Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

mery.maja
11. dec 2007

Verca nam doktor povedal ze skor ako za pol roka nie pretoze ta maternica ze sa musi dostat "naspät do formy"a je teraz oslabena ale asi to zalezi na kazdom inak.Ale mam pocit ze to mozno bude aj skor pol roka je dost dlha doba

maso
11. dec 2007

Ahojte baby,
my by sme sa chceli pokusat asi v druhej polovici februara - to bude po troch mesiacoch. Ja sa uz teraz po fyzickej stranke citim ok.

katka13122
12. dec 2007

Ahojte,ja som potratila v 21tt dvojcata,uz je tomu rok a pol,dovodom bolo vela plod.vody,zacali sme sa snazit po pol roku a hned som otehotnela a uz mam krasneho chvala bohu zdraveho chlapca.Netreba zufat ale dufat 🙂

maso
12. dec 2007

Dakujem Kati za povzbudenie, ja dufam, ze sa to tiez hned podari ... prvykrat som tiez hned otehotnela ... uz sa neviem dockat ... viem, ze to bude narocne, ale snivam o tom, ze koncom februara by sa to mohlo podarit a na Vianoce by som bola uz s babatkom doma 🙂

halienka
12. dec 2007

Ahojte dievčence, ja by som mala dostať 3 MS teraz nejak na vianoce, takže ja by som rada začala už skúšať tú nasledujúcu ovulku. No my sme mali dosť velké problémy s otehotnením, takže tiež nechcem premeškať tú zvýšenú šancu teraz otehotnieť. Akosi tomu verím, že sa zadarí. 😉 Ďakujeme ti Kati za podporu, hneď mám väčšiu nádej v srdci, keď si takéto niečo prečítam. 😵

takco
12. dec 2007

zelam tihalienka nech sa vam zadari,ja som potratila pred 2 tyzdnami a dr povedal ze sa mame pokusat az o pol roka tak to je 😒 fuska pretoze je to moj druhy potrat toho roku a ma hrozny strach ze uz to asi ani nevide, 🤐 ale radsej mlcim lebo sa sama deptam,moj strach spociva aj v tom ze mi uz tukaju biologicke hodiny mam 37 😕 ,nech sa vam vsetkym dariiiii v snazilkovani 🙂 🙂 🙂

halienka
12. dec 2007

Ahoj Takco, a nezistili ti nejakú príčinu? Aby si aspoň vedela ako postupovať alebo čoho sa vyvarovať. Niekedy to vraj býva problém imunity, a sú na to aj lieky. Je mi to hrozne ľúto, čo si zažila, to muselo byť veľmi ťažké, veď ja som mala problém psychicky to zvládnuť aj 1x a nie to ešte 2x !
Budem ti tiež držať palečky aby to nabudúce vyšlo, my si tu všetky stále vravíme, že budúci rok bude už pre nás všetky snažilky úspešný 😉 Ja mám 34 rokov tak tiež už nechcem moc dlho čakať. Ako to tu tak čítam, niekomu povie lekár že pol roka, mne povedal že tri mesiace. Možno záleží aj od toho ako sa cítiš, alebo ak boli tie potraty moc vysilujúce.

mery.maja
12. dec 2007

Halienka urcite mas pravdu tiez si myslim ze to zalezi od toho ake to bolo -nam povedali ten pol rok aby bol pokoj a bolo to preto ze som mala strasne slabu zrazanlivost krvi potom a skoro som vykrvacala takze urcite to zalezi od toho.

maso
12. dec 2007

Ja idem buduci tyzden na kontrolu, som dost nervozna, lebo dufam, ze mi doki nepovie pol roka, ja som nachystana, ze budem cakat tri mesiace ... Takco, chapem, ze sa bojis ... ja sa budem bat tesit sa z hocicoho, lebo niekde vzadu v hlave mi bude svietit kontrolka ☹

A mimochodom, vcera som piekla prve pecivo na Vianoce - vanilkove rozky a su vyborne: uplne krehke a aj chutovo su dobre, tak sa tesim 🙂

Vy ste ako pokrocili s pecenim?

halienka
12. dec 2007

To som rada, Masko, že sa ti darí, ja dnes idem zdobiť medovníčky a cez víkend budem piecť citrónové hviezdičky - to som objavila taký recept, tak idem vyskúšať, dúfam že to dopadne dobre, lebo ja hrozne lúbim citrónovú polevu. 😵
Mery.majka, u mňa to našťastie prebehlo bez komplikácií, ani šiť ma nemuseli, aj keď mi predtým robil doktor ten hmat - neviem ako sa volá - aby sa rýchlejšie roztiahol krčok, lebo som sa strašne pomaly otvárala. No inak išlo všetko hladko. Možno preto mi povedal 3 mesiace.

takco
12. dec 2007

halienka dik za podporu,nezistil nic podstatne len stale opakuju ze s vekom pribuda vela vyvojovych vad,tak mozno tie moje fazulky 🙂 boli nejako ☹ slabe,este chcem poprosit dr.urobit ster na chlamidie a ine mikro.org.teraz pijem alchemilku jem vitaminy a kyselinu listovu,chcem nadopovat vitam.aj mojho muzika aby sa nam to podarilo zajtra idem na ultrazvuk lebo mam na pr.vajecniku cistu dufam ze nerastie 😒 ,maso teraz pockame aspon do maja ja sa potrebujem nejak preklepat s toho vsetkeho najviac mi vadia tie tehulky vsade okolo mna doteraz som si to nevsimala a zrazu mam pocit ze aj ta najubozejsia zenicka moze mat babo len ja nie 😢

m311293
12. dec 2007

všem vám držím pěstičky a už se těším jak za 4 měsíce, se tady budete chlubit miminkem v bříšku. Pečete holky pečete?

lenka1108
12. dec 2007

halienka vidim ze si z p.b.aj ja som a taktiez som potratila.bolo to v 21tt.chlapcek miery mal 150g a 21 cm normalny porod teda az na to ze bol nenormalny...mala som gyn.Bohaca a vdaka nemu toto vsetko.hned potom som presla ku Kardosovi a vsetko je fajn...

baby aj mne kazali pockat no ale ja tudle nudle pojme hned na to a malicka uz ma 16 mesiacikou.kamaratka porodila mrtve babetko s rastepmi v 9 MESIACI a hned po spineni otehotnela, ani na dalsie kr... nepockala a ma 3 rocneho krasneho syna...necakajte baby prosim vas je to ta najvacsia kravina...
a zase zlým prikladom mi je vlastna sesternica co cakala pol roka tiez po potrate a teraz 4 roky je snazilka a nic...teraz si bucha hlavu...
baby n ebrante sa je to kravina necakajte zapriahnite chlapou este dnes...dobre vam radim... 🙂

takco
13. dec 2007

prave som dopiekla a citam lenka ake pozitivne tu pises no asi na tom daco bude 🙂 lebo aj setricka minule v ordi.na mna zmurkla a vraj,,-pockajte aspon dva menzes a skuste to znova'',tak neviem... 😉 idem spat dobru. 😔

m311293
13. dec 2007

Já bych radila počkat, aspoň tři měsíce, dopřejte tělu i duši regeneraci. Jestli interupce nebo porod, 6 týdnů minimální klid,než se srovnají hormony.

halienka
13. dec 2007

Ahojte dievčatá, ja sa tiež bojím čakať viac než 3 mesiace, že sa tie cesty zas pouzatvárajú a môžem snažilkovať zase roky ako aj doteraz. 😒 Tie 3 mesiace mi prídu také akurát, telo sa dá do poriadku, nabehne a zrovná sa cyklus a ideme na vec 😅
Lenka1108, ja som potratila v 24tt "dobrovolne", lebo môjmu bábätku zistili ťažké vývojové vady nezlučiteľné so životom. Bola som z toho dosť v šoku, lebo AFP testy mi vyšli v poriadku, bola som rada, že nemusím na amniocentézu a zrazu v 23tt na sone uvidel lekár tie nezrovnalosti a už som aj frčala do Blavy. Chodím k dr. Ďurkechovi do Púchova, je to známy, ten bol z toho tiež nešťastný. Ja už tým AFP vôbec neverím, toľko som už počula prípadov, že vyšli trebars zle a na amnio sa ukázalo, že je všetko v poriadku, alebo vyšli dobre ako v mojom prípade a nakoniec taká ťažká porucha. ☹ No ale už sa pomaly zhrabávam a od januára snažilkujem 😉
Takco, ty si tak dlho piekla 😕 to bude koláčikov a koláčikov 😅 !

maso
13. dec 2007

Halienka, ja som presne taky pripad ako ty, vsetko bolo ok, aj testy, no a potom sono v 23tt. - sok!
Ja chcem dnes kupit linecke cesto. Budem robit zlepovane kolaciky s orechovou plnkou a klasicke zlepovane s dzemom.
Ok, po debate, ktoru sme tu viedli, som si definitivne potvrdila, ze nebudem cakat pol roka 😀 uvidim, ako nabehne MS a ked trosku schudnem, ideme na to! Ako som uz pisala, tuzim po tom, aby sme buduce Vianoce boli uz traja! 😀
Jeeejda, som ja ale optimista, dufam, ze mi nalada vydrzi. 🙂

maja.ka
13. dec 2007

ahojte, tak som tu z kontroly, vraj je vsetko OK, co ma tesi, mam prist este raz po prvej menstruacii po MA, odporucil mi snazilkovanie az niekedy maj, jun, jul 😒 to sa mi vidi hrozne dlho, ja urcite pockam tri cykly a hor sa na to, sam povedal, ze keby sa pritrafilo skor, tak nevadi... no neprotireci si? 😉 takze vsetkym nam drzim silno paste, aby sme tu ako bolo spomine o tri, styri mesiace naradostene rozoberali nase miminka v bruskach 😉 😅

takco
13. dec 2007

ahoj dievcata a co nase babicky?co tie vedeli o homonoch a inich veciach ani ultrazvuky nehrozzili teraz tym vsetkym len zenu vystrasia ,moja babka cakala svoje posledne babo zo 6 co porodila v45 rokoch,medzi tym mala niekolko potratov 😕 , peciem halienka tak dlho lebo nemozem spat nie ze by ma to nejako bavilo no aj tak nezaspim som na marodke a dospim to rano 😉

halienka
13. dec 2007

Dievčence, len buďme optimistky 😵 , mne to teda veľmi pomáha, že vás mám a dodávate mi silu, odvahu aj optimizmus, myslím, že keby sme to tu spolu neprežívali, bolo by to o moc ťažšie. Ale keď vás čítam, aké ste odhodlané, hneď aj ja mám väčší optimizmus 😀 . A to je asi základ do úspešného boja. 😉
Dnes ma trochu bolí ruka z toho včerajšieho zdobenia medovníčkov - ale pozdobila som všetky, tak už to mám z krku 😀 Dnes idem pre zmenu upratovať, treba mi ešte poumývať sklo z vitrínky (a aj kopec ďalších somariniek 😀 ) tak sa idem do toho pustiť 🙂

halienka
13. dec 2007

Takco, presne to ma napadlo, že kedysi nikto neuvažoval, kedy je vhodné otehotnieť znovu po pôrode, koľké rodili ako hrušky, čo rok to dieťa, a to po klasických tehotenstvách a pôrodoch, čo predsa len telo vyčerpá viac ako my čo sme potratili trebars v 24tt. Takže, fakt si myslím, že pokiaľ to nebolo veľmi vyčerpávajúce alebo s inými komplikáciami, tak tie 3 mesiačky by mali byť v pohode. 😵 Dúfam, že sa ti ten spánok čoskoro upraví, ono je to asi celkom normálne po takom zlom zážitku. Dobré, že radšej začneš niečo robiť, akoby si sa mala bezcielne prehadzovať v posteli, to akurát človeka ešte viac znervózni.

takco
13. dec 2007

halienka ja som tiez rada ze nie som sama so svojim trapenim manzel prac. vzahranici a s detmi [pubismi] 😅 sa neda rozpravat na taku temu oni to mje tehotensto prve neprijali nejak nadsene normalne som sa im bala povedat ze cakame 🙂 dcera sa s nami ani nerozpravala 2 dni ☹ no nejak to preddychali 😀 moja tuzba po dietatku je silna a nevzdam to 😠 ,tiez idem dnes na ultrazvuk potom rodicko a navst.syna do nemocnici lezi tam s pankreasom 😖 ale dufam ze ho piatok pustia 😕

halienka
13. dec 2007

Takco, ja mám známych tiež s dvoma pubišmi 😀 , a keď ona otehotnela, tak staršia dcérka (13-14 rokov) im vynadala, či ešte nepočuli o kondómoch 😀 To máš pravdu, oni majú svoj svet, ťažko im človek vysvetlí čo cíti. Ale zato ty sa nevzdávaj, keď túžiš po bábätku, tak to znamená, že jeho dušička už je niekde pripravená k tebe prísť, len čaká na správny čas 😵 Deti budú aj tak nakoniec radi a dcérka možno najviac, lebo kto by už nelúbil malého bambúlika 😵 Dúfam, že syn to nemá moc zlé a že sa čoskoro vylieči 😉

takco
13. dec 2007

dcera ma rada male babetka vsak sa stara o vsetky v okruhu nasich znamych no ako keby sa hanbila,ze aj jej rodicia mozu mat nieco take,syn bude ok len musi by na diete tak sa budem ucit varit po novom vyprazane mesko salatik a mastne jedla si tieto vianoce neda 😖 🙂 no mozno ta dietka pomoze aj mne ved neni nic nad zdravu stravu 😀 😀

maso
13. dec 2007

Ja si myslim, ze nakoniec budu tvoje deti babatko milovat 🙂 uvidis ...
Aj ked ja mam len 26 a ziadne deti, myslim, ze sme obaja s manzelom zrelsi ako nasi rovesnici a velmi by sme chceli dietatko ... neznasam, ked ma niekto utesuje slovami: Vy ste este mladi, budete mat druhe babatko. 😠 😠 akokeby sme ho chceli menej, alebo nas to boli menej alebo co ... jedna baba, co so mnou lezala v nemocnici (34r., dve deti a prisla o babatko) sa zase stretavala s reakciou, ze sak uz dve deti ma 😠

mery.maja
14. dec 2007

Masko to mas este dobre mna dali na izbu s jednou co bola vedla za plentou ked rodila a ja som tam cakala po vyvolavacke pokial sa zacne nieco diat,a to ked sme ju poculi ako vzdychala ze to uz je strasne ze sa to neda vydrzat tak mi s manzelom sme ju cely cas poculi a ked som sa potom prebrala tak ona bola so mnou na izbe a bolo to pre mna velmi neprijemne ked jej tam doniesli toho malinkeho a vysvetlovali jej ako ma kojit a aky je strasne zlatucky a bla bla bla ja som len bola otocena k stene a tisko som si tam plakala.Viem ze to nebola jej chyba ved ona predsa nemohla vediet co sa stalo mne ale tie sestricky sa mohli trosku uvedomit a nedavat ma na izbu s niekym kto je maximalne stastny ze sa im narodilo zdrave babätko.
Aj ked chapem ze mozno ma ani nemali kam dat ale to uz teraz neriesim,aj tak som sa potom radsej vypytala na tu izbu kde sme boli s manzelom sami a mohol pri mne zostat aj celu noc ale na ukor nasej penazenky-ale to nevadí.

halienka
14. dec 2007

No Mery.majka, to bolo veru riadne necitlivé ☹ , že ťa dali na takú izbu, veď nemala byť tá pani na šestonedelí a ty na gynde? Ešte šťastie, že ste mali potom tú možnosť ísť na inú izbu.
Masko, to máš pravdu, mne keď ktosi po prvý krát po potrate toto povedal, že "neboj, šak budeš mať druhé", mne to prišlo akože, čo to tu vypráva 😕!!! , veď tým nikdy nezmažem to čo sa stalo, aj keby som mala teraz ešte 5 detí. Beriem to tak, že tí ľudia nás len chcú nejako utešiť a nevedia čo by iné povedali. No keďže my sme to prežili a oni nie, tak oni si to tak do hlbky neuvedomujú aká je tá veta vlastne blbosť - či už ti niekto povie že si ešte mladá, alebo ak už máš deti, a tým ťa chce utešiť. Lebo tá bolesť sa netýka toho či už deti máš alebo ešte budeš mať, to sa týka smútku za touto konkrétnou bytosťou, ktorá už v tebe rástla. Mne to príde presne také isté, akoby niekto povedal matke, ktorá má dve deti a jedno ochorie a zomrie, že to nič, šak máš ešte jedno. Akoby sa to jedno dalo niekedy nahradiť druhým. No jednoducho nedá a ja to citim presne tak. No ja to tým ľuďom nezazlievam, pred rokom bez tejto skúsenosti by som možno na ich mieste reagovala rovnako. Nezmyselnosť toho človek asi pochopí až keď zažije.

takco
14. dec 2007

masko presne tak ako vravis reagovali aj v nasej nemocnici vsak uz dve mate tak co? dokonca ked mi oznamili ze ma musia vycistit lebo to uz nezije a mala som este len slzy na krajicku poznate to ta hrca v hrdle jedna sestricka mi vravi ,,no len nam tu nevystrajajte ''no to bola len jedna ostatne boli celkom mile 😕 mery je mi luto ze mate take skusenosti no na slovensku jeto tak.... 🙄 niekedy si treba buchnut po stole a dat najavo okoliu ze som tu 😲 tak respektujte aj moje potreby 😲 ,nase anieliky boli nasou sucastou iba chvylku ale boli iba nase a to co sme k nim citili vieme iba my oni to nemozu pochopit mozu nas len utesit 🙂

maso
15. dec 2007

Mery.maja - nemam slov, mne stacilo, ked som na izbe cakala na kontrakcie a na oddeleni bolo plno tehotnych zien a ked bolo po tom, tak tiez. Neviem si predstavit, ake to bolo pre teba, ked na izbu doniesli to babatko 😢 Tiez muselo byt "velmi prijemne". ked ti Takco povedali , nech nevystrajas ... tie sestricky su niekedy ukazkovo necitlive 😠
Ja som mala vcera blby den, vyletela som na manzela, potom som vecer plakala, prislo mi vsetko luto a chcela som Samka vratit spat 😢 😢
Chcela som naspat brusko, caste cikanie, postielku, kremovanie bruska a citanie caspisov o detickach po veceroch ☹ proste vsetko ...

Dnes som uz v pohode, piekla som linecke kolaciky a vydarili sa mi 🙂

Manzel si asi pred mesiacom kupil gramofon a na Vianoce som mu dnes kupila LP Imagine od J.Lennona, tak myslim, ze sa potesi 🙂

takco
15. dec 2007

maso to su nervy tie predvianocne 😉 neboj vsetko sa zase ukludni ja pernamentne na niekoho vyskakujem 🙂 mne sa vratil manzel,pracuje v holandsku tak sme doma vsetci 😵 ,uz len vydrzat teraz ten bezsexovy cas lebo dr. povedal ze do menzes nic 😅 tak neviem asi zhresim ,dufam ze sa nic nestane 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre