Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

halienka
19. dec 2007

Uf, dievčence, akurát som sa vrátila z mesta, ruky vyťahané až po zem 😝 ale darčeky už mám skoro všetky 😵 Vidím, že preberáte tú prvú MS po zákroku, ja som mala tak ako ty Masko, 4 týždne po a teda strááášne silnú. No druhá už taká silná chvalabohu nebola. No a teraz čakám na tú najviac očakávanú tretiu, a tá by mala byť už za pár dní, tiež asi na Vianoce 😖 Masko a teba zašívali po zákroku? Nie si preto taká úzka? Tvoj manželík bude mať z toho možno aj radosť 😀 , len aby to tebe nerobilo problémy. Ja som asi rovnaká, teda aspoň môj mužíček skonštatoval, keď podnikal výpravu 😀 😀 😀

maja.ka
19. dec 2007

halienka a ty uz po tej ocakavanej tretej ides snazilkovat? tak to je super a dufam, ze sa to hned aj podari na prvy sup 😉
to je super, ze uz mas vsetky darceky, ja idem este dnes po robote s manzelikom na nakup, tak som zvedava, ci nieco kupime 😅

maso
19. dec 2007

Praveze ma nezasivali 😀 ale mas pravdu, aspon to bude fajn pre manzela 😀 no uvidime ... hlavne nech mi uz skonci MS, lebo tie vlozky mi uz lezu na nervy ... tesim sa, ked budem zase tehulka a tieto problemy na chvilu zas prejdu 😀
Velmi ti drzim palce, nech ti to po MS hned vyjde, budem ti tisko v dobrom zmysle zavidiet a dufat, ze sa coskoro pridam 😉

Ja este vsetky darceky nemam, zajtra rano vyrazim a snad vsetko potrebne dokupim.

Vcera som zlepovala orechove linecke kolieska orechovou plnkou, dnes ich oblievam cokoladou a este snad stihnem suhajdy 🙂 som sa musela pochvalit 🙂

maja.ka
19. dec 2007

ahoj masko, uz si spat od DR? ako bolo?
si riadna sikulka, mna suhajdy cakaju cez vikend, uz sa tesim 😀

maso
19. dec 2007

Maji, este som tam nebola, idem az na 18:30, len som odchadzala z prace, tak som potrebovala ukoncit pracu na notebooku 🙂

maja.ka
19. dec 2007

aha, tak drzim palce, aby bolo vsetko ok a zajtra daj vediet 😉

maso
19. dec 2007

jasne, ozvem sa - papa 😉

halienka
19. dec 2007

Dievčatá, ďakujem že mi držíte palečky, šak ja tak isto držím vám, a snáď do ďalších vianoc budeme maminky 😵 Masko, ty si šikulka, tolko koláčikov na jeden šup 😀 Ja som si to tak vymyslela, aby som sa nenarobila 😝 😀 3 týždne pred vianocami medovníčky, 2 týždne pred škoricové pečivo, týždeň pred zlepované hviezdičky a cez víkend urobím ešte mužovi banánové jednohubky, ktoré tak lúbi a to nám celkom stačí. 😎 Tiež ti držím palce u DR, nech je všetko okej 😉
Majka, no veru, ja už chcem snažilkovať po tejto MS, nechcem to moc naťahovať. Uvidíme ako to pôjde 🙂 Dúfam, že sa ti podarí dnes nakúpiť všetky darčeky, a prikúp aj dáku drobnosť sebe, len tak pre potešenie 😉 😅

mery.maja
19. dec 2007

Halienka aj ja drzim palceky nech vam to vyjde ja sa uz neviem dockat ked zacneme skusat aj my a znovu sa z toho malickeho zazraku tesit.
U mna to bolo 16.12 mesiac po zakroku a este som MS nedostala dufam ze zase s tym nebudem mat nejake problemy pri mojom stastí 😒

halienka
19. dec 2007

Neboj Mery.majka, ono to môže trvať kľudne aj 6 týždňov kým príde prvá MS, to máš ešte rezervu 😉 Mne DR povedal, že 4 až 6 týždňov a že vždy je čudná, buď silná alebo naopak slabá alebo dlhá atď, tak sa potom nezlakni - nie ako ja čo som mu dokonca domov volala, že idem asi vykrvácať 😀 😀 . Sa smial a kázal mi piť citronádu 😵

takco
19. dec 2007

ahojcek dievcata ja som 4 tyzdne po vycisteni a tiez som to este nedostala,cakam to ale az po 6tich tyzdnoch lebo tak to bolo v lete po prvom potrate,dnes som bola ukoncit PN a dr.vravel ze este neprisli vysledky z krvy tak sa mi to zda strasne dlho 4 tyzdne cakat na vysledky vsak keby nahodou boli nejake zle tak by to uz mohli riesit a nie cakat az do menz.kym nepridem na kontrolu 😠 .uz sa tesim ze sa v maji zacneme snazit 😀 viete co je na tom najkrajsie ze sa mame na co tesit a ocakavat 🙂 v mojich predstavach to babetko uz je medzi nami 😅

abi0605
19. dec 2007

mně po vyčištění přišla MS až po více jak 8 týdnech. Já měla dokonce 8 týdnů od potratu ještě HCG v krvi a pozitivní těh.test.

maso
19. dec 2007

Jeeeej, bananove jednohubky lubim aj ja 😵 mojmu muzikovi ale na Vianoce urobim ku kolacikom este smotanovu tortu, lebo tu ma zase rad on 😀

Bola som u dokiho - mam noveho, lebo po tom, ako to moj vlastny dokino pokaslal s tymi prsiami (teraz ich mam samu striu 😠 ) ho nechcem ani vidiet 😠

Nasla som si sukromneho, takze budem platit, ale nevadi mi to, aspon bude mat vzdy na mna cas, ked sa dohodneme a je aj porodnik (spoznala som ho v nemocnici, ked som bola na zakrok a robil mi aj amniocentezu a odber pupocnikovej krvi) - ma presne taky pristup ako v Ruzovej zahrade 😀 to sa mi paci, lebo teraz nebudem nic riskovat. Zatial sme mali len vstupnu konzultaciu a 3.1.08 mam vysetrenie - kompletku 😀
Povedal mi, ze sexovat mozeme, ked sa na to citim, ale mali by sme pouzivat prezervativ, aby som neotehotnela a aj kvoli tomu, ze som este nachylna na infekciu. Babatko odporucil po troch mesiacoch, takze este ma cakaju dve MS, ale nejako to vydrzim 🙂 v podstate chapem, ze nemam potrebu mat nejaky problem kvoli tomu, ze som nevedela vydrzat a nebodaj zase prist o babatko 😔 tak som poslusna.

sonicka07
19. dec 2007

baby,ja som dostala menzes presne mesiac po cisteni.
veru,je to tu v irsku hrozne,co sa tyka zdravotnictva,ale zas sa mi zda,ze su viacej ludskejsi, maju empatiu k ludom. je tu teraz hrozne vela ludi zo zahranicia,cize vacsi napor v nemocniciach,aj pri porodoch,ale stale ten isty pocet nemocnic a personalu.
a este jedna vec: tu je materska len 26 tyzdnov,potom musi zena ist spet do prace,inak by prisla o pracu. moze poziadat o 2 mes navyse ale neplatenej! tazke deticky su uz od pol roka bud v jasliach alebo maju aupairky alebo starych rodicov. alebo sa rodicia striedaju pri detoch. je to katastrofa na taku vyspelu krajinu.

halienka
19. dec 2007

Masko, dobre si urobila, že si zmenila toho dokiho, zdravie máme len jedno, človek si fakt radšej priplatí. A ako sa volá? O mňa sa staral v Ružinove Ferianec, neni to náhodou on?

halienka
19. dec 2007

Sonicka, to som už počula, že taká dlhá materská ako u nás je málokde. No a keď si vezmeš aké je to polročné bábatko ešte naviazané na tú mamičku, tak mi to príde dosť kruté. 😒

takco
19. dec 2007

no sonicka myslim ze muzi v zahranici zarobia urcite viac oproti nasim tak si mozu dovolit doma nechat zienku s babom a on sa moze realizovat v praci ak malicke podrastie,alebo si mozu dovolit tu aupairku coz u nas to ostava len na tych babickach alebo jasliach 🙄 je to ale surove odtrhnut tak male dieta od matky 😖

takco
19. dec 2007

ked by u nas bola neplatena materska ,tak do roku 2050 vymrieme 😀 😀 😀

maso
19. dec 2007

Jeeeej, ano, je to Ferianec 😀

maso
19. dec 2007

Hej Takco, myslim, ze mas pravdu ... aj ked, ja by som uvitala moznost zacat pracovat skor, ved kvoli tomu som si otvorila svoj vlastny obchod, aby som sa mohla do prace vratit postupne podla mojho gusta a podla babatka. No a to vacsinou starsia generacia odsudzuje. Mne sa nepaci ani irsky extrem, ani ten nas 🙂 malo by to byt volnejsie ... podla mamicky a podla babatka, nech sa sama rozhodne, nie?

takco
19. dec 2007

maso aj u nas sa plati za prednostne osetrenie 200 a 300 za ultraz.inac sa clovek nacaka na tvrdej lavicke aj 3 hodiny vecinou hladny a smedny lebo na vysetrenie musis ist vymocena 😅 ,dnes som stretla kamosku zo skol.a cakala 4 mimco taka zavist na mna padla ☹ ☹

takco
19. dec 2007

ano je to len na zene a na prostredi v ktorom sa pohybuje a ci jej praca dovoli odbehnut podla potreby k babetku 🙂 u nas na vychode neni moc prilezitosti a zamestnavatelia netoleruju ak zena ostava casto doma s detmi 😖

maso
19. dec 2007

Jezisi, taketo stretnutia do toho zakroku neznasam ... ja sa desim zajtrajska - mam sa stretnut so spoluziackami z gympla (prvykrat po zakroku) a mam nervy, ze tam bude aj jedna, ktora je teraz tehotna a ma termin koncom januara - to ma zabije ☹ ale zatial sa mi nepodarilo zistit, ci pride aj ona, tak dufam, ze nie 😒
Teraz budem mat u dokiho vzdy presny termin, tak to som rada, ze nebudem cakat.

halienka
19. dec 2007

Masko, keby som bola z Blavy tak aj ja k nemu idem, lebo bol ku mne velmi milý a bol aj pri potrate, tiež mi odoberal pupoč. krv aj plodovú vodu. Myslím, že si urobila dobre, že si k nemu išla. A čo sa týka toho stretnutia, čo keby si tentokrát nešla? Povieš, že si chorá a basta, pojdeš nabudúce a to ti už bude hádam aj psychicky lepšie. 😉

sonicka07
19. dec 2007

maso,urcite na tu stretavku chod. ja som mala tento rok uz dve a nebanujem,ze som sla. aj ked spoluziacky maju deti,ukazovali fotocky... ale myslim,ze sa odreagujes,uvidis ludi,ktorych zas tak casto nevidas.
ja ked som potratila,presne v tom istom case porodila kamoska syna. isla som ju pozriet v den ako som odchadzala z nemocnice. bolo to hrozne,ale zvladla som to. ver mi,nikdy to nebude jednoduche,ale treba s tym bojovat.
co sa tyka tej materskej,nie je to urcite o peniazoch,ze tu chlapi vela zarabaju. to mozno manageri,inzinieri,ale nie robosi a ostatna stredna vrstva. a hlavne ludia s hypotekami ako my dost tazko zvladaju splacat vsetko. a myslim,ze polrocne dieta este velmi potrebuje matku pri sebe a nie cudzieho cloveka. v anglicku je materska jeden rok a to si myslim,ze je uz ovela lepsie. a ten polrok sa rata vlastne odvtedy,ako zena ostane doma. cize niektore idu uz na matersku v 8 mes a naspet do prace musia,ked ma male 4 mes! takze vela zien robi az do porodu,ale samozrejme to zavisi aj od typu prace.

mery.maja
20. dec 2007

Vcera som premyslala nad tym ze aj ja zmenim lekarku pretoze pristup tej mojej sa mi nepaci-u nej je to tak ze ked ma nieco bolelo alebo som mala problem a povedala jej o tom tak zareagovala asi tak ano ano mate pravdu pslem vas tam a tam ale to az potom co som ju nato upozornila sama od seba mi este nikdy nic nepovedala neodporucila.
A nakoniec ked mi naposledy pri kontrole odpovedala na moju otazku "ako sa to vlastne mohlo stat (kedze ja sa tym doktorskym reciam nerozumiem)a co ukazali ostatne vysledky co sa pytam zakazdym pretoze si to neviem vysvetlit tak mi zahlasila ze ona ine testy ani nedala urobit ze to som si mala vyziadat ja v nemocnici.Zostala som prekvapena pretoze nechapem ako som v tom strasnom psychickom rozpolozeni mala vediet ze take nieco mam urobit ved ona je moja lekarka a mala mi dat vsetky informacie co a ako.
Lenze ked ja vobec neviem kde mam prestupit vy to tam mate lepsie to nie ako mi tu v Topolcanoch.

sonicka07
20. dec 2007

mery.maja,k akej lekarke chodis? ja som tiez z topolcian,aj ked nie priamo. ked som doma,tak chodim k pospisilovej. ani neviem,ci som s nou spokojna. myslim,ze hej,aj ked kamoska k nej teraz prestala chodit, vraj chcela ist na mamogram a ona ju nechcela odporucit. ze sa chodi az od vyssieho veku. kamoska ma tak ako ja 34.

halienka
20. dec 2007

Dievčatá, neviem čo sa deje ale ja tu mám iba tri stránky! 😕

halienka
20. dec 2007

No už je to v poriadku! 😝 Neviem čo to zblblo! Už vás vidím 😀

takco
20. dec 2007

halienka ani ja som sa dnes nemohla doklikat na konika 😒 ,som normalne zavislacka 😅 ked nepisem aspon citam co mate nove kazdy den 🙂 ,nasa porodnica mala velke meno no casom poodchadzali dr. a zobrali zo sebou aj pacientky tiez som rozmyslala ze pojdem rodit, ked sa nam to snazenie uspesne podari 😵 do Kezmarku za svojim dr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre