Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

babatkoo
8. mar 2016

@mpsimona :( uprimnu sustrast. Ja som prisla o moje dievcatka jednovajecne dvojicky pred 4 rokmi tiez v 25tt. Nam pricinu nezistili. Deti aj ja sme boli zdrave. Ja som zacala rodit a bolo... nedalo sa to zastavit. Nikdy som sa s tym nevyrovnala, najhorsie boli prve 2 roky. Nic nepomoze iba cas, ktory tu najvacsiu bolest zo straty otupi. Drzim palce. Urcite bude lepsie.

mpsimona
11. mar 2016

Tiež ma to veľmi, veľmi mrzí. Je to 4 roky ale verím, že neprešiel deň, čo ste na dievčatká nemysleli. Život je krutý...Ak, sa môžem spýtať, pokúsili ste sa o dalsie bábätko?

babatkoo
11. mar 2016

@mpsimona ano pokusili. Este pred 2 rokmi som mala mimomaternicove babenko. Vtedy som dosla o vajickovod. No a minuly rok v maji sme sa konecne dockali naseho zazraku. Mam 10 mesacneho chlapceka 🙂

babatkoo
11. mar 2016

@mpsimona mam fotografie nasich dievcatiek z ultrazvukov zaramovane a ulozene v obyvacke na polici aby sme na ne videli. Kazdy den su s nami. 🙂 fuuu a zasa sa mi tlacia slzi do oci

mpsimona
11. mar 2016

ospravedlnujem sa nechcela som vyvolať vo Vás smútok...ja sa priznám, bábätko som nevidela...je to tažké takto a neviem si predstaviť, keby som ho videla ☹

Gratulujem ku chlapčekovi, velaaaaa zdravíčka!!!

fefitko
29. mar 2016

Ahojte baby. Ja som potratila pred troma týždňami v 18. týždni . Čakala som jednovaječné dvojičky dievčatká. Doktor príčinu nezistil.Všetky výsledky som mala v poriadku aj dievčatká boli zdravé. Povedal že to mohla byť velká záťaž na telo keďže mám len 17 . Doktor sa to snažil zastaviť lebo som bola len špičku prsta otvorená a dal mi velkú dávku magnézia ktorá zabrala asi na 5 minút a potom sa to všetko spustilo . Dali mi aj vyvolávačky a oblbovák len kvôli magnéziu mi to nepomohlo hneď ale až po asi 7 hodinách. Ďalší oblbovák mi pichnúť nemohli lebo som mala strašne nízky tlak.Rodila som normálne lebo doktor sa bál že keby krčok otvorili na silu tak by som nemala už nikdy deti. Stále mi robí problém normálne fungovať ale snažím sa kvôli rodine a priatelovi keďže pre nich to bol tiež šok lebo na malinké sa tešili. Dúfam že po čase budem tiež taká silná ako vy 🙂

matilda72
30. mar 2016

@fefitko Ahoj mojka to ma veľmi mrzí. nebudem ti písať nejaké omáčky, že ste mladý a atd. toho sa ešte napočúvaš. želám ti len veľa veľa sily, odvahy a lásky a hlavne porozumenia. to je to čo potrebuješ. zúr, plač, hnevaj sa je to prirodzené. a či som silná, snažím sa ale nie je to jednoduché. včera som na svojom blogu písala ako ťažko som prežívala veľkú noc. a to je už skoro 5 mesiacov od potratu. a stále to neviem zládnuť. znepríjemnila som sviatky mojej švagrinej, ktorá je na rizikovom a kvôli mne musela ísť k dr. a teraz ak sa ničo stane tak ma svokra znenávidí, ani sa somnou nebaví, povedala iba to že mám ísť k psychlogovi a že s takým to prítupom nebudem mať nikdy deti. ale všetkým so sa ospravedlnila a rozhodla som sa že to takto nejde dalej. bolí pohľad na tehotné a na malé detičky, cítm to že oni majú a my nie. ale už stačilo, kto nejkomu prajem sám dostane a dalšie pravidlo nikdy nerob to čo nechceš aby robili druhý. moja ešte raz teraz smúť, máš na to právo nikto ta nepochopí, smúť tak dlho ako uznáš za vhodné. toto ti nikto nevezme. boli to tvoje detičky, rozlúč sa s nimi. daj im mená, zapáľ im sviečku, ja to tak robím skoro každý deň. ale raz musíš tieto dušičky, pustiť aby boli šťastné v nebíčku. ale nesmieš urobiť to čo ja uzavrieť sa svetu. to je to najhoršie čo môžeš urobiť. bolesť v srdci ti nikto nezoberie ale musíš bojovať a tešiť sa že máš okolo seba rodinu, partnera ktorí ťa milujú a podporujú, teš sa zo života a určite raz budeš mať zdravé detičky. my sa snažíme už teraz ale zatial neúspešne ale bude to skôr mojim blokom. a to sa nesmie stať tebe. nikdy nedovoľ aby si žila vo svojej ulite. mojka drž sa 🙂

fefitko
30. mar 2016

@matilda72 najhorsi bol pre mna ten prvy tyzden a tie dva dni v nemocnici kedze nadomnou bolo porodnicke oddelenie a v noci tam pocuvat tie babatka bolo na zblaznenie. Ale mala som aj vyborne sestricky aj doktora 🙂 mne nedali ani cas sa uzavret do seba lebo mama bola pri mne cely cas a ked nemohla ona bol priatel a stale si nasli nieco aby som nieco robila a nemyslela na to 🙂 nase krpate mali mena od zaciatku a berieme to tak ze su pri mojej starkej ktora zomrela ked som mala rok 🙂 my chceme dalsie 🙂 aj ked som mladucka ale uz to kdesi vo mne ostalo 🙂 len na to nejdem nasilu ani rozmyslat nad tym 🙂 ak to bude tak to bude 🙂 mamina je s tym tiez zmierena a ta to hadam vedela este skor ako ja ze budem chciet dalsie 🙂 svokra kym nezazije to co ty tak to nikdy nepochopi ... Kazdemu trva iny cas kym sa z toho spamata ... Ja niekedy obdivujem vsetkych okolo mna ked zacnrm zjapat z nicoho nic a s prestanem komunikovat ... Skus si kupit nejake zvieratko 🙂 ja som dostala maleho zajka a ten ked zacne behat a vsetko kusat tak to mam veru zabavu na dlho kym ho chytim 🙂 alebo skuste dovolenku , wellness 🙂 uplne vypnes a mozno sa zadari 🙂 drzim ti palce 🙂

matilda72
30. mar 2016

@fefitko no aj ja som dostala malého zaja volá sa vilko a máme ho skoro od začiatku. u mna bol ten blok a problem to, že ja som musela ísť na potrat, no musela bolo to to najlepšie aspon dúfam, no ten pocit. z nemocnice poznám tak kde som ležala ja je gyn. oddelenie spolu s pôrodným, takže tam boli všade bábatká, ked ma prišil niekto pozrieť tak sme sedeli na chodbe a okolo nás chodili sestričký z maličkým detičkami a všade samá tehotná. doteraz ešte niekedy uvažujem či som sa rozhodla správne ale darmo budem plakať nad rozliatym mliekom, už mi to malú nevráti. idem na takú malú dovolenku v máji do modry na ochutnávku vín. môj muž je totiž taký malý vinár 😉 no u mna je problem aj to že som ostala bez práce a som doma stále doma. 😉 😉 ale určite sa čoskoro karta obráti musím tomu veriť 😀 😀 dakujem aj ja vám držím palce 😉

matchgame
30. mar 2016

ahojte. ja som po potrate 3 mesiace, boli to najhoršie Vianočné sviatky. boli sme v 29 týždni, doteraz nechápem čo sa to stalo. a prečo mne? musím nato myslieť každú minútu...

matilda72
30. mar 2016

@matchgame na to ti neodpovie nikto. niekedy sa to jednoducho stáva, ja si kladiem túto otázku stále. mne moja známa aj jeden môj dr. povedali, že nemám smútiť. pretože toto dieťatko, táto dušička mala svoj vymedzený čas tu na zemi, bol to jednoducho jej údel, vedela o tom už dávno ešte pred tým ako si ta vybrala, a vybrala si ta z jedného dôvodu ale ten my možno nikdy nepochopíme. ale dakuj bohu za každú minútu, kt. si snou strávila bol to váš čas, ktorý ste mali byť spolu a ten vám nikde nezoberie. nám sa to stalo mesiac pred vianocami. a teraz na veľkú noc som sa dozvedela novinky, o mojej švagrinej a je tehotenstve, veľmi ma to zobralo. bola to hrôza ale asi som si aj toto musela prejsť aby som sa konečne zobudila, viem je to veľmi ťažké a je mi to veľmi ľúto viem ako to bolí prísť o dieťatko. a možno som posledná, ktorá ti bude dávať rady. ale musíš dušiku nechať ísť pomodliť sa za nu aby bola spokojná. niekde som počula čím dlhšie budeš niekoho oplakávať tak sa mu bude ťažko odchádzať a nebude mať pokoj. a hlavne nerob chybu ako ja neuzatváraj sa do seba. chod von, raduj sa z maličkostí. teš sa z detičiek, urob si dovolenku z partnerom. neboj tvoje maličké ta bude navždy ľúbiť, až navždy budeš jeho maminka ale musíš mu dať slobodu, dopustiť nechať ísť a už sa nepýtať, bolo to tak ako to malo byť. toto som už pochopila ale stále mám v sebe trochu závisť voči ostatným, že oni majú a my nie. ale toto tiež nerob. dopraj druhým. a bude ti dopriate. neboj mojka určite na teba čaká dalšia dušička, ktorú ti pošle tvoje dieťatko. drž sa posielam ti jedno veľké objatie.

babatkoo
30. mar 2016

@matilda72 napisane krasne, ako z mojej duse, mojimi myslienkami.

matilda72
31. mar 2016

@babatkoo dakujem pekne. to je to, že ja to všetko chápem aj si toto všetko hovorím stále dookola ale horšie sa to uskutočnuje ale myslím, že to zvládam už lepšie. mám jednu kamošku oni boli nejako v 4 mesiaci ked ja som potratila a nemohla som sa na nu ani pozrieť vyhábala som sa jej. a ona aj z mužom boli veľmi zlatý tak mi pomáhali, ked nám to všetko zistili, dokonca ma jej muž bol zobrať do nemocnice ked som bola po potrate a ked som sa dozvedela, že sú v tom tak som to brala veľmi ťažko. aj ich maličká sa narodila tak ako sa mala naša. ale včera som urobila prvý zásadný krok volala som jej a gratulovala maličkej a že ich prídeme pozrieť. už teraz sa mi tisnú slzy do očí ale viem, že to zvládnem už len kvôli našej maličkej. pretože chcem bojovať a preto som napísala čo som napísala aby sa aspon niekto poučil z mojich chýb. dokonca idem na menšiu terapiu a nehambím sa verím, že nám to pomôže. ach jáj nikdy som si nemyslela, že to budem tak ťažko brať. neviem ako sa mám zbaviť zlého pocitu, a strachu. to je ešte další môj boj. možno tým, že začnem chodiť viac medzi ľudí kto vie.

babatkoo
31. mar 2016

@matilda72 pisala si mi fakt z duse. Ja som prisla o moje jednovajecne dievcatka v 25tt pred 4 rokmi. najhorsie obdobie som prezila prve 2 roky. Este aj dnes si poplacem. Situaciu potom som vobec nezvladala. Tie otazky znamych kedy rodim a kde mam brucho.... Mala som aj pokus o samovrazdu ale vdaka mojmu psovi sa nepodaril 🙂 Tiez som nenavidela vsetky tehotne zeny, zo stastnych ludi mi bolo zle. Neznasala som placuce babatka v kocikoch... hrozne :( Po 2 rokoch ked som zila len v nenavisti a sebalutovania a obvinovania mi povedal kamarat ze nesmiem takto mysliet lebo si zle veci pritahujem sama. Ze ti ludia maju ine osudy ako ja a tym ze ja ich nenavidim alebo im zavidim nic nezmenim. V nemocnici po dalsom potrate pred 3 rokmi (mimomaternicove) som dostala do daru od spolupacientky knizku TAJOMSTVO. Po precitani som to cele pochopila. Od vtedy som myslela iba pozitivne. Dakovala som za to ze moje deticky boli so mnou aj ked tak kratko ale vela ma naucili a som vdacna ze tu boli. Dnes mi spinka v postielke 10 mesacny chlapcek. Ukazujem mu na fotkach z ultrazvukov jeho sestricky ktore su v nebicku. Cakala som 7 rokov kym som po 3 potratoch drzala svoje zive, zdrave babatko. Zo srdca vam to vsetkym prajem. Drzte sa baby!!!

matchgame
2. apr 2016

@matilda72 ďakujem za povzbudenie, za krásne slová. snažím sa ísť ďalej...nie je to jednoduché...

fefitko
4. apr 2016

Dneska som si bola pre papiere z histologie. Baby mali 18cm a boli uplne zdrave. Každý ma utešoval že čo ak by sa narodili choré a zrazu mám papier kde je napísané že boli uplne v pohode. Cítim sa ešte horšie ako predtým . :(

fialka1989
24. aug 2016

ahojte zienky..Aj ja som potratila chlapceka v 20tt ...z nicoho nic som sa otvorila a rozkrvacala...bolo to hrozne ležať 3dni v nemocnici citit jeho pohyby a vediet že umrie..ked som sa otvorila viac dali my vyvolacku porodila som živeho chlapceka ktoreho nechali umriet bezcitne ani sa nesnažili zabranit porodu...nikomu to nezelam prežit urobilo to so mna bez duse chodiacu mumiu...mam doma dcerku 6 ročnu no nezvladam to .... lekarka my kaže pockať 3mesiace a skusit znovu no neviem.... otehotnela tu niektora aj skor ake to bolo potom nepotratili ste znovu? dakujem za odpoved

fefitko
24. aug 2016

@fialka1989 ak uz si bola moc otvorena oni uz porodu nezabrania aj keby sa snazili. Na to uz lieky ani zositie nepomoze. Je mi luto co sa ti stalo ale casom to vsetko prejde neboj. Tam mu je lepsie a nikdy nevies co by sa stalo neskor. Musis to brat tak aj ked je to tazke. Obvykle sa caka 3 menstruacne cykly aby sa maternica dala dokopy. A vacsinou ked nezistia pricinu len sa to zrazu stane tak dalsie tehotenstvo je uz bezproblemove 🙂 Myslim ze sa nemas coho bat 🙂 Drzim palce a drz sa 🙂 a hlavne sa snaz niecim zabavit a nemysli na to stale 🙂 ani nebudes vedieet ako a bude ti spomienka na tvojho chlapceka uz len vyvolavat usmev na perach 🙂

melmel78
1. sep 2016

Ahojte ja lezim prave v nemocnici a cakam zial na potrat alebo lepsie povedane az babu dotlcie srdiecko. Pred viac ako 2 tyzdnami mi v 17tt odtiekla plodova voda uplne vsetka. Do poslednej chvile som dufala ze sa doplni a tehu moze pokracovat. Lenze dotera tomu tak neni zrejme obal je viac poskodeny. Kazdym dnom sa sance na zdravy vyvoj znizuju a je velmi mala ak vobec nejaka sanca ze babo bude zdrave ked sa narodi. Prediskutovala som to s viacerymi lekarmi a rovnako ako ja si myslia ze bude lepsie to ukoncit. Chcela by som aby to bolo co najrychlejsie a najmenej bolestive. No zakon im nedovoluje prerusit tehu ked babo zije tak sa caka co sa udeje. Mna to neskutocne ubija a trapi ze na to musim denne mysliet a nemozem sa sustredit na nic. Pytala som sa na ukoncenie epiduralkou, nechcem si vyvolat zbytocne traumu na dalsie tehotenstvo tak aby to bolo najmenej bolestive. Mate niektora takuto skusenost?

fialka1989
1. sep 2016

@melmel78 ahoj viem ako sa citis pred 2tyzdnami som to zazila 3dni som čakala na smrť chlapceka ktore vo mne kopala žil...otvorila som sa a krvacala..nemali žiadnu snahu ho zachrániť...porodila som živého chlapceka ktorého nechali zomrieť v mise na potrebu....cely cas som poslala ked som rodila potom ma uspali a vycistili...ostala dom prazdna a po psychickej strane na dne...nie je den co neplacem a nepytam sa prečo....posielam ty veľa sily a nadeje..musime veriť ze druhé dopadne dobre a budeme mať drobcekov aj v naruci..nie len v srdci...ak budeš čokoľvek potrebovať som tu ..

grelu
1. sep 2016

@melmel78 zvlastne...u mna porod vyvolavali v 23tt...tiez som lezala otvorena s odtecenou plodovou vodou

melmel78
2. sep 2016

Ahojte tak vcera moje dievcatko dobojovalo, prestalo bit srdiecko. Okolo obeda mi vypadla pupocna snura a uz to bolo jasne. Od 11:30 az do 2h rana sme bojovali, aby sme toto trapenie skoncili a ja som sa mohla so svojim dievcatkom rozlucit. Navzdy ostane v mojej pamati, nikdy na nu nezabudnem a verim, ze tam hore v nebicku nam posle dalsiu dusicku babatka, ktore pride coskoro

januvia
7. sep 2016

@melmel78 Vsetky co sme to museli prezit chapeme ako ti je... :( Zelam Ti vela sily, si zena, ty to zvladnes. Ale co pomoze najviac je len cas... vyplac sa.. rozluc sa a pozeraj dopredu.. je tolko ludi a dovodov preco stoji za to ist dalej. Uz je to pol roka a nie je vecer, kedy by som si aspon na chvilku nespomenula.. a tak ako ty dufam ze mi coskoro posle svoju dusicku v inom.. zdravom telicku.. Zo srdca Ti zelam uz len to dobre v zivote. Drz sa.

danielkaa9
9. jún 2017

Tak som sa rozhodla prehovorit aj ja v 14tt som zacala krvacat zistili mi hematom ktory sa nastastie vyplavil von bola som v nemocnici 4 dni zistili mi aj ze mam nizsie polozenu placentu. Po navrate domov bolo vsetko v poriadku az do 17tt kedy som zacala mat vodnatejsi vytok po niekolkych dnoch som zase zacala krvacat isla som k obvodnemu gyn. ktory zistil oligohydramnion a doporucil pobyt v nemocnici. 11.5. som prisla do nemocnice prijmal ma prednosta ktory mi hned povedal aby som na druhy den rano nejedla lebo pojdem na potrat nasledovalo moje zrutenie plakala som cely cas az do rana rano usg na ktorom mi zistili AFI 6 o dva dni ultrazvuk AFI 6 o dalsie dva dni AFI 2 cely cas sme sledovali odtok plodovej vody ktory bol stale negativny. O tyzden AFI 0 anhydramnion a o par dni morfologicky ultrazvuk v 20tt alebo 21tt AFI 0 diagnoza VVV - KMP v stadiu zlyhavania srdca... primar odporuca ukoncenie tehotenstva mam sa rozhodnut do nasledujuceho rana ak budem rozmyslat dlho hrozia komplikacie mne vraj rano pride za mnou. Nevedela som co mam robit. Rano som povedala ze neviem pretoze aj ked som si povedala ze lepsie bude to ukoncit ved dieta sa uz skoro mesiac nevie ani pohnut pretoze nema vodu nevedela som to vyslovit nahlas. Na druhy den som povedala ze som sa asi rozhodla nakoniec som im to potvrdila naisto vycitala som si to pretoze som si hovorila ved srdiecko este bije. Dva dni mi vyvolavali porod az sa to zacalo 01.6. O 23:00 som zacala mat kontrakcie preniesli ma na salu kde som o 05:20 po odpadavani a zvracani a neuveritelnych bolestiach z oxitocinu porodila chlapceka 320g a 25cm srdiecko mu uz nebilo. O 13minut potom ma zobrali na operacku pretoze placenta ostala prilis vysoko a tak som musela ist na cistenie. Presiel tyzden a som hotova jeden den je to dobre druhy cely placem spuchnute oci nemam chut do jedla nejem vobec som vraj bleda no mne je to jedno. Bolo to vytuzene dieta po roku a pol od potratu sme prisli o nasho Bruna a ja som uplne bez zivota a chemm ho spet.

eliska13
9. jún 2017

@danielkaa9 mala by si navstivit psyvhologa pomoze Ti to.Drz sa neviem co viac napisat musi to byt strasne:(

silvia2327
9. jún 2017

Ahoje, ja som to prezila dvakrat :(. Vzdy v druhom trinestri som sa otvirila a potratila. Raz v 24+6 dievcatko a druhykrat 23+4 chlapcek. Strasne mi chybaju ❤️. Nedavali mi ziadnu sancu do dalsieho tehotenstva a ani pri jednom tehotenstve sa mi nijako nesnazili pomoct, len ma nechali cakat kedy sa babatko rozhodne odist :(. Ked som tretikrat otehotnela rozhodla som sa to riesit uz od zaciatku. Dohodla som si serklaz a rozhodla som sa dochadzat za odbornikom 1,5hod autom od nasho mesta. Stalo ma to vela strachu pocas celeho tehotenstva, lezala som na striedacku raz doma, raz v nemocnici. Krcok drzal, moj maly bojovnicek vydrzal do 37+6 takze donoseny 😍. A uz 6 tyzdnov sa z neho doma radujeme a dakujeme Bohu, ze ho mame. Nevzdavajte sa! Vsetko ma svoj dovod preco to rak je... Viera v Boha a podpora mojej rodiny nas tlacila vpred. Drzim palce kazdej z Vas a prajem Vam uteseny uzlicek coskoro vo Vasom naruci 😘😘

melmel78
9. jún 2017

@danielkaa9 bolestivy zazitok a citim s tebou viem ako ti je 😢. Minuly rok v septembri som si prezila to iste....hospitalizacia s Anhydramnion. Kazdy den som sa modlila aby mi voda neodtekala a doplnala sa. 4 tyzdne kazdy den som trpla a zila v neistote. Srdiecko jej stale bilo az jedneho dna prestalo. Vyvolany porod na sale od 11h obeda az do 01h v noci kedy ma previezli na izbu. Musela som sa s nou rozlucit. Bolest na dusi bola strasna a dlho mi trvalo kym som sa s tym ako tak vyrovnala. Tiez nase prve babatko po 4 rocnom snazeni otehotniet na ktore sme dlho cakali az sa to umelym oplodnenim podarilo po dlhom boji. Bola som v 19tt. Dovod preco sa to stalo bola infekcia a hnisavy zapal plodoveho obalu. Cakala som dvojicky. O to prve som prisla v 12tt kedy som potratila a vykrvacala. Zrejme tam nieco z toho ostalo a spustilo zapalovy proces. Bola som tym ohrozena na zivote kedze som mohla dostat otravu. Lekary zial pocas tehu na nic neprisli az pitva to odhalila. Zivot je niekedy komplikovany a ano je nespravodlivy. Tiez si kladiem otazky preco prave ja. Ale nevzdavaj to a bojuj. Je vela krasnych stastnych koncov a nas to este len caka. Citaj si len pozitivne veci. Obklop sa ludmi ktori ta nabijaju pozitivnou energiou a ver, ze iz ked si ta taz dva razy ta dusicka vybrala, vyberie si ta znova. Oni neodchadzaju, su tu s nami a cakaju az pride ich chvila. Prajem ti vela sil do dalsich dni.

danielkaa9
10. jún 2017

K psychologovy sa nechystam nrpovedala by som mu nic ja sa nerada zdoverujem. Je yo fakt htoznr kolkym zenam sa to stalo je to hrozne ze v mojom okoli zeny ktore piju a droguju aj pocas tehotenstva aj pred tak maju vsetko bezproblemove. Ja sa uz nepytam preco asi som v zivote urobila nieco co som nrmala a preto musim trpiet. Urcite hned po prvej alevo druhej MS sa budene snazit zas len nech uz je vsetko v poriadku a nech sa kazda zena ktora prisla o svoje dieta raduje zo svojho zdraveho dietata

elkakk
10. jún 2017

Pomôže len čas ja som prišla o dcérku v 39tt dôvod omotany pupočník 2x naozaj to chce len čas a kým som nebola druhýkrát tehotná a neporodila spokojná som nebola. Neboj sa je to fráza ale čas vylieči všetko. Začali sme sa snažiť hneď po 3menzese a vyšlo to a máme mesačne babo. Inak dosť mi pomohla aj skupinka na Modrom koniku mamičky anjelikov

danielkaa9
11. jún 2017

@elkakk tak to sa tesim ze Vam to vyslo. Ja by som tiez chcela asi uz po 2MS aj ked este stale krvacam po zakroku ale uz sa neviem dockat toho kedy uz budem zase tehotna. Beriem vitaminy a alchemilkovy caj aj muzovy som kupila vitaminy aj krled viem ze problem sme nemali v tom otehotniet ale chcrla by som velmi aby sa to podarilo hned. Aj koli tomu ze vlastne ja sa do roboty vratit ani nechcem a ani by ma nezobrali asi a hned by nasledovala vypoved. Musim nieco vymysliet aby ma nechali na PN co najdlhsie. Mam aj dost namahavu pracu kedze 12hod. stoiim na nohach.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre