Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

m311293
7. dec 2007

Ale holky, trochu optimismu, vím že to bolí, a to počasí do toho... Nebuďte smutné, určitě se to všem podaří, překonáte bolest, naučíte se s tím žít. Myslete pozitivně, nebo se utrápíté. teď něco řeknu, možná to bude tvrdé, ale mně to pomohlo. příroda ví co dělá, i u zvířat přežije jen to silné. Všichni jednou onemocníme, někdo prostě dřív než se narodí. Nejlepší na smutek je práce, tak šup, šup, začnite péct cukroví.
Můj muž stál při mně,jen svůj smutek prožíval po svém. Nedává najevo city, prožil si to uvnitř sebe a myslím že chlap o tom ani nedokáže mluvit a ani to neprožívá tak jak ženská. Naštěstí. Umíte si představit, že by tořešil pláčem? takového chlapa nepotřebujeme. my přece chceme silného, o koho se můžeme opřít a ne mu nosit kapesníky.

halienka
7. dec 2007

m311293,máš pravdu, veď my sa pomaly vzchopíme 🙂 Môj muž našťastie tiež neplakal, iba raz zaslzil, keď mu lekár povedal, že by to mohlo byť nebezpečné aj pre mňa. Inak bol furt pri mne, a teraz mi to je aj trochu smiešne, lebo keď ja som sa rozplakala, tak on vždy začal čosi rozprávať, aby mi vyhnal z hlavy smutné myšlienky, a len mlel a mlel a ja som ho poriadne ani nepočúvala, ale on vytrvalo furt rozprával 😅 doteraz vlastne neviem, čo mi to rozprával. Inak, ja už som piekla medovníčky a zajtra idem také škoricové srdiečka 😉

m311293
7. dec 2007

To je správný chlap, to je to co od nich čekáme a proč je milujeme. perníčky mám taky upečené, zítra mě čekají linecké kolečka a pařížské tyčky

maso
8. dec 2007

Moj Brano so mnou prve dni plakal rovnako ako ja ale teraz je uz na mna tvrdy, tiez som videla, ked na mna prichadza blba nalada alebo smutok, tak stale sa snazi ... nieco rozprava alebo rychlo nieco vymysli, je to velmi mile, lenze vzdy viem, ze nieco vymysla kvoli mne, ale aj tak je to fajn.

Ja som este nepiekla, ale uz som si popisala zoznam, co vsetko potrebujem nakupit, aby som mala vsetko na pecenie.
Ja zacnem asi vanilkovymi rozkami a lineckymi kolieskami. Drzte palce, ja peciem len druhy rok, ale minule somm piekla desat druhov a vyhodila som len jedny kolaciky 😀

Ja sa uz tiez snazim pracovat, aj ked oficialne som este PN 😅 ale inak by som sa doma zblaznila. Este som Vam nespominala, ja mam obchod s tehotenskym oblecenim 😒 ale nastastie to zvladam celkom dobre.

Velmi sa tesim dnes na tie vianocne trhy. Este totiz nemam kupeny adventny veniec. A mozno ma ta vianocna nalada predsa len chyti ... 🙂 aj ked urcite pridu cierne chvilky ☹

halienka
8. dec 2007

Ahoj Masko, no zbohom, desať druhov koláčikov 😕 stíhate to pojesť? 😅 Ja pečiem 4-5 druhov, svokra donesie makovník a orechovník, a aj to máme problém pojesť 😀 Ale držím palce, aby ti to išlo od ruky 😉 Ja zas práve hladám prácu, lebo ja som pred otehotnením dala výpoveď, bo som bola veľmi vyčerpaná a vedela som, že takto neotehotniem. Síce to pomohlo, otehotnela som, no bohužiaľ...zbytok už poznáš. Takže dúfam že sa mi podarí niečo schopné nájsť, rada by som niečo čo ma nebude moc vyčerpávať, lebo tiež sa chceme ešte pokúšať 😵 Veru, treba si asi pomaličky zdobiť byt, aspoň nám bude veselšie. 🙂

mery.maja
8. dec 2007

Masko tvoje basnicky som si citala az dnes ale su krasne tak velmi dojimave a pritom je tam vsetko-klobuk dolu.
Prekvapilo ma ze mas obchod s tehotenskym oblecenim to je mile vzdy som tuzila pracovat v takom nejakom obchode a robit radost buducim mamickam,lebo tu u nas ked prides niekam do takehoto obchodu tak predavacky su "jedna radost"clovek by sa najradsej otocil a siel prec.
Ja som tiez este nic nepiekla a pravdu povediac odkedy som prisla z nemocnice vobec nic sa mi nechce.
Zaujimave ake je to s tymi nasimi manzelmi rovnake ten moj si pri mne tiez velmi poplakal hlavne na zaciatku ale potom ked mu primar povedal ze aspon on musi byt silny aby som ja videla ze sa to da prekonat tak sa snazil vzdy ked na mne videl ze uz to na mna zase ide niecim zahovorit a zvycajne takymi hlupostami co ho napadli teraz ked si nato spomeniem tak to bolo smiesne ale zaroven od neho mile.A ja mu zato dakujem

beruskaveruska
8. dec 2007

ahoj holčiny já vám přidám to své... 23.11.07 jsem ve 37tt porodila mrtvého chlapečka. Stále nevíme příčinu čekáme na výsledek z pitvy. Bylo a je to pro nás těžké dokonce jsem navštívila psychyatrii a doufám, že se nám brzo zadaří prý je to nejlepší lék. Peču cukroví se slzami v očích. Termín jsem měla 15.12.Co pro nás bylo ještě hrozné to běhání po úřadech a vyřizování pohřbu a to jsem ani já ani manžel malého Jindříška neviděli.
Jinak vám všem držím palce a držte se musíme je to sice hrůza, ale život jde dál a musíme být trošku optimistiké.

denny
8. dec 2007

Aj ja som si včera poplakala, keď som si odkladala prefotené papiere z pitvy a do rúk sa mi dostali fotky z ultrazvuku. Prišlo mi hrozne smutno a ľuto. 😢 😢 😢
Masko - krásne básničky, dojali ma.
beruskaveruska - je mi to veľmi ľúto. Viem sa vcítiť čo prežívate.

beruskaveruska
8. dec 2007

Denny můžu se zeptat za jak dlouho vám dali papíry z pitvy?

denny
8. dec 2007

beruskaveruska - na správu sme čakali 4 týždne.

roasha
8. dec 2007

dievcata,v kocke som si prebehla vase prispevky,je to velmi smutne,o to viac,ze idu sviatky.ja som tiez prisla o prvu babiku-zamlcany potrat.mala uz bola presne planovana lekarom,hned som mala nasadene"udrziavaky",s probl.,ale podarilo sa mi ju donosit. 😵 dva roky po malej sme este chceli skusit jednu babiku,ale znovu to nedopadlo dobre.viem ze obdobie,ktore teraz prezivate je z najtazsich v zivote pre kazdu zenu-matku.o to viac vam drzim palce,urcite sa nevzdavajte.ja som sa tiez"utesovala",ze mam aspon jednu babiku,co by niekto za to dal....kamoska potratila 3x,a teraz ma krasne dve deturence. 🙂 viete preco sme na tomto svete?-aby sme bojovali!babulky,a psychika?vsetky slzicky patria von!velmi,velmi vam vsetkym drzim palce,urcite raz budete maminky. 😉 🙂

halienka
8. dec 2007

Ahoj dievčence,
beruška, to je tak smutné, veď už chýbalo tak málo! ☹ Strašne moc ti držím palce, aby si sa čím skôr z toho šoku dostala, vôbec sa nedivím, že si bola u psychiatra, veď aj ja som mala na mále. Treba využiť všetko, čo môže človeku trochu uľaviť. Dúfam, že koláčiky sa ti podaria a neboj, na rok sa sa už snáď stretneme v inej téme.
Tak ako ide pečenie, denka,m311293? 😅 Masko, ako bolo na vianočných trhoch? Ja tu akurát hromžím na tú moju trúbu, večne mám s ňou problémy, už je riadne stará. Koláčiky mi odspodu prihárajú a hore sú ešte nedopečené 😠

beruskaveruska
8. dec 2007

my jsme hlavně zvědavy zda se zjistí příčina tak snad se to letos dozvíme

denny
8. dec 2007

ahoj halienka, ja nepečiem. Nemám pre koho. S manželom nie sme moc na koláče. Stačí, že napečie mama a svokra a mi sa už toľko ponúkneme 😀

halienka
8. dec 2007

Jéj, denka, to máte dobre zariadené 😀

denny
8. dec 2007

halienka - výsledky z genetiky ešte nemáte?

halienka
8. dec 2007

No ešte stále nie, už som na to naozaj nahnevaná 😠 Tento týždeň isto sa idem ich rázne domáhať, lebo už mi je to čudné. Gynekológ povedal, že dva mesiace je normálna čakacia lehota, no za týždeň to už budú 3 mesiace a nič!

denny
8. dec 2007

Takéto čakanie ide fakt na nervy, to ti verím. Ja som sa tiež manžela každú chvíľu vypytovala, či nám náhodou neprišiel mail, či volal tam a tam. Teraz už mám srdce na mieste a všetky papiere po kope.

halienka
8. dec 2007

Veď práve, ja už by som od nového roku chcela pomaličky skúšať šťastie, ale pokiaľ nebudem mať istotu že to nebolo geneticky podmienené, tak si netrúfam 😒 Neviem, či to neni tým, že som z Považskej, na vyvolávanom potrate som bola v Blave, a vyšetrenia posielali do Prahy. Či v tom nemajú dáky zmätok. 😖

denny
8. dec 2007

Dúfajme, že nie. Skús tam radšej cez týždeň pre istotu zavolať. A nevieš náhodou kde presne do tej Prahy poslali? Ja mám kontakt na Gennet v Prahe nám tie testy robili tam.

halienka
8. dec 2007

Netuším, zavolám do Blavy a zistím si to. Možno ich treba posúriť.

neroriso
8. dec 2007

ahojte🙂 ja som raz potratila v 22tt doteraz neviem pricinu ( ani ju velmi nechcem vediet) ale tak sama som bola z toho sokovana ze sa to stalo...pretoze 4dni predtym sme boli na kontrole dr.nam pvoedal ze mimco je krasne velke srdiecko pracuje ako ma....az raz v noci som mala silne bolesti zacvala som krvacat a bolo po stasticku 😢

m311293
9. dec 2007

beruska to je fakt síla, to si na tom nejhůř, to co prožíváš je fakt těžky, ale ty si (jako všechny ženský) silná baba a určitě máš vedle sebe muže který tě podrží.
halienka, o pečení mi nemluv, včera jsem se do toho pustila. nejdřív jsem chlapas dcerou poslala nakoupit, a když se po dvou hodinách nebrátili, tak jsem jim volala, tak se procházeli po Intersparu. 2 hodiny nakupovali, nechápu já to prolítnua za půl hodiny hotovo. pak teda dorazili a museli asistovat u pečení. udělala jsem ty zatracený pařížský tyčinky, crcala jsem se s nima, jsou strašně křehké, drolí se a lámou, musí se s nima jak největším pokladem, Včera se mi fakt podařily, ale svěřila jsem chlapovi troubu a to jsem dělat neměla. ugriloval je. Půlku prostě spálil 😠 . Tak jsem se naštvala, zavřela se do ložnicea celý večer nevylezla. teď se dívám, že z nich oškrábal polevu a ty spálený si dal k PC, asi je bude jíst.AT´si je sežere. Skazil můj vrcholný výtvor.
Vídíte jak jsme se dostaly z deprasí pečením. 🙂
neroriso: některé věci je možná lépe nevědět, to by se člověk zbláznil,

halienka
9. dec 2007

m311293 😀 😀 😀 prepáč, ale som sa dobre pobavila na tom tvojom včerajšom pečení,keď si predstavím, ako to poctivo tvoj muž zoškrabuje a potom aj poctivo také spálené žuje 😀 Aj keď si viem úplne živo predstaviť ako si zúrila, lebo to fakt naštve, keď sa človek s tým prple a nakoniec z toho nič. Keď tí naši chlapi na to pečenie moc tie bunky nemajú 😝 Ja už to s tým mojím radšej ani neskúšam, lebo to by som potom asi musela osekávať šporák od steny 😀 Ja som našťastie pripálila len ten prvý plech, potom som už na spodok trúby dala druhý plech s vodou a už mi to potom nepriháralo. Dúfam, že ďalšie koláčiky sa ti podaria. 😵
Neroriso, ty si si už teda pretrpela, ☹ keď to čítam v tvojom profile, až mi mráz behá po chrbte. Ty máš toľko sily a odvahy, pre mňa si veľkým príkladom bojovníčky. Strašne moc ti držím palce aby ti to už nabudúce vyšlo. 😵

m311293
10. dec 2007

neroriso, koukám na tvůj profil, já jsem chodila do Trebišova na gymnázium

maja.ka
10. dec 2007

dobre ranko 😉
ja mam sesternicu v Trebisove a aj kolegynu...

m311293
10. dec 2007

halienka, můj muž pomáhá u pečení rád, ale jako každý chlap needokáže dělat dvě věci najednou. Takže když čte noviny, nemůže hlídat troubu. Já zrovna večeřela, mně nenapadlo, že když mu řeknu "zapni horkovzdušnou" že zapne gril. Ale co už. Do večera zmizla půlka připáleného, co bylo povedené bude na Vánoce.

maso
10. dec 2007

Beruskaveruska, neviem, ani co napisat, snad len vela sily a aby tento cas rychlo presiel a nech uz mas rany ako tak zahojene. Tiez sa ti nedivim, ze si to tazko znasala, ved ktora z nas by nie? ☹

Halienka, na trhoch bolo fajn, akurat ma rozosmutnovali tie detske vecicky (v Inchebe v Bratislave byvaju vianocne trhy nieco v style medzi trznicou a obchodmi a maju tam vsetko mozne) a tiez tam bolo zopar tehotnych zien a kocikov 😒 Ale nedala som smutok najavo, aby som nerozosmutnela manzela.
Kupila som si tam kabat, ktory mi da pod stromcek 🙂 tak sa celkom tesim.
Potom sme boli na trhoch na namesti a tam som si dala punc, hrali tam piesne a citila som, ze mam svoju svokru rada, viem, ze aj ona smuti za babatkom. Bolo zvlastne pozerat jej do oci cez pohar puncu ... ani sme sa o tom nemuseli rozpravat, tu bolest ma predsa zena v ociach.

Co sa tyka genetiky, mne brali plodovu vodu a pupocnikovu krv 13.11. a minuly tyzden mi telefonovali vysledky (spravu poslu). Takze urcite na nich zatlac.

m311293 - dufam, ze sa nehnevas, ked napisem, ze som sa na tvojej prihode zasmiala 🙂 ale chapem ta, mna by islo asi porazit 😠 rovnako ako teba

ja som zatial nepiekla, ale tento tyzden uz zacnem - velmi sa tesim, dufam, ze sa mi podari napiect so stastnym koncom, lebo tiez ma to vie nastvat, keby mi to nevyslo (a este horsie, ak to pokazi moja polovicka), budem sa spoliehat na seba - pre istotu 😉

neroriso, klobuk dolu ... musis to mat velmi tazke ... ale co nam ine zostava, ako vydrzat? musime bojovat a verim, ze do stastneho konca

mery.maja
10. dec 2007

Ahojte ako sa dnes mate?My sme mali geneticke testy za nejakych 16 dní,no ale aj tak nam nic nepovedali(myslim tie testy).Ako ste sa mali cez tieto dva dni?Za chvilku su tu vianoce strasne rychlo mi ubehol tento rok a o chvilku je tu zasa novy som zvedava co nam prinesie dufam ze nieco pozitívne,som optimista vsak? 😉
Co planujete alebo ste kupili na vianoce svokrovcom?

m311293
10. dec 2007

mery.maja nám se osvědčila pekárna chleba. Která to nemá neuvěří, ale fakt tam nasypete mouku, kvasnice a vodu a za 3 hodiny máte voňavý chlebík.
Klidně se holky smějte, 😀 dnes se směju i já, jak můj chlap musel trpět když si spálil svoji milovanlo dobrotu, a aby byl za geroje tak žvejkal ty spálený. Ani si netroufal poprosit abych upekla další, můj pohled a vzdychání mluvili za vše.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre