Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

halienka
30. mar 2012

@maryennn1 ja som snažilkovať začala asi 3 mesiace po potrate, ale bohužiaľ, nedarilo sa, ono aj psychika robí svoje. Ale po 2 rokoch sa mi podarilo napriek tomu, že ja som bola aj pred prvým otehotnením dosť beznádejný prípad, a teraz mám už krásne 2 ročné dievčatko 🙂 Niektorí lekári vravia 3 mesiace, iní 6 mesiacov počkať, ja myslím, že po tých troch ak si nemala nejaké komplikácie tak môžeš začať skúšať. No podľa mojich skúseností, to ďalšie tehotenstvo príde, až keď sa ako tak zahojí dušička, a to je u každej inak. Určite nie je treba zbytočne "tlačiť na pílu" , človek sa proste musí z toho všetkého akosi spamätať. Ale určite to potom príde 😉 🙂 tomu môže na 100% veriť 😵 mne sa to stalo v 2007, odvtedy som tu poznala kopec báb, čo tým prešli, a postupne všetky otehotneli a sú maminkami 🙂

maryennn1
30. mar 2012

@halienka ďakujem ti za odpoveď 🙂 ja nič nechcem siliť, to v žiadnom prípade a teraz si ani veľmi neviem predstaviť opäť byť tehu, asi by som sa hrozne bála, že prežijem to isté, ja len som zvedavá po ako čase ste začali vy a za ako dlho sa to podarilo. Ja mám ešte veľa času, pretože u mňa je to čerstvé a poviem pravdu mám lepšie a horšie chvíľky, ale som vďačná za to, že som sa nepoložila úplne a snažím sa byť silná hlavne kvôli mm a mojej rodine.
Viem že keď príde čas (a dúfam, že to nepotrvá veľmi dlho) budem prežívať to krásne obdobie znovu a tentokrát so šťastným koncom...musím veriť 🙂

halienka
30. mar 2012

@maryennn1 presne chápem tvoje pocity, bola som na tom tak isto. V prvý moment po tej hrôze som si povedala, že nikdy viac, no potom som si povedala, že ak mi na genetike povedia, že to nebolo predispozičné, tak to ešte skúsim, no a po tých 2-3 mesiacoch som už bola zas v takom stave, že čím skôr chcem byť zase tehotná - ale teraz už viem, že to tiež bol taký akýsi pokus rýchlo si zalepiť ranu v srdci. Ale je to asi normálny proces, lebo všetky sme to tak nejak podobne prežívali. Mne veľmi pomohlo, že som sa tu nakontaktovala na dievčatá, čo to tiež prežili a vyrozprávali sme sa z tých pocitov a žiaľu. V tomto ozaj platí, že pochopí len ten kto prežil, aj keď ostatní sa snažia byť oporou.

maryennn1
31. mar 2012

@halienka áno aj mne veľmi pomáha, keď sa mi niekto s podobnou skúsenosťou ozve, prípadne si mám s kým vymeniť zopár písmenok, hlavne teraz keď sedím doma na PN a s nikým sa mi nechce ani stretnúť, ani rozprávať. Lepšie sa mi proste o tom píše, nahlas som to tuším ešte ani nevyslovila :(

veruska007
31. mar 2012

@dorotka228 Na hematologii, Brno, FN Bohunice, dr. Kissová.

halienka
31. mar 2012

@maryennn1 ach jáááj, akoby som o sebe čítala, ja som sa hádam mesiac nedokázala s nikým stretnúť, vyhýbala som sa ľuďom, bo som vedela, že by ma ľutovali, možno sa aj pýatla a ja som nemala vôbec silu o tom rozprávať, určite by som sa hneď rozrevala a bolo by. Jediný s kým som to dokázala bol môj muž a vďakabohu bol mi veľkou oporou, aj keď horkoťažko ale všetky, aj tie najblbšie myšlienky čo mi chodili po hlave som mu povedala a vždy sa mi po troške uľavilo. A presne ako vravíš, to písanie bolo pre mňa akési ľahšie ako to povedať nahlas. To až po určitom čase sa dalo...

maryennn1
31. mar 2012

@halienka áno ja každý deň ďakujem Bohu za môjho muža. To je jediný človek s ktorým sa viem o všetkom otvorene porozprávať, nemusím sa pred ním hanbiť za slzy, nemusím nič v sebe dusiť ani skrývať. Vždy stojí pri mne, vždy ma vie potešiť, povzbudiť a pritom aj preňho to je taká istá obrovská strata a viem že i on veľmi trpí.

ktore
1. apr 2012

ahojte.chcela by som sa opytat ako sa zisti ze nieco nieje v poriadku v 16 tyzdni ked dietatko este nekope.ako to zistim ze sa nic zle nestalo?ak by nastal potrat tak tvrdne brusko,alebo co si mam vsimat?

jabluncanka
2. apr 2012

@ktore V první řadě je důležité pozitivní myšlení...pokud bys chtěla vědět,jak na tom mimi je,pak se dá "cítit",když si lehneš na posteli na břicho...Ale myslím,že během 14 dní už budeš cítit pohyby... 😉

ktore
2. apr 2012

@jabluncanka a nepotlacim velmi brusko ked si lahnem nan?

jabluncanka
2. apr 2012

@ktore vždyť je to na chvilku...nebudeš ho utlačovat hodiny... 😉

maryennn1
4. apr 2012

@ktore hlavne si nič nenahováraj, musíš myslieť pozitívne, ak chceš vedieť čo sa deje s bábom treba ísť na utz, pretože ja som nevedela nič, nič nebolo iné, nič ma nebolelo, cítila som sa presne tak isto ako predtým, a keby mi neboli robili kontrolný utz, ani doktor by nevedel nič. V 16 tt aj tak vraj je ešte skoro na to, aby bolo bábo cítiť, niektoré žienky ho cítia až oveľa neskôr, hovorí sa, že bábo sa ozve presne v polke tehotenstva 🙂
tak držím palce, aby bolo všetko ok, a hlavne nestresuj a mysli POZITÍVNE!!!! 😉

emy93
11. aug 2012

ahojte mne sa to tiez stalo vo stvrtok som porodila v 19 tyzdni mrtve babetko nemalo vyvinuty hrudnik a hlavicka sa zle vyvijala ...sice to bolo neplanovane babetko ale uz som si nan tak zvikla a nemozem sa stym vyrovnat neviem co mam robit...:( :( :( stale len placem a mam ten porod pred ocami neviem co mam robit.. :( :( porate mi neako..? ako sa stym vyrovnat..? sice som este mlada mozem mat este vela deti ale nedokazem sa stym vyrovnat ☹

halienka
11. aug 2012

@emy93 Ahoj, napísala som ti IP (súkromnú správu), hore navrchu ti vedľa tej obáločky svieti červená jednotka, tak na to klikni a rozbalí sa ti tvoja interná pošta, tam máš odo mňa správu a tam mi môžeš aj odpísať, ja si to potom nájdem 😉

lulu319
11. sep 2012

Ahojte...prežila som indukovaný potrat v 19tt...navonok sa tvárim ze už som ok ale vôbec to tak nieje...neviem sa s tým zmieriť prečo práve nám sa to stalo...tak sme sa tešili na našu malinku..☹

deticky123
12. sep 2012

@lulu319 ahoj, aj ja som prezila indukovany potrat pred 2 mesiacmi, a moj smutok nikdy nepominie 😢

lulu319
13. sep 2012

@deticky123 a aspon to trosku pominulo?tvoje babo malo niejaky problem?

deticky123
13. sep 2012

@lulu319 moja malinka bola planovana a velmi chcena a moja bolest z jej straty je ukrutna. Deticky mam v skole a v skolke, tak sa teraz viem vyzialit a vysmutit, lebo cez prazdniny ked boli doma, som ich nechcela traumatizovat a zatazovat, nechcela som im pokazit leto......je v nebicku,modlim sa za nu,aj ked sme sa rozhodli prerusit tehotenstvo,(zdravotne problemy),navzdy budeme na nu spominat,bolest pominie...v zivote sa vzdy biju srdce s rozumom...

lulu319
13. sep 2012

@deticky123 aj nasa mala bola planovna uz som sa jej nevedela dockat...a ked mi povedali ze sa nic ine neda robyt tak to bolo hrozne....zmysel mojho zivota odysiel keby nieje mojho muza tak tu uz asi niesom...

deticky123
13. sep 2012

@lulu319 velmi dobre chapem tvoju bolest, mas partnera s ktorym to urcite prekonas,potrebujes cas,urcite sa budes onedlho tesit z noveho tehotenstva,drzim ti palce,nezabudni,kazdy clovek si nesie svoj kriz,je len na nas ako sa k trapeniu postavime...

lulu319
13. sep 2012

@deticky123 ked tento rok je pre mna velmi tazky a to babatko mi davalo taku nadej ze uz bude vsetko v pohode a aj tu nadej mi pan bozko zobral....ale raz vijde slnko aj nadomnou...treba len veri nie...

deticky123
13. sep 2012

my sme velmi tuzili po stvrtom dietatku,este aj pred tymto babenkom som bola tehotna, ale mala som zamlknuty potrat v 10tt,vidis...dva smutne zazitky...aj ja mam chvilky,ked to vzdavam a hovorim si,ze uz tri krasne zdrave deti mam,ale ta tuzba po dalsom dietatku je velka, som stastna,ze mam krasnu rodinku,ale ta tuzba je moc silna...musis verit,ze vsetko sa na dobre obrati, musis sa zotavit, fyzicky aj psychicky a pokracovat dalej, nasim babenkam je dobre v nebicku...

lulu319
13. sep 2012

@deticky123 tak to bolo moje prve tehotensto ...ale chcela by som vediet preco sa nam to stalo a zmierila by som sa s tym...len to ze PRECO

deticky123
14. sep 2012

@lulu319 netrap sa nad tym PRECO, nie vsetky otazky maju odpovede...stava sa to,zotavuj sa,uvidis bude lepsie, po pol roku by si mohla znova otehotniet,tvoj zivot sa naplni stastim...preto sa snaz upokojit aby sa tvoje telo pripravovalo na nove babenko 😉

lulu319
14. sep 2012

@deticky123 v najblizsiej dobe by sme sa mali prestahovat tak si mysli ze sa mi bude v novom byte lepsie zotavovat ...nastupim do prace dni pojdu rychlejsie ...bede lepie vsak....svetko zle sa raz musi skoncit....

deticky123
14. sep 2012

@lulu319 drzim ti palce,zelam ti vela sil a verim ze niekde caka krasne babenko,ktore si ta vyberie za maminku....to hovorim aj ja svojim detom..."dakujem,ze ste sa narodili mne a vybrali ste si mna za maminku" 🙂 🙂

lulu319
14. sep 2012

@deticky tak dufam aj aj na nas tam caka niekde dietatko ...🙂ktore budeme lubit najviac na svete....

katikaba
5. okt 2012

ahojte babenky,v nedelu mi robili indukciu,nakolko som mala pozitivnu amniocentezu na Downov syndrom,uz mam po vsetkom,len ten pocit je blby ☹ ,som PN,a nejak mi je smutno,ked si predsatvim,ze za par mesiacov by som mala babo termin bol 7.2.2012

lulu319
5. okt 2012

@katikaba ahoj je mi to velmi ľúto ja som to prezila tiež ja som mala temin 31.12 a moje vytúžené babatko išlo do nebicka 9.8 stale mi je za ňou smutno ...

deticky123
6. okt 2012

@katikaba
@lulu319 velmi s vami citim, ja som mala termin zaciatkom decembra, kazdy den na babo myslim, vobec to nie je lepsie, skor horsie, to preto, ze to tehotenstvo este akoby pretrvavalo...az kym pride den...kedy by sa narodilo...nie je to lahke,ale treba sa pohnut dalej zivotom ,drzte sa dievcata 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre