Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

ramonaa
30. dec 2007

holky, přesně mi mluvíte z duše...prožila jsem to ted v prosinci...ležela jsem na sále skoro celý den a za tu dobu tam odvedle pravidelně zazníval dětský pláč, když nějaká maminka porodila.....byla jsem tak hotová, že jsem ani něměla sílu na ten porod. Kdo to nezažil, nemůže pochopit, jaké to je ☹

elenamarek
31. dec 2007

ahoj kocky,Maja,ramonaa,ufo,dakujem.Ramonaa som v soku ze este si si to musela aj odrodit.ja som mala to stastie ze nikto v tom case vedla nerodil.To musi byt strasne,hroza.Ja sa liecim chytila som zapal priedusiek,vysoke teploty,a nadchu takze synove narodeniny,svoje narodeniny aj sviatky aj silvester aj novy rok,prelezim v posteli.je mi luto muza konecne po roku si zobral 1tyzden volno a nic si neodychol.Uz nech je novy rok,nech ta smola,co sme mali tento rok prejde dufam.Prajem Vam stastny novy rok,nech sa tato stranka zaplni sprav stastnych maminiek.prajem Vam vela zdravicka,stasticka,vela miminiek,lasky a peniazkou..............

ramonaa
31. dec 2007

Holky, všem vám přeju, aby ten nový rok byl ten nejlepší jaký může být, at se nám všechno podaří...sama se tomu snažím věřit.

elenamarek..musela jsem porodit, prý už to jinak nešlo, o to to bylo horší, porodit a nemít miminko je hrozný 😒

elenamarek
31. dec 2007

ramonaa,to verim je to strasne,drzim palceky

takco
31. dec 2007

vsetko dobre do NOVEHO ROKA 2008 a vesely SILVESTERRRRR 😀 😀 😀 😀 😀

denny
31. dec 2007

Pekný Silvester a všetko dobre do nového roku 😉 😉 😉

mimisk
1. jan 2008

Mne sa to stalo pree 1,5 roka a už som bola na roznych vyšetreniach a vsade mi povedali,źe som zdravá uvidíme čo bude ďalej ,ale z ďalšieho tehotenstva mám uź veľké obavy.
Inak šťastný nový rok Vám prajem

maja.ka
1. jan 2008

ahojte šťastný nový rok 2008 Vám všetkým prajem a kazdej jednej prajem v tomto novom peknom roku miminko do bruska, aby tato tema bola len o dobrych spravach a 2// na testikoch 😀 😀 😀

takco
1. jan 2008

ahoj babenky tak uz sa to dostava do normalu dufam ze nam tento rok prinesie vela babetiek 🙂 kazdej aspon jedno 😅 inac ma dojali na spravach v TV ked ukazovali novorocne deticky tak som rozmyslala ze moje by sa prave malo narodit keby....... ☹ no nebudem sa deptat,aspon ze nam nasnezilo ,som grogy idem chrapkat. 😔

sonicka07
2. jan 2008

ahojte. som rada,ze stary rok je za nami. riadne nas potrapil. takze len to naj do noveho roku,kazdej aspon jedno babetko! my sa od dnes snazilkujeme 😉

mery.maja
3. jan 2008

Sonicka drzim palce nech sa vam zadari na prvy sup 😉 Prajem vam vsetkym stastny novy rok tiez si prajem aby na konci tohto roka kazda jedna z nas bud cakala svoje babetko alebo ho uz drzala v naruci...

halienka
3. jan 2008

Ahojte babenky 🙂 som tu dlhšie nebola, bo sme boli preč. Tak už máme ten škaredý rok za sebou a dúfajme, že tento bude omnoho omnoho krajší, šťastnejší a veselší 😵 a že všetkým nám sa podarí tohto roku otehulkovať. No ja mám taký čudný zážitok za posledných pár dní...Som 21.12. dostala menzes, bol skoro taký silný ako vždy, len skončil asi o 2 dni skôr ako zvyčajne, vzápätí mi začalo byť trochu zle od žalúdka a každým nasledujúcim dňom sa to stupňovalo, asi na tretí deň som si uvedomila, že sa to začína nebezpečne podobať na tehotenskú nevoľnosť akú som mala pri prvom tehotenstve. Som chytro zaspomínala, že veď som si dávala počas ovulky pozor, iba raz sme išli "naostro" a to bolo už asi týždeň po ovulke...tak som z toho jeleň 😕 No a práve keď som si to začala naplno uvedomovať, že to je asi tehotenstvo - bolo to presne na silvestra, tak som dostala znovu krvavý výtok, ktorý trval len chvíľu a potom už nič. nasledujúce dni sa mi nevoľnosť zoslabovala a teraz už mi nie je nič. Manžel utekal včera (keď sme sa vrátili z chaty) ihneď kúpiť test a ten ukázal len jednu čiaročku. 😔 Tak teraz som z toho úplny jeleň, či sa mi posunula ovulka, či sa čosi trochu chytilo, no keďže už prichádzal menzes, tak sa neudržalo, alebo čo to vlastne všetko bolo. Práve teraz som sa mala začať snažilkovať, no teraz vlastne ani neviem, kedy mám ovulku a či ju aj vôbec budem tento cyklus mať, ak to aj bolo nejaké krátke tehotenstvo. No ja som na takých 80 percent presvedčená že to bolo tehotenstvo, lebo tie príznaky sú jednoducho nezameniteľné. Čo si o tom myslíte? Zažili ste už niektorá niečo podobné? No minimálne to celé potvrdzuje jedno, a to že to naše telo je fakt teraz riadne naštartované a asi sa chytá aj tej najmenšej príležitosti. Preto verím, že sa nám všetkým podarí rýchlo otehotnieť. Už som sa na utorok nahlásila k Dr. som zvedavá, čo mi on na to povie 😝 Sonička, držím palečky, dúfam že budeš hneď tehu. Ja idem asi merať teplotu aby som zistila, či sa mi nejak neposunula ovulka. 😖

maso
3. jan 2008

Ahojky baby, ja sa tiez ozyvam po dlhso,m case ... cas pomaly ale isto bezi a za chvilku mozeme snazilkovat uz aj my s manzelom 🙂

Halienka, ta tvoja prihoda je zaujimava ... nic podobne som nezazila, myslim, ze to ale mohlo byt tehotentvo, kazdopadne doki ti povie viac.

Ja som bola dnes na veeeeeelkej kontrole a som uplne zdrava, krcok mam este trochu otvoreny, ale inak je vsetko ok a mozem sportovat, mozem ist do Aquaparku (v sobotu ideme na lyzovacku a vsetko tam planujem absolvovat), tak sa velmi tesim. No a koncom lyzovacky mam dostat druhu MS, tak dufam, ze ma zastihne az doma, lebo podla dokiho a UTZ ma byt aj tato MS dost silna 😖 No a potom uz cakam len na jednu a huraaaa na snazilkovanie. 😀 Pomaly zacinam komunikovat so vsetkymi kamoskami, ale tehotnym sa este vyhybam ☹ to este asi potrva ... ale v polovici mame tu oslavu, co som raz spominala a tam ma caka stretko s manzelovou tehotnou sesternicou ☹ tak to budem musiet nejako zvladnut.

Maji, vaha mi vyskocila na 76 kg, ale teraz som bola dvakrat korculovat a caka ma lyzovanie ... tak si verim 😀

Teraz idem precitat, o com ste pisali, ked som tu nebola ...

maso
3. jan 2008

Ahojky vsetkym novym dievcatam, dufam, ze rovnako ako my "stare" baby, aj vy budete za chvilu plne optimizmu (aj ked niekedy to este prekryva smutok) a budete snazilkovat ostosest 🙂

Halienka, ta kniha Liesje konci tak, ze sa mame akoze rozhodnut, ze do toho pojdeme, ale ja som po jej precitani nezapochybovala o nasom rozhodnuti ... to len aby si vedela, ako to konci ... inak som rada, ze som si ju precitala, bolo to zvlastne citat o niekom, kto prekonal take problemy ...

sonicka07
3. jan 2008

babenky,dakujem. zatial sme sa snazili len raz,nejak nie je cas. bolo to na 13-den od zacatia MS. neviem,ci to bude stacit. ak to tento mesiac nevyjde,budem si musiet kupit teplomer a zacat merat teplotu. lebo toho casu je fakt malo tak treba ist na istotu 🙂
pozeram z okna,tu v irsku dnes krasne snezi... do zajtra to bude zrejme vsetko prec.
maso,neboj,vsetko prekonas a bude dobre.
halienka,daj vediet,ako si dopadla u lekara. zatial pa.

halienka
4. jan 2008

Masko, to som rada, že si na tom tak dobre, že si zdravučká a psychika sa tiež dá pomaly do poriadku, neboj, všetko to chce len čas. Ja sa tiež už cítim psychicky lepšie, dosť mi pomohlo aj to keď mi prišli tie výsledky z genetiky, som si potom aj vyhľadala k tomu kadečo na internete a potvrdilo mi to, že som sa rozhodla správne, aj keď to bolo najťažšie rozhodnutie v živote. No hlavné je, že riziko nemáme zvýšené, takže sa môžme usilovať ďalej. 😵
Sonicka, čas je veru nepriateľ, treba sexíkovať čo najviac, no ja viem že ono sa to ľahko povie, ale sama mám už za sebou všeliaké trable s týmto. Môj mužík je taký citlivý, že mu radšej neprezrádzam, kedy mám ovulku, lebo on by isto z toľkej zodpovednosti just nie a nie...vieš čo 😉 Takže väčšinou hrám divadielko, že akože ma to práve pochytilo 😀 No hrozne ma vie naštvať, keď on má zrovna dohodnuté nejaké stretko, alebo šport a to príde potom večer v takom stave, že sexík už nepripadá do úvahy 😖 . Ach jo, čo my ženy všetko vydržíme! Inak viem že v lekárni predávajú aj niečo čím sa dá presne zistiť ovulka, tiež som nad tým uvažovala, no uvidím ako to pôjde ďalej. TAj nám tu v Považskej konečne nasnežilo trošičku, tak už sa to konečne začína podobať na zimu 😀 Zatiaľ sa držkajte babky! 😉

sonicka07
4. jan 2008

halienka,existuje specialny teplomer pre zeny,maju to v lekarni. uz som si to chcela kupit minuly rok,ale podarilo sa nam vtedy otehotniet na prvy sup. teraz neviem,ci sa podari. hlavne s manzelom sa niektore dni ani nevidime,on robi skoro rano a ja poobede a vecer. no,uvidime za 2 tyzdne. pekny den.

adka75
4. jan 2008

Ahojte vsetci,aj ja by som rada prispela svojimi,nie prilis veselymi skusenostami do tohoto fora.V marci 2006 som bola taktiez tehulka,ale ta radost nam trvala presne 24 hodin. ☹ Mala som mimomaternicove tehotenstvo,presnejsie fazulka sa zasekla v lavom vajickovode.Ked ma prijmali v BA do nemocnice,bola som medzi 16 -22tt.Vinou istej lekarky (v zahranici)som prisla o lavy vajickovod a takmer o zivot.V decembri som uz nedostala mrchu,mala som klasicke tehotenske priznaky(bolest prs,nevolnost),dala som sa u lekarky vysetrit,ale ta mi povedala,ze to je len "nabudene tehotenstvo",ze si to namyslam a ze mrcha coskoro pride.Tehotensky test vysiel neg.,krv mi odmietla vziat.Dokonca mi predpisala akesi antibiotika.Tak sme jej aj s manzelickom uverili. O par dni som skutocne krvacala,ale nie ako zvycajne.Potom az do februara ziadna mrcha.Nakoniec som zmenila lekarku za sukromnu a ta mi zistila mimomaternicove tehotenstvo a v priebehu 24 hodin som bola operovana uz aj s krvacanim do dutiny brusnej.Mala som 12 mesiacov zakaz snazilkovat sa,aby sa telo aj dusa spamätali.Telo sa spamätalo,dusa este stale nie.Teraz sa snazilkujeme uz par mesiacov a stale nic.Ale raz to urcite vyjde. 😉 Chcela by som sa spytat,ako je to s tou bazalnou teplotou,kedy si ju mam merat a tak.Poradite mi niekto?Prajem pekny den.

denny
4. jan 2008

Ahojte všetci 😉
Aďka - tak to je smutná príhoda, verím, že sa budete už čoskoro tešiť.
Halienka - zaujímave 😲 Možno ti to doki vysvetlí. My sme sa už tiež snažili, ale neviem, či to nie je ešte skoro. Dnes ráno mi bolo zle, aj som zvracala. Uvidíme.

elenamarek
4. jan 2008

ahojte kocky,v dobrom vam zavidim to snazilkovanie, ja si este 3mesiace pockam,ale zaujal ma ten teplomer,neviete niekto jak sa to vola,a jak to funguje?mi sme sa snazili 2roky a uz som nedufala,sice mam 3rocneho syna ale strasne som tuzila mat este jedno a moje tajne prianie bolo dievcatko,ale bolo by mi jedno keby bol chlapec hlavne ze je aje zdrave babo,pretoze ja to s tehotenstvom nemam jednoduche,prve tehotenstvo sa mi zblaznil organizmus pribrala som vyse 40kg,mala som vsetky choroby co tehotna moze mat,cele tehotenstvo som prelezala v nemocnici,a navise mam deformovanu panvu mozem rodit len cisarskym,doktorka ma nahovarala nech uz ani dalsie nemam.preto ked som otehotnela som sa isla zblaznit od radosti,a ked mi na stedry den povedala mlada doktorka ze som potratila a co stoho robim vedu,tak ma to zobralo,druhy den mi povedal doktor,ze mozno tehotenstvo zachranime,a 26 prisla dalsia doktorka ze idem na kiret a ked som protestovala ze este chcem pockat ved mozno sa to podari,mi povedala ze nemi sanca neviem preco mali kazdy inu variantu 1doktorka hovorila ze som 9tyzny,doktor v 5,dalsia doktorka v 8ttale plod sa nevivija od 5tt.neviem uvidim co povedia vysledky z genetiky.hovorili ze mam minimalne 3mesiace pockat ale pre
mna to bude vecnost,pretoze zasa to moze dlho trvat..
Adka drz sa,prajem nech to vyde.Babenky aj vam co sa snazilkujete,nech to vyde a uspesne do konca.

halienka
4. jan 2008

Denka, to by bolo super, keby ti to už aj vyšlo 😅 😵 Joj, to by nás všetky tak povzbudilo! 🙂 Pri predošlom tehotenstve si tiež zvracala?
Adka, tak to je sila, čo si si prežila, to ti verím, že z toho sa človek tak ľahko nespamätá 😔 Moc ti držím palce, aby sa ti čím skôr podarilo otehotnieť. Bazálna teplota sa myslím meria každé ráno, skôr než vylezieš z postele.
Elenkamarek, tak to žasnem, že každý lekár ti povedal niečo iné, to je fakt vrchol. To berú akoby išlo o nejakú vec a pritom ide o to najdôležitejšie! O život miminka! To je neuveriteľné. 😠 Dúfam, že ti tie 3 mesiačky rýchlo utečú a budeš sa tiež môcť znovu snažilkovať a do konca roka budeš behať s bruškom 😵
Sonicka, to máš fakt ťažké, tak držím palečky, aby ti to vyšlo na prvý šup 😉

ramonaa
4. jan 2008

elenamarek..já musím taky čekat ještě minimálně tři měsíce, ale spíš dýl, protože to byl v podstatě porod....taky bych strašně chtěla začít už hned. Ale ty máš alespon to jedno dítě, pro mě to bylo první☹
Holky snad nám to vše brzo vyjde.

elenamarek
4. jan 2008

ramonaa,je mi luto,dost nad tebou rozmyslam co si si pretrpala a velmi ma to mrzi,mas pravdu ja mam aspon jedno hlavne to ma teraz drzi nad vodou.Pretoze rodina, rodicia ani sestri ma nepodrzali,dokonca ani kamaratky ktore len odvkli ze budem mat dalsie.jedine manzel a najlebsia kamaratka ktora nemoze mat deti ma podporuju.vzdy som chcela mat viac deti ale moje telo to nezvlada.v nemocnici som vydela ale vela zazrakou,a mamiciek ktore vydrzali nemozne aby babetko vynosili,preto ich obdivujem.ale aj mlade slecny ktore si takyto dar nevazili.tiez sa mi nepaci pristup zien ktore nemaju problem otehotniet,cele tehotenstvo jim nic nie je,a porod maju za par minut za sebou,jak sa spravaju k nam,mam ich dost naokolo a vela krat ma zamrzia ich poznamky.Vsetkym drzim palceky.

ramonaa
4. jan 2008

elenamarek, napsala jsi to moc hezky, jsem z toho fakt dojatá. Věřím, že tě to tvoje dětátko drží nad vodou. Mě teda naštěstí podrželi rodiče i manžel, ani na kamarádky si nemůžu stěžovat, ale bohužel žádná neprožila to co já, takže jejich utěšování není to pravé. Taky mám kolem sebe holky, které okamžitě otěhotněly a neměly žádný problém a vůbec si toho neváží a někdy bych je za jejich řeči nejraději uškrtila vzteky. Život je prostě někdy opravdu nespravedlivej.

takco
4. jan 2008

ano zivot je dar,aj mne uz tikaju biologicke hodiny a chcem zazit ten zazrak este raz,dieta je zmysel zivota,nevzdavajte sa babenky 🙂

halienka
5. jan 2008

Veru, dievčence, s tou podporou a pochopením je to ako píšete, tiež ma podržal hlavne manžel a jedna kamarátka, asi aj preto že to prežívali so mnou dá sa povedať minútu po minúte deň po dni a preto to aj najlepšie chápali. Ostatní ktrorí sa len dozvedeli informáciu, že som potratila, vôbec nevedeli čím som si musela prejsť a tým pádom nemali šancu to ani tak chápať 😔 . Nuž čo, vďaka bohu aj za tých dvoch najbližších čo ma podržali, bez nich by som bola na tom omnoho horšie.
Ramonka, ak sa budeš cítiť dobre, tak môžeš už skúšať aj po tých troch mesiacoch, ja som tiež potratila v 24tt pôrodom, a lekár mi povedal, že po 3 mesiacoch môžem skúšať znova. Všetko záleží od toho ako budeš na tom zdravotne. No ak si nemala pri tom pôrode nejaké komplikácie a budeš sa cítiť dobre, tak prečo nie. Telo je teraz naštartované a treba to využiť. 😉 Nebojte babenky,verím, že sa všetko na dobré obráti. 😵

denny
5. jan 2008

Je to fakt dobré, že nás ma kto podržať.
Halienka - pri prvom tehotenstve mi bolo zle iba ráno, keď som si umývala zuby 😀

ramonaa
5. jan 2008

Halienka..komplikace při porodu jsem neměla a je mi celkem dobře už po třech týdnech, takže to asi vydržím jen ty tři měsíce. Akorát že nás pravděpodobně čeká další IVF, kvůli spermiogramu, ale třeba se povede zázrak, zkoušet to určitě budem. Díky za podporu.

halienka
5. jan 2008

Denka, to si aj ja pamätám s tým umývaním zubov to bolo vždy ťažké, tiež mi to trvalo raz toľko, lebo som musela niekoľkokrát predýchavať, čo ma napínalo 😀 Inak mi ale bolo zle stále, ešte aj v noci, celé to malo asi súvis zo zrýchleným metabolizmom, lebo som musela jesť každé dve hodiny, inak to bolo ešte horšie, doslova som išla odpadnúť, ak som sa nenajedla. Po troch mesiacoch to ale sčasti ustúpilo. Tak teraz asi čakáš, či príde mrška...no bodaj by ti neprišla 😵 a bodaj by sa ti na testíku zjavili dve čiaročky! 😅
Ramonka, ja som bola pred 2 rokmi na ICSI, tiež kvôli mojim polycist. vaječníkom, endimetrioze no aj pre dosť zlý manželov spermiogram. No vtedy to nevyšlo, jednoducho sa fazulka neujala. No a rok na to som spontánne otehotnela, myslím si, že to umelé mi trochu naštartovalo telo a aj keď tie manželove spermijky nie sú také dobré, tak sa to podarilo. Bohužiaľ, ako som už písala, pre vývojové vady bábatka som musela ísť na potrat. No teraz mám pocit, že mám veľkú šancu otehotnieť napriek všetkým tým diagnózam. Preto to isto skúšaj aj prirodzene, možno sa to podarí aj tak 😉 Môjmu manželíkovi povedali, že má iba 3% dobrých spermií, vtedy som si myslela, že prirodzene to už isto nemá šancu. No a vidíš, život si najde cestičku. Držím ti moc palčeky, či už to bude tak alebo onak, len nech to vynde 😉 😵

ramonaa
5. jan 2008

Halienka...tak to jsou dobré zprávy. Také se snažím věřít tomu, že se to povede přirozeně, takže nejspíš do dalšího IVF půjdeme až tak za rok. Já navíc začínám cvičit Mojžíšovou, manžela jsem začala cpát vitamínama, tak snad to bude mít nějaký vliv.
A tobě přeju to samé, at se ti to podaří přirozeně a miminko je úplně zdravé a konečně se dočkáš štěstíčka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre