Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

takco
23. dec 2007

Jaaaj taka som prechladena ☹ vsetko ma boli a tecie mi z nosa nemozem dychat dnes v kostoliku som len smrkala,ked to neprejde do zajtra tak neviem ci pojdem na polnocnu,ja mam taku smolu 😒 ,pijem caje uz mi idu aj cez usi ,a to som chcela stravit sviatky vposteli s ovladacom 😀 s kopou kolacov 😀 tak mozno aj stravim ale s teplomerom pod pazuchou 😀 hlavne STASTNE A VESELE 😵

sonicka07
24. dec 2007

takco,skore uzdravenie. ja som na tom takto bola pred tromi tyzdnami. teraz sa dopujem mineralmi a samozrejme kyselinou listovou 🙂 ,aby sme uspesne splodili potomka bud.tyzden.
stastne a vesele nam vsetkym!!

halienka
25. dec 2007

Takco, aj ja ti prajem nech ti to rýchlo prejde, len buď v teplúčku, mne na nádchu pomáha nohy vymočiť v horúcej vode. Dúfam, že dnes už ti je lepšie 😵 . Sonička, ja som na tom ako ty, pchám do seba vitamíniky, snáď nám to v tom plodení pomôže 😉 Dostala som pod stromček až 3 pyžamá, tak sa môžem v tej posteli teraz vyvaľovať furt 😀

denny
25. dec 2007

Majka, aj ja mám osmičku šťastné číslo. Tiež som sa narodila 8.11 🙂
Takco - rýchle uzdravenie
Sonička - tebe úspešné snažilkovanie
Pekné sviatky vám všetkým

takco
25. dec 2007

dakujem za podporu 🙂 stedry vecer som priravila podla tradicii bolo to super este aj synovi som na dietku navarila daco fajne[pirohy s lekvarom ,pecenu rybku na zemiacikoch ] vsetko len take lahke,nam klasiku,no lahla som ku telke na Popolusku 🙂 aj s teplomerom mala som ju zvysenu a nakoniec to najlepsie 😅 dostala som mrchu na sam stedry vecer takze dnes ma bolia este aj krize no HURA ze je uz tu 😠 aspon mozem zacat pocitat ze sa kazdy mesiac priblizovat ku snazeniu 🙂 🙂 🙂

simone
25. dec 2007

Ahoj holky,
ja potratila v koncem zari,v 9tt,zacala jsem v noci krvacet,druhy den jela do nemocnice a tam me poslali domu na prirozeny potrat.Tu noc jsem potratila.Dok.mi rekla,ze by menstruace mela prijit do dvou mesicu.O dalsi mimi se nesnazime,pritel uz nechce.Mame uz ale rocni holcicku.TAk uvidime,mozna za rok to zas zkusime.

maso
27. dec 2007

Ahojte baby,
aj ked som mala pekne Vianoce (ziadny plac, len jemny smutok za babatkom), tesim sa, ze uz su za nami ... za chvilu je januar a blizi sa moje snazilkovanie. Takco tiez neviem, ci by som bola nastvana na mrchu, ze prisla na Stedry den, alebo by som sa tesila, ze je tu a snazilkovanie sa blizi 🙂

Simone, velmi ma mrzi, ze si prisla o babatko, ked budes potrebovat podporu, mozes sa na nas obratit (myslim, ze hovorim za vsetky, co sme tu).

Manzel mi kupil dve knihy tykajuce sa potratov, ktore som velmi chcela - jedna je o dievcatku, ktore sa narodilo s hydrocefalom (to by cakalo aj nas) a s raztepom chrbtice. Uz som ju zacala citat a uistila ma v tom, ze som sa rozhodla spravne ☹

Majka, na vahe mam po sviatkoch 75,2 kg, ale uz som mala aj 74, takze ide to pomalicky dole. manzel mi kupil na Vianoce korcule, tak zajtra chcem ist korculovat, to ma bavi a budem mat pohyb 🙂 inak celkom som sa ovladala, zjedla som len zopar kolacikov, tak sa velmi tesim 😀 ale keby nechudol so mnou aj manzel, tak to nedokazem, takto sa drzime navzajom.

Vcera som bola s nasim krstniatkom, ktore bude mat teraz v januari rok a zvladla som to na jednotku, tak sa velmi tesim 😎 vobec som nepodlahla smutku ... pretoze Lukaska neberiem ako babatko, ale je to Lukasko ako osoba, tak ho neporovnavam s tym babatkom, co sme cakali. Bol velmi zlaty, kupili sme miu drebeny vlak Disney a pacil sa mu. Uz sa ani nebojim lyzovacky, pretoze tam bude on, dokonca sa tesim 🙂 ... no este jedna tazka situacia ma caka, ktoru asi budem musiet zvladnut - manzelova tehotna sesternica na oslave - v januari bude vo osmom mesiaci 😖

halienka
27. dec 2007

Ahojte dievčatá 🙂 Veru, vianoce máme už za sebou, aj u nás to prebehlo celkom fajn, tiež som sa držala. Ale mi prišlo hrozne ľúto, keď v telke dávali o deťoch z detských domovov, že si pre nich nik neprišiel na vianoce, alebo detičky na onkológii, ktoré nemôžu ísť domov, to mi hneď vyhŕkli slzy. ☹ Dievčence, ak sa mi nepodarí otehotnieť, asi budem vážne uvažovať nad adopciou. Ale teraz sa už nemôžem dočkať 3.-4. januára, vtedy by som mala mať ovulku, tak budem snažilkovať len také fukoty. Inak je to irónia, lebo zrovna 4. januára som mala určený termín pôrodu 😔 No uvidíme. Masko, ani mne nerobí už zle pohľad na bábätká, ale presne ako píšeš, s tehotnými ešte mám problém, ale asi ide tiež o to prekonať to raz a potom to už bude lepšie. Držím palce, aby si to na tej oslave zvládla. 😉
Simone, to ma mrzí, že si si tiež prežila tú smutnú udalosť, držím ti palce, aby si sa dala čím skôr do poriadku. Určite príde správny čas, keď sa ti znovu podarí otehotnieť. Viem, že teraz tá bolesť zo straty tebe aj manželovi bráni myslieť na ďalšie tehotenstvo, prežili sme si to tu všetky, no časom, keď pomaličky odozneje, pomaličky začne prichádzať optimizmus a nová nádej. U niekoho to trvá kratšie u niekoho dlhšie. Ja verím, že sa všetky toho správneho času dočkáme, kedy sa nám to podarí 😵
Takco, no teda tebe to vyšlo na tie Vianoce, aj prechladnutie, aj mrška 😠 , to je niekedy ako najust. Ale dúfam, že teraz je už dobre a že si už len užívaš pohodu 😉 Zatiaľ vám všetkým prajem príjemnú sviatočnú pohodu 😵

halienka
27. dec 2007

Masko, ešte som sa chcela opýtať na tú knižku čo čítaš. Mňa tiež stále vedia prepadnúť pochybnosti, či som urobila správne, aj keď všetcia naokolo ma presviedčajú, že áno, no to moje srdce niekedy štrajkuje, veď to isto poznáš. Tak by som si tiež rada prečítala tú knižku. Môžeš mi napísať názov? 😉

maja.ka
27. dec 2007

ahojte, uz mame po Vianociach, trosku sa aj tesim, ze je to uz za nami 😔
denny som rada, ze je 8 aj tvoje cislo a dufam, ze nam prinesie stastie v podobe babetiek a ze mame narodky spolu, uz sme tri, moja jedna kamoska sa tiez narodila v rovnaky den 😉
masco, ja som sa este ani nevazila, ale snazila som sa neprejedat, naplno zacinam po novom roku, dufam, ze sa bude darit 😕 😉 som rada, ze si sa potesila kniham od manzela a ze si zase o nieco mudrejsia, a korcule si dostala na lad alebo kolieskove? aj ja by som si rada sla zakorculovat na lad, musim spracovat manzela aby sme niekedy vecer sli na klzisko 🙂

m311293
27. dec 2007

Tak holky jsem ráda, že jste citový nápor úspěšně zvládli a obdivuji vás že jste dokázali moc se necpat, protože na to mně pevná vůle chybí. Dnes vyhodím zbytky bramborového salátu, a zítra bude žemlovka. Vánoce byly krásné, tady začalo 24. v poledne sněžit, takže paráda, když přestalo vyběhli sme s mužem na Kraví horu, odkud byl nádherný pohled na zasněžené Znojmo a udělali pár fotek. děti sme nechali doma, všeude bylo bílo a ticho. Nádhera. Malej když rozbaloval dárky tak pořád říkal: "toto jsme nechtěl.." ale nakonec byl spokojený. Přeji hezké dny. Mimochodem bruslení je úžasné na zadek, teda na zpevnění.

elenamarek
27. dec 2007

ahoj maminy,zrovna som sa vratila z nemocnice,24.12.2007 som potratila,nikdy by som neverila ze mozu byt take krute vianoce,a v nemocnici sa chovaju k mamickam ktore pridu o dietatko velmi bezcitne a co som zazila pri cisteni ani neviem opisat mam presne 45vpichov po ihle co mi 45minut vpichovali kanilu a ked uz nemali kde tak ju pichli do zili na nohe,mala som strasnu zimnicu od bolesti po v pichoch a oni sa len usmievali nikdy vzivote som sa tak strasne necitila,velmi sucitim s maminami co potratili kazdy len povie ale budete mat dalsie,ale neni to jednoduche,mi sme sa pokusali o babo 2roky,ked som otehotnela bola som najstasnejsi clovek na svete,a teraz som len troska,preto prajem vsetkym mamickam ktore cakaju babo aby im to vsetko dobre dopadlo a mali zdrave deticka a nam ktore sme to stastie nemali aby sa nam tiez podarilo otehotniet a stastne porodit babetka.

maja.ka
27. dec 2007

ahoj elenka, je mi to strasne luto, co sa ti stalo a este v takomto vianocnom case ☹
mas uplnu pravdu s tym spravanim sa sestriciek v nemocnici 😠
ak sa mozem spytat, v ktorom tyzdni si bola?
prajem ti aby si bolo cim skor v poriadku a verim, ze nam to v novom roku vsetkym vyjde a budeme stastne tehulky 🙂

elenamarek
27. dec 2007

dakujem majka,bola som v 8.tt,pockam na vysledky z genet.nasla som super doktora sice je sukromny a vsetko budem musiet platit ale dala by som vsetky peniaze na svete za zdrave babetko,moja sucasna doktorka mi povedala ze ked mam vytok tak to nic nieje nech pockam do januara,ale ked som zacala krvacat tak som utekala do nemocnice,uz ale bolo neskoro.

maso
27. dec 2007

Halienka, ta knizka sa vola Liesje a vydana bola vo Vydavatelstve sv. Vojtecha. Je to naozaj dobra knizka, napisal ju otec toho babatka, teraz je predsedom Medzinarodnej federacie pre spina bifida (raztep chrbtice) a hydrocefalus. Sem-tam mi vyhrkli pri nej aj slzicky, ale myslim, ze je to v pohode.

Maji, korcule to boli ladove, dnes sme ich vratili, ale nemali moje cislo a tak zajtra idem do inej predajne a ked to vyjde, tak zajtra by som uz mohla korculovat 🙂

m311293 - my sme sa boli na 1. sviatok vianocny prejst u nas pri jazere a tiez na Vianoce nasnezilo, tak to bola krasna prechadzka 🙂

Elenka nemam slov, nielen ze si potratila vytuzene babatko, ale este aj na Vianoce 😢 nic ine nezostava, len sa rychlo zotavit a pokusit sa znova - to je udel nas, ktore sme o babatko prisli ☹

denny
28. dec 2007

Ahojte babule,
tak som rada, že sa už mate lepšie, takisto aj ja. Mňa trošku vyliečila práca v super kolektíve, aspoň prichádzam na iné myšlenky.
.....i keď zabudnúť sa nikdy nedá ☹

mery.maja
28. dec 2007

Ahojte prajem vam vsetkym kedze som nestihla vam zazelat krasne vianoce tak aspon vykrocenie (pre niektore i vykorculovanie 🙂 do noveho roka 2008 tou spravnou nohou,nech sa nam splnia vsetky sny o nasich babatkach a kazda jedna ktora v roku 2008 zisti ze je tehotna aby donosila babenko do stastneho konca a mohla sa z neho tesit.

Elenka hrozne ma to mrzi urcite hovorim za vsetky ze vieme ake to je hrozne tazke drzim ti palce neboj sa ono to casom prebolí aj ked clovek asi nezabudne nikdy,drz sa

mimisk
28. dec 2007

Ahojte koćky,
pridávam sa do vášho spolku, tiež mám problémy ako vy. Mám za sebou už dva potraty.Jeden bol v 12tt a druhý v 23tt. S manželom to chceme ešte vyskúšať, ale ja som veľmi bojím,lebo ten potrat v23tt nebol žiadna sranda.

elenamarek
28. dec 2007

ahoj babenky,dakujem za pozbudenie,velmi mi pomohla tato stranka,ze sa mozem zdoverit niekomu kto ma chape lebo si presiel bohuzial tym co ja,precitala som si vsetky prispevky so slzami v ociach,a obdivujem mamicky ktore tym presli viac krat alebo ked boli pri konci tehotenstva.drzim vsetkym palce aj sebe nech nam to buduci rok vyde.chcem zacat skusat hned jak budem moct,sice si este pockam ale tato stranka ma povzbudila a aspon uz neplacem cely den uz len polku.

sonicka07
28. dec 2007

mimisk,elenamarek,je mi luto,co sa vam stalo. bohuzial,taky je zivot. mimisk,aky bol dovod potratu v 23 tt? to muselo byt hrozne. ja som mala v 17 tt. urcite sa nesmieme vzdavat. mam casto pochybnosti,ale ked si sem tam precitam nejake zazracne pribehy,tak ma to vzpruzi a hned som pripravena do dalsieho boja.
ja chcem zacat snazilkovat uz od bud.tyzdna,aj ked ma obchadza nejaka choroba. dufam,ze to prejde do bud.tyzdna.
vsetkym prajem co najkrajsi zaciatok bud.roku a este krajsie pokracovanie,nech sme vsetky maminy do konca roka.

takco
29. dec 2007

ahojcek 🙂 tak tu citam nejake nove veci,elenka je smutne co sa stalo ☹ normalne som mala slzy v ociach 😢 no a potom zlost na pristup personalu nasich nemocnic,navrhujem aby sa menilo osadenstvo oddeleni na gynde aj na porod. 😲 koli rutine ktora ich obera o citlivost voci pacientkam 😉 kto je za ? 😅 😅 😅 babenky tiez tak neznasate hlavne v tomto obdoby ked sa navstevujeme s pribuznymi tie mudre reci ,,o tom ze sa netrebalo tak ponahlat a naco deti vsak uz mas dve? a to je vekom atd.atd.nemam rada ked niekt rozobera veci ktorym nerozumie, mimisk vsetko je v psychike nesmies sa bat cas je najlepsi lekar 🙂 musis verit ze to bude dobre tvoji anielikovia budu v tvojom srdiecku 🙂

halienka
29. dec 2007

Ahojte dievčatá! Kde to bývate, že u vás sneží? 😕 U nás už celé týždne ani jedna snehová vločka. Len mrzne a mrzne ale snehu nikde. Hlásili, že by malo na silvestra posnežiť, tak sa už teším, aspoň kvoli synovcovi, že by sa mohol trošku posánkovať. Vidím, že nám tu pribudli nové babenky, elenamarek a mimisk, dievčatá viem že srdiečko bolí a neni to ľahké, aj ja som si v prvom momente od hrôzy povedala, že nikdy viac, lebo som mala strach, že sa to môže znovu zopakovať. No časom ma to prešlo, lebo keď nebudeme bojovať za naše sny, tak sa nám rozplynú, tak som sa rozhodla pokračovať v boji ďalej. A keď tu čítam také všakovaké príbehy, čo všetko tu niektoré dievčatá prekonali a nakoniec sa na ne usmialo šťastíčko, tak si vravím, že prečo by sa to nemalo podariť aj nám? 🙂 Treba si aj poplakať, aby sa to z nás vyplavilo, predsa len je to obrovský nápor na psychiku a dusiť to v sebe neni dobre. No keď už sa dá, tak je dobré hľadať nejaký spôsob ako sa rozveseliť a povzbudiť, niekomu pomáha práca, niekomu príroda, inému zas dobrá knižka alebo hudba. Aby sme načerpali sily a mohli sa pustiť do ďalšieho snažilkovania. 😵 Kľudne sa tu vyrozprávajte, veď na to sme tu aby sme jedna druhú podržali a podporili, mne tiež tieto stránky veľmi pomohli. Držím vám palečky a všetkým prajem všetko dobré a kopec šťastia v novom roku! 😉
Masko, ďakujem za názov knižky, pôjdem kuknúť do kníhkupectva, ja teraz čítam Miluj ma ironicky od Maxima Matkina, je to síce mimo túto tému, o mužsko ženských vzťahoch, no veľmi vtipne napísaná, dobre sa na nej bavím, až sa nahlas rehocem - a to mi dobre robí. Sama som ale rozmýšľala, že ani neviem o tom že by existovala knižka, v ktorej by bolo, čo všetko prežíva žena pri a po potrate, aké je to ozaj ťažké. Také nejaké rady ako zvládnuť toto obdobie, by sa veru zišli.

mimisk
29. dec 2007

Keď som potratila v 23tt, neviem aka bola pričina,leo každý mi hovoril inú diagnozu.
Začalo to ,že som začala silne krvácať v 16tt a hneď ma zatvorili v nemocnoci.Po dvoch dňoch to prestalo,tak som sa radovala,že ma pustia domov, ale začalo to znovu po 3 dňoch a ešte mi začala unikať plodová voda .Primár mi stale hovorili na vizite,že priroda to zariadi.Ale našim sa to nepozdávalo tak zariadili po 4 týždoňoch
prevoz do bA do Ružinova, kde boli šokovaný prečo mi už dávno tehotenstvo neprerušili.Tam to hneď aj uskutočnili. Vraj som mala nejaký zapal ,ktorý mi spôsobil unik plodovej vody

halienka
29. dec 2007

Jéjda Mimisk, tí doktori teda vedia vytrápiť človeka! 😕 Aby si ty 4 týždne čakala čo sa stane, tak to musela byť hrúza! A to nehovorím o tom riziku, že ak už bábanko nebolo v poriadku, tak si mohla dostať aj otravu krvi. 😖 To je fakt neskutočné. Dúfam, že potom v Ružinove to už prebehlo bez problémov, aj keď viem, že ľahké to isto nebolo, sama som potratila v 24tt. Tiež som bola v Ružinove. Robili ti aj nejaké genetické vyšetrenia?

ramonaa
29. dec 2007

Ahoj holky, já jsem potratila nedávno v 21 tt, příčina neznámá, snad slabé děložní hrdlo. Prostě jsem začala rodit, ale nedalo se to dlouho poznat, až ten den, co jsme jeli do nemocnice a to už prý bylo pozdě. Asi vám tu nemusím popisovat jak mi je. Snad pro nás bude rok 2008 štastnější..

takco
30. dec 2007

dobre ranko babenky 😅 nesnezi ani u nas no zase chlapci si urobili lad pred nasim domom asi si kupim korcule 😀 mrcha uz je nakonci bola silna no nemala som bolesti len take slabe v krizoch inac som tiez na ibalginoch no mozno ze to bolo tou cistou na pra. vajecniku dr.pri poslednej kontrole ju tam nevidel, ramonaa urcite r.2008 bude stastny mi sme tu vsetky nastartovane na velke snazenie 🙂 aj ked kazda v inom termine neboj aj vam sa to podari, 🙂 drzim palceky.

elenamarek
30. dec 2007

ahoj babenky 🙂 ,som zdesena kolko je potratou,a ze vo vela pripadoch nevedia prist na pricinu ☹ .Este by som sa chcela opitat vas co uz mate tuto skusenost dlksie za sebou,jak dlho ste po zakroku krvacali?Ja som na operacnom sale fasa prechladla ,ze ani nevladzem existovat.Este sa chcem opitat,ci aj vam doporucili predpisat anticoncepciu?a pockat 3mesiace?

maja.ka
30. dec 2007

elenka ahoj 😉
ja som po zakroku krvacala tyzden- ale iba tak slabucko, uzivala som iba intimky, tie mi stacili.
mne bola tiez riadna kosa na tom stole, ked ma pripravovali, stastie, ze som mala na nohach teple ponozky 😒
tebe odporucili tu antikoncepciu? preco? tie tri mesiace odporucaju asi vzdy pockat, mne osobne doktor povedal, ze sa mozme zacat snazit v maji, v juni, ale my by sme chceli uz niekedy koncom marca, v aprili, to budem po tych troch cykloch, tak dufam, ze sa nam to zase podari na prvy sup a vsetko bude OK 😉
verim, ze vsetkym man to v roku 2008 vyjde a budeme tehulky, takze zajtra vam prajem prijemneho silvestra a stastny Novy rok 2008, aby ste don vstupili tou spravnou nohou 😉 🙂

ramonaa
30. dec 2007

elenamarek...no já jsem vlastně rodila a pak mi dělali čištění a krvácela jsem více jak dva týdny, tak týden opravdu hodně. Na sále mi byla taky šílená zima, nastydla jsem a tak jsem navíc měla ještě šílenou rýmu 😒

ufo
30. dec 2007

elenka velmi s tebou sucitim viem presme co prezivas ja som tym presla skoro pred rokom a nikdy na tie chvile nezabudnem uz sme sa mohli tesit s polrocneho baba ale cas aspon troska rany zahoji i ked nebolo asi dna kedy by som si na nasho maleho anjelika nespomenula
na tie zazitky v nemocnci nechcem ani pomysliet lezala som na stole asi hodinu cakala som na cistenie a vedla v sale rodila mamicka babo a ja som to vsetko pocula myslela som ze mi srdce utrhne no des
tieto stranky su super velmi pomahaju
elenka drz sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre