Môže hádka spôsobiť potrat?

tanja61
19. feb 2008

ahojte chcela by som poprosit o radu ...takze u nas v dome sme mali spolubyvajucu ktora bola tehotna ale stalo sa to ze sme sa trocha pochytili pretoze aj s priatelom nam nechceli zaplatit najom a ona nato poobede zacala silno krvacat a mala bolesti,takze v nemocnici jej povedali ze zrejme potrat...ale zatajila fakt ze den predtym uz mala bolesti a ked bola na zachode tak mala na papiery cerstvu krv ale myslela si ze to nic nieje....a pointa je v tom ze ma vsade spinia ze to ja zato mozem tak by som rada vedela vas nazor ci je vobec take nieco mozne?dakujem pekne...a jej sa ta hadka ani tak netykala skor to bolo s jej partnerom ☹

emjee
19. feb 2008

nemyslim si, ze si to mohla sposobit ty, a celkovo si nemyslim, ze jedna hadka moze sposobit potrat (s dovolenim trosku premenujem temu)

jejke
19. feb 2008

No teda Tanja 😠 Stres v tehotenstve?Ovplyvňuje imunitu bábätka ale potrat spôsobuje skôr fyzická slabosť, alebo neprimeraná námaha ak je napríklad mamička vychudnutá alebo vyčerpaná, alebo aj anomálie maternice spôsobujú potraty.Taktiež vývojové defekty embrya...to sa vraví že sa s tým príroda "vysporiada" sama 😖

Hádky tehotných žien sú asi v norme pokiaľ ide o zmenu hladiny hormónov KTORÁ nie je precitlivelá????
Ale v prípade Tvojej známej ide skôr o to zvaliť na niekoho vinu.
Pocit výčitky ten ju ťaží a Ty si jej prišla na mušku.Tak sa snaž si to nebrať k srdcu a hlavne sa vyhýbaj konfrontácii s ňou, má toho teraz chúďa na svojich pleciach dosť.
Niektoré ženy si siahnu na život ak sa nevedia s niečim takým zmieriť, tak aby to zas nebolo zvalené na Teba,
ak by tá nešťastnica niečo také skúsila 😲

maso
19. feb 2008

Tanja tiez si nemyslim, ze si vinna ty, hlavne ked sa to zacalo den predtym. Drzim palce, nie je to prijemna situacia. 😉

pietra
19. feb 2008

tanja, tiez si myslim, ze sa len snazi najst vinnika, jedna hadka nemoze sposobit potrat. Navyse ked mala problemy uz predtym

lolka
19. feb 2008

tanja,urcite to nie je tvoja chyba, to by potom bolo na svete o polovicu menej ludi, ved aj tehotne zeny su vystavene stresom a niekedy neprijemnym situaciam 😠
moja koleg. mala velmi stresujucich prvych 6m...prave sa rozviedla (ale babatko cakala uz s novym priatelom), hadky s buducou svokrou, v praci to tiez nebolo zrovna idealne........a narodila sa jej zdrava dcerka 😉

tvoja spolubyvajuca to chce na niekoho hodit a bohuzial sa zachovala takto nepekne 😒

elenita
19. feb 2008

No, mne lekar povedal, ze hadka a silny traumaticky zazitok MOZE sposobit potrat......sama som tak skoro prisla o babatka...... 😔 , ale nemyslim, ze to bol zrovna tento pripad.....
A v ktorom bola tt? Potratila urcite?

levon
19. feb 2008

neviem, či môj potrat spôsobila práve hádka, ale isé je, že asi dve hodiny po mojom nervovom zlyhaní, ktorému predchádzalo stretnutie s milenkou môjho teraz už bývalého priateľa a následné stretnutie s ním, som začala špiniť najskôr na tmavo hnedo, na druhý deň už som krvácala a na tretí deň potratila..lekárovi som prišla zosypaná kôpka a videl že sa čosi deje, som mu povedala, že som prežila poriadny stres a on sa vyjadril v tom duchu, že mohlo ísť o príčinu potratu..tak neviem.
ale rozhodene to nebude tvoj prípad, pokiaľ už dotýčná krvácala deň pred tým. príčinou nemôže byť hádka 😉

tanja61
autor
19. feb 2008

zeny dakujem vam velmi pekne za vase nazory je to pre mna dost stresujuce lebo take nieco by som ani nechcela ....ja sama som to zazila dvakrat ale na nikoho som vinu nehadzala,ale som s toho v soku lebo kazdy teraz na mna pozera ze co si to spravila?len aby som uviedla na spravnu mieru tak ona sa vobec nehadala a ani sa nezapajala do debaty,skor hadka bola s jej partnerom....dakujem este raz... 😉 no a ja v tehotenstve som mala tiez stresujuce obdobia,tiez myslim ze to patri k tomu ale tak ako pises ty levon tak to je fakt nervove zrutenie len myslim ze je to o nieco stresujucejsie ako moj pripad....ale ako sa mam branit pred takymi to pletkami?no neviem asi si nevsimat...dakujem 😉

tanja61
autor
19. feb 2008

elenita:ano potvrdilo sa ze urcite potratila... ☹

mien
19. feb 2008

ahoj levon, a aj astatné, mňa by veľmi zaujímalao, že v ktorom týždni si bola, a ešte jedna otázka, môžme tak isto potratiť už v pokročilom štádiu ako v prvých tt alebo čím je dieťatko väčšie tým je riziko nižšie, ďakujem za odpoveď

elenita
19. feb 2008

No podla mna nasledkom traumatickeho zazitku mozes potratit max. do 12tt.....alebo je to aspon najpravdepodobnejsie.....urcite najkritickejsie su ten 5, 6, 7, 8tt......ale to len moj nazor 😔

stankatt
19. feb 2008

tanja,nemyslim ze to bolo hadkou.. Ja som este ani nevedela ze som tehula, ked mi zomrela babka.. Bolo to dost stresujuce, ale zvladla som to a aj mimco. Pred 2 tyzdnami mi zomrela svokra- byvala s nami. Vsetvi mi hovorili aby som si davala pozor na seba, ale stresu a smutku sa neda zabranit. A vyzera to ze aj toto sme zvladli... Zena vela vydrzi, hlavne ked ide o mimco.

mien
19. feb 2008

ďakujem lebo ja budem pomaly v 25 tt, a stále sa bojím, že keď zažijem niejaký stres tak potratím, ale nikto si nevie rozkázať, lebo stres prichádza aj vtedy, keď nechceme, no ja nanešťastie sa stresujem dosť v tomto období, lebo mám skúškové obdobie, takže neviem, školu by som nerada nechala, aj ostatné to prežili, ďakujem ti elenita za odpoveď

melory
19. feb 2008

mne sa stalo, ze po hadke so sefkou som zacala krvacat a hned som bola pn celu tehu. podla mna moze.

elenita
19. feb 2008

mien, ja som v prisernom strese tiez teraz pred dvoma tyzdnami dokoncovala skusky a trmacala sa hore -dole, este k tomu som aj pracovala, takze to boli stresy...ale v pohode sme to zvladli 🙂 , tam som sa potratu uz urcite nebala....akurat ze som mala strasne male brusko a nevedela som pribrat.....ale teraz uz aj krasne priberame 🙂

mirka8429
19. feb 2008

melory neviem to je asi individualne lebo ja som bola tehotna na uplnom zaciatku nejako len mesiac a preziola som strasnu hadku ale to som vtedy este nevedela ze cakam mimi....a vdaka bohu som teraz v 32tt..ale urcite stres a hadky neprospievaju tehu....ja som sa kôli stresu zacala otvarat......takze je lepsie byt v klude 😎

melory
19. feb 2008

mirka takze tiz otvarat, vidis nieco na to bude....radsej byt v klude.

mirka8429
19. feb 2008

melory ano lebo som mala statnice a poviem ti ze poriadny stres a spytala som sa lekara ci som sa kôli tomu stresu mohla zacat otvarat tak povedal ze samozrejme..a mam nariadeny kludovy rezim, vyhybat sa nervozite a stresom....

yonanevi
19. feb 2008

ja si myslism ze aj vdaka stresu sa na zaciatku tehu da potratit je to aj jeden s faktorov-a aj ine priciny( moja skusenost 😒 )

melory
19. feb 2008

mirka tak to iste aj ja, koncila som skolu a bola som tehu a sefka somnou strasna hadka.

melory
19. feb 2008

to v jeden den!

mirka8429
19. feb 2008

melory hej urvcite stres nepôsobi dobre ani na teba ani na mimi....ako jasne ze niekedy sa neda ovladnut ale je dobre hned ukludnit a pohladkat brusko aby mimi citilo ze je uz vsetko ok..lebo ja ked som nejak rozrusena mimi citi a zacne sa tak hadzat v bruchu....a ked sa ukludnim a pohladkam brusko tak uz je ok🙂))))))))))))))))

levon
19. feb 2008

mien - to bolo na začiatku tehotenstva cca 6 tt 😉 ale aj tak sa majú tehotné šetriť, viem že je ťažko vyhnúť sa stresu ale mne vtedy sestrička vypucovala žalúdok, že keď som vedela že som tehotná, mala som mať všetko na háku a myslieť len a len na dieťa..

tanja61
autor
19. feb 2008

vy vsetky tu uz pisete o tom ake ste mali stresujuce zazitky,napr.melory:myslim ze uz len to ze pocas tehu chodis do skoly a este si bola v skuskovom je velmi stresujuce 😒 levon:ty si zazila tiez poriadny sok ved to co si pisala by polozilo aj kona....ja hovorim o beznej hadke a nie o tom ze sme sa skoro pobili obrazne povedane,a ona sa vobec nevyjadrovala len stala a pocuvala tak neviem....som s toho vykolajena ☹ a este fakt ze zrejme zatajila ostatnym a aj svojmu partnerovi ze den predtym uz ju bolelo brucho a krvacala... ☹ bola cca 7tt

lalitagopi
19. feb 2008

Každá máme iné telo, inak prežívame určité situácie. Aj ked sa hádky tá osoba nezúčasnovala, tak to neznamená, že vo vnutri nebola nervozna.Nemusí byť stres zrovna viditelný.
Ale jednoznačne v tomto prípade to bola len zhoda náhod, ak sa jej dušička rozhodla odísť,odišla by tak či tak. Bol to jej osud. Je to typický príklad, ako reagujú materialisti, ak sa im niečo udeje tak okamžite hladajú vinu u niekoho iného. Pritom každí si je za svoj osud zodpovední sám.
Je to aj tvoj nejaký osud TANJA, že si sa dostala do nepríjemnej situácie, hoci neprávom.

tanja61
autor
19. feb 2008

lalitagopi:tak to asi tak bude ze to je osud 😒 alebo zeby sme si z nich zobrali ponaucenie?myslim si ze vzdy treba byt uprimny a skratka riesit veci ale nie vzdy sa mi to oplatilo ☹

susanh
20. feb 2008

Podla mna z jednej hadky sa neda potratiť. Ja som mala v robote stresy, v prvych troch mesiacoch tehu som sa tam takmer denne triasla od jedu, strachu, a pocuvala ako na mna ziape debilny sef do telefonu, aj som si poplakala. Prezivala som take chvile, ze som myslela, ze ked nepotratim z toho, bude zazrak 🙂 A robila som 12 hod denne v kancelarii a este 24 hod na telefone doma aj vikendy. V druhom-tretom trimestri mi druhy debilny sef povedal, ze mam pit kazde rano kolu, aby som lepsie vladala robit !!! A napriek tomu vsetkemu som o babatko neprisla. 🙂

bibinka
20. feb 2008

susanh- čo za debila bol tvoj šéf???? poriadne by som ho nakopala a odišla na PN. 😠 . No ale našťastie máš svoje zlatíčko. 🙂

tanja61
autor
20. feb 2008

susanh:tak to si bola v riadnom strese ....ale chvalaBohu dobre to dopadlo...dakujem za nazor 😉

jankajs
21. feb 2008

Tanja, mne sa vidí, že ona zanedbala svoju povinnosť - pri krvácaní ísť hneď k lekárke a to, že vznikol spor medzi vami a nimi ako podnájomníkmi bola tiež ich chyba. Mali riadne a včas zaplatiť, príp. prísť skôr s tým, že majú finančný problém, či by sa to nedalo riešiť odložením, príp. menšími splátkami. Toto by som tej krásavici s prázdnou hlavou pripomenula - Ak si myslí, že hádka spôsobila,že prišla o mimi, tak nech si uvedomí, že vznikla kvôli nim a nech nehádže vinu na okolie. A pridaj decibely, lebo to je zrejme typ človeka, ktorý reaguje len na dôrazné vysvetlenie. Neobhajuj sa, tým jej nahrávaš, a predsa nemáš dôvod niečo vysvetľovať. Oni sú príčina, tak si nesú aj následky. Samozrejme odhliadnuc od toho, že deň predtým už bolo zrejme pre mimi neskoro. Ale to tiež nie je tvoj problém, tak sa prestať zožierať. Hm? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre