Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

divabara
18. jan 2007

Presne tak.Byl to hrozny napor na psychiku, ve 12tt jsem sla plna radosti na UZv. Doktor se tvarilmmoc vazne a pak rekl,ze at prijdu jeste jednou ve 14tt, ze je mimi zatim moc male.To uz jsem mela tuseni.Potom jsem sla i na odber plodove vody, pri tom odberu mi doktor rekl,ze uz je to jasne,ze se mimi nevyviji tak,jak ma.Paradoxne ta plodova voda dopadla dobre.Musela jsem pak jeste cekat na kardiologa,ktery to musel vse potvrdit.Mel tyden dovolenou.Pak jsem tam sla...bohuzel melo miminko vaznou srdecni vadu neslucitelnou se zivotem...spolecnou sin, chybejici chlopne a jeste dalsi a dalsi komplikace,ktere si uz moc nepamatuji...Miminko by bohuzel neprezilo tehot.a pokud by se stal zazrak a miminko by to vydrzelo celych 9 mesicu, tak by umrelo, protoze se tato vada neda operovat..Bylo to silene, rozhodnout se...Doted nas tam s manzelem vidim jak sedime, drzime se za ruce a...Pitva navic potvrdila jeste postizeni plice a sest prstu...
Manzela jsem k tomu "porodu" nenutila, bylo to pro nej moc bolestne,ale proste me chtel jakkoli podporit...my jsme se v te porodnici soustredili hlavne na to ,aby to bylo za nami...Takze nejhorsi byla ta doba pred tim.vedet,ze neco neni v poradku a cekat na neco, co proste nemuzes nijak ovlivnit...odpoutat se od miminka...

simusin
18. jan 2007

divabara:
To je mi moc ale moc líto ☹ Muselo to být pro vás hrozné...
Akorát nechápu,proč tě třeba tvůj lékař nechal další týden čekat na kardiologa....nemohl tě vyšetřit jiný? Ten čas musel být hrozný ☹
Ale neboj,čas trošku ty rány zahojí a budeš na tom zase lépe.I když žena na to nikdy nezapomene....Drž se 🙂

sarahxa
18. jan 2007

divabara: už bude jen líp 😉

lucka13
18. jan 2007

Sarahxa, děkuju...
Divabara, přeju hodně štěstíčka...
Manžel byl taky u toho "porodu" a jsem za to moc ráda, protože psychika pracovala fest. Viděl i jedno naše "dítě", porodila jsem do záchoda a druhý do postele, ani mě neodvezli na sál ☹.
Jsem ráda, že aspoň manžel byl u mě!

sarahxa
18. jan 2007

lucka: už na to nemysli a pozdravuj ode mě to maličký 🙂

elia
19. jan 2007

Az mam zimomriavky ked citam cim vsetkym ste aj vy vsetky presli. Myslite ze "nabuduce" uz budeme musiet chodit do rizikovej poradne?

divabara
19. jan 2007

Musela jsem cekat na toho kardiologa, protoze jich tu neni moc, co se zabyvaji prenatalni kardiologii. Nedalo se proste nic delat, jenom clovek byl takovy bezmocny. ☹
Porad verim, ze bude lip.Urcite uz mam na cele predem napsanou cedulku "rizikove tehotenstvi" 🙂
Psychicky jsem uz na tom mnohem lepe,jednou to proste vyjde...Kazdopadne se na to moc tesim i pres ty obavy,kterych se clovek nikdy uz nezbavi.Vsechno zle je snad k necemu dobre, vite, aspon se potkala radu vybornych lidi. kteri me moc podporovali.Utuzilo to nas vztah s manzelem, a navic mam podporu od vas!

lucka13
19. jan 2007

Divabara, však přístě to vyjde!!!!
A to všem....

mata01
autor
20. jan 2007

ELIA - pisala si, ze Ta caka laparoskopia...je to jednoduchy zakrok a mozem Ti povedat, ze ja som prave po laparoskopii hned (ani nie do mesiaca)otehotnela 😅 😅 😅 drzim palce
a co sa tyka Tvojich obav, kazde tehotenstvo je ine a mozes sa informovat, ci by nebolo lepsie aby Ta preventivne zasili aby si zmensila riziko povolenia krcku...ale to sa fakt musis poradit s lekarom

ajiik
25. jan 2007

Ahoj holky, čekali jsme holčičku a na konec jsme museli jít na přerušení. Měla roštěp páteře, tak jsme se po delší době rozhodly pro ukončení, ale bylo to moc těžký rozhodnutí. A byla jsem ve 22tt.Vím, že bychom neměli na to se starat o postižené dítě a vím, že jsme udělali dobře. A tak nás čeká další ICSI asi na podzim anebo se stane zázrak a bude to přirozeně. A ostatním přeji aby se nám to už konečně podařilo a měli jsme to po čem tak dlouho toužíme...

bobina27
25. jan 2007

ahoj ajiik, to je moc smutny pribeh a urcite to bylo tezke rozhodnuti ☹ . Asi bych jednala stejne ☹ . Budu drzet pesti aby ses rychle dala do kupy a aby se stal ten zazrak 🙂

illy
26. jan 2007

Ahoj ajiik,musím říct, že toho se taky hrozně bojím. Každopádně mám stejný pocit jako ty. Sice to někomu může připadat sobecké a nezodpovědné, ale já to vidím tak, že pokud vím, že bych nebyla schopna se o to dítě starat, což v tomto případě nebyla, tak je lepčí, když to lékaři doporučí nebo navrhnout toto řešení to udělat, protože kromě toho, že to je nepřetržitá starost na celý život jak pro rodiče, tak jde i o kvalitu života dítěte. V tomhle jsem asi srab....Tak přeju,aby se vám všechno podařilo a nejlépe přirozeně 🙂

sarahxa
26. jan 2007

ahoj, jak jste na tom? my už máme za sebou návštěvu u genetika, gen.testy nám nedělali, jen mi vzali krev na přítomnost genu cystické fibrozy, uklidnili mě tvrzením že v našem případě nešlo o gen.příčinu. pokud bude krev ok, jdeme do snažení znovu. a co vy?

simusin
27. jan 2007

Ahoj holky,
chci se zeptat zda, v doporučené pauze od snažilkování,Vám lékař předepsal HA?
Já ji dostala,ale teď tak nad tím uvažuji,zda jsem ji neměla odmítnout..?Samozřejmě volila bych na ty 3 měsíce jinou ochranu 😉
Jak jste na tom vy?

loss
27. jan 2007

simusim my sme nepouzivali nic a ani sme sa nejak nechranili a po 5mesiacoch od potratu mi dnes vysli dve // tak dufam ze teraz vsetko dobre dopadne
a zelam to aj tebe 🙂

simusin
27. jan 2007

* mělo tam být MĚLA 😖

angelinicka
27. jan 2007

jej losik gratulujem, tesim sa velmi ze vam to vyslo.
davaj na seba pozor, drz sa

maly_strom
28. jan 2007

Loss velká gratulace!🙂 Moc Ti to přeji 😵 Dávej na sebe pozor 😉 A informuj, jak vše probíhá. Můžu se jen zeptat, kdy (za jak dlouho po potratu) jste se začali znovu snažit?

loss
28. jan 2007

maly strom my sme snazikovali hned po prvej mrche a podarilo sa po tretej 🙂 drzim palce

loss
28. jan 2007

a dakujem za gratulaciu ste zlate,vsade to pisem ale februar ma byt velmi plodny tak babenky hura do snazikovania 🙂

sarahxa
28. jan 2007

loss: gratuluju 🙂

lékař mi HAnabízel, odmítla jsem, používáme kondom. teď jsem 3měsíce po potratu, pokud vyjdou ty testy na cystickou fibrózu v pohodě, tak se začneme snažit znovu.

loss
28. jan 2007

sarahxa DAKUJEM 🙂

sarahxa
28. jan 2007

doufám že se to tu dobrými zprávymi ( // ) bude jen hemžit 😉

elia
29. jan 2007

Veeeelmi gratulujem a drzim palce.

Mata01: Diky za povzbudenie, koncom tyzdna by som mala ist na tu laparku ale neviem ci z toho nakoniec nieco bude, cez vikend som mala horucky a stale som dost ufufnana a zachripnuta, neviem ci ma takuto pustia. Ale mam pokusenie, ak by mi zase o 2 mesiace posunuli operaciu, kedze lekar povedal ze z takychto "vonkajsich" myomov sa nepotraca, ze to vramci dalsej cakacej doby uz asi nechame na prirodu a uz sa nebudeme tomu branit. Sice pochybujem zeby sa nam to podarilo v tom jednom cykle...

Citala som na nete niekde odpoved od nejakej lekarky, ze v ziadnom pripade by v ramci cakacej doby po potrate nemala brat hormon. antikoncepcia, telo sa musi par cyklov dat samo dokopy. Dokonca aj v inych clankoch lekari ktori su inak zastancovania HA prve 2 cykly po potrate neodporucaju ziadne umele zasahy (samozrejme pokial nie su nejake zvlast komplikacie - silne krvacanie...). Ale tie nazory za a proti su asi 50:50, co lekar, to nazor.

mata01
autor
30. jan 2007

LOSS - Gratulujeeeeeem a prajem vela stastia nech vsetko dobre dopadne

hanulik
31. jan 2007

Ahoj holky, my už jsme taky ty // doma našli. Snažit jsme se začali hned po první MS. No snažit, spíš jsme se tomu nebránili. A otěhotněla jsem po třech měsících od revize. Příští týden se děsím jít k doktorovi, co mi na to řekne, ale když tak ho hold změním. 😀

unka
31. jan 2007

Hanuliku-moc ti gratuluji a držím pěsti ať to dotáhnete do zdárného konce 🙂 Já jsem 3 měsíce po zákroku a taky tomu necháme volný průběh. 😉

bobina27
1. feb 2007

ahoj hanulik, taky se pripojuji ke gratulacim, je to super povzbuzeni i pro nas 🙂

sarahxa
5. feb 2007

hanulik: připojuji se ke gratulacím a držím palce aby to dopadlo 😉

masacek
7. feb 2007

Ahoj holky,já jsem potratila 4.10.2006 v 18tt.Nic mi nebylo tak nevím proč miminko umřelo.Dozvěděla jsem se to až na ultrazvuku.Bylo to velmi mepříjemné protože jsme se na miminko moc těšili.Nyní jsem v 6tt a doufám že se mi nic podobného nestane.Držím Vám palečky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre