Po dvoch potratoch. Poraďte mi niečo!

babo
7. máj 2007

Caute babulky....v aprili som prekonala nie zrovna chceny druhy potrat...viem, ze nas je takych viac, ale neviete mi nahodou niektora poradit, ci uz nejake dobre cviky na spevnenie maternice, alebo nejake vitaminy???? uz mam toho dost, nebudem s len tak necinne na to prizerat a cakat, ci zasa dalsi raz ked sa budem tak velmi tesit na babatko potatim..prosim, ked niektora mi vie v niecom poradit, budem vam vdacna...

tucniacik
7. máj 2007

ahoj babo, je nas tu takych viac... 😒
ake vysetrenia mas za sebou?
co sa tyka vitaminov, urcite kyselina listova, ale nie iba 400ng, ale aspon az 2mg denne... dalej urcite vit.E, 200mg/IU denne, a prospesne su omega 3 mastne kyseliny... no a ostatne je na tebe, ja som po tych potratoch vyskusla fatk vselico mozne, snazila/este stale sa snazim/ si "vycistit-ozdravit" telo roznymi doplnkami/produktami - Intra, zeleny jacmen a chlorella,brala som gynex,kvapky valoflur, mellificu, teraz beriem produkty od aloe vera,+ som bola u liecitela, pila bilinkove caje, a dufam ze nieco snad zaberie...co ine mi ostava,tiez nemienit iba cakat..
z vysetreni ti odporucam geneticke testy,infekcne vystrenia /toxoplazmoza, listerioza,atd/, vysetrenie na hematologii/vrodene trombofilne.stavy, antifosfolipidove protilatky/,dalej vystrenie stitnej zlazy, ster na chlamydie,mykoplazmy a ueraplazmy, a pri ak by si chcela fatk vsetko, tak este aj histeroskopiu a kultivaciu z dutiny maternice, a reproducknu imunologiu...
prave vcera som citala na ceskom MK, jedna zena potratila 4x behom 2rokov, a piaty krat sa jej narodila dzrava dcerka...musime to skusat az kym sa nepodari... 🙂

susik77
7. máj 2007

tucniacik: mne sa to stalo len 1x, ale tiez si myslim, ze treba asi len skusat+dat si urobit vsetky vysetrenia+ zdravo sa stravovat, ale netreba to moc prehanat s tymi vitaminmi: najdolez. je kys. listova...Mne po potrate povedali, ze staci 400 mikrogramov denne, ze sa nezistilo, ze vacsie mnozstvo by zabranilo potratom...

tucniacik
7. máj 2007

susik77 - ono je trochu diskutabilne, prvy potrat - vlastne aj druhy moze byt nahoda ,ale ked si to clovek zazije, snazi sa spravit vsetko preto aby sa to uz viac krat nestalo... mam doma knihu PLODNOST,CYKLY,VYZIVA a tam je v kapitole o spontannych potratoch pisane, ze dolezite su ecko a kis.listova, a ze boli robene studie, kde sa dokazalo, ze zenam ktorym podavali po opak.potratoch zvysene davky kys.lisovej a vit.E sa podari dalsi krat donosit plod... tie priciny preco sa to stalo sa tazko zistuju, ale nebudem to riskovat iba preto, ze beriem tej kysliny malo...navyse ja mam MTHFR HETEROZYGOT/najlahsie forma z vrodenych tromofil.stavov/ a to ma dnes kazdy treti clovek...a preve pri tomto "ochoreni" sa odpuruca podavat zvysena davka kys.listovej...takze tak... radsej tej kyseliny viac nez menej...
a drzim palce nech uspesne tehulkujes dalej 🙂

susik77
7. máj 2007

tucniacik:diky, Ja prajem, aby sa to aj tebe skoro podarilo 🙂 Ale pozitivne je, ze Ti nieco zistili, takze vies, kde moze byt problem. Inak, ja som si tu knizku tiez pozicala od kamaratky. Tiez som bola po tom 1.MA dost zufala, tak by som bralatko mozne vo velkych mnozstvach. Ale som farmaceutka, tak sa na to pozeram trochu inak...

susik77
7. máj 2007

sorry, vsetko mozne 😀

tucniacik
7. máj 2007

praveze mi nic nezistili... zatial..teda este cakam na vyslekdy z genetiky...
mne to tiez stve - napr.ze take romky ucite neberu ziadne vitaminy a neziju zrovna zdravo, nesportuje, hygiena tiez nic moc, a rozmonzuju sa bez problemov...

ika_ba
7. máj 2007

ahoj babo,
ja som tiez uz 2x potratila, vzdy v druhom mesiaci, a nic mi nezistili, vsetky vysledky, ktore su, su dobre a kazdy nam hovori, ze nic nam nebrani prirodzene otehotniet. do druheho potratu som mov vitaminov nejedla, lekar mi niekedy predpisal kyselinu listovu, ale kedze je na predpis, tak som ju nemala.
teraz som sa na to spytala, a lekarka mi odporucila calibrum baby plane, tak to beriem, doplnam o e, magnezium. a este pijem alchemilku, kedze o nej pisali baby na tychto strankach. ja som na modreho konika natrafila po druhom potrate, ked som hladala info.

susik77
7. máj 2007

tucniacik: ono zavisi: mozno tak casto rodia, ze jeden dva potraty si ani tak neberu 😎
Ale nie, neber to tak, stravuj sa normalne, vitaminky ber tiez v norme- najlepsie nej. kombinaciu napr. pred otehot. je dobry ten Calibrum babyplan. Mas tam zaklad- tusim kys.listova, E-vitamin a tusim beta-karoten...( nie som si ista). Ono totiz, cim viacej vitaminov beries a v cim vacsich mnozstvach, tym viacej potrebujes inych vitaminov a mineralov, ktore su komplementarne a kt. su potrebne kvoli metabol. rovnovahe organizmu. Nakonec by to skoncilo takym retazcom, ze by si rano, na obed a vecer brala len nej. vitamin. doplnky...
Inak, ked sa m i to stalo 1.krat, ten doktor, co ma vysetroval, mi rozpraval, ze im to s manzelkou vyslo az na 3.krat, 2x mali MA ☹
Niekomu to vyjde na 5x, ale raz to urcite vyjde 🙂
Hlavne bud v pohodicke! 🙂

tucniacik
7. máj 2007

ja som v pohodicke... 🙂 zatial... 😉
kalibrum sa mi zrovna moc nepaci..je tam malo ecka a malo kysl.listovej...navyse zelezo sa nema podavat naraz s eckom, cize nieviem ci je uplne nalepsie doplnok...
ozaj, co je pravdy na tom,ze tieto synteticke vitaminy telo aj tak nevie zuzitkovat?

susik77
7. máj 2007

nazory sa roznia, stale bezia nejake klinicke studie a stale sa zistuje ze nieco, co sa doporucovalo, napr. najnovsie skodi a pod...
Akurat je dokazane, ze ta kyselina listova je potrebna a ze pomaha ako prevenci rozstepu tej neural. trubice...hlavne sa doporucuje pred otehot. a prve 3 mesiace, potom uz prakt. nema preventiv. vyznam...
Ale inak, okrem tej kyseliny list. ak mas dobru vyvazenu stravu nemusis brat vitaminy ( s predpokladom, ze pokryvas zvysene naroky v tehot. na horcik, vapnik, zelezo). Ja beriem ten horcik zvlast v tabletkach, perfektne sa mi osvedcil, pretoze od zaciatku tehu som mala bolesti, nemohla som spat, extrasystoly, tachykardiou a neskor krce v lytkach. Horcik je v tehotenstve taky maly zazrak 🙂

susik77
7. máj 2007

inak, ten vitamin E - zatial sa vobec v studiach nepotvrdil klinicky ucinok na zlepsenie plodnosti u ludi... akurat u zvierat...sice sa dava do vsetkych tych vitaminov pred otehotnenim a v tehu, ale skor posobi ako antioxidant...

tucniacik
7. máj 2007

dik za vycerpavajuce info... o tom horciku som uz pocula..mam ho doma,ale budem ho brat az ked budem teho... a to ecko, fakt sa vsade o nom pise ako vitamin plodnosti...no uvidime...ved aj antioxidanty su dolezite,nie? 🙂

susik77
7. máj 2007

ano, ale staci ti ovocie a farebna zelenina - mrkva, cervena kapusta, paprika a pod...fakt to netreba prehanat s tabletkami 🙂
ten horcik staci brat v tehotenstve aj to podla potreby...

slivka
22. máj 2007

Ahojte,bohuzial sa pridavam k vasej teme.Vcera som spontanne potratila a v decembri minuleho roku som mala missed abort.Poradte mi nejakeho gynekologa, ktory ma posle na vsetky tie vysetrenia, ktore spominate, a ktory mi bude napomocny pri planovani dalsieho tehotenstva. Tomu co mam teraz uz akosi nedoverujem. V decembri som absolvovala kyret a vtedy mi aj robili nejake testy ale vraj vsetko v poriadku. Kedze som ale teraz absolvovala dalsi potrat, tak asi vsetko v uplnom poriadku nie je. A ja aj ked viem, ze to moze byt len nahoda a ze pricina sa neda vzdy urcit, tak chcem absolvovat vysetrenia a zistit, ci nemozem urobit nieco preto aby to dalsie tehotenstvo (ak sa podari) uz bolo uspesne.Prosim, poradte co dalej.

slivka
23. máj 2007

Poradte mi prosim kam mam ist(vid moj prispevok vyssie). Myslite,ze ked to dvakrat nevyslo, tak by som mala zacat chodit do Gynfivu alebo mam ist na Kramare a snazit sa dostat do ambulancie k nejakemu lekarovi a ten ma uz potom posle na vsetky tie vysetrenia a tiez ma prezrie ci po tom spontannom potrate zo mna vsetko vyslo.Moj gynekolog je teraz na dovolenke,tak neviem co robit.

cucuska
23. máj 2007

Ahojte. aj ja som po dvoch potratoch a teraz mi svieti uz tt. Baby nevzdávajte sa Ja síce neviem ako tot dopadne ale verím že dobre. Takže nevzdávajte sa a držim vám palce 😀

ika_ba
23. máj 2007

ahoj slivka,
ja by som ti poradila, aby si sa objednala do niektoreho z centier na uvodny pohovor. v iscare je pohovor zadarmo, neviem, ako to funguje inde. a tam ti lekari povedia, co a ako dalej.

cucuska
23. máj 2007

slivka ja som bol po druhom potrate : infekčné, imunológia, hematológia, gynekologógia, robili mi testy na toxo, chlam.... bola som na genetike, robili mi hormonálny profil a bola som aj na endokrinlógii....
toto všetko by mal odporučiť tvoj gynekológ
a ešte manžel bol na spermiograme

slivka
23. máj 2007

Cucuska,gratulujem a drzim ti palceky.Do tretice to urcite vyjde.
Tie spominane vysetrenia ti robili kde? Niekde na sukromnej klinike alebo v statnej nemocnici? Myslela som si, ze by ma tam asi mal odporucit moj gynekolog ale toho by som prave chcela zmenit... ty chodis ku komu? a si spokojna?

zuzana76
23. máj 2007

na endokrinolohiu, hematologiu, imunologiu, infekcne ta moze poslat aj obvodny lekar, na endokrinologii ti mozu zaroven urobit aj hormonalny profil, vysvetlis mu aky mas problem a na tieto vysetrenia staci vymenny listok od obvodneho a ak sa nieco najde, poslu ta oni dalej

aj ja som tak zacala a hned mi nasli na hemat aj endokr. - pernicioznu anemiu a hypothyreozu, prvy krat som potratila v 6 tt, kedze som nebola liecene, teraz som v 29 tt

slivka
23. máj 2007

naozaj ma tam moze poslat aj obvodny lekar? Zuzanka76,dakujem za radu. Skusim teda navstivit moju obvodnu lekarku a poradim sa s nou ohladom tych vysetreni.
Drzim palce aby tentokrat vsetko dobre dopadlo.

zuzana76
23. máj 2007

slivka, samozrejme, mna vsade zakazdym posielal len obvodny lekar, vela stastia, nech to do tretice vyjde vsetko dobre

slivka
23. máj 2007

Dakujem pekne. Dufam, ze moja doktorka bude tiez rovnako ustretova. A mozno to skombinujem aj s tou navstevou v Iscare ako mi odporucila Ika_ba. Aj ked o umelom oplodneni zatial neuvazujem, mozno mi poradia aj ohladom mojho problemu. Zda sa, ze ja otehotniet nemam problem ale potom vznika problem pri zahniezdeni.

katrin
23. máj 2007

Baby, aj ja vás chcem všetky podporiť.. Aj ja som bola po dvoch potratoch a nakoniec mi to bolo vynahradené vo forme dvojičiek.. 😵 moja rada je, nevzdávať, veriť, že sa vám to podarí 😉

slivka
23. máj 2007

Katrin,dakujeme za podporu. baby ako ty mi dodavaju nadej, ze aj nam sa to podari 🙂
Aj ked teraz mi je po tom vsetkom velmi tazko a niekedy ani nemam chut to dalej skusat, lebo sa bojim, tak inokedy si poviem, ze musim bojovat a zajst na vysetrenia a ze vsetko bude fajn a aj my budeme mat raz babo.

cucuska
23. máj 2007

slivka mňa tam poslela obvodný lekár an niečo robili na špeciálnej klinike a ničo v šátnej nemocnici
odkial si?????

musíte baby bojovať ja viem o čom to je. prvé odyšlo v 11tt a druhé v 9tt

katrin
23. máj 2007

Slivka, u nás to bolo normálne počatie (nie umelé oplodnenie, ani IUI) , tiež som mala pocit, že to už vzdám a jedného dňa mi naraz neprišla mrcha (nebolo mi nič, len som mala nejak pocit, že by už teda mrcha aj prísť mohla), urobila som si test, negatívny, potom mrcha 10 dní nechodila a po neviem koľkatom teste sa na ňom objavili dve čiarky... 😵 A keď mi doktor na prvom uzv cca v 8tt povedal, že máte tam dve, tak som ani nevedela ako sa volám 🙂

slivka
23. máj 2007

Cucuska, som z BA.

cucuska
23. máj 2007

katrin viem si predstaviť ako ťa to šokovalo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre