Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

cora41
15. feb 2013

@evapavla moja aj ja idem na soft 🙂 cakam teraz na prvu mrchu a po druhej stimulujem - uz som aj dohodnuta🙂 a ty kedy planujes? mozno budeme planovat spolu, to by bolo skvele 🙂 ku komu pojdes?

evapavla
15. feb 2013

@cora41 , idem na prvú konzultáciu, ešte som nikdy na IVF nebola, tak nemám šajnu ako dlho to bude trvať, hej možno nám to bude vychádzať naraz, Soft mi radila lekárka na reprodukčnej imunológii v Prahe, kde chodím na sledovanie ,
idem ku Kozumplíkovi 😉

akwee
15. feb 2013

@cora41 ked sme prisli o synceka, bola som psychicky na uplnom dne... a k tomu sa pridruzili aj zdravotne problemy. Moj imunitny system uplne kolaboval a na mna sa nalepilo uplne vsetko. Chora som bola nonstop (a to doslovne) takmer 5 mesiacov, z coho som mesiac a pol brala len antibiotika. Ked som dobrala tie posledne, povedala som si "dost". Zacala som mysliet pozitivne, robit si plany do buducnosti. Avsak po tolkych antibiotik som sa necitila dobre. Stale ma bolelo brucho. Doktorka mi povedala, ze si mam zvysit davku probiotik. Neskor som si nakupila pripravky na posilnenie imunitneho systemu a 100%aloe vera, kde bolo napisane, ze sa nesmie brat v tehotenstve. Tak som si pre istotu urobila tehotensky test a bum! dve ciarky. S tehotenstvom sme chceli pockat, kym sa nedam do poriadku, ale ked sa uz stalo, velmi sme sa tesili. Dnes uz mam okrem trojrocnej dcerky (ked sme prisli o syceka mala rok a pol a bola mojou jedinou utechou) trojmesacnu zdravu bambulku. Drzim prsty, aby sa aj vam coskoro zadarilo a aby ste sa dockali vytuzeneho babatka.

cora41
15. feb 2013

@akwee SUPER!!!!! TAKETO SPRAVY MI DODAVAJU VELKU NADEJ 🙂 DAKUJEM PEKNE

abriela
20. feb 2013

kedysis, skoro pred 2 rokmi som pisala do tejto temy. Chcem len povzbudit mamicky a podelit sa o radost zo zdraveho synceka. Nas anjelik v nebicku - Kika nam dozrela na to, aby jej bratcek Kristian bol zdravy a v poriadku. Pisem, ze dozrela, pretoze bol splodeny pri brati dvojkombinacie silnych ATB.
Baby vsetko ma svoj zmysel, aj ked nikdy nepochopim aky zmysel ma smrt drobcekov.

gabriella7
24. apr 2013

ja už fakt neviem ako ďalej, všetci mudr že som OK, všetky testy genetika, ...su ok, tak prečo 2 potraty v 2trimestri??? nechápem a hrozne sa bojím.

sakulecek
24. apr 2013

@gabriella7 - robili ti hormonalne vyšetrenia ? Napr štítnu žlazu ?

sakulecek
24. apr 2013

gabriella7- a ešte ked som bola s malou v Blave na gastro tak lekárka spomínala že mala prípad kedy žena nevedela že trpí na celiakiu , a mala opakované potraty .

gabriella7
24. apr 2013

@sakulecek robili mi to...

giovedi
25. apr 2013

Tie, ktore chcu otehotniet, tak urcite odporucam MUDr. Eugen Jonas a jeho vypocty! Najdete na webe jeho stranku a vypocita plodne a neplodne dni a najlepsie dni na uchytenie plodu po potrade. Je to lekar, ktory vynasiel unikátny matematicky vzorec na pocatie. Podstatou je, ze najlepsi den Vam vypocita podla datumu a casu vasho narodenia. A podla toho urci den najvhodnejsi na pocatie v mesiaci. Jeho metoda je zalozena na tom, kedy je mesiac, zem a slnko v tom istom rozpolozeni ako ked ste sa narodili. V tento den, vam nemusi ovulacny test ukazat ovulaciu. Jeho pokyny vsak treba dodrzat. www.centrumjonas.com

grelu
25. apr 2013

@gabriella7 tie potraty boli spontánne alebo babatka umreli...ja mám za sebou uz 3 v 5.mesiaci a tiež vsetky vyšetrenia v poriadku...vieš si predstavit, aké stresy zase prežívam:-/

Ak to boli spontánne potraty, robili ti aj kultivacie z krcka na chlamidie, urea a mykoplazmy?...a čo hematogia a imunologia?

gabriella7
25. apr 2013

@grelu spontánne, všetky vyšetrenia su ok, na in imunologii mi teraz dávaju injekčnu liecbu na podporu imunity, a tebe aký dovod povedali. Mne ze mám slabý krčok pri prvom, pri druhom po serklazi bol krčok ok a i tak...

grelu
25. apr 2013

@gabriella7 no mne príčinu nezistili...pícham si preventívne clexane na riedenie krvi, beriem preventívne prednison, mám preventívne serklaz a stale lezim...u mňa to ke dúfam tým krckom a serklaz pomôže, lebo inak uz neviem čo

gabriella7
25. apr 2013

@grelu robili tie serkláz? a ku komu chodís?

gabriella7
25. apr 2013

@grelu mala si 3, ani pri jednom prícinu nenasli?

grelu
25. apr 2013

@gabriella7 ja chodím teraz na antolsku...prvý nejak vôbec neriešili, že infekcia, druhy detto. V ďalšom tehu som si pichala fraxiparin a skúsila to bez serklaze, ale .nepomohlo to. Ale treti krát to bolo uz take iné...prišla som do nemocnice otvorená ale kontrakcie neprišli...len mi potom začala odtekat voda a tak mi odporučili ukončenie

U mňa to bola asi kombinácia krcka a ureaplazmy, ale to mi nikto nepovedal. Tie ureaplazmy mi preliecili po druhom potrate. Tie tvoje ako prebiehali?

boobaa
26. apr 2013

Ahojte baby. Asi ste prezili to co ja. Prisla som o dvojicky v 24tt + 3 pred rokom a pol. Dodnes den som z toho v prdeli. Nedari sa nam otehotniet com mi psychiku uplne nalomilo. Chodili ste k nejakemu psychologovi? Neviem ako samam liecit. Uz zacinam rozmyslat nad najhorsim riesenim. Prosim vsetky typy mi pomozu. Dakujem

grelu
26. apr 2013

@boobaa no ono to všetko závisí od povahy...ja som našťastie taká, že veľmi neriesim čo uz nemôžem zmeniť...mne veľmi pomohlo riesenie situácie, t.j. zozbieranie informácií prečo sa to stalo a čo spraviť, aby sa to nezopakovalo. Je to ťažké nemyslieť na to, ale dala som si ciele do budúcna a zakázala som si myslieť na to, čo sa stalo....nakoniec sa mi to podarilo potlačiť tak, že dokážem o tom hovoriť vecne bez emócií...niekedy mám pocit akoby sa mi to ani nestalo, že to bol len zlý sen

stanulka111
28. apr 2013

Ahojte baby.. Chcela by som sa spýtať ako je to s ďalším tehu po potrate v druhom trimestri.. Vypísal vás dr hneď na rizikové alebo ste v pohode chodili ďalej do práce? ďakujem za odpovede

gabriella7
28. apr 2013

@stanulka111 ahoj ja som bola od zaciatku na PN

stanulka111
29. apr 2013

@gabriella7 A vypísal ťa kvôli tomu, že sa to vôbec stalo, alebo kvôli nejakým zdravotným problémom ktoré boli príčinou potratu? Lebo v mojom prípade bol na vine pupočník, malý sa ním udusil, a neviem či je to dôvod ísť pri ďalšom tehu na pn.. A ďakujem že si odpísala..

gabriella7
29. apr 2013

@stanulka111 ja som sa dala vypísat u obvodnej a nejak to neriesila...a ked budem znova tak isto sa dám vypísat.

stanulka111
29. apr 2013

@gabriella7 Oki, tak ďakujem ešte raz..

mirkalinda
31. máj 2013

@divabara ahoj,chcem sa ta opytat aku ste mali vyvojovu vadu srdiecka? aj ja som mala srdcovu vuvojovu vadu ale mne to zistili neskoro az v 27 tyzdni takze som isla rodit,po porode mi malinka zaspala navzdy :(

abriela
1. júl 2013

@stanulka111 klikla som do temy, lebo som dostala like. Ako si na tom, si na PN? Mna doktor - gynekolog na PN od zaciatku tehu chcel vypisat a ja osm odmietala. Samozrejme do kazdeho papiera mi to napisal a odmietla som aj amniocentezu, aj ked teraz uz kvoli veku. Predtym som ju podstupila a bola to absolutna zbytocnost.
Drzim palce a hlavne ver tomu, ze bude vsetko teraz uz v poriadku.

donkacik
1. júl 2013

pozdravujem vás, ženy. vo štvrtok som potratila v 23 tt. presne 2 týždne predtým mi odtiekla plodová voda, malý bol potom nasucho celý čas... mali sme už vybavený transport do bratislavy na lepenie plodových obalov, ale noc predtým som začala krvácať, mala som bolesti a značne sa mi skrátil krčok , čo nenormálne znížilo už aj tak nízke šance na záchranu. tak sme už len čakali a vo štvrtok som malého "porodila". narodil sa mŕtvy. na druhý deň som bola prepustená z nemocnice.
podarilo sa nám otehotnieť po 3 rokoch a takto to dopadlo. príčina sa pravdepodobne nezistí. o 2 týždne idem ku obvodnej gynekologičke, budem musieť chvíľu brať antikoncepciu vzhľadom na to, že mám endometriózu, tak aby sa mi nerozšírila a aby sme o pár mesiacov mohli do toho vhupnúť s čo najvyššou šancou na úspech. neviem, ako budem znášať obdobie dovtedy a ako budem znášať ďalšie snaženie, prípadné neúspechy a aj tehotenstvo, neviem si to momentálne predstaviť.

halienka
1. júl 2013

@donkacik moc ma mrzí, čo si si musela prežiť, muselo to byť veľmi ťažké 2 týždne nevedieť čo bude, báť sa... ☹ Každopádne nádej nestrácaj, mne sa 2 roky po potrate narodila zdravá dcérka a ja verím, že aj tebe sa to raz určite podarí. Hlavne nič neunáhľuj, telo aj duša potrebuje čas na spamätanie sa, zahojenie, odsmútenie... A ono to to telo aj duša vie, kedy sú už pripravené na nové tehotenstvo a potom to určite príde 😉 Tiež trpím endometriózou aj PCO a napriek tomu sa mi podarilo znovu otehotnieť 😉 Držím moc všetky palčeky 😵

stanulka111
1. júl 2013

@abriela hej, som pn.. najskôr ma ale vypísal kvôli tomu, že som mala hematóm a tým pádom mi hrozil potrat.. no a potom keď hematóm zmizol povedal, že aj tak chce aby som bola doma v klude a nestresovala sa v robote.. ako predavačka som robila 12-tky, takže som nebola proti.. a začiatkom augusta mi aj tak končí prac. zmluva, a ako tehu by mi ju tak či tak nepredlžili.. tak mi to už bolo jedno..
na amnio by som sa asi bála ísť.. no výsledky z prvých odberov mám našťastie všetky v poriadku.. a čítala som, že tie tripple testy ktoré sa robia okolo 16tt sú veľmi nepresné.. tie mi ešte ale nerobili.. ale aj tak verím tomu, čo vyšlo v prvých 🙂
a snažím sa myslieť pozitívne, verím, že tentokrát nás čaká šťastný koniec 🙂

abriela
1. júl 2013

@stanulka111 veru, ze to bude tak. Ved Tomasko na to z hora dozera.

stanulka111
1. júl 2013

@abriela

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre