Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

maja.ka
10. jan 2008

aj mne sa paci ta Nova nadej, som za vsetkymi desiatimi 😀 😀 jooj tesim sa 😀

halienka
10. jan 2008

Takco, tak si ma dostala, vidno, že si realistka 😀 A ja také idealistické názvy 😀 😀 😀 Ale sranda musí byť, no nie?

m311293
10. jan 2008

tak holky, vytvořila jsem nové téma s názvem jaký se vám líbí, tak můžete psát do ní. jen samé pozitivní příspěvky. Každá v něco doufáme tak ať se nám to splní

mery.maja
10. jan 2008

Ahojte citam ze je tu nova tema no idem do nej mrknut,ja som uz konecne po 8 tyzdnoch dostala tu mrchu som myslela ze ani nepride a uz len dva krat sa ku mne dotrepe 🙂 a zacneme sa snazilkovat aj my-velmi sa nato tesim.Pred par dnami mi moja najlepsia kamaratka povedala ze cakaju babenko najprv to bol strasny pocit ako keby vam niekto dal lopatou po chrbte ale ked si to tak teraz uvedomujem je to skvele dufam ze sa jej narodi krasne zdrave babetko.A dufam ze aj nam vsetkym sa to podarí konecne zacinam mat pocit ze znovu je to krasne a uz nemam az take cierne myslienky a velmi sa tesim na to nase snazilkovanie

sonicka07
16. jan 2008

caute babenky. tak nam sa prve snazilkovanie nepodarilo,tak dufam,ze to druhy krat uz vyjde. tu novu temu som nejak nezaregistrovala. idem sa na nu mrknut.

halienka
17. jan 2008

Ahoj Sonicka, už som aj rozmýšlala, že ti napíšem, aby si nás hladala v novej téme Nová nádej. Som cedela, že snažilkuješ asi v tom istom období ako ja, tak som bola zvedavá na teba. 😉 Aj ja som si zrovna dnes robila testík, a tiež negatívny 😒 . Nevadí, ideme ďalej 😵

laada
13. feb 2008

Ahoj,

chtěla bych se zeptat zda také některá z vás prodělala potrat po odběru pl. vody. Bylo to mé první těhotenství, vše bylo v pořádku, výsledky z tripple testů, ultrazvuky, odběry atd. na doporučení genetiky jsem podstoupila odběr plodové vody z důvodu rizika vývojových vad z rodiny mého manžela. V pátek jsem s rýmou a kašlem nastoupila na odběr plodové vody a následující týden ve čtvrtek jsem potratila ve 20 týdnu. Výsledek z plodové vody v pořádku, histologie v pořádku. Závěr lékaře: samovolný potrat z důvodu zanesení infekce při odběru pl. vody.

Vím, že jsem před odběrem podepisovala papír se souhlasem, kde uváděli riziko potratu 1%, ale pořád se ptám proč se stalo??? ☹

sonicka07
14. feb 2008

ahoj laada,je mi luto co sa ti stalo. my sa tu uz nestretavame,sme vsetky v Novej nadeji na snazilkach. nezda sa mi ,ze by tam niektora potratila z takeho isteho dovodu ako ty. je to smutne. mne sa zda,ze to percento je vyssie ako uvadzali,uz som pocula velakrat o takych pripadoch. ja by som si to urcite nedala robit. ja som potratila v 17 tt,babetko sa nevyvijalo uz od 14tt,cize bolo vo mne mrtve tri tyzdne ☹ v novej nadeji su aj take holky,ktore potratili,resp.porodili mrtve babetko v 39 a v 40tt. je to tragedia! drz sa a dufam,ze nas prides navstivit do tej temy,ktoru som ti napisala. pa

ketyh
17. feb 2009

Ahojte

hoci je tato tema smutna,vidim ze sa tu podozvedam vela veci,mame podobne osudy....
Mne v 17 tyzdni zistili ze babatko nema oblicky,mocovy mechur a ani zaludok,takze si netvorilo plodovu vodu a aby toho nebolo malo,nemalo ukonceny chrbatik a malo iba jednu nozicku,vyvolali mi porod...trvalo to dva tyzdne,nakoniec sa im to v 20tt podarilo. porodila som a hned po porode ma vycistili kyretom...po dvoch dnoch som uz vobec nekrvacala...a teraz po 13 dnoch som zacala krvacat. Neviem ci to je uz menstruacia alebo ocistky pocas sestonedelia....nevie mi niektora z vas poradit??
A chcem sa vas este spytat ako dlho sa vam tvorilo mliecko a kedy vam presla bolest prs??

sonicka07
17. feb 2009

ahoj ketyh. my sme uz vsetky v novej nadeji III,tak ak budes chciet,si tam vitana medzi nami. mrzi ma,co sa ti stalo,ale tvoje babetko asi nemalo velku sancu prezit. dost neskoro ti zisitli,ze malo take vady.
mne sa mlieko este vtedy netvorilo,prsia ma neboleli. tiez sa to stalo v 17tt. krvacala som asi 2 tyzdne hned od operacie a potom som normalne po mesiaci dostala menzes. prid medzi nas,babenky ti urcite budu vediet poradit viac.

ketyh
17. feb 2009

Sonicka dakujem,urcite sa tam mrknem

mack1982
24. feb 2009

ahojte babulky ja som prisla o babatko v 15 tyždni a v deň mojej svadby.myslim si že dosť pochybyla moja gynekologička pretože ma poslala na prve sono až v tom 15 tyždni.som s toho zufala teraz chodim po genetikach a snazime sa z toho spamatat.je to dosť ťažke.

zuzka88
24. feb 2009

ja v 20.tt, pôrod... ešte v októbri.... stále to moc bolí

helisek84
25. feb 2009

ahoj holky, kdyby sem ještě někdo někdy mrknul...já porodila ve 24tt mrtvá dvojčátka...bez příčiny... 😔

misi76
25. feb 2009

Ahojte, ja som v 22 tt porodila trojčiatka a zdravé, len moje telo to nezvládlo. Rodila som na 2x. Jeden deň dievčatko a o dva dni dvoch chlapcov v 8/08. 😢 😢 😢

takyna
2. mar 2009

Ahojte , ja som prišla o nášho anjelika v 23tt plus 5 ☹ 😢 😢 , Romanko žil v inkubátore skoro 12 hodín potom bohužial jeho telíčko nevydržalo bolo to 2.októbra 2008 a stále to strašne bolí...... 😢 😢 😢

ketyh
3. mar 2009

no babenky ako tak pozeram niesom sama ☹ len cakam kedy ta bolest prejde ale myslim si ze nikdy,predsa len to boli nase deticky....zivot je kruty,tie co sa o seba nestaraju maju zdrave deti a my?? v minulosti sa taketo veci nestavali,zeny pracovali na poliach vo vysokom stadiu tehotenstva a my nemozme robit ani zakladne veci, lebo sa hned nieco stane... 😢 😢

marta222
3. mar 2009

Ahojte dievčatá. Chcem sa aj ja k Vám pridať a podeliť sa s Vami o smutnú skúsenosť. Ja som tiež potratila pred cca mesiacom (21.1.), bola som v 18 týždni - 14.1. mi odtiekla plodová voda, bola som týždeň v nemocnici, dávali mi infúzie, antibiotiká ale po týždni mi vystúpila teplota a na druhý deň som spontánne potratila - chlapčeka - 350 g a 24 cm - bol bez vývojových chýb. Robili mi kyretáž kvôli vybratiu placenty - zistila sa ťažká chorioamnionitída (infekcia plodových blán), ale či vznikla až po odtoku plodovej vody, to už nikto nezistí. Môj lekár mi tvrdí, že plodová voda mi odtiekla pravdepodobne preto, lebo mám operovanú maternicu (mala som v nej prepážku - vývojovú chybu, ktorú mi v máji 08 odstránili) - vraj je maternica oslabená a pravdepodobne budem mať aj v ďalšom prípadnom tehotenstve problém donosiť bábätko. Som z toho veľmi zúfalá. Potratila som už 2x - 1 x to bolo MA v 7 týždni. Nemáte prosím niektorá s tým skúsenosti?

zuzulik
3. mar 2009

ach zeny, velmi smutna tema a vsetko cim ste si museli prejst, je mi to luto a prajem Vam vela siiiiiil!!!!

andy84
3. mar 2009

Když čtu, čím si některé z nás musí projít.... 😔 😢 Moc Vám všem přeji mnoho sil a věřím, že se všechny dočkáme... 😵.
Marti, já mám také VVV dělohy, uterus septus, měla jsme jít též na operaci, ale stále zvažuji, mám po MA v 9tt.. neboj i na nás se usměje štěstíčko, věřím v to!!!!!!!!! 😵 😵 😵

marta222
4. mar 2009

Ahoj Andy84, ja som mala VVCH maternice - uterus subseptus (prepážka-septum mi siahalo do 2/3 maternice), tak som si ju radšej dala po prvom potrate odstrániť, lebo lekár ma upozornil, že by som mohla mať problém donosiť bábätko - mohlo by mať v maternici málo miesta. A vidíš, aj tak sa nepodarilo ☹. Konzultovala som to aj s iným lekárom a ten je toho názoru, že skôr to bolo tou infekciou, takže neviem, uvidíme.... Mám ísť ešte na nejaké vyšetrenie, kde mi budú zisťovať tvar maternice.
Ako čítam, tak postupne skoro všetky dievčatá z tejto témy majú už bábätká, takže to je veľmi povzbudzujúce 🙂. Verím, že sa to podarí aj nám ostatným 😉

korenka
13. mar 2009

marti,tebe určite,si silná osobnosť!!! 🙂

chaala
14. mar 2009

Ahoj,i my jsme přišli o chlapečka ve 27tt(loni v květnu).Umřel v bříšku a na žádnou příčinu se nepřišlo...všechno prý bylo v pořádku.

inci
6. apr 2009

ahojte,
hladala som podobnu temu, kde by ste mi poradili ako dalej.....
mam za sebou dva potraty v druhom trimestri. prve moje tehotentstvo skoncilo odumretim babatka v 25tt a naposledy pred troma tyzdnami sme prisli o dalsie babo v 20tt....priebeh stale rovnaky....tehotentvo prebieha v poriadku a ja "len" prestanem citit pohyby a na ultrazvuku uz nevidia akciu srdiecka....ziadne krvacie, otvaranie sa, kontrakcie, bolesti...
nastastie mam dve deticky. ale velmi nam je smutno za tymi dvoma anjelikmi.....
ake vysetrnie ste absolvovali? daju sa vobec take veci predist?
zelam pekny den,
i.

halienka
6. apr 2009

Ahoj Inci, moc mi je ľúto čosi prežila, ja som prišla o bábatko v 24tt a viem si predstaviť ako ti je ☹ No myslím, že keď sa to tebe už stalo 2x, tak by ti mal lekár navrhnúť nejaké vyšetrenia. Ono je asi ťažko odhadnúť aké, to by mal on podľa celej situácie. Minimálne genetiku, krv, asi aj imunitu...Ono niekdy sa naozaj stanú tieto veci bez príčiny, ale niekedy tá príčina je a možno by sa tomu dalo predísť. Tak ti moc držím palčeky, aby si sa dala čo najskôr do poriadku a hlavne nech to už do tretice naozaj výnde 😉 🙂

inci
6. apr 2009

halienka, dakujem..... vidim, ze si znova tehotna, tak ti prajem bezproblemove tehulkovanie a zdrave babo 🙂
po prvom potrate (bolo to nase prve babo) tiez hovorili, ze jednoducho sa to stava a ze vo vacsina pripadov sa to nezopakuje. ale pre pokoj duse sme absolvovali genetiku aj nejake krvne vysetrenie-vsetko sme mali negativne. na druhy krat to vyslo. mame zdraveho donoseneho chlapceka-adamka. no ale pri tomaskovi sa to znova opakovalo...v 36tt nahodne pri UZ zistili, ze babo uz tri tyzdne nerastie, tak mi urgentne ukoncili tehotenstvo a maleho zachranili v hodine 12-ej.... no a naposledy som otehotnela neplanovane ale velmi sme sa tesili a dufali, ze to dotiahneme do uspesneho konca - bohuzial sa tak nestalo....vysledky z histologie este nemame ale babo bolo bez VVCH.
pa,
i.

halienka
6. apr 2009

Život je mrcha, fakt niekedy žasnem, čo všetko si niektoré ženy musia prežiť a zvládnuť 😔 No tak možno ťa ešte niekam pošlú podľa tých výsledkov z histológie. Veď keby Dr. zabudol, tak mu pripomeň, že už si jeden potrat mala, aby si uvedomil, že to nie je len jedna výnimka. Aby to len tak nehodil za hlavu, ako to oni pri prvom potrate niekedy vedia. Inak moc ti ďakujem, tiež dúfam, že to tentokrát už bude v poriadku, už by sa patrilo 😝 😀

inci
6. apr 2009

halienka, neboj sa vsetko dobre dopadne a dockate sa vytuzeneho drobceka 🙂
i.

sonicka07
6. apr 2009

joj,babenky,tolko bolesti je v tejto teme... ☹ drzim vam vsetkym strasne palce a verim ze aj vy sa raz budete tesit z babetiek. halienka,ja a ine babenky z tejto temy by vam vedeli potvrdit,ze je to tak a vacsina z nas uz ma babenka alebo su tehotne.
ja planujem druhe babenko niekedy bud.rok,mam strach,ako to bude prebiehat,ale chceme ist do toho. ked sa pozriem na tu moju malicku,tak viem,ze tych 9 mes strachu za to stalo. papa, vela stastia

rips
20. apr 2009

Ahojte,

bude to 6 týdnů,co jsme ve 23+4 přišli o naše dvojčátka 😔 . Bolest je to neskutečná,stále se z toho nemůžu vyhrabat...zvlášť,když miminka byla zdravá,celé těhu bylo bezproblémové,čípek údajně ukázkový,jen moje děloha to nezvládla a přišel nečekaně porod....a teď to nezvládám já 😔 Nikdy na naše andílky nezapomenu....
Bylo strašné rodit a vědět,že tím naše sluníčka zabiju 😢
V nemocnici nám řekli,že se máme dále pokoušet po 4-6 měsících,ale já vím,že tak dlouho nevydržím,jedině další těhu mě z toho může vysekat.Je tady některá,která se začla snažit dříve?A povedlo se?Údajně je po revizi i větší šance,že se to povede,tak to nechci promeškat.Bylo to naše první těhu a čekali jsme na něj s manželem 3 roky,mám PCO. Myslíte,že je šance,že by se mohla spustit ovulka?

Jsem z toho zoufalá

děkuji za radu.......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre