Opakovaný potrat II.

prestigio
2. jún 2009

Ahojte baby,začala som písať II.časť lebo som sa chcela podeliť s tým čo mám nového: teda ak si spomínate písala som o zistení na genetike: Robertsonska translokácia-nasledne som išla v pondelok za svojim gynekologom a ten povedal že rozhodnúť sa musím sama ako dalej-či spontanne otehotnie zas s rizikom že potratím alebo pojdem na umele oplodnenie a tak som sa dnes vybrala za dr.Hermanom do Gyncare a ten mi povedal že umele oplodnenie mi nepomôže lebo nikto nikdy mi nezaručí že babo bude ok že je oplodnené to správne vajičko takže mi odporúča spontanne otehotnieť do tretice a možno bude všetko ok čo sa dozviem až ked budem zas tehotna lebo je to geneticka vada a ta sa da zistiť až po samotnom oplodnení a vtedy bud zas potratím alebo bude všetko OK. To isté mi povedal aj dr.Hredzak v Splne. Tak teraz mi poradte čo robiť??? Nikdy by ma nenapadlo že ja a genetika??? proste že sa mi také niečo prihodí. A vraj mam skušať a skúšať vraj raz sa určite podarí oplodniť to spravne vajičko.

fyalynka
2. jún 2009

prestigio, to mi je luto ze to takto nakoniec dopadlo...ze sa s tym neda nic robit ☹ Ta neistota z rizika dalsieho
MA je hrozna, verim ti... 😔 Ja mam tiez strach ze sa to znova zopakuje - a to este pricinu neviem 😒
A presne take pocity mam aj ja, ze by ma nikdy nenapadlo ze prave mne by sa mohlo prihodit MA a to uz 2x 😢
Bohuzial nevieme co je v nas a prejavi sa to v takychto chvilach, ktore cloveka najviac rania ☹
Takze musime byt silne a skusat dalej, nic ine nam asi nezostava...
Prajem ti vela stastia, hlavne na zdrave vajicko 😵 🙂

prestigio
autor
2. jún 2009

fyalynka ďakujem
skusim ešte zavolať do iscare tam som našla nejake info uvidím mam strach otehotnieť normalne bojim sa
pre každeho je to najkrajšie obdobie života a čo mam povedať ja????

bettynka222
2. jún 2009

moja ja ta samozrejme tiez chapem...mam velky strach z dalsieho otehotnenia. ale ty to mas o to tazsie, ze ti povedali, ze castejsie tvoris poskodene vajicka 😒 mne zas pre zmenu hrozi, ze husta krv sposobi takisto vyvojove vady embrijka, lebo nema dostatocnu vyzivu. da sa to riesit injekciami na riedenie krvi, ale hematologovia to neradi predpisuju a navyse, kym zistim, ze som tehu, tak uz moze byt neskoro... mne preto tiez odporucali UO.
baby ako sa inak mate? citali ste posledne prispevky v starej teme? a preco uz mame novu?
fyaly kedy sa uvidime, hm? dnes osm bola u genetika...a uz mam aj hematologicku - dufam 🙂

vika34
2. jún 2009

ahojte ,prestigio,skús sa informovať na IVF s PIGD,je to predimplantačná genetika,čo znamená,že vyšetria všetky embriá,ktoré budete mať a vložia ti to zdravé,neviem akú genetickú vadu máš,lebo ten názov mi nič nehovorí.Ja som to absolvovala aj ked sme obaja geneticky v poriadku,kvôli 5 potratom čo mám za sebou,ale bohužiaľ nepomohlob mi to ,ale čo viem ,ked vedia presne čo majú hľadať ,tak sa to dá,mne doteraz neprišli na to ,prečo potrácam,máme všetky vyšetrenia negatívne.Je to ,ale drahá záležitosť ,iba tá genetika stojí cca35000_50000 skk+IVF

vika34
2. jún 2009

prestigio,čítala som v inej téme,že si sa na to už informovala,skús si zistiť,či vyšetrujú geneticky tú vašu translokáciu,lebo normálne vyšetrujú iba 6 chromozomov,ale viem ,že známa bola na tomto vyšetrení a robili jej okrem toho ešte nejaké špeciálne sondy,tak možno to bolo zrovna to čo máš ty,lebo viem ,že aj u nich v rodine to majú ženy/matka,sesternica/ a tiež majú zdravé deti,ale ona tiež už pár razy potratila,tak inú radu nemám 😒

prestigio
autor
3. jún 2009

vika34 dskujem za rady pátram dalej čo a ako a maš pravdu je to drahý špás

bettynka222
3. jún 2009

prestigio a preco si nezalozis temu s nazvom tvojej mutacie? to by skor zareagovali baby, co uz o tom poculi, alebo s nou maju nejake skusenosti. lebo takto ked vidia nazov opakovany potrat, tak ich mozno nenapadne, ze v takejto teme sa riesi nejaka geneticka porucha, hmmmm?

prestigio
autor
3. jún 2009

bettynka222 dala som na teba a založila takú tému dik za radu v tejto situacii mi to akosi nemysli vdaka

crapula
13. máj 2012

ahojte dievcata, tak ma napadlo ci by ste mi neporadili kam sa treba dat ist vysetrit okrem genetiky? totiz mame za sebou jeden MA a druhe dietatko ma geneticku vadu. prve dieta ale mame zdrave a v rodine ziadna geneticka porucha nie je, takze nechapem ☹ . kazdopadne chceme sa dat s manzelom vysetrit, len neviem kam vsade ist..?

cukor
13. máj 2012

@crapula ...to dietatko čo čakáš má genetickú vadu?
a prečo sa chcete dať vysetrit az teraz ked už cakáte dieta?

crapula
13. máj 2012

@cukor ano.
no kto by bol predtym vedel, ze budeme cakat postihnute dietatko. ten jeden MA co sme prekonali, sme brali ako nestastnu nahodu..

maryennn
13. máj 2012

@crapula Ahoj, ty si čakala dvojičky? je mi ľúto čo si prežila. Prečo chceš vyšetrenia okrem genetiky? veď na genetike sa zisťujú možné dedičné predispozície, ostatné vyšetrenia sú skôr zamerané na hormonálne a krvné problémy. Ja som tiež po MA v piatom mesiaci, a tak ma hneď po potrate (pôrode) lekár objednal na genetiku (tam berú krv obom rodičom na zistenie karyotypov), na hematológiu a ja som sa potom ešte objednala na endokrinológiu (pre istotu, nech už mám celkové vyšetrenia).

cukor
14. máj 2012

@crapula .....a amniocentezu si postupila?a to dietatko si necháš?a som 2x potratila a potom mi na hematologii zistili trombofíliu a o tretice sa mi podarilo donosit dieta aj vdaka kazdodennému pichaniu heparínu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre