Môžem ísť na odobratie mužových spermií spolu s ním?

monikafialka
11. sep 2019

Zienky, prosim da sa ist na spermiogram s muzom aj spolu a tak ich s nim niekde odobrat ze by to bolo bez akychkolvek obrazkov a pod. "pomocok" co som pocula:o( lebo mam s tym moralny problem, nepacilo by sa mi ze by boli odobrate z ineho popudu ako z toho ze je so mnou a pozera sa na mna (snad ma chapete, ak nie nevadi). Len ci ste to tak niektore urobili-mohli urobit. Dakujem pekne.

vierka0508
11. sep 2019

Nam to na navrhli, ze mozem ist s muzom. Boli sme v heliose. Ja som vsak nesla 😄

monikafialka
autor
11. sep 2019

Resp. da sa odobrat vzorka napr. doma a ze do hodiny to doniest? Alebo niekde na wc?

anita6666
11. sep 2019

@monikafialka mozno sa da,ale mala by si rychlo prehodnotit svoj moralny problem, pretoze ani suloz s tebou ti nezaistuje to,ze pri tom nemysli na ine zeny a ine praktiky

lula313
11. sep 2019

@monikafialka tak mu daj svoje obrazky(nafot do mobilu), ale pre muza musí byt takáto záležitosť už dosť stresujúca, nemala by si pridávať polienka do ohňa.

vierka0508
11. sep 2019

@anita6666 na toto sa nepytala, moralne zasady su kazdeho osobna vec.
Da sa vzorka odobrat aj doma, ale na to sa informuj priamo v reprodukcnom centre, kazde ma asi svoje podmienky, nie je na tom nič blbe, zodvihni telefon a opytaj sa priamo tam, lebo tu sa dockas len samych sprostych komentov@monikafialka

monikafialka
autor
11. sep 2019

@vierka0508 jej dakujem, prave som na internete nasla ze centrum asistovanej reprodukcie umoznuje aj odber z domu s tym ze sa maju blizsie podmienky dohodnut na tom a tom cisle. Dakujem Ti za podporu🌷

stela01
11. sep 2019

@monikafialka treba sa opýtať v danom centre .... my sme boli Ferticentre a tam je možnosti ísť partnerom dnu .

fokuska
11. sep 2019

@monikafialka Ja len dodam, ze pri odbere v centre nie je podmienkou sledovat ich filmy alebo casopisy.
Moze sa spolahnut len na vlastnu fantaziu, spomienky, pripadne na fotky/videa teba.

Ak som teda dobre pochopila, ze moralny problem nie je v tom, ze to urobi sam.

janulka257
11. sep 2019

@monikafialka určite dá, v gynfiv áno

fokuska
11. sep 2019

@monikafialka Pocuj a ty si uz ine svoje psychicke problemy riesila alebo aspon konzultovala so psychologom?

klarissa25
11. sep 2019

To vážne máš s týmto moralny problém?

ibrunova
11. sep 2019

@monikafialka Na WC ???

sincerity
11. sep 2019

Nerozumiem prečo riešite, že má autorka s tým problém. Dala jasnú otázku - na ktorú je odpoveď - áno, dá sa. Niektoré centrá dovolia doma alebo priamo v centre, ísť spolu do kabínky, poriešiť a hotovo. Neotvárať zásuvky, nepúšťať tv, dvd a tak. Tiež sme to tak riešili - ani nie z dôvodu morálneho - skôr z dôvodu - ak už sme sa dostali až sem, tak "plodíme" deti "spolu". Prajem pekný deň aj tým, ktorí majú za potrebu starať sa do autorkiných morálnych dôvodov a posielať ju pomaly na psychiatrické vyšetrenie 🙂

fokuska
11. sep 2019

@sincerity Ak je toto prva tema, ktoru od autorky citas, tak ok.
Ale ak o tom nevies, tak ona uz take 2-3 roky riesi bizarne otazky ohladom tehotenstva, porodu a po porode, pricom nie je tehotna.

gladys_07
11. sep 2019

ja by som normalne stavila mesacny plat na to, ze tvoj muz uz ma napozerana take veci na nete, ze to, co maju v CARe, je Bravicko oproti tomu

lilitela
12. sep 2019

@monikafialka Da sa to tak, ale napriklad naopak, ked budu tebe odoberat vajicka pod narkozou, pripadne vkladat embryo, tak o tom som este nepocula ze by niekto tak urobil, ze na sale bol muz pritomny, tak snad s tym nebudete mat moralny problem, ci to by vam nevadilo?

majoranka24
20. okt 2019

@lilitela Nemas uplne pravdu. Nas sa v centre pred embryotransferom pytali, ci muz chce ist so mnou na salu. Ale ja som nechcela.

lilitela
21. okt 2019

@majoranka24 Tvojho muza sa spytali ci chce ist na salu, ked ti pod narkozou odoberali vajicka?

majoranka24
21. okt 2019

@lilitela To nie. Ale mohol tam ist pri vklade embrya.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre