Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

mata01
autor
18. dec 2006

Hedunecka, viem si predstavit aky velky smutok citis,je treba trochu casu aby sa clovek psychycky spametal a mohol zacat odznova, pretoze kazdej nam ide o to aby sme mali co najskor zdrave male dietatko. Chce to velku trpezlivost, ale kazda zena, ktora to mysli uprimne, tak sa jej skor ci neskor podari donosit baby.

hedunecka
18. dec 2006

bara dakujem aj matke ste zlate no fyzicky som uz na tom jak predtym len ta psychika mi stale robi problem ..na nic ine nemyslim len kedy uz konecne budem moct otehotniet..cakat na ten cas je strasny..niekto si povie hned a ja musim cakat..ved som uz bola pripravena na dietatko!! ☹ sice presli uz 2mesiace odvtedy ale ten rez je predsa len rez..keby som ho nemala uz som teho 😢 cem pockat 8mesiacov tak dufam ze to bude stacit bo doktor povedal hned po tyzdni ze mam maternicu zahojenu a v poriadku asi preto ze to nebolo take velke.

mata01
autor
18. dec 2006

Hedunecka, neboj sa ten cas pride ale hlavne bud trpezliva. A to Ti pisem, prave co som dorevala, ze este nemozme skusat, lebo som este nemala ani prvu ms 😢 je to naozaj veeeelmi tazke ale my to vydrzime !!!

divabara
18. dec 2006

Ahoj holky!To cekani je opravdu tezke a musim se priznat,ze mi obcas ta trpelivost dochazi...preji vam,abyste meli dostatek sil byt trpelive.B.

svetluska.p
18. dec 2006

Babulky zlate, velmi ma mrzi, ze mate take trapenie. My sme teraz v septembri tiez prisli o dietatko. Odumrelo nam v 9tt a dr. to zistil az v 13tt. Takze som musela ist na cistenie maternice. Doteraz sa s tym neviem zmierit. Ale ked som si precitala vase trapenia, ze ste prisli o babenka, ktore uz boli vacsie - len vam chcem povedat, ze na vas myslim, ze bude vsetko dobre. Clovek sa asi nikdy neprestane trapit, ale nauci sa s tym trapenim zit. A prajem vam vela trpezlivosti. Vydrzat ten potrebny cas na zregenerovanie a nech sa opat dockate vytuzenych // a miminecka v bruskach.

loss
18. dec 2006

hedunecka=je mi velmi luto co sa ti stalo ja som prisla dva krat o miminka v 15tt a potom v 12tt a velmi ma to boli,druhy krat to bolo teraz v septembri.Musis byt velmi silna muselo to byt pre teba velmi tazke,zelam ti aby si sa uzdravila aj ked rana na srdiecku ostane naveky ale aby si v lete otehotnela a mala v brusku krasne a zdrave miminecko 😉
drzte sa babenky moje zlate a prajem nam vsetkym vesele bruska so zdravimi fazulkami

mata01
autor
19. dec 2006

Babulky, chcem sa s vami podelit o radost, aj ked je to trochu paradox, ale ja som konecne dostala mrsku a tak sa dostavam blizsie k terminu zacatia snazilkovania.....huraaa....este jednu, potom vysetrenia a ak bude vsetko OK tak snazilkovanie 🙂 dufam ze to vsetko pojde podla planu.
Vsetkym nam drzim palce, aby nam to dobre dopadlo

mata01
autor
20. dec 2006

Kde vsetky ste ? ☹

trpezliva
20. dec 2006

Ahoj Mata, to je super sprava! Aj my sme uz po prvej mrche. A tvoja dorazila kedy? Moja presne po 5tyzdnoch. Bala som sa, ze bude trvat dlho, ale presla do tyzdna, comu som sa velmi potesila. 🙂

mata01
autor
20. dec 2006

Trpezliva, mne trochu meskala po 7 tyzdnoch a zatial neviem do kedy ale tiez som mavala tych 5 dni, tak uvidim. Boze ja sa chcem niekomu priznat s mojou hriesnou myslienkou - ja po ms chcem zacat snazilkovat hned!!! Lekar mi povedal, za musim mat dve mrsky aby spravil testy a ja napriek tomu mam neprekonatelnu chut vrhnut sa na svojhu muzicka cez plodne dni a cakat co sa udeje 🙂 Vychadza to po vianociach a citim sa byt na 100% rozhodnuta..... 😝 Ale samozrejme sa aj bojiiiiiiiiiim

elia
20. dec 2006

Mata01, tesim sa s tebou a tak trosku ti zavidim ze uz mozte zacat "plodit". Ja som akurat po 2. mrche ale vo februari idem na operaciu hnusneho myomu (aj ked dalsi lekar vylucil ze by moj potrat mohol suvisiet s takymto myomom), po operacii este budem mat chvilu zakaz... Ale ake vysetrenia ti maju robit? Mne o nicom lekar nehovoril!

hanulik
20. dec 2006

Ahoj Mato, my jsme o mimi přišli na konci 12 týdne, ale musím Ti říct, že mám stejné hříšné myšlenky. Nechali jsme přejít jednu MS a snažíme se znovu. Doufáme, že si příroda poradí. I když doktor řekl, že předpokládá, že přijdu těhotná až tak za půl roku. Baby, všem Vám přeju moc štěstí a doufám, že ani jedna z nás si už nebude muset projít tímhle trápením...

mata01
autor
20. dec 2006

Elia - je tiez neviem ake mi ma urobit, len vravel, ze asi krv a vytery...ale potom povedal, ze aj predtym to bolo v poriadku a ze co to tam mohlo byt take zakerne ☹
Asi idem zavolat sestricke aby ma na novy rok hned objednala uz po prvej mrske a uvidime ako to dopadne....lebo ja sa strasne bojim, ze ked budem dlhsie cakat, tak sa mi nepodari otehotniet ☹

divabara
20. dec 2006

Ahoj holky!Ja jsem zatim v nechtenem sestinedeli,ale doufam,ze ta MS brzo prijde,abychom to mohli zase zkusit.Nejak mi dochazi trpelivost,ale ja jsem rozhodnuta to taky zkusit hned po MS.Jeste me ale ceka vysetreni na imunologii a pak uz budeme mit s manzelem vse.Aspon to,co se da vyzjistit,Zatim teda nikdo nic nezjistil krome spatneho spermiogramu.

mata01
autor
20. dec 2006

Hanulik - tak to by sme si mohli dat nejaku sutaz, nie ? To len zartujem 😉 ked si nevieme poradit my, nech sa trapi priroda...

mata01
autor
20. dec 2006

Divabara - ale to moze byt docasne, bol Tvoj manzel na spermio viac krat ???

hanulik
20. dec 2006

Mata, abych nevyhrála. 😀 Teď je otázka nad kým. Doktorem nebo přírodou?

mata01
autor
20. dec 2006

Hanulik - ak budes tehotna, tak je to v podstate jedno 😝

marther
20. dec 2006

Ahojte baby!ja mam podobny problem.potratila som v 11 tyzdny v auguste.zistili mi ureaplazmy co bolo moznym dovodom potratu.najhorsie na tejto bakterii je to ze vlastne nema skoro ziadne priznaky.Moj gynekolog mi povedal ze som mohla byt chora mesiac ale aj roky...dlho som si vycitala ze som tomu mohla zabranit.bola som aj s manzelom mesiac na antibiotikach a nastastie sme uz s tejto stranky zdravý.ale zistili mi myom na zadnej stene maternice,na lavom vajecniku endiometrion,v auguste mal 15mm,teraz ma uz 20mm.tak tento mesiac zacinam brat antikoncepciu kvoli zabraneniu menstruacie a ak sa to nezlepsi idem na operaciu.ja uz fakt neviem,vyliecim sa z jednej galiby a nasleduje druha.a to som si doteraz myslela ze som zdravá.ak mate podobnu skusenost napiste mi ako ste postupovali alebo dopadli vy...budem Vam vdacna.A dufam ze sa raz vsetky snazilky budeme tesit z babetok 🙂

mata01
autor
20. dec 2006

Marther - neboj vsetko raz pominie aj zdravotne problemy, musis sa im venovat a vyliecit sa aby si bola zdrava a spokojna mamima. Drzim palce

divabara
20. dec 2006

mata01:ano,muze to byt docasne,ale mam pocit,ze se nas doktori nyni snazi dostat do umeleho oplodneni.Myslim,ze by aspon jeste jednou manzelovi meli udelat spermiogram,prece z jednoho vysledku se neda uvazovat o tom,ze je to tak porad.Ale urcite to o necem vypovida...
marther:je to vsechno tak tezke,navic kdyz se pak vyskytnou dalsi a dalsi problemy.Kdyz jsem potratila v srpnu,udelala se mi cysta 7cm velka.Vim,ze je to docela bezna vec,ale ja byla pripravena mimi zkusit co nedjrive,ale porad jsem nebyla uplne OK.Bylo to vsechno zrejme zpusobene chemickyma hormonama...Tak jsme se rozhodli to s manzelem zkusit,ale zase to nedopadlo...je potreba se dat nejdrive dohromady,aby to pak stalo za to!Jen to chce hodne sil a trpelivosti...

mata01
autor
20. dec 2006

Ved spermiogram sa ma opakovat 3 x, aspon co ja viem, lebo aj na spermijky posobi vela docasnych faktorov

divabara
20. dec 2006

Ahoj mata01:Tak pokud je to tak,tak asi o to zazadam az pujdu znova do centra asistovane reprodukce.Je fakt,ze manzel je tak trochu smutny z toho spermiogramu.Ma pocit,ze za ta nezdarena tehot.muze on.I kdyz je pohodar.Ja mam pocit,ze nikdo moc nechce uz do nas investovat penize,spise naopak,proto jsem mela i divny pocit,ze nam hned nabidli to um.oplodneni.Nastesti jsem si vyzadala alespon tu imunologii.Nechci nikomu krivdit,ale myslim,ze nez bych mela podstoupit um.oplodneni,a za docela dost penez,tak by meli spise hledat jeste jine cesty,ale nejsem doktor.Tak diky moc za infomraci.

mata01
autor
21. dec 2006

Babenky, prajem Vam vela pohody a stastnych chvil s Vasimi najblizsimi, vela darcekov, aby nebolo ani vidno vianocny stromcek a splnenie tych najtajnesich zelani......lebo aj ked nebudeme tehulky hned 24.12. tak dedo mraz na nas bude mysliet po cely rok a mozno poroznasa este darceky, ktore pod stromcek pre nas nestihal dat, lebo mal toho vela.....a ak nie, tak si ho niekde pockame a uvidi !!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

loss
21. dec 2006

ahoj babulky
ja som po prvej MS dostala povolenie k snazikovaniu od lekara no presla uz aj druha a cakam kazdu chvilku tretiu,takze som z toho dost nestastna,babenko sa nam podarilo po 8mesiacoch snazikovania a v 12tt mu prestalo bit srdiecko ,no dufam ze novy rok bude k nam milsi.
Vam vsetkym co ste prezili to iste zelam aby ste co najrichlejsie otehulkovali a mali tie najveselsie gulate bruska bez problemov a k tomu krasne vianoce a v novom roku vela stastia 😵

hedunecka
21. dec 2006

babenky a to musite dostat povolenie od doktora?to mam ist nebodaj za nim ci mozem byt teho abo nie?

divabara
21. dec 2006

Ahojky!Moc vam preji hodne zdravicka a stesticko do noveho roku,a pokud to alespon trochu jde,tak klidne vanoce v blizkosti lidi,ktere mate rady.Hodne stesticka...a brzy kulata briska a zdrava miminka!

hanulik
22. dec 2006

Hedunečko, mě doktor řekl, že předpokládá, že přijdu za půl roku těhotná. Já už se ale cítím dobře, nemám žádné problémy, díky měření teploty vím, že mám i ovu. Tak jsme se rozhodli nechat to na přírodě. Vždyť přeci, kdyby na to tělo nebylo připravené, tak bych ani neotěhotněla. Předpokládám.

sarahxa
22. dec 2006

všem vám přeju krásné vánoce,přesně podle vašich představ 🙂

hedunecka
22. dec 2006

hanulik a ty si po cisarskom??lebo ja som a preto sa neodporuca min. pol roka aby sa rana zahojila..ale ja sa citim tiez uz v poriadku..ia najradsej by som sa do toho hned vrhla.. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre