Môj drahý synček by mal v nedeľu 1,5 roka

lapoupe
27. mar 2015

Veru ťažko skúšané sú tie, ktoré prídu o to najvzácnejšie...stalo sa to aj mne...29.9.21013 sa predčasne vypýtal na svet môj tak veľmi vytúžený synček..boli sme 25+5 s váhou necelých 700gr...jedného večera som šla na wc, keď som si umyvala ruky bez varovania či priznaku sa mi razom pustila voda. Hovorím si, ejha! Toto bude zlé..prišla sanitka, hneď má brali na kramare. Na pohotovosti robili jednoduché vyšetrenie a skonštatovali že mi asi sibe, lebo zo mňa nejde ani kvapka plodovej vody. Hodinu má nechali čakať kým spravili ultrazvuk. A tam doktorka skonštatovala..mali ste pravdu, nemáte ani mililiter plodovej vody ale dieťatko žije a všetky funkcie má dobré. Po ďalšej čakacej hodine a pol ma urgentne prevážali na Antolsku a začali dopovat infuziami a liekmi na dozretie plodu. Nevyhla som sa priblblym pohľadom sestriciek že niesom normálna ani môj stav..nakolko si bábätko fungovalo ďalej bez žiadnej konštrukcie. Nič mi nebolo,, malý kopkal ako o dušu. Rozprávala som sa s ním, modlila sa..celý víkend chodila za mnou primárka nedonosencov a ozrejmovala mi čo sa pravdepodobne stane. Snažila som sa na to nemysliet...až to nakoniec prišlo. V nedeľu odišiel manžel po navstevnych hodinách, a v tom momente prišli kontrakcie. Dobehol manžel aj doktorka so slovami, je mi ľúto dali sme vám maximum liekov ale pôrod sa už rozbehol, nejde to zastaviť..od 17tej sme rodili do 4.50 rána. Kedy môj miláčik vyšiel na svet. Bohužiaľ sám sa nenadychol a nedokázali mu pomôcť. Ten pocit, že v každom pôrodnom boxe sa ozýval plač dieťaťa a u nás ticho....to bolo strašné...muciace...ako píšem, maličký by mal rok a pol a nezabudla som. Niekedy dostanem strašný stav úzkosti, smútku a bolesti...potom je na chvíľu kľud..ale nemôžem zabudnúť a trápi ma to..Tak ako aj dnes, keď som sa rozhodla zveriť sa Vám..

safranka
27. mar 2015

Cítim s Tebou,neviem si predstaviť, čím si prešla, mám dve deti, ani nechcem pomyslieť, že by som si mala prežiť to, čo Ty. Verím, že to nabudúce dopadne inak , teraz máš v nebi čistú dušu-anjelika, ktorý sa za Teba prihovára a raz sa opäť stretnete. Niekto povie, že tomu neverí, naopak, ja som o tom presvedčená.

lapoupe
autor
27. mar 2015

@safranka áno, mám 7r dcéru a po pataliach predčasne narodenu 4 mes fesandu. No ja nemôžem zabudnúť..už z prvej dcéry som chcela chlapčeka..mala je tak nezbedna, že je niekedy aj za dvoch, hlavné že sú detičky zdravé..u nás v rodine má najmenší chlapec už 25r..aj preto som chcela syna..po pôrode som sa nevedela spamätať ako toto mohol ten hore dopustiť..niekoľko dní som bola na drinkoch aby som sa dala dokopy. Našťastie tento stav rýchlo prešiel..no keď aj teraz mala kresli obrázky, sú tam rodičia, sestrička a malý Wyatt..a počúvam otázky typu ako sa ma bracek? Čo robí? Vidí ma? Je to aj po takej dlhej dobe pre mňa veľmi ťažké..

ittanka
27. mar 2015

veľmi ťažko sa mi to čítalo,ani si neviem predstaviť takúto stratu prežívať...želám ti hlavne veľa síl .Znovu som si uvedomila,aké mám v živote šťastie...

safranca15
27. mar 2015

Ja viem co to je tiez ja som o dve deti prisli sice niektore povedia ze to prve este dieta nebolo ale ja ho ako dieta beriem hned a druhy krat som bola v neistote a napichana infuzkami 2,5tyzdna a v 22tt sa maly narodil mrtvy neprejde den ked si na to nespomeniem a hlavne ked je ten datum v ktori sa to stalo ak chces napis

anareei
27. mar 2015

Ach jaaaj velmi ma mrzi vasa strata.Vzdy ma hlboko zasiahnu taketo pribehy,lebo sama mam dcerku co prisla na svet skoro.31tt 1310g 5tyzdnov v inkubatore 8tyzdnov v nemocnici ,do roka Vojtovka ale vdaka Bohu zvladla to,dnes ma 15mes a zacala chodit.Kazdy den som vdacna za to stastie.Je mi luto,ze u vas to nedopadlo dobre ale vedzte,ze niekde TAM HORE mate toho najkrajsieho strazneho anjela.Prajem vam vela sily a co najmenej bolesti a uz len radostne zivotne udalosti☺

lily111
27. mar 2015

@lapoupe neviem ani si nechcem predstaviť bolesť,akú prežívaš.....máš môj veľký obdiv a z celého srdca ti prajem,aby si sa čoskoro stala šťastnou mamickou zdravého bábätka a my, ktoré mame detičky,vážme si ich, to ze chcú,aby sme sa s nimi hrali,ze nás volajú k sebe do postieľky,ze sa chcú s nami mojkat a stiskat,nič nie je krajšie 🙂

lapoupe
autor
27. mar 2015

@safranca15 ked som počula tie idiotske slová, keby sa bol narodil o týždeň neskôr nebol by klasifikovaný ako potrat ale ako pôrod s nasledkom umrtia..no potrebuje toto jedna nešťastná mama počuť? ...

lapoupe
autor
27. mar 2015

Máme dve krásne detičky som za to vďačná no aj keby som mala deti milión, syna mi nič nevráti :/ ..

lapoupe
autor
27. mar 2015

Moje pampusiky 🙂

safranca15
27. mar 2015

@lapoupe u mna zasa cakali tych 2,5 tyzdna ze im poviem nech mi ho vezmu lebo by bol postihnuty ale ja som az dokonca dufala ze sa to spravy

ajka1973
27. mar 2015

Viem ake to je tazke aj ja som prišla o dcerku v 21 tt a bol to najhorší deň v živote .Tiez každý deň myslím na dievcatko ☹ Mame v nebi anjelikov.Prajem veľa síl .

lapoupe
autor
27. mar 2015

@safranca15 mňa sa pýtali " na koľko " ho majú po pôrode oživovať. Povedala som normálne, žiadne extrémnym lebo by mohol byť tak poškodený, tak dementny atď, že by som si potom neodpustila že som mu zničila život pre svoje uspokojenie..mal by do smrti trápenie..

lapoupe
autor
27. mar 2015

@ajka1973 malý sa narodil na manželovej meniny a deň pred dcerynymi1 narodeninami nakoľko ona je 30.9..

safranca15
27. mar 2015

@lapoupe vies co ja som bola vytocena na doktorov v nemocke lebo v tyzdni mi doktor povedal ine a cez vikend zasa ine a este ked som mala na izbe take baby co ma hned odpisovali ze aj tak to nedopadne dobre a atd

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
safranca15
27. mar 2015

@helencek mam znamu co do porodu bolo vsetko ok malinke zilo a ked porodila zistili ze je mrtve a to este ju obvinoval jej priatel aj tato ze je to jej vina rakze chuda vsetci ju odcudzili

rebekamarcusko
27. mar 2015

ahoj mne sa nic podobne.nikdy nestalo..ale.moja mama mala velke problemy. moja prva sestra by mala dnes.23eokov narodila sa sive v 35.tyzdni.no mala len 860gramov. mama ma velke problemy s prietokmi. ja som sa narodila sice v 38tyzdni ale s vahou2200gramov a vraj som v inkubatore velmi dlho priberala. moja mladsia sestra sa narodila v 37.tyzdni s vahou 1020gramov. no ta pribrala na 2500gramov rychlejsie ako ja.moja prva sestricka to.neprezila,umrela po 3 tyzdnoch,nemala vyvinute pluce doatatocne aby prezila.moja maminka dokonca dve deti aj potratila.obe o sestrou mame zdrav.problemy ja mam silnu astmu a sestra cukrovku. ja si neviem.predstavit co prezivate,ale mama mi vzdy ravela..ze je to.najhnusnejsi pocit.vidiet svoje deti takto.umierat,ako su.bezvladne a neda sa im pomoct.obdivujem taketo zeny.su to pre mna najsilnejsi ludia. verim..ze tito maly anjelickovia sa na nas pozeraju z hora a davaju na nas pozor. je mi velmi luto co prezivate.neviem si predatavit,ze mne sa toto stane.obdivujem vas.

lapoupe
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lapoupe
autor
27. mar 2015

Jediné čo snáď toto ospravedlňuje je to že celé toto peklo sposobila nejaka infekcia. Pol roka som volala kade tade1 aby som zistila čo sa vlastne stalo, žiaľ bezúspešne. Sú veci medzi nebom a zemou kt človek proste nevysvetli. 😢

ammellia
27. mar 2015

@lapoupe drobcek krasny... neviem si ani len predstavit, co si si musela prezit a ako sa teraz asi citis. Myslim na vas a nech sa ti s tvojou rodinkou uz len a len dari.

leeenka26
27. mar 2015

@lapoupe aky krasny anjelik. Az mi srdce stislo. Ja som prezila to iste. V 26.tt sa mi narodil syncek a po 2.,mesiacoch trapania zomrel. Neprajem nikomu.

lapoupe
autor
27. mar 2015

@leeenka26 úprimnú sústrasť aj tebe! :*

leeenka26
27. mar 2015

@lapoupe aj ja som mala infekciu a tiez sa neprilo na to aku. Ale predtym ma pobolieval zub a mala som aj zvysene zapalove markery. Kazdy na to kaslal. Potom sa nam narodil syncek ktory nam robi nesmiernu radost a vela zahojil. Prvy syncek nam zomrel 5.5.2011 a nas Filipko druhorodeny sa narodil 5.5.2012. Na nahody neverim. Inak tiez som rodila na antolskej.

pribinak
27. mar 2015

Máš malého anjelika v nebi a vždy budete mat jeden druhého v srdci

leeenka26
27. mar 2015

@lapoupe su to 4 roky...neprebolelo, nepreslo, to ani nejde, ale cas vela vela vyriesi uvidis sama. Moj sa dost natrapil a zachranovali ho strasne, operacie, stale nove diagnozx, bolo to velmi zle a vycerpavajuce aj pre nas aj prenho.

leeenka26
27. mar 2015

@lapoupe presnw tak ako pise pribinak vzdy ho budes citit. To puto matky a dietata nikto nikdy nepretrhne.

inull5
27. mar 2015

@lapoupe tlacia sa mi slzy do oci..nadherny chlapcek..ja som si s prvou dcerou uzila..narodila sa koncom 42 tyzdna akutnou sekciou..5 dni predtym som bola v nemocke na vyvolavackach a nic sa nepohlo..nikto mi nespravil sono az na 4 den jeden mlady doktor, zacal nieco mlet sestricke a ze sa mu to tam nejako nezda a pod ze pockame do zajtrajsej vizity..vravi primarovi ze babo je podla sona extremne velke a klasicky porod bude riziko. A primar ze este ju nechame..na obed som isla na monitor, kde bolo akosi divne pocut malu..ale povedala som si ze asi spinka..sestricka nic nepovedala, odisla som a este som ani neprisla poriadne na izbu a dobehol lekar ze rychlo podte, ideme na salu..anesteza a malu hned vyberali, narodila sa s vahou 4650 g a 56 cm, videla som ju az po prebrati ked mi ju doniesli na izbu, este vtedy bola fialova..

egiginka
27. mar 2015

@lapoupe kamaratka potratila 4 deticky prve porodila v 20tt 2 a 3 hned potratila a stvrte v 22tt:( ( na novy rok).. :(... velmi jej pomohlo sa vyrovnavat, hlavne z poslednym dietatkom, zistovenie preco na dusevnej urovni:(, dusevne priciny su silne:(.. a co ju tieto smutne situacie maki naucit, co jej dali:(... co ona musi zmenit:( a jeden spiritualista jej poradil, ze ak sa zosnuly velmi oplakava a nevefia sa s tym pozostali "zmierit" dusa nevie odist:(, velmi aj toto jej pomohlo, nechat dietatko ist. Avsak mat v srdci je nieco ine !matka so srdcom nikdy nezabudne na svoje milovane dieta. NIKDY a urcite ani nikdy nezabudni!. Drzim palce, mas krasne babulky! Nech su zdrave a urcite ta vela potrebuju.

leeenka26
27. mar 2015

@inull5 kriste pane to je zdravotnictvo uzasne. A teda riadne miery.

sendy182
27. mar 2015

@inull5 ešte že to takto dopadlo.....ja len nerozumiem načo čakali.......žeby všimné 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre