Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

maso
10. dec 2007

Nam geneticke testy vylucili, ze by zblbli chromozomy, proste to nebolo dedicne, takze pri dalsom tehotenstve sa to nevyskytne.
Ja mam pre svokru zatial len tuzidlo na vlasy 😒 a pre svokra sme kupili dialkove k televizoru, lebo to ich je uz dost znicene, ze ma clovek chut radsej prepinat na telke ako dialkovym 🙂

Dnes rano sa nam hrozne tazko vstavalo ... neviem, ci tym, ze je pondelok alebo co ...
Som si teraz urobila kavicku a tak si tu voniam tu aromu 😀

m311293
10. dec 2007

maso, chodíš do práce, nebo jseš na PN a bydlíš přimo v Bratislavě?

maso
10. dec 2007

m311293 - chudacik, potrestal sa vlastne sam, ked ich zjedol 😀 ale je jasne, ze ho to mrzelo ... skoda, ze chlapi nepecu, urcite by upiekol nove 😉

inak pekaren na chlieb mame a tiez si ju pochvalujem 🙂

byvam priamo v BA a do prace chodim ... pisala som, ze mam obchod s tehotenskym oblecenim a mam tu novu predavacku, tak som tu s nou, lebo sa este zauca, popri tom si vybavujem papierovacky a pisem si s Vami ... (niekedy som tu aj dvanastky - aj dnes 😖 ) ale zajtra si urobim volno, asi budem konecne piect - drz palce 🙂

ty chodis do prace alebo si PN?

ajam
10. dec 2007

ahojte dievčatá,veľmi Vám všetkým držím palce,aby ste sa dočkali živých a zdravých detičiek.Ja dom mala tiež podobnú skúsenosť v 20 týždni,ale nakoniec to dobre dopadlo.Pobolievali ma trocha kríže,ale ja som tomu neprikladala veľký význam/teraz viem,že som sa otvárala tak preto/.Mala som ročného syna a bolo okolo neho dosť roboty a hlavne behania za ním začal chodiť tak,aby nedajbože niekde nespadol.Potom som išla normálne do poradne a tam mi doktor povedal,že som otvorená na 1,5palca a ,že musím okamžite do nemocnice.V nemocnici mi krčok zašili a tak som normálne donosila.Teraz má malý už 2 roky.Tak vdaka Bohu,že to tak dopadlo.Teraz už viem,že netreba nič podcenovať a pripisovať to len únave a tak.Tak sa držte a prajem Vám veľa zdaru na Vašej ceste za vašími zdravými detičkami.

m311293
10. dec 2007

maso - chodím do práce, na to bydliště se ptám proto, že do Blavy občas jezdí. Studoval jsem tu VŠ, bydlí tady mí " krstní rodičia" a v Senci bydlí moje spolužačka z gymnázia. naposledy jsem byla v Blave 5.10. mám problémy s koleny tak jsem si užívala v Horných Salibách.
Ale mám jednu drsnou otázku, když jste holky potratily, vytvořilo se vám v prsou mléko? Protože mně jo.

halienka
10. dec 2007

Ahojte dievčatá, tak ja mám dnes super deň, bola som u zubárky, ktorá je asi nasleplá, lebo nevidí kazy, vždy jej ja musím dopodrobna vysvetľovať kde ten kaz mám, a potom ona že "aháá". 😕 No na prehliadke mi nikdy nič nenajde, a ja si len nachádzam kazy tak, že ma už začínajú pobolievať. 😖 No to som ešte s kľudom zvládla, ale potom som šla na rengen, kde som čakala 2 hodiny! kým ma vzali. 😠 Neštvalo by ma to, keby som videla, že tam majú kopec ľudí a robia. Lenže sme tam čakali traja, a za celú hodinu nezobrali nikoho, proste akoby vymreli, už som sa chystala, že sa idem niekde spýtať, či vôbec ordinujú, keď konečne zobrali prvého, potom zas mali asi oddych, lebo sa pravda strašne narobili, no a ďalšiu hodinu im trvalo kým zobrali nás dve. No hrúza aj so zdravotníctvom! 😠 No ale konečne som doma.
Mery.majka, to som rada, že máš takú dobrú náladu, ja som svokrovcom ešte nekúpila nič, ale svokre asi kúpim nejaký román, ona rada číta také tie ženské zamilované, no a svokor je zimomravý, tak rozmýšľam nad tým vyhrievacím vankúšom.
Masko, tak to dobre dopadlo s tými trhmi, keď si si pod stromček doniesla kabát! 😀 Si asi do manžela naliala trošku viac punču, a potom mu už ani tie čísla na cenovke tak nevadili, čo? 😉 😀 To je fajn, že máš dobrú svokru, niekedy fakt netreba nič vravieť, veď sme ženy...Aj moja je našťastie v pohode, prvý týždeň keď som už bola doma z nemocnice chodila ku mne každý deň, čo sa asi o mňa bála a chcela ma nejak morálne podporiť. Masko v ktorej nemocnici si ty bola a kde ti posielali tie testy, do Prahy? Lebo ja som bola v Ružinovskej nemocnici a posielali mi to do Prahy, no zatiaľ ešte nič neprišlo. Zajtra sa chystám volať gynekológovi, dnes má operačný deň, no nech už s tým čosi robí, lebo od 14. septembra je to už naozaj dlho. Keď som pred necelými tromi týždňami mu volala, tak ma odbil, že kam sa ponáhľam 😖
m311293, neboj, tvoj muž si to teraz už zapamätá naveky 😀 a nabudúce sa ťa radšej tri krát opýta, lebo žuvať pripálené koláčiky sa mu nebude stále chcieť 😀 A aké ideš ešte piecť?

halienka
10. dec 2007

m311293, mne hneď v nemocnici po potrate obviazali napevno prsia obväzom a dávali mi nejaké lieky na zastavenie laktácie. Užívala som ich potom ešte dva týždne, no len jedenkrát som vynechala a hneď som cítila brnenie v prsiach a pobolievanie. No tie lieky to potlačili. No myslím si, že keby som ich nemala, tak mi isto začne ísť mlieko.

maso
10. dec 2007

m311293 - jasne, ked budes mat cestu, ohlas sa, mozeme skocit na kavu alebo tak 🙂
halienka - no comment ohladom zubarky 😠
ja som inak teraz oficialne este na PNke 😅 a ked som bola u doktora na kontrole, tak ma sokoval tym, ze ma vypis z poistovne a berie za mnaa peniaze nejaka doktorka, o ktorej som v zivote nepocula, takze jemu nic nepreplatia, musela som platit 200,- Sk - samozrejme som sa nastvala, no a napisala som jej list, ked ma nastve, tak napisem na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou (samozrejme chcem, nech mi preplati tie prachy 😠 )
Moj akoze perfektny gynekolog mi nepredpisal Parlodel, ktory mi davali v nemocnici proti tvorbe mlieka a prsia sa mi cez vikend tak naliali, ze namiesto trojok som mala normalne patky 😕 a boleli ma neskutocne - utekala som do nemocnice, kde som lezala a mala som tam uz zapal, takze mi nasadili antibiotika a musela som si cez tie bolesti vytlacat mlieko. Teraz je to uz ok, ale na prsiach mam nenormalne strie 😖 cele tehotenstvo som sa vzorovo kremovala a nemala som jedinu striu, tak ich mam teraz 😠
Bola som v Ruzinove a vysledky isli len na Kramare, neviem o tom, ze by isli do Prahy ... hovorili sme s primarkou genetiky na Kramaroch a zdalo sa nam to fajn, tak tam vzorky odniesol osobne moj manzel 🙂 a potom nam volali. Co sa tyka pitvy, tak vysledky maju byt niekedy v januari.

denny
10. dec 2007

Ahojte, ja som bola dneska u gynekologa na prehliadke a ulrtazvuku. Tak vyzerá to tak, že je všetko OK. Ale pobolievajú ma vaječníky, tak mi daj čipky 😒
halienka - aj mňa čaká návšteva zubára, ale ešte neviem kedy. Zatiaľ som sa neobjednala. Ináč tá tvoja je suprová 😀 😀 😀
Aj ja som mala obviazané prsia a brala som Parlodel či akosa to volá 🙂

maso
10. dec 2007

Pri vytlacani mlieka sa mi to cele zdalo take paradoxne ... cele tehotenstvo som sa nevedela dockat babatka a aj chvile, ked budem kojit ☹ a nakoniec sme vsetky robili vsetko pre to, aby sme mlieko nemali ☹

denny
10. dec 2007

☹ ☹

zuzana76
10. dec 2007

ahojteee

dievcata drzim vam velmi palce, precitala som si tuto temu a raz aj ako tehotna som sem zabludila, pretoze som tiez mala zlu skusenost z prveho tehotenstva - missed abort v 11 tt, takze som sa velmi bala, aby to znovu takto nedopadlo. A ak vidite mam synceka, zelam aj vam , aby ste coskoro drzali v naruci nadherne dietatka a boli stastne, aj ked viem, ze to nebude lahka cesta, ja som musela cakat vyse roka, kym sme sa mohli snazit otehotniet a cely ten cas som myslela na mojho anjelika, nech mi cim skor posle sestricku alebo braceka. Myslim na neho stale, ani neviem ci by bol chlapcek alebo dievcatko. Zelam vela sily a tiez vela zdravia, aby ste donosili zdrave a krasne babetka, budem sa za vas modlit.

Maso, tvoje basne su nadherne, veru poplakala som si

halienka
10. dec 2007

Inak mne sa dosť pokazili zuby za tohto pol roka, asi aj to tehotenstvo urobilo svoje. Dokonca teraz asi pred mesiacom mi začali aj dosť padať vlasy, až som sa zľakla, no dúfam, že vitamíny čo užívam pomôžu. Asi to bude aj odozva na ten stres alebo čo. 😒
Denka, radšej buď terz teplúčko oblečená, aby si nemala starosti ešte aj s nejakými zápalmi. Dúfam, že čípky čím skôr zaberú 😉
No masko, to si teda mala zážitok s tými prsiami, šak to vraj tak veľmi bolí, keď sa zapália! By som asi potom kopla aj toho gynekológa "niekam" nech aj jeho bolí 😠

maso
10. dec 2007

Dakujem Zuzka 🙂

Halienka, ja mam uplne opacne stavy: zuby som mala ok a vlasy mi vobec nepadaju, ja si ich rozcesem (mam do pol chrbta celkom huste vlasy) a na kefe nemam ziadny vlas alebo tam je jeden - dva vlasy ... a prsia naozaj boleli strasne, manzel ma utieral, ked som sa osprchovala, lebo ja som sa nemohla predklonit, nemohla som zdvihat ruky a len som lezala na chrbte (aj som tak spala 😖 ), hned ako som sa posadila, tak mi stupla bolest ... bola som zufala ☹ dodnes beriem ten Parlodel a spavam v podprsenke - pre istotu az do tohtotyzdnoveho stvrtka

maja.ka
10. dec 2007

denny mna dnes tiez trosku pobolieva v podbrusku, ako keby na MS, ale este len v stredu budu 3 tyzdne po kyretazi, asi je to este priskoro na MS, nie?
vy ste kedy dostali prvu po zakroku?

m311293
10. dec 2007

Holky já mám děsně blbej nick, jmenuji se Eliška, takmi říkejte Elis prosím. Mně nevarovali že budu mít mléko, takže jsme byla docela v šoku, a pak jsme ani nevěděla co mám dělat,tak jsem to nchala být, chvíli to děsně bolelo, ale pak tp přešlo, aly bylo to zajímavé, protože já si do té doby myslela, že tvorbu mléka spouští oxytocin, teda hormnon, který způsobuje stahy dělohy. Při pklasickémporodu to chápu, ale přo interupci, mně to nepřekvapilo.
Halienka, po sobotním zážitku jsem dopekla 😀 . Už mám v podstatě hotovo. Akorát ještě slepím linecký kolečka. Ale na to zneužiju svoji dceru 😀 Ty zatracený tyčky dělám až nakonec, protože mi vždy zkazí náladu ☹

maso
10. dec 2007

Mna dobre naliali cez infuzku oxytocinom, aby mi vyvolali porod a potom mi ho aj pichali - tak asi preto.

halienka
10. dec 2007

Masko, veď mne tiež celé tehotenstvo strašne málo padali vlasy, to bola úplna paráda, v hrebeni tiež 2-3 vlasy. No teraz zrazu akoby uťal, keď si zmývam hlavu, tak plné sitko zostane a to ešte idem česať, tak na hrebeni kopa. Kočky dúfam že sa budete so mnou kamarátiť aj keď budem plešatá 😀 Dúfam, že ti vten štvrtok už tie lieky vysadia a už budeš mať hádam pokoj. 😉
Elis a ty si nemala vyvolávaný pôrod? Možno si to aj písala, ale ja sklerotik 😝 Ktovie ako to je, lebo vlastne aj ženám po cisárskom nabehne mlieko, aj keď sa vraj dlhšie rozbieha. Možno od určitého týždňa tehotenstva to telo reaguje takto vždy.

halienka
10. dec 2007

maja.ka, ja som prvú Ms po zákroku dostala presne po 4 týždňoch. Po necelých 3 týždňoch je ozaj asi ešte priskoro. Ak by ozaj niečo prišlo radšej zavolaj alebo zájdi k doktorovi. Istota je istota. 😉

m311293
10. dec 2007

halienka, mně dělali normální interupci. nejdříve mi zkoušeli vyvolat porod tabletkou nechali mně trpět celou noc, chodili se na mně pořád dívat, i medici, a pak ráno přišel doktor, udělal mi UZV, a prý je plod malý jen 11. týden, od toho data nerostl, umřel ve 13TT a tak mi udělal interupci, že už mně nenechá trápit. takže tak.

halienka
10. dec 2007

Joj, niekedy si myslím, že sme taký pokusní králici, že čo všetko vydržíme 😠 Ja som tiež mala už celú noc bolesti a nadránom prišla doktorka a že: a čo nespíte? 😕 Možno k tomu mlieku dopomohla tá tabletka, ak už boli kontrakcie...

denny
10. dec 2007

Elis - mne tiež vvyvolávali tabletkou.
Majka - MS po 25 dňoch

daninnka
11. dec 2007

Ahoj holky, ja jsem dostala ms po 30dnech od potratu, cítim se dobře, jak fizicky, tak psichycky, myslím, že pokad se žena cití dobře, proč to nezkusit hned, když sedím u pc, jsem smutna a vyhledam stranky s těhotnejma, třeba chat, kde jsou i ultrazvuky, tak moc bych si přala byt hned těhotna a na jednu stranu mam strach, že by se to mohlo opakovat,šla jsem na potrat ve 21tt, vlastně jsem to musela porodit, nepřala bych to nikomu. Do dneška nevím, co tomu bylo..což mě mrzí o to víc, že bych věděla co pro příště! Oni vám řeknou, nemělo to byt, příroda, ale myslím, že by nam měli říct o co šlo, achjo..mate někdo zkušenosti s otěhotněním hned po potratu? Daninnka

mery.maja
11. dec 2007

Elis tiez som mala cely ten cas nasadeni Oxytocin cez infuzie a to od siestej rana az pokial ma nevzali na sál a to bolo o nejakej stvrtej a stale mi nieco pichali mala som v kazdej ruke infuziu a kazdu pol hodinu mi nieco pichli potom ma uz prestalo bavit pytat sa co to vlastne je som len plakala a plakala,len pred tyzdnom mi zmizli vsetky modriny ktore mi poostavali ked som prisla z nemocnice tak som vyzerala ako keby ma niekto dobil sama modrina no hruza 😢
A co sa tyka toho mlieka mna hned na druhy den zacali zväzovat a teraz vyzeram ako lata-nesmejte sa je to pravda a hrozne mi spadlo aj brucho mi tam trcia tie dve kosti a vyzeram ako kura 🙄

ver.kuc
11. dec 2007

Ahojky holky, chodím do diskuze začínáme po potratě..ale částečně patřím i k vám. O miminko jsme přišli v 17tt, protože mělo moc vývojových vad bez šance na přežití...nicméně mu do poslední chvíle bilo srdíčko... achjo..o to to bylo horší. V pátek to budou 3 týdny. Nejdříve zkoušeli ten oxytocin pomocí kapaček, ale po 24 hodinách se nic nestalo a musela jsem jít pod narkózu a vyndat miminko spodem.. achjo.. holky, v zápisu bylo napsáno....placenta (po částech)... plod (po částech)... no co budu vykládat, brečela jsem jak želva!!!!!!!
Holky, za jak dlouho se snažíte o nové mimi??? Každý doktor totiž říká něco jiného....
Díky za odpověď!!!
Držte se.....všechno zvládnem..
Verča.

maja.ka
11. dec 2007

ahojte 😉
je to asi osud nas zien takto trpiet, ale verim, ze tie dalsie babatka co budu coskoro v nasich bruskach, budu zdravucke a krasnucke 😉
verca a ty kedy planujes zase snazilkovat?

ver.kuc
11. dec 2007

no já nevím..já bych chtěla hned po 1. MS...ale nevím nevím

m311293
11. dec 2007

daninka, někdy je lepší to nevědět, mně zjistili vysokou hladinu HCG a diagnostikovaly Downův syndrom . A když jsem potom byla skoro po 6 letech znovu tehu, tak než jsem se dozvěděla výsledky z krve, tak jsem vůbec nespala, i když mi řekli, že pravdpodobnost že to bude zase špatné je velmi malá. Jestli to byla genetická vada, a nejste touto zatížení, je to opravdu náhoda, s tím by si stejně nic neudělala. Minimálně tři měsíce počkej, potřebuje se dát dohromady tělo (jako 6nedělí) a hlavně dušička.
maja: co tě nezabije to tě posílí. Dočkáte se tak stejně jako já, sice to trvalo ale nakonec to vyšlo 🙂

daninnka
11. dec 2007

m311293, asi máš pravdu, lepší nevědět, ale stejnak si myslím, že bylo v pořadku, nevím proč, ale tak nak to vím, jen prostě nevydrželo..jinak jsem moc rada, že ti to vyšlo i ja doufam, že pro příště to bude lepší ja se budu moc koukat do postýlky na me krasne a zdravé mimčo..jinak ver.kuc..i ja tak přemýšlím, cítim se opravdu dobře, no uvidíme..necham to přírodě, ta si s tím nejlepe poradi..

maja.ka
11. dec 2007

ja idem zajtra na kontrolu, DR mi spravi aj vysetrenie, tak som zvedava co povie, chcem sa ho spytat, ze co ked otehotniem skor ako za tri mesiace, som zvedava, co povie, urcite nebude nadseny 😒
ver.kuc jedna kocka co potratila predomnou uz opat snazilkuje, mala prvu menstruaciu a uz sa snazia, som zvedava ci im to vyjde, silno jej to prajem a aj nam vsetkym 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre