarilo po roku 🙂

lubi40
4. jan 2018

@tinka0000 ja som mala zaciatkom minuleho roka mimomaternicove. Tiez to bolo pre mna strasne. Nasledovala operacia a strata vajcovodu. Vtedy mi lekar povedal, ze nemam cakat, ze niekedy zabudnem... Dost mi to pomohlo sa s tym celym zmierit.
Takze neboj, bude lepsie, ale asi necakaj, ze zabudnes. Len sa s tym naucis zit.

danielak84
4. jan 2018

Je mi luto cim si prechadzas,tiez som to zazila v 12tt a bolest bola o to vacsia lebo sme par tyzdnov pred tym prisli o 17m dcerku a tuzili sme po dalsom dietatku.Pre nas to bola obrovska rana a nikdy sa s tym nezmierime ale da sa s tou bolestou naucit zit.Po par tyzdnoch od kyretu som bola zase tehu a mame 18m chlapceka a za chvilku pribudne dalsie dietatko.Viem ze teraz si smutna a nahnevana a mas na to pravo a poznamky druhych si nevsimaj.Ja som si na zakrok brala len papuce,koselu a vlozky.

tinka0000
autor
4. jan 2018

Baby,to ani pit cistu vodu nemozem.po pol noci ak.idem zajtra na vycistenie?? Sak.ja nevydrziiiim

11mirka22
4. jan 2018

@tinka0000 ako ti kazali? Ak máš prísť na lacno, tak by si nemala už ani piť ráno. No ja ti poviem tak, trikrát som bola krátko pod narkozou ale vždy som pila až do príchodu do nemocky a ráno ešte aj malú kávičku bez mlieka som supla, a nikdy mi nič nebolo a ani som nevracala po narkoze. Ale to som ja.

tinka0000
autor
4. jan 2018

@11mirka22 tak ja neviem,ze ani jest anipit,ale tak nemoze mi nijako poskodit voda si myslim..neviem,povedali mi.no skor dali paoierik a tam ze co.si mam.doniest..a ze nemam.od.pol noci jest ani pit..tak preto sa pytam ze ako to je.

miskak33
4. jan 2018

@tinka0000 nemas pit ani jest od polnoci presne tak zvladnes ked bude zle daj si glg ale nemala by si 🙂 mne tak povedali aj v nemocnici aj v jednodnovke...tak som radsej nespekulovala a prekusla to.

tinka0000
autor
6. jan 2018

Ako dlho budem krvacat?? kupat sa asi nemozem,co? len sprcha

dominika126
7. jan 2018

@tinka0000 ja som krvacala prve dva dni asi ako pri menzese,potom takmer tyzden,ale to len take spinenie. Kupat vo vani nie,sprchovat ano. 😉

tinka0000
autor
8. jan 2018

@dominika126 a sex si mala.kedy 😀 po 6tyzdnoch,ci o netreba cakat ak nekrvacam??

miskak33
8. jan 2018

@tinka0000 tak treba pockat aspon na prvu kontrolu 🙂...a do 6 tyzdnov odporucaju kondom kvoli infekciam 🙂..ak nekrvacas to je super ale pri sexe mozes opat abo tak 🙂 ja som len pradlo v kosi vyniesla na poschodie a nedobre...

montemotherone
8. jan 2018

@tinka0000 Počkaj na kontrolu a na menzes. Pokiaľ viem, po čistení sa má čakať dlhšie. Po prirodzenom vyčistení ak je všetko o.k. po 1 menzese. Ja som mala MA 2x. Ani raz som nebola na čistení. Všetko nechali na prírodu

beky1813
8. jan 2018

Ved si len par dni po zakroku, nechaj telo spamatat sa, potrebuje cas na regeneraciu, nemas sa kde ponahlat. Minimalne do kontroly u doktora pockaj

lenkova5
8. jan 2018

ja mam MA za sebou 2x v roku 2017....ak ides na zakrok do statnej nemocnice, potrebujes uplne vsetko a hlavne toaletny papier a vlozky si nezabudni. Ak ides do sukromnej, tam ti netreba nic, mne tam dali uplne vsetko....drz sa a hlavu hore...casom bude lepsie....

mirus100
24. jan 2018

Ahojte, žiaľ tiež mame skúsenosť so zamlkym a čerstvú 😔dva dni pred Vianocami mi zistili že v 7tt prestalo biť srdiečko, našťastie mi lekár dal na vyber a rozhodla som sa pre vyčkávací spôsob na prirodzene vyčistenie, za necelé tri týždne sa to spustilo, na kontrole maternica cista a teraz čakám na prvý menzes. Krvacala som asi iba 2 dni, snažiť sa vraj môžeme hneď. Psychicky sa dávame pomalicky dokopy, ale je to tažké 😞držte sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre