Možné mimomaternicové tehotenstvo

bb111
31. dec 2014

6.12. som mala poslednu menstruaciu. Vcera som si robila tehotensky test kde mi vysla slaba ciarka ale uplne slaba ta druha. Bola som objednana ku gynekologovi na preventivku a ten mi oznamil ze je to zacinajuce tehotenstvo aj ked este nie je nic vidiet okrem toho ze je sliznica vysoko.. Zobral mi krv no dnes ked som rano tak mi povedal ze to bude asi mimomaternicove aj ked vcera hovoril ze na 80 percent to bude v maternici. Mozem mat este teraz nizsiu hodnotu hcg? Podla poslednej menstruacie mohlo dojst k otehotneniu tak pred dvomi tyzdnami. Sam mi povedal ze este to moze byt aj dobre ze som len prisla skoro na to ze som tehotna. Potrebujem vediet vas nazor ci sa to niektorej nestalo lebo som z toho nestastna. ☹

vege1
31. dec 2014

@bb111 podla mna je straaasne skoro. Kedy si vlastne mala dostat menzes? Mne vysla slaba druha ciarka po 4 dnoch meskania. Po 2 tyzdnoch meskania babo uz bolo vidiet na USG.

bb111
autor
31. dec 2014

No prave to je to ze ja som to len vcera mala dostat, keby nejsom objednana na preventivku ani tomu gynekologovi nejdem este lebo ta druha ciarka bola fakt slaba, len mi je divne preco mi hned povedal ze to bude asi mimomaternicove ci sa to tak skoro da zistit. Akurat tak ma vystrasil.

bb111
autor
31. dec 2014

@vege1 No prave to je to ze ja som to len vcera mala dostat, keby nejsom objednana na preventivku ani tomu gynekologovi nejdem este lebo ta druha ciarka bola fakt slaba, len mi je divne preco mi hned povedal ze to bude asi mimomaternicove ci sa to tak skoro da zistit. Akurat tak ma vystrasil.

vege1
31. dec 2014

@bb111 Nie som lekar, vychadzam len z toho, co som si nastudovala ked som otehotnela, ani ta neviem vysetrit cez internet 😀 ale podla mna je to ok 😉 Neboj sa, niektori lekari okamzite ako nic nevidno na USG vyhlasia, ze je babo asi mimo, pritom je vsak este take malinke, ze ho nie je sanca vidiet. Ak sa ti da, skus vydrzat aspon tyzden - dva, potom ho uz bude pekne vidno. 🙂 Drzim palce a nestresuj sa. Stastny Novy rok 🙂

bb111
autor
31. dec 2014

Dakujem moc 🙂 aj tebe 😊

bettynka222
31. dec 2014

@bb111 vsetko zavisí od toho, kedy si mala ovulaciu. Ja som mala aj pri jednom dni meškania hcg velmi vysoké. Ale ovulacia bola presne na 12ty den (viem podla sona). Takze ak ju mas ty posunutú o tyzden, tak hcg je nižšie. Musis vydržať, ale podla mna to bude tiez ok 🙂

shellinka27
31. dec 2014

ja som bola u lekarky ked som bola v 4 týždni a nebolo ešte vôbec nič vidieť, ani mi nebrala krv ani nič len povedala že je ešte skoro a že mam prisť o 3 týždne, tak som tam nabehla v 7 týždni a bolo všetko pekne vidieť aj srdiečko už bilo, dnes ma dcérka 9 mesiacov 🙂 aj podľa mňa bude všetko ok len je ešte príliš skoro

bb111
autor
31. dec 2014

Dakujem Vam, dufam ze to tak bude 😊 7. idem na kontrolu tak Vam dam vediet

bb111
autor
10. jan 2015

Tak bola som na kontrole a mali sme 3 mm 🙂 takze rastie 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre