Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

maja.ka
21. dec 2007

Dobre ranko, hlasim sa dnes ako prva a preto tak skoro, lebo poobede mame rozlucku v robote, tak tu nebudem 😉
vcera vecer som presne po mesiaci dostala MS 😒 ,darcek pod stromcek, je trosku bolestiva, na taku nie som zvyknuta 😠

halienka
21. dec 2007

Ahoj Maja.ka, tak už na teba prišla? Ja som tiež včera začala špiniť, no zatiaľ furt len špiním, niekedy sa mi to tak blbo rozbieha. Ja mávam vždy riadne bolestivú, bez ibuprofénu by som sa ani na nohy nepostavila. Som dúfala, že sa mi to zmierni, ale nezmiernilo. Hrkni si večer trošku slivovičky, možno pomôže 😀 Ale neprežeň, aby ti zas nebolo zle 😝 😀

maja.ka
21. dec 2007

ahoj halienka, ja som predtym mavala MS ok, taku slabu iba tri dni a bez bolesti, tak dufam,ze mi aj taka ostala, viem, ze ta prva bude asi dost silna a bolestiva 😒

halienka
21. dec 2007

Asi hej, asi bude očosi silnejšia, ale potom by sa ti to už malo dostať do normálu. Ale ja sa musím pochváliť, kóóónečne som sa dozvedela tie výsledky z genetiky, dopadlo to chvalabohu dobre, nie je tam zvýšené riziko opakovania tejto vývojovej vady, takže sa môžme smelo pokúšať znova! 😅 😵 Musela som to všetko obtelefonovať, nakoniec sa ukázalo, že výsledky mi posielali už v októbri, no mne nič neprišlo, asi sa to niekde stratilo cestou. Tak mi pošlú teraz ešte kópiu. No pre mňa je podstatná tá informácia, že to genetické zaťaženie tam nie je a že môžem od januára znovu snažilkovať 😀 Juj, ani si neviete predstaviť aká som šťastná!

maja.ka
21. dec 2007

halienka, tak to je super ze to nebolo nic vazne a hlavne geneticke a mozte uz snazilkovat, trosku ti zavidim, ale v dobrom 😉 a verim, ze to vyjde na prvy sup a coskoro nam oznamis, ze si si nasla 2// 😅 😀

halienka
21. dec 2007

Ďakujem Majka, určite to aj tebe vyjde, veď geneticky podmienené je to vraj málokedy, tak verím, že ma nenecháš v tom snažilkovaní dlho samú 😵 a budúci rok sa budeme spolu tešiť z dvoch čiaročiek 😀

maja.ka
21. dec 2007

halienka, verim, ze ta coskoro dobehnem a aj ostatne baby a budeme tu vsetky uz iba tehu, tas sa na to tesim, to bude super tema 😀 😀 😀

maso
21. dec 2007

Ahojte dievcata,
halienka, tesim sa s tebou, urcite si si vydychla ... no a prajem ti naozaj vela stastia pri snazilkovani, nech sa co najskor zadari 🙂
Mne uz MS pomaly konci, tak uz sa s manzelom chystame na prvy sexik 😀 som zvedava, ako to dopadne ...

Na tom stretnuti so spoluziackami som bola, nakoniec prisli len dve a nebola to ta tehotna, tak som rada, ze som isla, pokecali sme ... pomaly sa davam teda do normalu ... na druhy sviatok vianocny chcem navstivit babku a krstnu, takze prelomim dalsie lady po tom zakroku 🙂

Maji, myslim, ze brucho mi uz slusne kleslo a stravu udrziavam v norme: vcera som na ranajky vypila len cerstvu jablkovu stavu (dost velky pohar), na obed brokolicova polievka s karfiolom, vecera dva chlebiky s maslom - k jednemu som si dala tvrdy syr a k druhemu medik (chlebik to bol cierny) no a na druhu veceru som si dala jogurt.
Dobre, nie? 😎 Akurat sem-tam si dam bonbonik - to je jedine zhresenie 😅
Musim sa pekne stravovat aj preto, ze piateho ideme na lyzovacku a potrebujem sa napchat do lyziarskych nohavic 😀 to bude este sranda 😀 😀

maja.ka
21. dec 2007

ahoj masko, som rada, ze stretko dopadlo super a ze si zase o krocik vpred co sa tyka strestnuti s rodinou 😉
pekny jedalnicek, my mame dnes v robote rozlucka so starym rokom + s jednou kolegynou co od nas odchadza, takze ja dnes zhresim, ale zajtra si dam ocistny den 🙂
prave som volala s naj kamoskou, ktora je tehu, nechali ju v nomocnici, ona je v 28 tt a od zaciatku ma problemy, mala myom, ktory sa jej vstrebal a teraz jej zistili, ze sa velmi otvara a nie je to dobre, tak ju nechali na podsivanie ale, ze vraj ju budu podsivat az v pondelok, takze vianoce stravy v nemocnici ☹ mam trosku vycitky, lebo v poslednom case som vobec na nu nemala chut a v nedelu sme sa s manzelom slubili ze verec, ked pride jej manzel z prace, tak prideme na kavu, takze nic z toho nebude 😒 mam z toho divny pocit 😖

halienka
21. dec 2007

Masko, tak to si zobrala to chudnutie riadne zhurta 😀 pravdu ti poviem, to by som ja isto nevydržala, že jablková šťava iba na raňajky! Klobúk dole 😎 Ja mám ale presne ten istý problém, som síce podľa mňa teraz tak akurát, ale keďže som predtým bola moc chudá, tak teraz sa nevopchám do žiadnych nohavíc 😖 musela som si normálne už dvoje kúpiť, aby som mala v čom chodiť. 😀 Ale teda ja zas dúfam, že váhu udržím, tak ja radšej tie gate kúpim, len teraz mi v skrini zbytočne vysí asi 5 nohavíc 😀 K tomu prvému sexíku držím palečky! 😵 Ozaj, nevieš kde zmizla tá téma vo Voľnej diskusii, čo tam mala tá Nikitka problémy s manželom, ktorý nechcel sexík? Akokeby zmizla, ja ju nevidím. Myslím, že aj ty si tam písala, aj ja som čosi napísala a som chcela veru vedieť, ako sa jej darí a či čosi poriešila.

maso
21. dec 2007

Aha, no to je dost neprijemna zalezitost ... manzel ma tiez v nemocnici kamarata - ma nador na mozgu a dost velky a operovali ho vcera, ale tiez bude cez sviatky v nemocnici, lezi tu v BA a je z Piestan, takze manzel sa rozhodol, ze ho pojde v pondelok navstivit - objednal si do nemocnice pizzu, tak mu ju chce niekde zohnat, aby ho aspon takto potesil 🙂
Myslim, ze ak mas v pondelok cas, tak ju navstiv - neviem, kedy presne jej to budu robit, alebo v akom bude stave, ale urcite sa potesi. Myslim, ze je pochopitelne, ze si na nu nemala nejako naladu, ved to je prirodzene. Aj tie vycitky teraz su prirodzene, ale myslim, ze ona to chape.
Maji, odkial vlastne si?

mery.maja
21. dec 2007

Sonicka ano presne si to uhadla chodim k Pospisilovej,viem ze viac bab co poznam s nou mali problemy a poodchadzali od nej napr.jedna kamaratka tam chodila skoro 2 mesiace lebo mavala velke bolesti pri mrche co predtym nikdy nemala a ona ju ani neprehliadla ani sono ani nic len ju zacala liecit a potom ked sa to uz nedalo vydrzat tak jej na jej naliehanie spravila sono a poslala ju dole k primarovi a ani jej nic nepovedala a ked k nemu prisla tak ten sa zhrozil ze kde bola doteraz ze tam ma cysty a uz riadne velke.Hned ju objednali po vysetreniach a nakoniec bola v Nitre a tam jej to operovali.

maja.ka
21. dec 2007

masko urcite ked mi vyjde cas, tak ju pojdeme s manzelom kuknut
ja som z vychodu z Vranova, ale ty asi ani netusi kde to je, je to pri Presove alebo pri Kosiciach, mozno teraz trosku uz vies 😉
to je take smutne, ked niekto musi taketo sviatky stravit sam v nemocnice, je to tazke pre neho a aj pre tu rodinu, ze nie je pokope ☹

maso
21. dec 2007

🙂 viem, kde je Vranov, objednavam odtial tovar do obchodu 🙂

Je to o to smutnejsie, ze on uz rakovinu mal, dostal sa z toho, ozenil sa a teraz maju malicke babatko a udrelo to zase ☹ jeho mama zomrela na nador na mozgu.
My budeme aspon vsetky doma, aj ked sme si tiez prezili svoje ... ja odvtedy vravim, ze zivot je kurva (prepacte za vyraz) ... a stojim si za tym cim dalej, tym viac ...

maja.ka
21. dec 2007

masko uplne s tebou suhlasim, ze zivot je strasne tazky a nevyspytatelny ☹
a z kadial z Vranova objednavas tovar, z nejakej firmy?

maso
21. dec 2007

Jedna sa vola Nika Intima a druha Duotex.

maja.ka
21. dec 2007

poznam 😉
my uz pomalicky chystame vianocnu rozlucku, tak tu uz nebudem 😒
prajem vam vsetkym vesele Vianoce a stastny Novy rok 2008, vela zdravicka, stasticka aj peniazkov a hlavne vsetkym male fazulky do bruska 😅 verim, ze rok 2008 bude nas a vyjde nam to, tak sa tesim 😅 🙂
ahoj a este ras stastne a veseleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... 😀 😀

sonicka07
21. dec 2007

mery.maja,tak to je sila. ja som s nou bola vzdy spokojna,vzdy ked som prisla,sama mi navrhla smir test a aj ked mi zistila myom(najprv si myslela,ze je to cysta),tak ma hned poslala na dalsie sono do nemocnice. az ta kamoska ma upozornila,ze nie je vzdy skvela. ona uz od nej odisla a chodi tusim do odevy. som z toho nejaka zmetena. no,musim koncit,je cas ist do prace.
tesim sa uz na vianoce a hlavne na novy rok,ktory bude urcite LEPSI a donesie nam vsetkym babatka. ja uz planujem,ktore dni bude sexik,kedy mam plodne dni,bude to hned prvy jan.tyzden. 😀 mam akurat narodky 7.1.,tak by to pocatie bol krasny darcek.
zatial sa majte pekne!

mery.maja
21. dec 2007

Sonicka tak ti prajem aby ten narodeninovy tyzden bol plodny a aby ste sa mohli co najskor tesit z miminka 😉

halienka
21. dec 2007

Sonička, aj ja idem na vec prvý januárový týždeň, tiež mám vtedy ovulku 🙂 Joj to budú iskry lietať 😀

maso
21. dec 2007

Aj ja Vam prajem prekrasne Vianoce, nech na chvilu zabudneme na bolest, ktoru sme prezili a nech s nadejou pozerame do buducna a Vam dvom, co idete v januari "na to" nech to vyjde!!!
Nic viac si pre nas nezelam do noveho roku, len aby sme otehotneli.

Inak, budete na MK aj cez sviatky?

denny
21. dec 2007

Ahojte baby,
dlho som tu už nebola, Chcem vám popriať pekné sviatky a šťastný nový rok. Nech je ten nový rok pre nás omnoho krajší 😉

m311293
21. dec 2007

Všem přeji krásné a pohodové Vánoce a v novém roce hodně štěstí a ve vašem případě hodně miminek. Budu tady i o Vánocích.

halienka
21. dec 2007

Ja tu budem tiež aj cez sviatky, akurát na silvestra ideme na dva dni preč. Tiež všetkým prajem krásne Vianoce plné radosti, pohody a lásky a do nového roku plno splnených prianí, hlavne tých tajných 😉
Denka ako sa máš? 🙂

maso
22. dec 2007

Neviem, ci tu dnes niektora budete, ja som este v praci 🙂 na dnes mam naplanovane posledne darceky, Metro, vydrhnut kupelnu a piect marcipanove mesiaciky, takze sa celkom zapotim, ale aspon nemyslim na babatko, zbytocne sa nerozcitujem apod.

denny
22. dec 2007

Aj ja pracujem, ešte aj v pondelok a potom aj medzi sviatkami. Dobre mi to padlo, že som v kolektíve.
Halienka, mám sa celkom fajn. Od nového roku by sme chceli už ísť na to 🙂 Teším sa spolu s tebou, že vám dopadli tie genetické testy dobre. Tak poďme do toho 😉

takco
22. dec 2007

cauko cauko babenky 🙂 ze uz su sviatky vykukam vsetky rozpravky 😉 v posteli,tu u nas je dnes riadna kosa len malo snehu ,no mozno spadne par vlociek na stedry den,tesim sa co nam prinesie novy rok na horoskopy moc neverim ale citala som v jednom casopise ze 2008 rok ma byt super 🙂 tak nech nam to vsetkym sa podari ci uz niekto zacne hned v januari alebo na jar atd.len nech su nase babulki zdrave 😉 zelam stastne sviatky 😀 🙂 😀 🙂 a zakuknem sem aj ja 😕 😵 PF 2008. 😀

maja.ka
22. dec 2007

ahojte som tu jednym ockom 😉
ja tiez verim, ze rok 2008 bude priaznivy, 8 je moje stastne cislo, narodila som sa 8.11. a manzel 22.8., tak dufam,ze nam to vyjde a aj vam vsetkym 😅
este raz pekne a hlavne pozehnane sviatky a oddychnite si 😉
sem-tam tu mrknem, co je nove 😉

sonicka07
22. dec 2007

babenky,vyjde to. mam to potvrdene od svokry,ze tento rok bude uspesny a priaznivy. Halienka,denny- vesele snazilkovanie nam vsetkym. ja dufam,ze nebudem moc unavena 😀 ,ale musim sa prekonat,lebo ten vikend ,co mi vychadza ovulka,budem v praci do vecera,ale zas cez tyzden sa s manzelom malokedy vidime. takze hor sa do snazenia. hihi
vsetkym ostatnym prajem,aby im rychlo usiel cas cakania a tiez sa mohli rychlo racat snazit.
ja tu budem aj cez sviatky,akurat 24-25 ideme na navstevu. zatial pa.
STASTNE A VESELE

halienka
23. dec 2007

Dievčatá, nechcem byť sentimentálna, ale už len raz sa vyspíme a sú tu vianoce 😅 ! To som zvedavá, čo mi to za somarinky zas ten môj mužík pokúpil 😀 Tak dúfam, že už máme všetky tie predvianočné zhony za sebou a zajtra si to budeme už len užívať. Držkajte sa a hlavne dobrú náladu všetkým prajem! Pri večernej motlitbičke tíško zaspomíname na naše bábetká 😔 , no ale potom už len myslieť s optimizmom do budúcna 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre