Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

zlatat
7. okt 2012

🙂 prepáčte kočky, zmýlila som si tému a už sa mi nedá príspevok zrušiť

katikaba
8. okt 2012

@deticky123 aj lulu 319 dakujem za podporu,snad to casom prejde,keby ze nemam buduc ork 40 tku,tak sa znova pokusime
🙂
drzim place aj Vam

marta222
8. okt 2012

@katikaba nezúfaj, ja mám za sebou 4 potraty, z toho 2 x v II. trimestri - posledný v r. 2010 - dvojičky v 23. t. t. Už mám konečne vytúžené dieťatko - synčeka, má 8 mesiacov. Len Ti chcem povedať, že ja budem mať tiež na budúci rok 40-tku a ja som sa stále nevzdala svojho sna - mať aspoň 2 detičky, takže určite sa ešte pokúsim aj v 40-tke o ďalšie bábätko. Ako sa hovorí: Ak Pán Boh dá - aj motyka strelí. Tak držím palce, viem, čo prežívaš, ja som to zažila niekoľkokrát - hlavu hore. Všetko po čase prebolí, aj keď je to ťažké a nedá sa na to zabudnúť. Ale neboj - čo Ťa nezabije, to Ťa posilní 😉 .

1234lubka
8. okt 2012

@marta222 si silna zena

marta222
8. okt 2012

@1234lubka my ženy sme všetky silné, nie 😉 ?

1234lubka
8. okt 2012

@marta222 no ja som tu do tejto temy len tak zabludila ale ja by som sa asi zosypala....ale fakt obdivujem....

marta222
8. okt 2012

@1234lubka ver mi, že po poslednom potrate som mala na mále 😒 . Myslím, že to bolo dosť aj na "koňa" - ako sa hovorí... Neprajem to nikomu zažiť a dúfam, že už nič podobné ani nezažijem... Ale, samozrejme, každý má nejaké trápenie, a je len na nás ako sa s tým popasujeme a vyrovnáme s ťažkými životnými situáciami 😉

deticky123
8. okt 2012

@katikaba aj ja by som este chcela dietatko, mam 37, myslim, ze este by si to mala skusit, treba si verit a tvoja dcerka potrebuje surodenca, drzim palce 🙂

katikaba
9. okt 2012

@deticky123 dakujem,pol roka pockam,potom uvidim,ved co mam moze viac horsieho cakat ak po amnio budu zasa pozitivne vysledky,uz viem,do coho pojdem 🙂 ,ale chcela by som velmi,ja aj muz mame velmi dobre vztahy so surodencami a neviem,si predstavit,ze by som bola sama,uvidime,este som PN,ale uz sa tesim do roboty,aby som stale na to nemyslela

katikaba
9. okt 2012

@marta222 marticka si moj velky vzor 🙂

katikaba
9. okt 2012

@marta222 a dakujem za krasne povzbudenie ja som bola v 21.tyzdni,ty este neskor, klobuk dole

marta222
9. okt 2012

@katikaba , neboj, je jasné, že teraz je to ešte príliš čerstvé a ťažké, ale s odstupom času to prebolí. Ktovie, prečo sa to stáva a zbytočne sa budeme tisíckrát pýtať prečo sa to stalo práve nám... Alebo dokonca prečo sa to stáva i viac krát... Asi nás Boh skúša a chce nás takýmito vecami posilniť, aby nás v budúcnosti hneď tak niečo nerozhodilo 😉 . Hlavne sa zotav predovšetkým po psychickej stránke, tá robí strašne veľa. Tak držím palčeky Tebe aj všetkým kočkám v tejto téme 🙂

katikaba
9. okt 2012

@marta222 dakujem snad nam to druhe baby vyjde 🙂

deticky123
9. okt 2012

@marta222 ak sa nenahnevas, mala by som otazku, ked si prekonala 4x potrat, 2x v 2.trim,zrejme ti vyvolavali porod, aj kyret ti robili ? nemala si oslabeny krcok maternice tymito zasahmi? Nemala si problem s donosenim synceka? Ja som spontanne porodila 3 deti, tehotenstva som mala udrziavane (uzivala som salbutamol) po vysadeni som porodila do druheho dna, otehotnela som stvrty krat,mala som zamlknuty potrat,takze som absolvovala kyret, otehotnela som piaty krat,tehotenstvo sme prerusili v 18tt,vyvolavany porod a na druhy den kyret ☹ Stale nad tym rozmyslam co sa vlasne udialo, neviem sa s tym zmierit, tak velmi este tuzim po babetku, dcerka si pyta sestricku, kedze ma 2 bratov.
Doktorka mi neodporuca mat viac deti, ze tolkymi zasahmi do krcka, by som nemusela donosit dieta do konca, samozrejme ani ja nechcem riskovat, musim byt zodpovedna, ale asi sa pojdem ukazat viacerym doktorom, aby som pocula viac nazorov,nie?

marta222
9. okt 2012

@deticky123 , no jasné vždy mi robili kyret a mám dokonca aj konizáciu krčka maternice, takže krčok mám dosť oslabený. Ja som mala taktiež udržiavané tehotenstvá, užívala som utrogestan a pichala som si Fraxiparine. No - ak si všimneš - tak môj synček je predčasne narodený (v 34. t.t.), ale predstav si, že to nebolo kvôli krčku, krčok držal v pohode, ale kvôli hypertenzii (vysokému krvnému tlaku) a rodila som sekciou (cisárskym). Ale vtedy, keď som čakala dvojičky (v r. 2010), tak mi robili v 16 t.t. serkláž na krčku a dostala sa mi tam infekcia - tak kvôli tomu som potom v 23.t.t. potratila ☹ . No, inak ani mne už po potrate dvojičiek lekár tiež neodporúčal otehotnieť práve kvôli tomu krčku... No a vidíš - našťastie sa podarilo 🙂

deticky123
10. okt 2012

@marta222 joj, tak si si prezila svoje tiez ☹ pri tretom dietatku, som si aj ja pichala clexan, a v 37 tt sa maly narodil,placentu som mala ciastocne zinfarktovanu, doktorka mi hovorila ze ak sa predsa len rozhodnem otehotniet, urobia mi automaticky cerklaz, nasadia lieky, injekcie a lezat 9 mesiacov s podlozenou panvou...tak sa samozrejme obavam, nechcem byt nezodpovedna ale ta tuzba je velka 🙂

marta222
10. okt 2012

@deticky123 , tak to Ti verím, že sa bojíš... Ja zatiaľ ešte nepremýšľam, keďže po cisárskom by sa nemalo otehotnieť cca rok, a keďže mám už takéto skúsenosti za sebou, takže ešte minimálne do konca roka sa nebudem pokúšať otehotnieť... No, ale po mojich skúsenostiach, ja by som už na serkláž nepristúpila.... Nie v každej nemocnici to chcú robiť, ležala som napríklad týždeň v nemocnici v MT s jednou žienkou, ktorá sa začala otvárať v 20 t. t. a tej v žiadnom prípade nechceli urobiť serkláž, vraj to nie vždy pomôže a je tam vysoké riziko prenosu infekcie. Tak tam ležala cca 10 týždňov s vyvýšenými nohami a krásne donosila dcérku až do 40 t.t. aj bez serkláže 😉

katikaba
10. okt 2012

@marta222 ;@deticky123 ja mam prve dieta zdrave,len na druhom mi vysli pozitivne testy na DOwnov syndrom 1:75 a pozitivna amniocenteza na Downow syndrom ☹ ,tak sa to ukoncilo v 21 tyzdni,zajtra idem na histologiu a na kontrlny ultrazvuk,tak budem snad mudrejsia

marta222
10. okt 2012

@katikaba , to je mi ľúto - a teda sa potvrdil Downow syndróm, či až zajtra sa dozvieš? U mňa je to o to horšie, že všetky detičky, ktoré som potratila v 2. trimestri boli v poriadku (1 x - chlapec v 19. t.t. a 2 x - dvojičky - dievčatko a chlapček v 23. t.t.), čiže, keby som ich bola v poriadku donosila alebo možno keby sa aj o niečo predčasne narodili, tak by boli určite zdravé ☹ ☹ ☹ . (Takže som už mohla mať minimálne 4 detičky 😒 )...

deticky123
10. okt 2012

@marta222 ved prave preto sa chcem poradit aj s inym doktorom ,mam znamu, ktora aj napriek cerklazi porodila predcasne v 26tt dvojcatka a obe deticky maju DMO, ja som bola pocas vsetkych tehotenstiev hospitalizovana, lezala som s vylozenymi nohami a primar sa smial,ze nie nohy si mam vykladat...polozil mi velky vankus pod zadok...panva ma byt vyvysena , ze najlepsie by bolo keby som chodila po rukach 😀 aby sa dietatko netlacilo dolu. Pocula som aj o pesari,ktory je setrnejsi, kazdopadne,musim si to premysliet...tebe zelam tie najkrajsie a najmilsie chvilky so svojim vytuzenym babenkom a samozrejme martinkovi onedlho krasneho surodenca 🙂

deticky123
10. okt 2012

@katikaba ja som mala down 1:10, pozitiv sceening aj pozitiv amnio ☹

katikaba
11. okt 2012

@deticky123 ulrazvuk u gynekologicky dopadol dobre,histologia este nie je 😠 ,snad buduci tyzden,pisali do 10 dni

kattija
26. nov 2012

ahoj baby chcela by som sa poradit, ja som mala v piatok vyvolany potrat lebo babo bolo mrtve v 15tyzdni, normalne som porodila aj pllacentu a pustili ma domov bez kyretaze a tak, sono bolo ok, zre vsetko ciste,teraz sa ale lakam lebo zo mna vypadavaju take zrazeniny krvi tmave a mazlave, je to normalne?

katikaba
26. nov 2012

@kattija ahojko,no ja som len krvacala,porad sa pre istotu s gynekologom,ja so bola na sono aj v nemocnici aj u gynekologicky,dufam,ze bude vsetko O.K. 🙂

kattija
27. nov 2012

@katikaba dakujem, ze si odpisala, uz som myslela, ze kazdy na mna kasle 😉 ku dr idem az ked bude histologia cca o 7 pracovnych dni, tak hadam uz nebudem mat ziadne soky 🙂 mne robili sono viac krat tak dufam, ze to bude v poriadku.

katikaba
27. nov 2012

urcite budes drzim palce,neboj sa nicoho 🙂

katikaba
27. nov 2012

@kattija ja so, sa histlologie nedockala.povedali mi na Kramároch ze v mojom pripade dieta spaluju a nerobia sa ziadne histologicke vysetrenia,aj ked to mam napisane v lekarskej sprave ☹ a,le ked som bola na vysetreni u gynekolog. bol ovsetko O.K.,tak som to uz neriesila,inak ja som i zasa kupila novy fotak na ukludnenie 🙂

mischel33
27. nov 2012

ahoj holky,konečně jsem se rozhodla k vám přidat.mám 4zdravé holčičky a v roce 2010 jsem potratila v 14tt v roce 2011 v 16tt a ted před 14 dny přesně jsem ve 30týdnu porodila mrtvou holčičku.pár dní se mi zdálo,že cítím nějak slabě pohyby tak jsem šla k doktorce a ta mi řekla,že srdíčko už nebije,tak jsem musela hned do porodnice,tam mi zavedly tyčinky na změknutí krčku,zavedly mi prašky do dělohy po dvou hodinach 4 tebletky a na to jsem hned porodila svoji holčičku.byl to hrozný zážitek a nejhorší na tom bylo,že jsem ji musela pojmenovat a pohřbít.to vše mi řekly hodinu po všem.do těd se z toho nemužu vzpamatovat.je to na psychyku hrozné a nejhorší na tom je,že už mi ani nedoporučuji otěhotnět.vše bylo celou dobu v pořádku.ted budu čekat na výsledky.jen doktor mi po porodu řekl,že byl pokřivenej pupečnik a jedna z nepotvrzených variant bylo ucpaní cevky na pupečniku a tim padem udušení male. ☹

kattija
28. nov 2012

@katikaba mozno trufala otazka ale idete sa este pokusat o babo?

kattija
28. nov 2012

@mischel33 ahoj miska tvoje vety ma rozplakali, a predtym z tych potratov ti nic nezistili? ja sa prave tohoto bojim, ze ked zase otehotniem skonci sa to MA zase ☹ a neviem ci som taka silna aby som to opat zvladla.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre