Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

dorotka228
25. aug 2011

@lucka23 Ahoj Luci, budem ti drzat velmi palce. Momentalne ma drzi 'v pohode' iba myslienka na druhe babo, tak uplne chapem, ze sa tak ponahlate. My uvidime, co bude o 3 mesiace. Dovtedy urcite nebudeme pokusat. Par mesiacov navyse stoji za to, aby sa nam TOTO uz nezopakovalo. Budem drzat palce a daj mi sem tam vediet, ako to ide. Este sa chcem opytat. robilo sa ti potom mlieko ? Mne to dnes zacalo tiect, lekarka mi kazala zavazovat si prsia a dala mi lieky na znizenie tvorby mlieka. ako si to riesila ty ? ako dlho to trvalo ?

lucka23
25. aug 2011

@dorotka228 ano zacalo sa mi tvorit este v nemocke. ale nie tak ze by mi same vytekalo. len som mala taky tlak v prsiach. sestricka mi povedala ze mam menej pit a nejest polievky. to som dodrzala a same to prestalo. ja som ani prveho syna nemohla kojit lebo sa mi netvorilo dost mlieka tak som bojovala 3 mesiace potom som to vzdala. viem ze su aj homeopatika na zastavenie laktacie. chcela som si ich kupit ale nakoniec nebolo treba.
veru aj mna drzi nad vodou jedine vidina dalsieho tehu. moja sestra o mesiac rodi a mali sme plany ako budem spolu kocikovat kedze mal byt medzi nasimi chalanmi len 3 mesacny rozdiel. 😔 osud to vsak zariadil inak.

veruska007
26. aug 2011

@dorotka228 Nedelala jsem nic jinak ani jsem se nesetrila, mam doma dvouleteho raraska, takze jsem za nim behala jeste tesne pred porodem, dobihala na mhd, nosila ho, zvedala... Jen jsem si pichala Fragmin, protoze mi zjistili nejakou genetickou poruchu. V dalsim tehotenstvi jsem se o miminko mnohem vic bala, ale dopadlo vsechno dobre. Nez jsme prisli o Jakoubka, mela jsem pocit, ze je vse v nejlepsim poradku a nic se nemuze stat 😢 . Kdyz vzpomenu, jak jsem tehdy byla pysna a stastna... to uz se mi nikdy nevrati 😒

nikulqa
1. sep 2011

ahojte,prosim vas viete mi povedat ako dlho ste boli hospitalizovane pri indukovanom potrate?dakujem pekne

evapavla
2. sep 2011

@nikulqa , ja som bola 3 dni, resp. deń po ma už prepustili

nikulqa
2. sep 2011

@evapavla dakujem pekne za odpoved

zabka1003
3. sep 2011

Ahojte, ja som bola v nemocnici 4 dni..ten prvý som porodila večer 22.40 v utorok a v piatok ma pustili.
Doma na PN som bola 6 týždňov..mňa by dr nechala aj dlhšie, ale chcela som ísť do práce..doma som mala moc času na rozmýšľanie..
Aj ked ten návrat do "normálneho " života je veľmi ťažký, človeka to neminie..

Ani som netušila, koľké máte za sebou podobný osud ako ja.. 😢

terrik
16. sep 2011

Také se přidávám, v srpnu vyvolaný porod/potrat v 18tt , nejhorší zážitek mého života a na Kulíška nikdy nezapomenu ☹
V nemocnici jsem byla celkově 3dny, na neschopence jsem stále, dnes je to 6 týdnů, ale na kontroly chodím po 14 dnech.
Přeju nám všem v životě už jen samé radosti!

evapavla
16. sep 2011

@terrik , časom to bude omnoho lepšie 😵 , prajem skoré zotavenie nech sa môžeš rýchlo snažilkovať 😵

terrik
16. sep 2011

@evapavla Děkuji moc! 🙂

boobaa
28. sep 2011

Ahoj, 21.9.2011 presne pred týždňom som v 23tt + 3 porodila moje dievčatká, ktoré pre nevyvinuté plúcka umreli :( Všetko sa to udialo strašne rýchlo, o 05:00 som zistila že špiním, letela som do nemocnice, tam mi povedali že som otvorená na 3 cm, stihli mi dať infúziu, potom mi zničoho nič odtiekla polodová voda a prišiel pôrod - teda somovoľný potrat :( Nikto nevie prečo sa to stalo, kedže výsledky boli v poriadku a bábiky boli zdravé. Príroda sa rozhodla že tieto detičky mi nedá, tak mi ich vzala do neba. Raz sa s nimi opäť stretnem a už ich nikdy nepustím. Zažívam neskutočné prázdno, veľmi to bolí .....

dvojbottka
28. sep 2011

Ahojte, aj ja som prišla o svoju maličkú v 19tt, vraj sa príroda zahrala a bola to genetická chyba, ktorá sa vyskytuje 1:10 000 a je nezlučiteľná so životom, tak som ju 17.9. porodila.Najhorší deň v mojom živote. pred rokom v máji som v 6tt potratila a tak sme sa na ňu po 6 rokoch snahy veľmi tešili, keď vraj bolo všetko vporiadku.Na PN som tiež minimálne 6 týždňov a potom pôjdem do práce, možno mi to pomôže trošku na to nemyslieť, uvidíme.O ďalšie mimi sa už asi zo strachu pokúšať nebudeme....neviem, či by som to zvládla....ale vám ostatným prajem príjemné snažilkovanie a hlavne veľa pozitívnych výsledkov a potom už len a len samá radosť a šťastie... 🙂

halienka
28. sep 2011

@boobaa
@dvojbottka
Babky, moc mi je to ľúto čo ste prežili ☹ držím vám obom palce, aby ste sa z toho čo najskôr dostali, prajem veľa šťastíčka a snáď sa vám obom podarí raz držať v náručí svoje dieťatko.
@dvojbottka aj my sme mali takú poruchu, je to hrozné, no na druhú stranu, tieto "náhodné" mutácie nie sú dedičného pôvodu, čiže sa neopakujú, tak ja myslím, že stále máš veľkú šancu donosiť zdravé dieťatko - ako sa to nakoniec podarilo aj mne. Ale chápem presne ako sa cítiš, tak isto som to aj ja cítila...najlepšie nechať voľne plynúť čas, aj si poplakať, posmútiť, je to potrebné aby sa dušička zahojila. A neskôr uvidíš, či ešte skúsite, či sa pritrafí náhodou 😉 🙂

boobaa
28. sep 2011

Bože, prečo je príroda taká krutá ☹ po 4 rokoch snaženia mi zobrala to čo mi na chvílu dala - zažívala som neskutočnú radosť, ktorú teraz vystriedal smútok, plač a beznádej. Najhoršie bolo ked som bábiky porodila a oni neplakali! To ticho .... Všetko čo sme mali pre detičky kúpené - postielky, kočík, vecičky partner schoval, ani neviem kam, všetko je preč ako keby som nikdy ani tehotná nebola. ☹ Neznášam slovo potrat. Mala som však šťastie na pána doktora a spol. neskutočne ľudský prístup, podpora a pochopenie, som veľmi rada že tí ludia boli v tej chvíli pri mne. Nedám dopustiť na nemocnicu Antolská. Teším sa už na naše ďalšie babatko, dufam že sa na nás usmeje šťastie a budeme raz - čoskoro držať náš uzlík šťastia.

pici
28. sep 2011

@boobaa zlatko co to tu citam... je mi to luto... prajem vela sil...

boobaa
28. sep 2011

@pici dakujem ☹

lucka23
28. sep 2011

@boobaa tak velmi ma to mrzi. presne viem co prezivas ja som pred vyse mesiacom prisla takto necakane o nasho chlapceka. ta bolest bola neznesitelna, akoby ti niekto vytrhol srdce. mala som pocit ze uz nebudem vediet nikdy normalne existovat ale teraz po vyse mesiaci je to lepsie. uz nevidim vsetko len tak pesimisticky a snazim sa hladiet dopredu. aj ked to stale boli. mali sme termin presne na vianoce tak si myslim ze prave tie budu tento rok dost krute. 😔 ja len dufam ze v tom case uz budem znova tehu. jedine co ti mozem poradit je to ze ked sa ti bude chciet plakat plac, ked kricat kric. proste rob to co ti aspon trocha pomoze ulavit si. ja som sa snazila byt silna a nedavat na sebe nic vidiet ale bola to chyba lebo potom prislo obdobie ked som nedokazala ani z postele vstat. drzkaj sa a velmi velmi ti prajem aby ked sa tvoje telo a dusicka trocha zotavi mohla si sa tesit z dalsieho tehotenstva ktore uz urcite dopadne dobre.

katkapapacova
28. sep 2011

@mata01 ahoj, ja som prisla o synceka v 26tt+6d, dovod?nedbalost lekarov, nador na oblicke ktory mi nikto vcas nezistil,na nase druhe babo sme cakali rok a pol, uz sme to vzdali, pocuvali sme lekarov ze so snaazenim treba pockat ,potratila som v juli2009 a snazit sme sa zacali v decembri no ale neuspesne, podarilo sa az toho roku, vsetkym babulkam prajem skore otehotnenie a babenko v naruci, nas Adam nam poslal z neba princeznicku,drzkajte sa🙂

lucie.d
28. sep 2011

Holky, já vím že je tady smutno, ale život jde dál!!! Já přišla o holčičku v 18 tt. Taky porod - potrat, nevím jak to nazvat. Smutek, pláč... ☹ Ale život jde dál. Včera na genetice jsem se dozvěděla, že jsme čekali zdravou holčičku bez jakýchkoliv vývojovýh vad. A snažíme se to pochopit a říkáme si, hlavně že byla zdravá, že my jsme zdraví a jedeme DÁL !!!

silvia545
29. sep 2011

@boobaa ahoj 😉 je mi velmi lúto tvojich princezničiek ☹ viem,čo prežívaš a ako velmi to bolí,,my sme prišli o nášho synčeka na konci 33tt,mala som sekciu,,náš anjelik žil ale 40 min. 😢 je to už 5 mesiacov,čo naš anjelik odišiel do nebíčka,ale neprešiel ešte ani jeden den,aby som nanho nemyslela,,velmi mi chyba ☹ po psychyckej strake je to už lepšie,ale zabudnút sa nedá,,ako sa hovorí čas je dobry liečitel,,u teba však je to čerstvé a nepomožu ani slová útechy,,posielam ti vela síl,aby si tú strašnú bolest prekonala,viem je to tažké a velmi bolestivé,,mne sa nechcelo ani žit,,nič ma nebavilo,len som sedela,plakala a premyšlala ☹ vravela som si PRECO?prečo práve nám si musel Bože zobrat nášho synčeka 😢 a pytam sa to dodnes ☹ na nášho anjelika sme čakali 11 rokov,,podaril sa nám na 2 pokus umel.oplod.,takú nesmiernu radost sme mali,ked sa to podarilo a potom prišla velká rana do srdca,ktorá nám zostane do konca života 😢 raz sa určite stretneme s našimi anjelikmi a potom im vynahradíme všetku lásku,ktorú sme im nemohli dat tu na tomto svete a už nikdy ich neopustíme a verím,že Pán Boh nám tu stratu vynahradí a pošle nám detičky,ktoré potešia naše ubolené srdiečka a naši anjelikovia budú na nás davat pozor 🙂 prajem všetkym babám,ktoré prišli o svoje milované detičky,aby čoskoro sa už tešili z rastúceho sa bruška a konečne držali v náručí svoje vytúžené dietatko 😉 🙂

kkatka113
6. okt 2011

Ahojte, som rada ze som nasla tuto temu. Mne sa zhruba pred tyzdnom stalo, ze som prisla o nase dievcatko v 31.tyzdni tehotenstva. Jeden den som bola u doktorky ktora mi robila komplet vysetrenie a vsetko bolo v poriadku, zamerala sa na prietok pupocnikovej krvi a proste super, Dalsi den som necitila pohyby tak som sla na pohotovost a zistili, ze babatku nebije srdiecko. Boli sme z toho uplne v soku, nechceli sme tomu uverit, mala som robit kvoli zdravotnym problemom sekciou, tak som aj moju malu musela takymto sposobom priviest na svet. Mozno to bolo aj lepsie, lebo si myslim ze porod mrtveho babatka musi byt otrasny a kruty zazitok, toto som cele nastastie prespala. Zotavila som sa fyzicky velmi rychlo, teraz je to len tyzden ale uz normalne po byte beham jak srnka. Cele tehotenstvo bolo uplne ukazkove, vsetky vysetrenia super, tesili sme sa strasne, a hlavne ja ze budeme mat moje vytuzene dievcatko, ale bohuzial sa s nami osud zahrava. Navyse, pitva zistila ze babo bolo uplne zdrave, len pupocna snura sa nejak blbo pomotala a nasa mala sa zadusila, vraj ide o dost raritnu vec, stava sa to len obcas, ale postihlo to prave nas. Navyse, moje prve tehotenstvo skoncilo v 11.tyzdni, toto bolo druhe, a stale sme sa nedockali vytuzeneho babatka, preto je to pre mna o to bolestivejsie... Moja doktorka povedala ze nevidi dovod cakat s dalsim otehotnenim viac ako pol roka po sekcii, tak sa teraz musime vzchopit a v takom maji juni sa pokusit o babo opat. Hlavne musim zacat verit ze sa na nas stastie obrati, pretoze momentalne mi to tak nepripada.... A baby, musime mat vsetky hlavy hore a verit v zazraky a zdrave deticky, uz sa to musi podarit, myslim na vas. Ozaj, ja sa chystam uz o tyzden aj nieco do prace, doma moc rozmyslam a placem, bude to tazke tie sucitne pohlady, vsak v osmom mesiaci som uz mala riadne brusko...ale bude to tazke ci po troch tyzdnoch tak po troch mesiacoch navratu do prace, tak si to chcem absolvovat co najskor a prist na ine myslienky. Drzte sa!!

evapavla
6. okt 2011

@kkatka113 , objímam, mne veľmi pomáhalo vyplakať sa na správnom pleci, tak ti želám, nech máš okolo seba veľa ľudí, ktoré tvoje trápenie pochopia a nebudú ťa len ľutovať, lebo sebaľutovania máme asi každá dosť, ale posmelia ťa do ďalšieho života a pomôžu ti zahojiť srdiečko, prajem rýchle uzdravenie a tak rýchlo ako sa dá krásne zdravé dieťatko v náručí

renatocka83
6. okt 2011

@kkatka113 -potrat ubíja veľmi ženské srdiečko, večinou to doľahne na človeka až ked sa zdá že všetci už to vedia, všetko je už vyrozprávané a prejde čas na človeka to zase spadne...zažila som to,tak vám držím palčeky ,hlavne veriť,mne sa podarilo po potrate porodiť krásneho synčeka....

natalia
6. okt 2011

ahojte kočky,ja som potratila v 10tt išlo o zamlknuty potrat nemala som žiadne priznaky..Tri týždne bolo babo odumrete ktore som v sebe ešte mala..Chvalabohu že sa nič horšie nestalo..ale bolí to..mam ešte len týžden od zakroku.. ☹

kkatka113
6. okt 2011

@evapavla
@renatocka83
Dakujem vam velmi pekne za podporu, no mne je jasne ze to bude este velmi dlho boliet, ale nevzdavame sa, pretoze mame este nadej a verime ze sa to do tretice podari...kedze toto bola len nahoda ktora sa nestava, ja mam nastastie najuzasnejsieho manzela ktory mi je velikanskou oporou, Bez neho si neviem prestavit co by som vobec robila. JE to tazka skuska ktoru musime my zeny prekonat a ist dalej, casom to urcite bude lepsie. Dakujem vam velmi pekne za reakcie, mam pocit ze pomaha sa z toho vyrozpravat, lebo tym si vlastne clovek uvedomuje co sa stalo a vysporiadava sa s tou bolestivou skutocnostou...

renatocka83
6. okt 2011

@kkatka113 je veľmi pekne,že mate takého manžela, takých je málo....uvidíte že zanedlho nám napíšete hrdú spravu a mi vám budeme všetky gratulovať.veľa veľa šťastia

gabinap12
6. okt 2011

...ahojte dievčatá mám rovnakú skúsenosť ako vy...tiež som prišla o dcérku v 33tt, bezproblémové tehotenstvo, zdravé bábätko...veru je to ťažké, žiť ďalej, bude to 5 mesiacov no bolí to stále rovnako...prečo sa stávajú také veci, ako to zvládnuť...

kkatka113
7. okt 2011

@gabinap12 Je to velmi smutne, ale ty uz mas par mesiacov po, a aj ked dalsie babatko co budes cakat nedokaze zahojit tu bolest, ale verim ze ked zistis ze ho cakas tak hned budes mat pozitivnejsie myslienky a budes veselsia aj napriek strachu aby to cele dobre dopadlo, ale taketo nahody sa proste dva krat nestanu a uz to dopadne urcite vyborne. Drzim velmi palce!!!

luznicarka
7. okt 2011

Holky já přišla o dceru ve 35 tt těhotenství musela sem jí porodit hroznej zážitek a dlouho trvalo než sem se otřepala, ale otřepala a začala sem žít dál po 5ti měsících sem byla zase těhu a narodil se nám tentokráte pod bedlivým dozorem lékařů od Apolináře zdravý kluk a teď v březnu i zdravá holčička a teprve při těhotenství s ní mi zjistili že mám vadu srážlivosti krve která není nijak nebezpečná když není ovšem žena těhotná. NAše první dcera bohužel na todle doplatila + ještě moje nehlídaná těhucukrovka ( nijak nepřišlo nikomu důležitý todle kontrolovat a pořádně mi říct co a jak a neměla sem doma ani glukoměr abych mohla cukrovku hlídat) + vysoký tlak který taky nikdo neléčil 🙄 🙄 . Ale to už je jedno s tím už bohužel nic neudělám , ale jen sem Vám chtěla napsat, že se všechno zase otočí k dobrýmu a já sem toho zážný přiklad 🙂

kkatka113
7. okt 2011

@luznicarka Dakujem ti velmi pekne za podporu, viem ze sa take veci proste stavaju a treba sa snazit ist dalej, iny recept na to proste neexistuje, a treb verit v to ze sa stastie nakoniec obrati a bude lepsie a vsetko vyjde podla predstav....ja sa to snazim si nahovarat, ale na druhej strane ked si predstavim tu nervozitu ked budem tehotna ze ci je vsetko v poriadku, ci sa babo vo mne dobre vyvija....no tento krat to bude pre mna urcite vacsi stres, ale verim ze musi byt vsetko ok a budem raz maminou...toho pol roka cakat nie je tak dlho, to nam rychlo ubehne dufam a verim ze budem coskoro drzat v naruci moje vytuzene babatko. Tak sa vsetky drzte a bude lepsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre