Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

divabara
14. mar 2007

Ahojky dadula118!
Omlouvam se, ze pisi az ted, ale snad to nevadi. Naposledy jsem o miminko prisla v prosinci. Nyni uz mam za sebou tri MS,ale zkouseli jsme to uz v unoru, ale to nevyslo.Porpve od potratu jem si dala pauzu 7 mesicu (potrat byl v 6tt), po druhe to bylo 8 mesicu (to bylo to mimi v 16tt) a pak opet v srpnu potrat v 6tt a pak v prosinic opet v 6tt. Mame za sebou uz vsechna mozna vysetreni a az na zhorseny spermiogram, ktery se manzelovi po trech mesicich docela dost zlepsil, jsem OK.Mozna to byla nahoda a v tom 16tt jsem spadla do tech 3-5 procent vyvojovych vad.Dnes uz mi nikdo nerika, ze priste to uz vyjde.pise rikaji,ze se to zase muze stat.Verim, ze uz se to nestane...Bara

dadula118
14. mar 2007

teda já ti řeknu,že život je haj..!tamhle nějaka koza to pohodí v lese a ten kdo to moc chce tak to nejde.to není spravedlivý.moc tě obdivuju,že to zvládáš.ten unor si myslím,že je jestě brzo.vidím to na ted na březen.já u počítače sedím dneska celej den,mám potřebu si povídat,tak to nevadí.držím paečky,at to vyjde.vím,že počítání plodných dnů,měření teploty,to jehrůza.mě to ubíjí,když musím,když musím.ale budu muset.

divabara
14. mar 2007

Ahoj dadudo118,prave jsem vytvorila novy tem spála v těhotenství.Je to hrozné, pořád nějaké překažky. Má neteř má spálu a my už se snažíme a já s ní byla v kontaktu...nevím, co teď dělat, asi nenadělám nic.Nevím, jaký to může mít dopad, tak jsem z toho docela rozhozená... ☹ I když ani nevím, jestli jsem těhu,ale ta pravděpodobnost tu přece jen je...

karla6
15. mar 2007

Ahoj holky,včera jsem byla u té astroložky. Nejsem žádný fanatik na tyhle věci, věřím víc sobě a vlastním schopnostem. Ale dost mě teda zarazilo, když přesně řekla den kdy dítě ve mně umřelo. Úplně mě přejel mráz po celém těle, protože podle UTZ (měla jsem jeden dělaný v 7+0tt a druhý ve 14+1tt, kde mi stanivili, že dítě zemřelo v 8+6tt) to přesně sedělo a to ona nemohla vědět.
Pak mi řekla, že to je den, kdy mi tam vstoupila černá luna. Jo, a prý by mi tam vstoupila, i kdybych těhotná nebyla, ale odnesla bych to jinak, např. bych měla autonehodu nebo bych vážně onemocněla a tak. Takže to dítě mě prý vlastně zachránilo.
No, a řekla mi, že mi tam ta černá luna bude dělat peklo do 28.července, takže do té doby, že mi otěhotnění nedoporučuje, ale záleží to samozřejmě na mě.
Jo, a ještě mi mailem pošle dny, které jsou pro mé početí nejlepší.

Musím se přiznat, že mě asi trochu ovlivnila. Chtěla jsem začít pokoušet miminko už v květnu, ale teď se mi začíná honit hlavou, že bych to přece jen o ty dva měsíce odložila. Fakt nevím. Dám vám vědět. 😀

Daduli, včera už jsem ti to trochu psala do IP, jen narychlo, byla jsem moc unavená. Vím, že tě to zajímalo, tak jsem ti to tam narychlo lupla. Ale astroložka toho řekla mnohem víc. Ještě mi řekla jednu fintu, kterou používá jeden léčitel. Ale už musím končit, začíná mi ranní blázinec.

dadula118
15. mar 2007

divabara s tou spálou teda nevím.radši ze zeptej mudr.musíš se asi orientovat podle toho,kdy jsi měla plodné ny a poslední MS.to už by byl fakt pech.mě to dneska začíná všechno docházet.v sobotu jsem si přes net objednala kolotoč nad postýlku a hrazdičku a dnesna mě to přišlo.skovám to do skříně.budu umejvat okna,pak za mnou přijde kamoška a dojdu si po obědě pro syna do školky at tady nejsem sama.
Karla6 interní potu jsem četla.děkuju.ten čaj piješ?já ti fakt řeknu,že bych se bála k astroložce jít,aleto je asi něco jiného jak kartářka,vid?podívám se,jestli tady v okolí nějaká je.Manžel říká at zkusím,tak nevím.já bejt tebou tak mimi asi v tom květnu zkusím.a když to nevyjde,tak budeš vědět,že měla pravdu.to je ale blbost,takhle to zkoušet.to ti radím blbě.pak dej vedět jak ses rozhodla.Ty už nějaké děti máš?
Divábara taky pak dej vědět jak to dopadlo s tou spálou

karla6
15. mar 2007

Daduli, já jsem ještě nezačala po revizi ani menstruovat, tak zatím o dalším těhotenství přemýšlím jen teoreticky, takže fakt nevím. Jak otěhotním, dám to sem na fórum vědět. 🙂 Mám dva syny (skoro 13 a skoro 15 let). Pokud bych otěhotněla zas až v tom srpnu (jako už dvakrát), měla bych zas jarňátko.
Báro, s tou spálou by mě to zajímalo taky. Říká se, že když tyto nemoci prodělá matka v těhotenství, dítě už má po narození proti nim vytvořené obranné látky a nedostane je jako dítě.
Ale nevím, jak je to v prvním trimestru. Asi bys opravdu měla zajít k Dr. a poradit se. Dej Pak vědět.

dadula118
15. mar 2007

karla6 ty si chceš pořídit jestě jedno nuhnátko,vid.naši nás taky takhle měly.jsme tři sourozenci.když se narodila nelmladší ségra tak mě bylo 9 a bráchovi 11.hrozně jsme jí terorizovaly.ale ted sem ráda,že jí mám.dělá školu ze sociálním zaměřením na psychologii a tak mě tady furt rozebírá.ale je to krásný mít jestě jedno na rozmazlení.ale určitě se nevzdáme,ty už taky víš,že to musí jít.

divabara
15. mar 2007

Ahoj holky,tak jsem zjistovala info o te spale a nikdo mne moc nedokazal rici,jak to vlastne je.Detska dr. rikala, ze vlastne ani nevi...a ma dr. rikala, ze je tam inkubacni doba 2-7 dni (7 dni maximum) a ze se to leci penicilinem jako bezna angina, ze to zase tak vazne onemocneni neni.Ja anginu v zivote nemela, tak to snad nedostanu ani toho streptokoka pro spalu,ale vydesena jsem porad.Je to hold infekcni onemocneni...
no, budeem bojivat dal..pech to teda je a hlavne ty nervy.Kez bych si tak to snazenicko mohla krasne uzivat!Ach jo ☹ Snad brzo bude lip!

karla6
15. mar 2007

Báro, já ti moc přeju, abys nedostala žádnou spálu ani nic podobného a aby se to mimino konečně podařilo. Ve vší parádě a klidu.

dadula118
15. mar 2007

divabara,taky držím pěstičky.oni doktoři uklidnujou,ale člověk se furt bojí.já už to snaženíčko budu zase brát jako povinost.teda v tech plodnej dnech. 🙂

divabara
15. mar 2007

Holky, moc diky za podporu a za palecky!uz je mi o neco lepe,ale jsem ted stejne nachlazena, treba to tak ma byt.Kazdopadne s tim uz nic nenadelam.

dadula118
15. mar 2007

🙂 🙂 🙂

bobael
13. apr 2007

Mile babenky ,ked citam tie riadky plne bolesti a trapenia, viem presne ako vam je !!!Aj ja som prisla teraz v januari o dietatko v 19 tt a viem ,ze na vine je lekarka a navyse som dostala trombozu .No neodradilo ma to a viem,ze ked sa z toho dostanem tak sa opäť pokusime o dietatko.Vsetkym vam drzim palce !!!

divabara
13. apr 2007

Ahoj boabel!
Je to moc tezke...navic kdyz clovek vi,ze sam udelal vse pro to,aby vsechno bylo v poradku...vubec si neumim predstavit,ze by tento odchod mimiska zavinil nejaky lekar...bohuzel ale vnejsi okolnosti ovlivnit nemuzeme...Drz se...
Moc ti preju hodne stesticka!Hlavne je dobre, ze to nevzdavas, uvidis,prinese to sve ovoce...

biba12
14. apr 2007

Ahojte dievcata,

ked citam tieto riadky, beha mi mraz po chrbte. SOm teraz v 17-18 tyzdni a myslela, som, ze som v podstate za vodou.
Drzim Vam palce, aby vsetko dobre dopadlo/ a aj sebe/.

bobael
15. apr 2007

Milá mata01,
Nechcem ti radiť ,ale myslím si ,že ten ,,baby calibrum plan" ti úplne stačí . Pozor na to ,aby si sa neprevitaminovala. Potom by to mohlo mať opačny účinok a ty velmi lahko môžeš skončiť v nemocnici.Kamaratova mama je sestrička a ta si predopovala svoho vlasneho syna. 😀 Takže ,ked chceš viac vitamínov tak určite radšej v prirodnej forme.Držím palce .Pá

bobael
15. apr 2007

ahoj divabara,
Naozaj som prišla o dietatko len kôli lekárke . Už v tretom mesiaci som sa sťažovala ,že mám problemy a ona stale tvrdila ,že je všetko v poriadku. Vždy si bábo pozrela na ultrazvuku a povedala ,že je všetko ok. Mimochodom do toho 19tt som bola 9x na sone. Z ničo-nič mi odtiekla plodová voda.A po príchode z nemocnice som sa dozvedela od inej lekárky ku ktorej som hned prestúpila , že som mala neliečeny chronicky zapal moč. ciest a bacila ktoreho som dostala v nemocnici( nikde inde ho dostať nemôžeš). Takže taketo niečo sa nemuselo vôbec stať !!! Inak aj s vysledkov-histolog. bolo dieťatko zdravé.Zvažujeme podať sťažnosť na túto lekárku no neviem či to vôbec má zmysel!? Do papierov mi napísala ,že som bola v 4-tom mesiaci a ozvy srdiečka boli neprítomné, paradox je ,že ukázala na monitore -manželovi ako dieťatku srdiečko bije .Čo ty na to ?Ja si myslím ,že zlo obletí svet a vráti sa späť .Len to chce svoj čas! Takže ti držím palce ,opatruj sa a ak sa ti niečo nebude zdať na svojom lekarovi určite ho zmen! Intuícia je intuícia ...pá a veľa šťastíčka a zdravíčka

divabara
15. apr 2007

Ahojky bobael...tak to je tedy sila...Tak to je mi ale opravdu moc lito. Na to se neda opravdu nic rict...
Ja jsem ted zmenila taky lekarku,protoze ta minule byla sice asi dobra lekarka,ale zato,vzdy,kdyz jsem otehotnela, a nasledne potratila, mi vycitala, ze jsem nedodrzela dostatecnou pauzu.Po umelem preruseni v 16tt,kvuli vyvojove vade srdicka,jsme cekali 8 mesicu,ale i to se ji zdalo malo...je fakt,ze jsem pak dvakrat jeste o mimiska prila v 6tt (spontanni potrat bez revize),ale ja si nemylsim,ze to nebylo nejakou pauzou,ale spise spatnou konstalaci hvezd.Vis, a ted jsme znova tehu, a uz jsem nemohla dokola poslouchat to same a byt vynervovana z neceho, za co vlastne ani clovek nemohl,tak jsem taky zmenila lekare...
ak to preji hodne stesti a energie!

adkag
15. apr 2007

bobael, je mi to moc luto,co sa ti stalo, to je najhorsie,ked lekar nieco zanedba a potom to takto skonci. ja uz som ti pisala, tiez mam podobne problemy, bolesti v podbrusku, tak ma napadlo ci nemam nejaku infekciu a lekarka mi nerobila ziadne stery, len co pozrela moc s nejakym papierikom na poradni. aj som jej vysvetlila,o aku bolest ide a zevraj to je tvrdnutie brucha,co sa mi absolutne nezda, sak to by som asi mala nejake stahy.
no zajtra padim k urologovi, dufam,ze este nie je neksoro, ked uz ona na to kasle,nech ma poriadne pozrie urolog.a zrejme este pojdem tento tyzden aj za nou, nech mi spravi tie kultivacie..

drzkajte sa babenky, drzim vam palceky,aby ste co najskor mali zdrave babenka

zabka132
15. apr 2007

adkag, tvrdnutie brucha sprevádzajú sťahy. A keby ti tvrdlo, tak by si to cítila. Mne začalo bruško tvrdnúť cca od 24tt, dr. mi na to dala magnézium, troška to pomohlo. A pokiaľ by ti povedala, že je to tvrdnutie brucha, musí ti skontrolovať, či sa neotváraš a nehrozí predčasný pôrod. A ešte jedna vec, mňa teda pri tom tvrdnutí nič nebolí, akurát cítim ako sa stiahne maternica.

dadula118
15. apr 2007

Divabara,dnes jsem sem nakoukla po dlouhé době,protože jsem z toho všeho byla neštastná a koukám,že vám to vyšlo.Strašně moc držím pěstičky. 🙂 Nesmíš myslet na nic špatného,jenom na krásné věci.Taky si myslím,že je to hodně v psychice.Budu na tebe myslet. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 já jsem si ted trochu zkomplikovala život,tak to miminko budem muset odložit ne za tři měsíce,ale asi za dýl.Aspon se uklidním a nebudu se tolik bát,že to nevyjde.

divabara
15. apr 2007

Ahoj dadulko!
Moc diky za pesticky...no ma psychika je nekdy nahore a nekdy dole...stale totiz spinim, i kdyz u me ma nova lekarka neshledala nic zavazneho.Pry mam proste prekrveny cipek,ale stejne to na klidu moc neprida.Tak nezbyva, nez verit,ze vse bude OK.24.4.jdu na kontrolu,tak pak uvidim...

divabara
15. apr 2007

Ahoj dadulko jeste jednou...nebud smutna, i na tebe ceka urcite nekde stesticko!Drzim pesti,at to v zivote vychazi!!!!!!

dadula118
15. apr 2007

Opravdu nemysli,že to špatně dopadne,dělej si radost,kupuj věci na miminko,chod oblečená v něžnejch barvách,sluníčko svítí je teplo,krásně a tobě je dobře,že? 🙂
neboj bude to dobré.
děkuju za podporu.

adkag
15. apr 2007

zabka, sak krcok mi pozerala,ten je vraj ok, ale tvrdila ze tie bolesti su tvrdnutie brucha,co podla mna nie,lebo ja to mam stale bolesti a nie stahy ako ty pises. okrem toho je to len uplne dole v podbrusku a nie na celej maternici. tak sa fakt bojim,ci nemam nejaky zapal. beriem aj magnezium,trosku mi to pri tych bolestiach pomaha ale nie uplne,tkze zajtra supitam k urologovi a ked tam bude vsetko ok,este za gyn. nech mi spravi stery.

divabara ako dlho spinis? ja som tiez spinila v 6tt a aj dost vela zien, neboj sa,bude to v poriadku.

divabara
16. apr 2007

Ahojky adkag!
Ja spinim s prestavkama v podstate od 4tt,ale opravdu jen malinko.Neni to ani tmavy vytok,spise svetle hnedy, ktery nekdy neni ani na intimce. Dr. rikala,ze je to z povrchu cipku,coz je dobre znameni.Beru utrogestan 2x denne 2 tabletky.No uvidim pristi tyden,jak to vypada s mimiskem.Tehu priznaky uz mam jako remen,ale nevim,jeslti tonemuze byt i tim utrogestanem.Ale je fakt,ze pred tim jsem brala taky hormony, duphaston a tehu priznaky stejne nebyly a pak nastal samvovolny potrat,takze je to spise tehotenstvim.

zabka132
16. apr 2007

adkag, tie bolesti v podbrušku môžeš mať aj z naťahovania svalov a rastu maternice. Ja mám také bolesti ako pri MZ, len troška slabšie. Ale mne začalo bruško rásť tak poriadne až posledný mesiac. A na tie bolesti ma upozornila aj moja doktorka, že nech sa nestrachujem.

adkag
16. apr 2007

divabara,ak ti lekarka povedala,ze to mas z cipku,tak je to ok. u mna ani nezistili z coho to bolo, musela som mat kludovy rezim a prelso to. niektore baby to maju az do 4.mesiaca a aj silnejsie,tak sa neboj,drzim palceky.

zabka, mne rastie tak viac uz od 15tt, aj vtedy som mala tieto bolesti asi dva dni a teraz asi 3 dni, tak mozno je to fakt z toho. dnes ma to napriklad neboli,aj ked som bola u dokiny a asi v troch obchodoch pobehat. tak snad to uz bude dobre a prejde to.

sarah.j
1. jún 2007

ahoj já přišla o miminko ve 22 týdnu. zjistili mu vývojovou vadu srdce (neslučitelnou se životem) bylo to hrozný. oba s manželem jsme zdraví. celý těhotenství bylo úplně v pohodě a pak tohle.teď je to měsíc, za dva měsíce to můžeme zkoušet znova. mám ale šílenej strach aby se to neopakovalo.

mandragora
1. jún 2007

Ahoj sarah,to je mně moc líto,zkus za tím udělat hodně tlustou čáru,já vím,že to tak lehce nepůjde,znám to,mám za sebou dva potraty a z toho posledního jsem se vzpamatovávala dva měsíce,byla jsem 17tt a zjistily mně,že už o 12tt mimi nežije.byl to šok.Také jsem chtěla udělat hodně tlustou čáru a další mimi až aspon za půl roku,ale osud tomu chtěl jinak.čekala jsem druhou mrchu po revizi a ona nepřišla a pak jsem zjistila,že jsem těhu.další šok.ale řeknu ti,že ted vůbec nepřemýšlím,že by se něco mohlo stát,dělám vše jako vždycky a kolikrát si za den na to ani nevzpomenu,že jsem těhotná.nesmíš se nervovat,že něco bude.ted tě doktoři určitě budou sledovat víc.neboj určitě bude lip.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre