Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

katikaba
28. nov 2012

@kattija ja neviem,ja uz budem amt buduci rok 40 tku,tak riziko je stale vacsie,ale chcela by som,aby nebola Barborka jedinacik,objaja s muzom mame surodencov a mame s nimi dobre vztahy,tak aby aj moja dcerka sa mala v zivote na koho spolahnut

mischel33
28. nov 2012

kattija..no právě,že mi nezjistily z těch předešlých potratu absolutně nic.Vždy byla jen odpověd ...to byla nahoda,všechna vyšetřeni byla v pořádku mužete to zkusit znovu i ted jsem byla na plno prášku a bez problemu to zvladala,dokud nepřestalo bít srdíčko

katikaba
28. nov 2012

@kattija urcte to zvladnes ,zeny su silne,ta tuzba po dietatku je omnoho silnejsia 🙂

kattija
28. nov 2012

@mischel33 ja som mala MA v 15 tyzdni ale keby prezijem to co ty tak neviem neviem ☹ ☹ ☹ ☹ som velmi zvedava co povedia mne po histologii, dufam, ze to bolo len nejaka hlupa nahoda a nie nieco geneticke alebo nieco ze som ja chora ☹ jedine co ma tesi je ze mne nerobili kyret ze ja som male porodila a uz ma necistili lebo som vsetko pekne vytlacila tak dufam, ze nic nebude porusene a budeme sa moct - ked budeme pripraveny- pokusat 🙂 nam sa maly podaril na prvy sup a aj toto druhe bolo na prvy sup tak uvidime, inak som myslela ze uz som s tym vysporiadana ale stale mam zle sny unavena som a dnes som sa zobudila s depkou ☹ a to mam narodeniny nechcem vidiet nikoho z rodiny a nic oslavovat ...
@katikaba dufam, ze mas pravdu 😉

katikaba
28. nov 2012

@kattija ja mam jednie stastie,ze chodim do prace a mam okol seba skvelych ludi,ktorym sa mozem vyplakat na pleci,muz chodi na tyzdnovky,takze nemam cas na to mylsiet

kattija
28. nov 2012

@katikaba ja som s malym doma takze ziadna slava ☹

katikaba
28. nov 2012

@kattija ale aj syncek ta zamestna,neboj cas vsetko zahoji, ja uz mam 2 mesiace po zakroku,drzim sa,ale niekedy je mi to starsne luto,prvu dcerku som si moc neuzila,isla som do prace ,ked mala 10 mesiacov a druhe ☹ ,co uz,musime sa vzajomne podporovat

mischel33
28. nov 2012

kattija..přeji ti vše nejlepší k narozeninám hlavně zdravíčko a ještě to miminko,aby vyšlo..a uvidíš že vše bude v pořádku.taky jsem zvědava jak dopadnou výsledky histologie,ale mám strach z toho,že opět nic nenajdou a řeknou,že to byla zase nahoda,ale tomu už nevěřim aby každy rok přišla nějaka nahoda.já mam depky několikrat za den,prostě z ničeho nic se rozbrečím a puka mi srdce hlavně když holky jsou ve škole a manžel v praci a ja moc nad všim přemyšlim ☹

savana12
7. feb 2013

Ahojte, prosim Vas poradte mi niekto. Zajtra rano idem na zakrok. Vcera mi na beznej tehotenskej poradni potvrdili ziadne pohyby, ziadne srdiecko. Som na konci 15. tyzdni, cize tiez v druhom trimestri.
Mna velmi trapi to, ze neviem pricinu, mozem sa len domnievat. Nemala som za sebou ani testy na vyvinove vady, takze ktovie, co to mohlo zapricinit. Chcem sa spytat, ci po tom zakroku vezmu dietatko na nejake vysetrenia, aby zistili, co sa stalo, alebo sa to uz nikdy nedozviem. Kde ho vlastne daju? Viem, ze pre nich je to este plod, ale pre mna moje dieta. Desim sa toho, co s nim budu zajtra robit. Prosim poradte mi niekto. Malo to byt nase prve dietatko ☹

veruska007
7. feb 2013

@savana12 Ahoj, já přišla o miminko ve 12 a v 19.tt. Ve 12.tt nedělali nic, v 19.tt šlo miminko na pitvu, zprávu mi dali po 2 měsících. Později mi zjistili trombofilii, ale v tu první chvíli byla příčina u obou nezjištěná. Bylo to teda v ČR, ale myslím, že ty zvyklosti jsou podobné.

cora41
8. feb 2013

@savana12 ahoj moja, ja som si prezila to iste den pred tebo, v stredu.. V 14 tyzdni nam prestalo bit srdiecko z nicoho nic, dokonca sme boli na amnio a vysledky boli negativne, tak sme sa tesili... daju ti take 4 ihly na roztiahnutie krcka na 24 hodin a potom ti pichnu vyvolavacku, aby si babatko porodila a potom ta eventuelne este docistia pri kratkej anesteze...drzim velmi prsty, ja som prisla dnes domov a zatial je smutok vacsi a nie mensi.. vsetko dobre,

nefertitka
9. feb 2013

@cora41 ach to ma mrzi:-/

cora41
9. feb 2013

@nefertitka aj mna, co sa ti stalo.... drzim prsty, nech je smutok kratky...drzte sa obe

nefertitka
9. feb 2013

@cora41 dakujem pekne. Aj ja ti drzim palce,nech to co najskor preboli a dalsie tehotenstvo nech prebieha bez najmensej komplikacie. Vela stastia a psychickych sil

cora41
9. feb 2013

@nefertitka moja, myslim, ze s depkou sme na tom uuplne rovnako.. rozdiel je v tom, ze ty mas este hodne casu o tom popremyslat a dat sa dokopy a pustit sa do spravneho riesenia aj za par rockov... ja na to tolko casu nemam a moje bio hodiny sa blizia ku dvanastke zavratnym tempom a bojim sa, ze sme uz tu dvanastku presvihli ☹ tak hore hlavu moja, cas je najlepsi lekar a urobi zazrak, len mu to dovol 🙂 papa

grelu
9. feb 2013

@cora41 paneboze, je mi to strašne ľúto...drz sa a nevzdavaj to...ja som mala v septembri MA a v novembri som bola už tehotná

cora41
9. feb 2013

@grelu skusim...drz sa moja, nech tentoraz Ti to vyjde🙂 velmi drzim prsty...

savana12
10. feb 2013

@cora41 Ahoj, mna prepustili dnes. Robili mi to tak, ako si spominala. Vy uz viete pricinu? Lebo ja vobec neviem. Plod poslali na histologiu, tak snad budem mat nejake vyjadrenie odtial. Potom sa este chystam na hematologiu. Velmi zelam Tebe aj sebe, aby sa nam srdiecka zahojili co njaskor.

sakulecek
10. feb 2013

ahojta ,mne sa to stalo 2x , prvý krát v prvom trimestri a druhý krát v druhom. Kamarátka si pred rokom prešla tým istým , aj ked jej kázali pol roka počkat do štyroch mesiacov bola v tom a o mesiac má termín . Takže nedepkovať , postaviť sa na nohy ak sa to dá . Príčina u mna bola zrážanlivosť krvi zistili mi to na hematologii . Ale tam hore na nebíčku ku mne boli milí a teraz mám dve detičky . Po prvom aborte sa mi narodilo jedno a po druhom druhé .

cora41
10. feb 2013

@savana12 ahoj moja 🙂 som rada, ze Ta pustili a ze si uz doma.. myslim, ze to je prva podstatna vec... ja som bola dnes na kontrole v nemocke u primara, vsetko sa hoji skvele, maternica uz mala, krcok uzavrety a uz len krvacam tak cisto, takze hadam to uz nebude dlho trvat.. neviem este pricinu, no primar si mysli, ze tam bola infekcia, lebo vraj ked mi robil zakrok, tak citil zapach a mne robili 5 dni predtym amnio ☹ takze nikto nevie... Vysledky z histologie budu o tyzden a plod na genetiku sme nemohli poslat, lebo pri tej vyvolavacke a bolestiach mi moje babinko "vypadlo"nahle do zachodu, ked som bola na WC a uz sa s tym nedalo nic robit.. Primar predpokladal, ze zareagujem tak za hodinu na vyvolavacku a ja som zareagovala do 15 minut... takze tu ziadne vysetrenia, no bude mi robit este histologiu a potom aj PCR, tak uvidime.. no ked sa potvrdi infekcia, tak by som rada zistit, z coho.. tak, ci tak, ideme do dalsieho IVF za 2-3 mesiace a budeme skusat dalej, to jedine ma teraz zenie dopredu z tohto smutku.. a ty ako moja? uz si na tom trosku lepsie? to bolo vase prve babo alebo ste skusali uz viac krat? drz sa 🙂

midu6
10. feb 2013

@cora41 je mi to strasne luto,este v augustovke sme si pisali ze mame podobne terminy:((a co sa stalo?aj si krvacala?ci si len isla na kontrolu a nebilo srdiecko?ani ja sa neviem zbavit tej myslienky a stale strachom idem na kontrolu ci je vsetko ok.hlavne ked dlhsie nejdem na ultrazvuk......drz sa a prajem nech sa cim skor zadari.....

cora41
10. feb 2013

@midu6 dakujem moja... nie, boli sme na amnio a 3 dni potom drobcekovi prestalo bit srdiecko ☹ na ten utz nezabudnem, ked mi doktor povedal, ze je tam tak straaasne ticho ☹... musim sa spamatat, pockat na mrchu nech sa nastartujeme, urobime vsetky vysetrenia na histologiu a genetiku a ak bude vsetko ok, skusime s pomocou bozou ist do dalsieho boja... drz sa a vsetko dobre, neboj nic, vsetko bude v poriadku a aj vy 🙂

midu6
10. feb 2013

@cora41 presne netreba to vzdat....velmi drzim palce....

akwee
14. feb 2013

@cora41 ahoj, ja som si presla niecim podobnym. V 18tt sme stratili nasho synceka... Prestalo mu bit srdiecko. Podla histologie bola pricinou infekcia, ale transplacentarna. Nechcem ta strasit, ale podla toho, co si pisala, amnio, ktoru si podstupila mohla sposobit umrtie. Hoci je miesto vpichu male, je dostatocne velke na to, aby sa infekcia dostala do sterilneho prostredia plodovej vody okolo babatka...

cora41
14. feb 2013

@akwee dakujem ti pekne.. ved prave toho sa obavam.. my sme nemali nosovu kosticku a strasne sme sa bali downa a ked nam v Brne povedali, ze nam urobia amnio a kamoska ho mala pred par tyzdnami s tym, ze to nebol vobec ziadny problem, tak som nevahala a isli sme... ked sa to potvrdi, tak to asi neprezijem ☹

akwee
14. feb 2013

@cora41 je mi to luto, amnio nie je az taka bezpecna, ako sa hovori... Horsie bude, ked sa dozviete, ze babatko bolo uplne v poriadku. My sme prisli o synceka takmer pred rokom a pol, ale stale to boli a aj bude. Aj ten nas bol uplne zdravy. Pricinou bola podla vsetkeho primarna CMV infekcia. Je to herpeticky virus, ktory ked sa do tela dostane prvy krat pocas tehotenstva, dostava sa cez placentu k babatku. Tento virus potom zostava v tele dozivotne a nesposobuje v dalsom tehotenstve ziadne komplikacie. Ach, tiez to bola strasna nahoda, kedze tento virus ma v tele 80% obyvatelstva a vacsinou sa ludia nakazia uz v detstve, kedy sa jedna o bezne symptomy chripky...

cora41
15. feb 2013

@akwee to mi je luto... a dalsie sa vam nedari? na druhej strane, kedze uz mam 42 rokov a dietatko mohlo byt zdrave, tak mame sancu, ze sa nam to zopakuje.. uz len toto ma drzi pri zemi..☹

evapavla
15. feb 2013

@cora41, ahoj tiež mám 42, stalo sa nám niečo podobné pred 2 rokmi, MA v 20 týždni, tiež som bola na amnio, nezistili nič podstatné, neskôr mi zistili antifosfolipidový syndróm, viem čo prežívaš, aj naše dieťatko bolo zdravé, prajem veľa síl

cora41
15. feb 2013

@evapavla dakujem... no uvidime, aky osud budeme mat dalej.. vy sa uz nesnazite alebo sa vam potom podarilo?

evapavla
15. feb 2013

@cora41 , snažíme 🙂 , medzitým som mala anebryomolu v 8 týždni, teraz chcem skúsiť soft IVF v Reprofite

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre