Môže hádka spôsobiť potrat?

tanja61
19. feb 2008

ahojte chcela by som poprosit o radu ...takze u nas v dome sme mali spolubyvajucu ktora bola tehotna ale stalo sa to ze sme sa trocha pochytili pretoze aj s priatelom nam nechceli zaplatit najom a ona nato poobede zacala silno krvacat a mala bolesti,takze v nemocnici jej povedali ze zrejme potrat...ale zatajila fakt ze den predtym uz mala bolesti a ked bola na zachode tak mala na papiery cerstvu krv ale myslela si ze to nic nieje....a pointa je v tom ze ma vsade spinia ze to ja zato mozem tak by som rada vedela vas nazor ci je vobec take nieco mozne?dakujem pekne...a jej sa ta hadka ani tak netykala skor to bolo s jej partnerom ☹

kukucka26
21. feb 2008

ja ako zdravotna sestra ti poviem takto moze to sposobyt nielen prweto ze som sestricka to viem ale aj preto ze som to sama zazila prve tehotenstvo ako ma tyral manzel, moje tehot.bolo stale rizikove ababo sa malo zle hrozil mi potrat

bihan
21. feb 2008

Osobne si myslím, že jedna hádka potrat vyvolať nemôže. Niektoré ženy pracujú do 8 mesiaca, majú namáhavú prácu, kopec stresov, hádok a neviem čoho a napriek tomu mimi donosia... Tak isto sa nedá porovnať týranie s jednou hádkou... Keby to bol permanentný stres, možno, ale toto bol s najväčšou pravdepodobnosťou samovoľný potrat, s ktorým ty nemáš nič spoločné. 😉

jankajs
21. feb 2008

Tak,tak,mala som kolegyňu, ktorú šéfka pred všetkými jednostaj dupala, kričala po nej a kedysi mi to prišlo ako šikana - tak sa mstila, že sa táto kolegyňa prihlásila na výberové konanie na jej miesto. Viete si to predstaviť? Keďže predtým zistila, že je tehu, nechala výberovku plávať, ale šéfka to nemôže prežiť, že by ju mohol niekto nahradiť, keď ona je tá dokonalá. Jednoducho - táto kolegyňa ostala v práci, pretože musela zarábať, manža bol v tom čase nezamestnaný a ona mala skvelý plat. Na MD šla 6 t pred pôrodom a narodil sa jej krásny, zdravý a na počudovanie aj pokojný synček. Takže jedna hádka.... e-e, o tom ma nikto nepresvedčí.

zouzi
21. feb 2008

Podla mna je to o tom ako si kto hadku pripusta, ako to preziva, je to proste o povahe cloveka, takze v niektorych pripadoch podla mna moze hadka sposobit potrat. ALE - Tehotna zena by si mala uvedomit, ze sa musi nad problemami povzniest, lebo pre nu ma byt prvorade dietatko... A hlavne nerozculovat sa kvoli hlupostiam, co vo vasom pripade urcite hlupost bola, ved existuju aj horsie veci ako spolubyvajuci a nejaka splatka najomneho... V tvojom pripade by som si to urcite nevycitala, tak sa ukludni a zabudni na to... Kedze som aj ja sama prisla o jedno dietatko, urcite by som jej nic na to nehovorila, lebo samotny fakt, ze o to prisla, nech je uz dovod akykolvek je pre nu velmi bolestivy. Kasli na nu, daj si klapky na oci a na usi, vydrz to, nebojuj zbytocne, ju to prejde, lebo aj sama vie, ze to, co tvrdi, nie je pravda.... A ked nie, tak ti nestoji za to, aby si sa ty kvoli nej trapila....

tanja61
autor
21. feb 2008

jankajs:dakujem,aj si myslim ze to pokaslala tym uz ze vobec nesla k lekarovi hned ked si vsimla ze nieje nieco v poriadku,a nerozisli sme sa v dobrom a myslim si ze je to ich zamer aby o mne takto hovorili,ved zrejme narokom zamlcala ze den predtym mala problem alebo vedia o tom ale aj tak chcu dalej sirit klamstva....chapem ze hadka nie vzdy kazdemu pomoze ale ja som tehotna bola a tiez som bola v strese a v hadkach....raz predtym som potratila tiez skoro a lekar mi povedal ze je to spontanny potrat a ze tomu sa skratka neda zabranit...a druhykrat som mala mimomaternicove tehotenstvo a prisla som o vajecnik tak viem ze je to tazke ale najlepsie asi hodit vinu na druhych nie?kukucka:no teba tyral manzel tak si myslim ze je to riadna sila....to hadka nieje,to je dlhodoby stres s ktoreho ti nieje dobre aj ked je po vsetkom ☹

mery.maja
21. feb 2008

Tanja tiez si myslim ze hadky a velky stres moze ovplyvnit tehotenstvo.Hovorím z vlastnej skusenosti aj ja som prisla o babo a povedali mi ci som v poslednej dobe nezazila nejaky velky stres a bolo to naozaj tak ale toho bolo viac nie len jedna hadka.Ale to je u kazdeho individualne nemyslim si ze jedna hadka by to mohla sposobit,drzim palce 😉

andrea52
21. feb 2008

Kocky pridam sa aj ja. tato otazka ma trapi odkedy sme prisli o babo aj my. Bol to sice 6tt ale jeden den som sa nenormalne rozculila az ma triaslo a na druhy den som zacala spinit tmavo hnedo, dalsi den krvacat a o 3 dni sme o mimco prisli ☹ Niekde som citala ze pocas hadky a po nej sa v tele tvori velke mnozstvo adrenalinu ktory moze sposobit potrat, ale samozrejme je to indivindi 😉 a samozrejme zavisi aj od toho v akom fyz.stave je zena 😉
takze tanja osobne si myslim ze ty za to urcite nemozes, kedze uz den predtym krvacala podcenila situaciu a to sa v takomto pripade nerobi 😉

tanja61
autor
21. feb 2008

kukucka:myslim ze samozrejme stres ma vplyv na celkovy organizmus cloveka a nieje zdravy ani za normalnych okolnosti a nieto ak zena je v pozehnanom stave,ale jedna hadka?mozno uz predtym mala stres skor s toho ze ma 21rok,.s partnerom su spolu 2mesiace a este co jej nato povie jej mama a veci okolo toho nechcem rozoberat jej sukromie ale to ako sa k tomu stavaju mi nepride ferove.....pretoze sama dobre viem ze sa tomu nie vzdy da zabranit...... ☹ a myslim ze tie prve 3mesiace su rizikove.... ☹ ale v prvom rade keby som mala len malicke podozrenie ze nieco nieje v poriadku so mnou ze ma nieco viac boli tak bezim k lekarovi a nieto ze den predtym uz krvacala,preto nepochopim preco hadzat vinu na inych

jejke
22. feb 2008

Presne tak, Tanja, 😖 ja som mala podobný problém s krvácaním na začiatku tehotenstva, hneď som bežala do nemocky,
takže ktovie, keby som to nechala tak, asi tiež potratím, na tretí deň ☹ ...potom ale nemôžem zvaliť vinu na iných, len sa sama týrať výčitkou.../čiste teoreticky/
Trochu adrenalínu vraj bábätku neublíži, tak ale ak sa niekto nemá k zaplateniu nájomného, ktovie na akej úrovni je jeho výživa, ak bola v núdzi , asi sama si k tomu "dopomohla"...si myslím...
Je mi ľúto žien ktoré takto prídu o bábo, nesúdim ich, ale ani nechápem....práve vtedy v nemocnici som to videla aké je pre nich ťažké prísť na raňajky medzi tehotné a nevynadať sestričke za každú štiplavú injekciu "na vyčistenie"...
fakt lepšie by bolo ísť k lekárovi hneď, radšej nech mi povie, že som príliš starostlivá a preháňam ako "Kde ste boli doteraz!!!!?" 😢

cathushka
23. feb 2008

tanja pocula som o niecom takom. teda ze uz zopar zien niekoho obvinilo z toho, ze kvoli stresu potratili. podla mna to je mozne, ak je zena na rizikovom tehotenstve. teda kolegyna mi take spominala, ze trikrat skoro potratila po hadke s mamou. ale, mozno to tak vobec nebolo. ona mala cele tehotenstvo problemy a s mamou sa strasne hadaju doteraz.
ale to co si ty opisala je podla mna obycajne osocovanie, ak krvacala uz pred tym tak potrat zrejme uz vtedy zacal. keby nebola vahala a sla k lekarovi, mozno sa tomu dalo zabranit.

tanja61
autor
23. feb 2008

jejke:presne tak ja by som urcite bezala mne sa to stalo v 7mesiaci ze som sa utrela a pozeram krv no hned panika a utekala som s placom do nemozcnice chvalaBohu nic vazne a mam krasneho zdraveho synceka 😉 vdaka Bohu, ale ked som prvy krat potratila tak tiez som hned bezala do nemocnice a druhe mimomaternicove co som mala tak tiez bez vahania no len vysledky mali cas a aj vysetrenia tak som vdaka lekarom prisla o vajecnik,ja som v UK a tu je zdravotnictvo asi menej vyspele pretoze lekar na slovensku mi povedal ze u nas by sa to stat nemohlo no ale vies kazdy lekar iny... 😒

monika676
24. feb 2008

Podla mna moze...pretoze zena ked je tehotna tak musi byt v klude...a my zienky sme take stvorenia...ze sa hned trapime...stresujeme a hlavne v tehotenstve je zena citlivejsia a este k tomu ked chlap neposlucha tak to pak ide dolu vodou... ☹

susanh
25. feb 2008

Tí moji šéfovia, to boli francúzi. Viete, ako to chodí. Prísť na slovensko, vyžmýkať z ľudí čo sa dá a nabaliť sa... Na PN som nechcela ísť, aj keď mi to aj doki navrhol, keďže mi bývalo stále zle. V tej robote som bola len pár mesiacov pred tehu, a prerábali sme dom. Tak som chcela ešte niečo zarobiť, nech mám aj vyššiu materskú.

tanja61
autor
25. feb 2008

monika676:ano pravda je taka ze zena ktora je tehotna by mala byt v klude...poznas nejaku ktora bola v klude cele tehotenstvo?pretoze ja nie....moja sestra cakala dvojicky a toto si este nezazila co ona dokazala robit staci ze si sa k nej ozvala no katastrofa....ide o hormony 😉

monika676
27. feb 2008

tanja61 tak to ano ziadna zena nie je v kllude ked je tehotna....no mozno by sa nejaka vynimka aj nasla 🙂 moja sesternica pri prvom mimcu ani nevedela ze je v tom 😀

kostka211
17. sep 2011

Pane Boze, keby som ja mala potratit z hadky, tak nemam ani jedno dieta.S manzelom sme obaja strasne temperamentni a vybusni, nas nastve vsetko. vieme sa brutalne pohadat 😀 , ja sa az trasiem od nervov 😀 😀 😀 a ani raz som nepotratila, dokonca ani deti nemam nervozne a ani ako babatka neplakali vela, nemyslim si, ze z hadky samotnej sa da potratit.Samozrejme, ak je zena nejako chora, alebo strasne labilna, tak pri dlhotrvajucom strese sa moze nieco stat, aj ked ja som mala pri tehotenstve aj vazny stres trvajuci nieco vyse tyzdna a nic sa nestalo. Minule som citala, ze stres v tehotenstve neovplyvnuje tehotenstvo az tak negativne, ako sa myslelo, ze dokonca adrenalin, ktory pri strese vznika ma aj nejake priaznive ucinky na plod(to fakt nekecam teraz, citala som to niekde na nete, skuste vygooglit), takze taka normlana davka stresu podla mna nemoze uskodit.

lji
17. sep 2011

@tanja61 nemyslím že to bol váš prípad hlavne ked ste to viedli skôr s jej partnerom a ked den predtým mala bolesti. ale osobne si myslím že hádka môže niečo spôsobiť. sama som nechtiac zažila velmi vyhrotenú situáciu, nie hádka ako hádka ale riadne trápenie a riadne pohádanie sa viacerých ludí a den na to som skončila v nemocnici s krvácaním. samotný stres má každá v tehotenstve, tomu sa vyhnúť nedá 😉 ja som desný stresor a s bruchom som štátnicovala ale aj tak to nebolo také ako čo sa udialo ked som sa dostala do nemocnice.

tanja61
autor
17. sep 2011

@kostka211
@lji dakujem baby za odpoved ale uz to ani pravda neni,ale nakoniec sa to vysvetlilo a samozrejme vedela o tom ze mala ist do nemocnice skor a nakoniec povedala ze to tak bolo lepsie lebo jej chlap ju stale len osocuje a ponizuje ale mimochodom stale su spolu 😀 medzitym som ja porodila dalsieho syna a cele tehotenstvo som bola v strese chvalabohu sme tu a zdravi🙂

lussy211
17. sep 2011

@susanh Niektorí šéfovia vedia byť poriadne primitívni chudáci.. 😠

mylove321
12. jan 2014

urcite ano, ved psychika je sucast fyzickeho tela, bez nej by si ani nevstala z postele...ale tak...mozno to bolo tak lepsie. decko si povedalo, ze nieco take nechce zazivat a zase niekto by sa nemohol starat o takeho slabeho jedinca. nemam rada, ked sa moc sentimentalizuju normalne veci...

lela0310
27. feb 2014

mne sa to stalo tiež, nehovorím, že stres bol na príčine, ale prežila som v takom stave asi 2 týždne, totálne psychické a fyzické vyčerpanie, že to dopadlo tak, ako to dopadlo.

stefana12
5. jan 2019

Ahojte moze injekcia afluditen vyvolat potrat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre