Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

mata01
autor
27. dec 2006

Dievcence, chcem Vam vsetkym zapriat stastny novy rok 2007 nech sa nam konecne splnia vsetky tajne aj verejne zelania do poslednej bodky 🙂

loss
27. dec 2006

mata01 DAKUJEME a tebe zelame to iste krasny a stastny novy rok,bozinko o chvilku je tu 😵

hanulik
27. dec 2006

Hedunečko, ne já jsem ještě po "normálním" potratu. Slyšela jsem, že po císaři se to ale dodržet musí. Kamarádka byla na potratu a byla tam s ní holka, co přišla do jiného stavu v šestinedělí. A protože dítě rodila císařem, doktor jí řekl, že musí na potrat. Nesla to prý hodně špatně psychicky, ale... Nevím, proč se nesmí, ale asi tam fakt bude něco zdravotního. Na druhou stranu, nejspíš záleží, jak se cítíš, ale já bych se radši zeptala doktora, jestli už je všechno srostlé atd. 😉

ene
27. dec 2006

Ahojky hanu. Nejspis tam pujde o jizvu v deloze, pri rustu plodu by ten tlak jeste neudrzela a mohlo by dojit k vnitrnimu krvaceni. Alespon tak si to vysvetluju ja..

loss
27. dec 2006

ene mas pravdu isto je to tak

mata01
autor
28. dec 2006

Este sa mi podarilo dostat na internet, tak Vam chcem napisat, ze tento hnusny rok 2006, musime 31.12. dokrkvat, roztrhat, podupat a spalit aby sa uz nikdy nevratil 😠 ak to niektora z Vas chce spravit, moze na to posluzit aj stary kalendar 😀 aj ked som to myslela skor obrazne.... Budem na Vas vsetky pri pripitku mysliet. A v novom roku, nezabudnite pravidelne nakuknut do tejto temy , lebo ste super baby a rada si s Vami dalej popisem...pa pa pa

divabara
29. dec 2006

ahoj holky,Chtela bych vam moooooc podekovat za veskerou podporu...hodne me to pomohlo.Ja se dostala na internet az ted,protoze 24.12.jsem skoncila na pohotovosti s virozou.Tri dny jsem mela horecky,ale uz je to dobre.Rikam si,ze se treba ted telo vycistilo od vseho zleho a v novem roce to prinese nejake prijemne miminkovske prekvapeni!
mata01:je to vyborny napad.Uz si chystam vsechny stare kalendare!

sue
29. dec 2006

Mata, aj mňa to už napadlo 😀 a mám nachystané 3 ...pekne stránku po stránke 😀

loss
30. dec 2006

baby je nacase so starym rokom skoncovat,zabudnut na to zle a mysliet na to ze novy rok nam prinesie aj novu sancu mat miminko tak vela stastia a uspesne snazikovanie.Pre mna je 7-cka stastne cislo,dufam ze naozaj bude pre nas vsetky 😵

atomix
30. dec 2006

Holky, to co tu píšete je fakt k pláči. Moc vám držím palce. Moje kamarádka byla v šestém měsíci, když miminkovi přestalo být srdíčko. Ve čtvrtek jí to potvrdili, ale na odebrání plodu ji obědnali až na pondělí, protože měli PLNO! Chápete to někdo? Nechali ji tři dny v bříšku mrtvé miminko. Je to už déle, ale ještě se z toho nevzpamatovala...

sarahxa
30. dec 2006

všem vám přeju jen to nej...do dalšího roku, snad nás všechny čekají jen příjemné zprávy se šťastnými konci 😉

maca793
30. dec 2006

baby keď toto čítam je mi strašne. ja som potratila v 6tt. MS som dostala po 8 týždňoch a hneď som aj otehotnela a teraz mám krásnu zdravú dcérku. Všetkým držím palce nech sa to raz podarí a nech sa raz stanete šťastnými rodičmi. ahoojte 🙂 😉

loss
31. dec 2006

atomix pre kazdu z nas je to tazke a je smutne ze sa to stava ale vsetky dufame ze nam to raz vyjde a to iste zelam aj tvojej kamaratke
babule nesmieme to vzdavat raz sa svojich drobcekov dockame URCITE

hanulik
2. jan 2007

Atomix, no co já vím, je to docela normální. Mě potřebná vyšetření dělali v pondělí a potrat ve středu. Je to strašný nápor na psychiku. ☹

mata01
autor
4. jan 2007

Tak sa hlasim babenky, ze odo dnes som uz znova v praci 😝 Este sa mi nechce po tych dnoch obzerstva, ale co uz. Konecne je tu novy rok , tak Vam prajem nech je naozaj stastny 😉

sarahxa
4. jan 2007

tak snad nám ta koncová 7 přinese štěstí 😉

loss
4. jan 2007

sarahxa urcte prinesie,dufam...

mata01
autor
5. jan 2007

Baby a ako pokracujete v snazilkovani ? Vysetrenia uz mate za sebou ? ako ste na tom ? Ja som uz bola na vsetkych vysetreniach a teraz cakam, aky zaver z toho bude..... aj sa trochu bojim...Kratim si dlhy cas chodenim na lymfodrenaz, je to super, lebo si fajn oddychnem a trochu drzim dietu 😝 Este stale nemam povolenie od lekara, ze mozme zacat snazilkovat. A co Vy ?

galina75
6. jan 2007

Ahoj mata01, no my sme to opät skusili - snazilkovanie, po prvej MS. Sice vela nadeji tomu nedavam, ale ved uvidime 😵

karulka
6. jan 2007

Holky je mi to všechno moc líto ani nevíte jak držím vám palce ať si znovu mimi k vám najde cestu v brzké době!
Jen jsem se ještě chtěla zeptat snad se na mě nebudete zlobit ale zvědavost.Jak probíhá potrat dejme tomu v tom 5.6. měsíci?To vám to mimi vyndají břichem?Nebo ho musíte porodit?Nic o tom nevím..A jak dlouho se pak leží v nemocnici?Snad se nebudete zlobit za tyto otázky nemyslím to zle.Jen jsem zvědavá a zajímá mě to.

divabara
6. jan 2007

Ahoj karkulko!
ja jsem sice tento potrat mela v 16-17tt,ale myslim,ze to probiha podobne.Vyvolali mi porod a pak jsem sla hned na revizi delohy.Mne to vyvolavali na dvakrat,protoze se hned nezadarilo - psychika, a revizi mi taky delali na dvakrat - spatny doktor.Takze ze tri dnu v nemocnici jsem tam prolezela tyden...Myslim,ze pokud to jde,tak to delaji takto,aby to bylo pro telo co nesetrnejsi.Sice je to hrozny na psychiku,...ale neda se nic delat.

illy
7. jan 2007

Ahoj holky a karkulko,
já jsem potratila dva dny před štědrým večerem v 10tt (takže tady nemám co dělat 🙂), ale k dotazu Karulky a odpovědi divebary: V pokročilejším stádiu těhotenství se vyvolává standardní porod. Dělá se to tak, i když je to psychicky strašný nápor, aby to šlo tou nejpřirozenějčí cestou a tím pádem se tělu co nejméně ubližovalo. Císař se dělá jen pokud jsou problémy, ale někde to dělají i po dohodě, ale dělají to neradi. Standardní porod je nejšetrnější a je nejméně rizikový pro možnost dalšího těhotenství a císař se samozřejmě déle hodí, takže se většinou může začít se snažením později, respektive je doktory doporučována větší pauza. (Ale ruku na srdce, která z nás nemá nutkání se na nějaké 3-6 měsíční pauzy vykašalat)Mě zjistili v den potratu aktivní toxoplazmozu i protilátky, takže my můžeme začít se snažilkováním až po 6 měsících, kdy bych se měla z toxi vyléčit. Holky, přeju vám, aby se všechno dalo do pořádku a povedlo se nám to do nejdříve.

sarahxa
8. jan 2007

ahoj všem
minulý týden jsem byla na kontrole u gynekologa, myslela jsem že od února už se budeme znovu snažit, a on mi řekl že napřed musím podstoupit genetické testy, na které se čeká několik měsíců ☹ jsem strašně naštvaná že mi to neřekl hned po potratu 😠
byla jste některá na gen.testech? ani nevím co mě čeká.

karkulka: prodělala jsem spontánní potrat ve 22tt, nechali mi mimi porodit přirozenou cestou. ale ty se tím určitě zabývat nemusíš, přeju příjemný zbytek těhotenství a pak zdravoučké mimčo 😉

marcax
8. jan 2007

Ahoj sarahxo, na genetických testech jsem byla s manželem, jedná se o odběr krve ,objednání netrvalo dlouho,výsledky byly asi za 3 týdny.Delší objednací lhůta je na imunobiologii, ale protože jsem neposlušná pacientka, tak jsem tam šla už těhotná.Naštěstí nám stejně nic nenašli.Ale asi záleží kam se objednáváš,může to tam být časově úplně jinak. Potrat ve II. trimestru je nepříjemný, i když jsem měla epidural, bolest jsem cítila, bylo mi hodně nevolno.Když se malá narodila,doktor ji mlčky rychle odnesl a mě odvezli na sál na revizi.Probrečela jsem hodně nocí...

denousek
8. jan 2007

--------------------------------------------------------------------------------

ahojik...vim ze to sem nepatri ale jelikoz jste tu skoro jedine tak se optam vas...5.1 jsem mela dostat MS...ale nic udelala jsem si TT a byl pozitivni!hura!jenze uz jsem jednou tehu byla a mela//ALE JEN CHILINKU NAJEDNOU SE HLADINA HCG ZACALA ZMENSOVAT...CHCI SE ZEPTAT JESTLI UZ SI MYSLITE ZE JE TED ROZHODLE ZDA se mimi ve me udrzi...cetla jsem o nejakych praskach co muze predepsat gynekolog na udrzeni plodu jenze on je ted nemocny a jdu k nemu az pristi tyden...myslite ze uz je vajicko uhnizdene??dekuji mockrat...

peha
8. jan 2007

marcax - jeminenko, teraz som sem len kukla a vidim, ze mas 5 deticiek !!! obdivujem a gratulujem 🙂 😵 bud silna zena 😵

denousek - su to hormony, ja som ich brala prvy trimester. predpise ti len dr, az po uzv a potvrdeni, ze tehu je v maternici, a nie niekde vo vajickovode. takze bud trpezliva, velmi ti drzime palceky, nebojkaj, snad to uz teraz vyjde. 😵 😵 hlavne si davaj pozor, bud opatrna, setri sa, mozno sex. abstinencia pomoze, - ak si zhruba vies vyratat, kedy asi ste ho spolodili - tak 7 dni od pocatia sa uhniezduje plod v maternici. to znamena, ze predpoklad, ze je uz uhniezdene. ale aj tak pockaj, najlepsie ti povie dr.

peha
8. jan 2007

ps inak tie hormony myslim ze pomozu, ja by som nad tym nevahala, mame cele tehu rizikove, a myslim ze to pomohlo malickej ze sa drzi.
neboj, bude dobre 😵

denousek
8. jan 2007

dekuji moc holčiny jste fajn...uvidime co mi rekne doktor nic ja jdu na kute tak jeste jednou diky a krasnou noc...

mata01
autor
9. jan 2007

Saraxa - tak Ty si dopadla, tak ako ja 😒 Povedal mi, ze okrem testov, ktore mi robil on ( vsetky OK) musim ist na hematologiu, a tam mi povedali, ze vysledky budu o 6-8 tyzdnov. Skoro ma porazilo, lebo ked som to vypocitala, tak to vychadza, ze snazilkovat mozme az od marca a to v tom najlepsom pripade, ak mi nic nenajdu !!! Ak mi najdu tak znova cakanie 😠 Tak to vidim, ze tehotna budem v tom case ako som otehotnela minuly rok. FUUUUUUUJ

mata01
autor
9. jan 2007

Galina75 - ja by som Ti dala velku nadej a dufam ze sa Ti to podari.Prajem Ti to z celeho srdiecka a drzim palce (vsetky styr) 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre