Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

halienka
6. jan 2008

Dobrý postup, Ramonka, presne ten som aj ja použila predtým, než sa mi podarilo prirodzene otehotnieť. A ešte ja som sa snažila dostať psychiku do čo najväčšej pohody, robiť hlavne to čo ma baví a upokojuje, veľa oddychovať a tak. Myslím, že aj to mi pomohlo, že som odbúrala čo najviac stresu. Aj keď si niektorí známi klopkali na čelo, ja som na to kašlala, som si povedala, že za ten uzlíček šťastia mi to stojí, nech si vraví kto chce čo chce. V tomto musíme byť trošku sebecké. 😉 😵

takco
6. jan 2008

ramonaa a ake vitaminy davas manzelovi,moj teraz papa vitamin E neviem co mu mam este davat? dnes odchadza za pracou do zahranicia vrati sa az o 7 tyz.tak mu tiez prikazujem aby bol v pohode nerozculoval sa a jedol viac ovocia prestal aj fajcit koli tomu,ja uzivam kyselinu listovu a pijem caj z alchemilky v pondelok idem na kontrolu po prvej menzes od kiretu som zvedava na vysledky z krv.testov nase snazeni zacne az maj-jun 🙂 drzim vam palceky vsetkym snazilkam 😵

ramonaa
6. jan 2008

Halienka...já vím, že je dobré se dostat do pohody, ale to se mi zatím moc nedaří, je brzy. Navíc jsem dost zhubnula a potřebovala bych přibrat. Co jsi dávala manželovi za vitamíny? A jaký jste měli spermiogram?

Takco..koupila jsem manželovi vit.E 400 mg, CEM-M pro může (multivitamíny) a Energyman....jinak já užívám multivitamíny Centrum Materna, je tam dobrý množství všeho pro těhotné nebo ženy plánující těhotenství..a taky chci začít cvičit Mojžíšovou.
Kouřit by teda opravdu neměl, žádné horké koupele a vyměn mu slipy za trenýrky, jo a taky hodně pohybu by to chtělo 😉

halienka
6. jan 2008

Ja viem Ramonka, veď máš zatiaľ čas, psychika sa pomaly dá do poriadku, po takej ťažkej skúsenosti to nejde rýchlo. Ja som dobrý mesiac revávala snáď každý deň. Potom sa to už začalo zlepšovať. Mužíkovi som kúpila na doporučenie gynekológa vitamíny Centrum - 1 tbl. denne a Neo-carnitargin - čo je taký sirupček, pije sa 30 ml ráno. Užíval to mesiac a na ďalší mesiac som otehotnela. 😎 Ja som užívala Calibrum babyplan. Inak ja som tiež mužíkovi pokúpila trenky 😀 chvílku trvalo kým si zvykol, ale zvykol si 😀

ramonaa
6. jan 2008

halienka a jaký jste měli spermiogram, že se to podařilo?

halienka
7. jan 2008

Manželovi robili spermiogram kedysi ešte u môjho gynekológa viackrát, len tak cez mikroskop (ja už sa pokúšam 10 rokov otehotnieť), vtedy mu bolo povedané, že má ľahkú oligospermiu, čo znamené, že má menej pohyblivých spermií, Keď sme šli pred dvoma rokmi na umelé oplodnenie, tak mu v tom centre urobili omnoho kvalitnejší spermiogram a povedali nám len toľko, že manžel má iba 3% oplodneniaschopných spermií kvôli nízkej pohyblivosti a deformitám spermií ☹ (manžel mal vtedy 39 rokov - ono sa to vekom zhoršuje). Preto nám doporučili vtedy podstúpiť ICSI, lebo sa báli, že by to nestačilo ani na klasické IVF. Neviem teda, či zabrali tie vitamíny, alebo to bola náhoda, už som dokonca rozmýšľala aj nad tým, či to v centre tí doktori trochu neprihoršili, aby trošku zarobili (veď čo si budeme vravieť, tiež je to biznis) 😖 . Fakt neviem, no jednoducho to vyšlo. 🙂 Tvojmu manželovi povedali presnú diagnózu?

ramonaa
7. jan 2008

Halienka, díky za odpověd....říkali že má málo spermií a ještě málo pohyblivých...takže nic moc, ale já doufám, že by se to mohlo povést, no přinejhorším půjdem znova na IVF 😒

halienka
7. jan 2008

Ramonka, či už tak alebo onak, verím, že sa to podarí, veď ono nám stačí jedna dobrá spermijka, no nie 😵 ? Ja to tiež tak beriem, že ak sa do roka nepodarí, skúsim znovu umelé. Ešte som chcela, že s tými cvičeniami ešte opatrne, neviem ako dlho si po potrate, ale aspoň to šestonedelie treba vydržať, aby sa maternica dostatočne dala do poriadku. To len aby si si nepoblížila 😉

takco
7. jan 2008

halienka moj manzel ma 40 a tiez som uvazovala o tom ze aj jeho spermie mozu byt pricinou potratu ako pises o tej deformite,ja len dufam ze pomozu aj vitaminy ,trenky nosi davno teraz je dobry vyber spodneho pradla,pracuje manualne takze pohybu ma dost 😅 ,dnes som bola na kontrole u dokiho no bolo tolko vela zien ze sa mi vobec nechcelo cakat , dokonca este neboli vysledky s krvy to je na porazku v novemb.ma cistil hned mi brali krv a este to nemaju hotove 😠 ,pojdem az v pondelok a uvidim,u nas jedna rodinka sa dlho pokusali o babetko tiez im zistili malo pohybujuce sa spermie no nakoniec sa im to podarilo otehotniet prirodzenou cestou ale mali len jedneho chlapceka dnes uz konci vysoku skolu 🙂 ,netreba sa vzdavat. 😵

halienka
7. jan 2008

Takco, že vraj už velmi veľa mužov má zlý spermiogram, vraj už aj mladí muži, čo kedysi nebývalo. To mi rozprával môj gynekológ, že už teraz museli posunúť hranicu toho čo sa považovalo roky za dobrý spermiogram, lebo že taký spermiogram už nevidia ani u mladých chlapov. Neviem, čo sa to deje, či tá strava plná pesticídov a éčiek, alebo aj sedavá práca, fakt neviem 😒 . No dúfajme, že našim mužíkom tie vitamínky pomôžu. To u toho doktora sa ti nedivím, to je hrozné, čo sa tam teraz po sviatkoch deje, ja som bola priam u obvodnej, no a načakala som sa až hrúza 😠 . A zajtra idem na kontrolu ku gynekológovi, tak som tiež zvedavá, čo mi povie. Nesiem mu aj tie výsledky z genetiky, ktoré konečne dorazili. Tak dúfam, že bude všatko o.k. a že budem môcť už snažilkovať, keďže už mám 3 cykly za sebou. 😉 Prajem ti, aby ti rýchlo ubehol ten čas, aby si sa už aj ty mohla snažilkovať 😵 a dúfam, že výsledky s krvi budeš mať dobré 😵

takco
7. jan 2008

halienka,no to si ma nepotesila ale asi mas pravdu nevieme co do nas tou potravou ide same konzervacne latky atd. ☹ az ked nam zdravie zahapruje tak zacneme patrat po pricine a davat na seba viac pozor,mozem sa opytat co je to ICSI ? 😨 niektorym skratkam tu na fore nerozumiem a nechce sa mi hladat na strankach 🙂

ramonaa
7. jan 2008

Přesně tak holky, manžel nekouří, moc nepije, sice má sedavé zaměstnání, ale celkem sportuje a je ještě mladej a je to se spermiogramem bída.

Halienka..závidím ti ty tři měsíce, že už můžeš začít se snažením. Já také budu čekat rok a pak znovu IVF, když se nepodaří. Ještě jsem v šestinedělí, takže vím, že cvičit nemůžu, ale pustím se do toho hned jak budu moct 😉

halienka
7. jan 2008

ICSI, to je spôsob asistovanej reprodukcie, kde vezmú jednu spermijku a pichnú ju špecialnou injekciou priamo do vajíčka. Väčšinou sa robí IVF, kde sa do jednej misky vložia všetky odobraté vajíčka a všetky spermijky, zamiešajú sa 😀 a čaká sa ako sa samy pospájajú. No keď sú spermie veľmi málo pohyblivé a je predpoklad, že ani takto by neboli schopné preniknúť do vajíčka, tak sa to robí tým spôsobom ICSI. Je to samozrejme drahšie a človek si to musí priplatiť. Mne to pred dvoma rokmi robili práve tým ICSI, lebo že muž má veľmi zlý spermiogram. No a čuduj sa svete, rok po neúspešnom ICSI som otehotnela spontánne. To som sa totiž chystala, že pôjdem na druhý pokus ICSI, tak som začala do muža pchať tie vitamíniky, aj do seba Calibrum baby plan a kadečo mžné som robila, len aby sme boli na to čo najlepšie pripravení, no a keď som mala práve ísť na prvú konzultáciu, tak som zistila, že som tehotná. Som ani vlastným očiam vtedy neverila, lebo ja som si myslela, že to už my nemáme šancu pri takom hroznom spermiograme vôbec prirodzene počať. Ale, zázraky sa dejú a ja dúfam, že sa mi udeje ešte aspoň jeden 😵

takco
7. jan 2008

dik za vysvetlenie,no to je dobre ze sa to da aj takto,medicina dnes je vysoko no je to aj o peniazoch a biznis ako si pisala 😅 ,vies ja zatial mozem otehotniet ako sa povie raz- dva len s donosenim to uz bude tazsie 😕 ,tak zatial budem na tych vitaminoch a skusim aj cvicit no snad trosku schudnem popri tom 😉 ,neboj budes mat este svoje babetko drzim palceky 😵 ,vsetkym!

halienka
7. jan 2008

Aj ja ti držím palčeky, Takco, aby sa ťa tá tvoja fazulôčka chytila a držala zúbkami nechtami až do pôrodu 😵 Joj, to je do porazenia, buď je problém otehotnieť alebo udržať alebo pri pôrode. Tak málo žien to už dnes má od začiatku do konca bez problémov. Ale mám švagrinú, ktorá to tak mala, no teraz sa malému tak málo venuje, až mi srdce trhá ☹ , a druhé už vraj nechce, lebo to stojí moc peňazí - to jej je dôležitejšie ako dieťa. Asi si to neváži. ☹ Veď uznaj, dokázala by si ísť večer na diskotéku, keď si pred pár hodinami bola s dieťaťom na pohotovosti s horúčkami a zápalom uška? Ja toto nepochopím, veď to dieťa ju zrovna vtedy tak potrebuje mať pri sebe 😖

m311293
7. jan 2008

Všem přeji šťastný a úspěšný rok 2008!!

Holky držím vám pěsti ať to všem vyjde a ať je tady za chvíli každá těhotná. Ale hlavně na to moc nemyslete, psychika je moc důležitá. Já sama to zažila. Čím víc jsme se snažili tím to bylo horší. Když jsem měla ovulku manžel nesměl na florbal ani do hospody, málem jsem ho znásilnila 😀 . nakonec se nám sex zajídal. Až jsem se smířila, že bude jenom jedno, tak stačila jedna malá oslava a povedlo se. Vždyť i halience se to povedlo, až když byla sklidněná, protože věděla že jdena druhý pokus. Neměřte si bazální teploty, radši vyjeďte na hory( jako masko), relaxujte, vyčistite duši, užívejte si sexu jako radosti a ne jako nástroj plození. A aky se moc nepozorujte, protože každá nevolnost nebo každé zpoždění ve vás vyvolá euforii a pak zklamání a to je na psychiku ta největší palba.

To adka: já otěhotněla přirozeně, po mimoděložním těhotenství a s jedním vejcovodem. je pravda že jsem byla asi trochu hormonálně nabuzená. protože jsem 3 měsíce předtím absolvovala ( neúspěšně) IVF. Dítě jsem donosila, porodila, vypiplala a dnes je to můj poklad největší. Držím pěsti!

halienka
7. jan 2008

Elis, to máš fakt velkú pravdu, tá psychika, to je to najdôležitejšie. Joj, ale keď tá sa asi najťažšie ovplyvňuje. Ja presne viem o čom hovoríš, aj my už sme mali s mužíkom také obdobie, že nám sexík nechutil, lebo to bolo zamerané len na to "aby to vyšlo" To bolo veru na nervy. 😖 Ale teraz je to celkom v pohode, dak dúfam, že to tak aj ostane. 😉 A ďakujem za pekné prianíčko, aj tebe všetko dobré, hlavne zdravíčko, lásku a šťastíčko 😵

takco
7. jan 2008

m311 krasne si to napisala ,,hlavne sa s toho nepos....t" 😀 ono niekedy ked to nejde tak sa skusa vsetko mozne i nemozne,len my zeny vieme aka je tuzba po malom cloviecikovi velka 😕 ,
halienka sprepacenim ta tvoja svagrina je bud mlada alebo blba ,nema este v zivote poukladane hodnoty,co je prvorade 😒 ,ono sa jej to vrati ,ja mam dve deti s manzelom sme preskakali vela aj to riadne skripalo u nas no vzdy tu boli najprv deti a az potom nase malicherne spory,sme spolu 20 rokov a lutujem ze sme sa o tretie babetko nezacali pokusat skor,ale nas to spojilo este viac nasi ,,pubertaci" 😉 su doma malo maju svoje zaujmi a ja mam pocit prazdneho hniezda nemam sa ku komu pritulit,velke deti sa uz nedaju tak pomaznat 😕 a vobec to neni o peniazoch ved zeny rodili aj v horsich casoch to si spolocnost sama urcila hodnoty pomylene 😲 ,niet nad zdrave vonave babetko 😵

halienka
8. jan 2008

Takco, máš pravdu s tou mojou švagrinou, mladá až tak už nie je, má 35 rokov, tak asi skôr pripadá do úvahy tá druhá možnosť. Tiež to stále tvrdím , aj bratovi dohováram, nech sa tomu malému venujú, lebo ani sa nezbadájú a chlapec bude na drogách. Keď sú schopný ho nechať 8-ročného behať po vonku s kľúčikom na krku do šiestej večer, lebo sú v robote, nezajednajú mu dáky krúžok ani len družinu do štvrtej, tak k čomu to dieťa smeruje? 😖 A to nehovorím, že je velmi šikovný, už v 5 rokoch vedel všetko prečítať. No nijako to v ňom nepodporujú, chlapča je väčšinou samé. No ale nejdem to rozoberať, len to som chcela, ako si to niektoré ženy nevedia vážiť. Veru, doba je blbá, moja babka vedela v povojnových časoch chudobná ako kostolná myš, vychovať 6 detí. Teraz tí mladí, aj keď bez televízora, chladničky, práčky už domácnosť pomaly neexistuje, nevedia vychovať 2 deti, lebo je to "príliš drahé". Lenže ako vravíš, nie je to o peniazoch ale o príliš vysokých nárokoch. Nevzdajú sa predsa svojho luxusu kvôli ďalšiemu dieťaťu. 😠

takco
8. jan 2008

tak na diskoteku v 35 ke je odvaha ,tu u nas je to o 13-15roc. 😀, deti mame len pozicane svagrina si to neuvedomuje teraz no ked syn vyrastie uz ju nebude potrebovat tak ako ju potrebuje dnes ,spejeme k tomu ze deti budu vychovavat platene opatrovatelky a nas v starobe domy dochodcov ,pre zivot v luxuse nemame na nic cas ,ani na to najvzacnejsie co dostaneme darom dieta ,ono nepotrebuje najsuper kocik ani najsuper moderne oblecenie to len my sa chceme vytiahnut pred svojimi priatelmi ze na to mame,ono chce len nasu lasku a pozornost ,a tak makame od rana do vecera potom nam s toho hrabne a ideme sa zabavat nebereme ohlad na nic ,,vsak si to zasluzime!"detom staci len nieco pekne kupit aby sme zapchali usta zlemu svedomiu.boze to jake depky pisem 😅 .

takco
8. jan 2008

ked som mala skoro pred20 ro.syna tak sme nechyrovali o auto sedackach ani len vatove tycinky do usi neboli manzel ich vzdzy pred kupanim sulal s vaty a zapaliek bola to jeho robota museli byt akurat do detskeho uska 😀 smejeme sa s toho dodnes,teraz je vsetko len na to treba peniaze je to kolotoc,
halienka ako si dopadla u dokiho mozete sa snazilkovat 😉 ?

halienka
8. jan 2008

Joj, som aj zabudla napísať, dopadla som velmi dobre, všetko je v poriadku aj maternica aj vaječníky, takže doki povedal že môžme veselo snažilkovať 😵 Inak keď videl tie výsledky z genetiky, tak povedal, že tá porucha by sa zrejme nezistila ani z amniocentézy, lebo z plodovej vody nerobia až také rozbory do hĺbky chromozómu. Tak ja som len povedala, že keď má byť niečo čo najkomplikovanejšie, tak to bude. 😒 No čo už, podstatná je pre mňa tá informácia, že nie je zvýšené riziko pre ďalšie potomstvo, tak snáď sa nám pošťastí zdravé bábatko. 😉 Tá moja švagriná síce má 35 ale psychicky asi nedozrela viac ako tí puberťáci na tých diskotékach. Čo by mi bolo inak jedno, ale je mi ľúto toho malého. Celé leto som ho ja berávala na kúpalisko, aj keď som síce bola tehotná, ale sadla som si do tieňa a malý sa celý šťastný vybláznil vo vode až mal fialové pery 😀 . Keď som sa ich spýtala prečo ho oni nevezmú na kupko odpoveď bola že: ona sa hanbí (v 35 rokoch 😕 ) a jemu-tatkovi sa nechce, lebo je tam moc teplo 😠 . Všetko sa dá podľa mňa keď sa chce, ale keď niekto nechce tak sa hľadajú len stupídne výhovorky. Ozaj a zdá sa mi, že to tvoj syn mal problémy s tým pankreasom, či nie? Už je mu lepšie? Moja mamina mala tiež zápal pankreasu a veru dobrého pol roka musela držať tvrdú dietu, no teraz je jej už dobre, už môže všetko, dokonca pribrala 10 kíl. Dúfam, že aj tvoj syn sa už má lepšie 😵

takco
8. jan 2008

tak to sa tesim 🙂 ze to mas dobre,moj syn je OK je sice na diete schudol 9 kg ,ucim sa varit zdrave jedla hlavne zeleninu a zapekam kuracie prsia na tisic sposobov ma rad ryzu a tu moze,ked sa mu to upravi celkom snad nebude na takej tvrdej diete ako teraz,ale je disciplinovany dava si pozor co zje 😕 ,
tvoj synovcek ma stastie ze ma taku dobru tetu ,ked bude dospelak tak na chvyle s tebou bude rad spominat 🙂 aj my mame v rodine deti (brata mojho manzela) co vyrastli ako stromy v lese ,teraz sa to ukazuje ked su takmer velke,no to asi v kazdej famili sa najdu nejake biele vrany 😒 .
tak ti prajem vesele a vzrusujuce snazilkovanie 😅 nech sa vam zadari co najskôr otehotniet 🙂 .

takco
9. jan 2008

babenky kde ste? 😲

m311293
9. jan 2008

.." pořád makáme, na hubu padáme, nic z toho nemáme..."

maja.ka
9. jan 2008

ahooooooooooooj 😅
m311293 pekne sa to rymuje 😀 a je to pravda 😠
ako sa mate?
a kde je masco? nevieto o nej nieco?

halienka
9. jan 2008

😀 ej veru, aj čosika také sa musí 😀 Som tiež mala nejaké vybavovačky a popritom som pobehala po meste a nakúpila zopár dôležitých vecí ako Pronto proti prachu 😀 a tak. No a teraz rýchlo čosi vyváram, aby som neostala o hlade. Aj vy babenky vyvárate? 😵

halienka
9. jan 2008

Maja.ka, teba som tu veru tiež už dlho nevidela, ako sa máš? Masko je myslím na riadnej lyžovačke, tajne tam zhadzuje kilká po vianociach 😀

m311293
9. jan 2008

to je rým z písničky Chinasky, halienka, mám právě polední pauzu a cpu se zapečenou brokolicí , pak si dám kafíčko a hupky dupky zase pracovat.

takco
9. jan 2008

n
o huraaa 😀 ,ja som prisla s nocnej a nejak nemozem zalahnut,idem varit radsej a jednym ockom sledujem Buriana v TV vcera som si dala pusu pri priani na novy rok asi s 100 ludmi urcite s toho bude opar 😀 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre