Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

skybaby
20. apr 2009

rips ja teraz nestiham ale vecer alebo zajtra ti napisem, moj pribeh je podobny aj ked ja som v tehu mala komplikacie ... ja som opat otehu po troch mesiacoch 😉

rips
20. apr 2009

skybaby: děkuji,aspoň trocha útěchy.Dnes jsem si koupila kontryhel,kyselinu listovou a manželovi vit.E...chci bojovat !!!

halienka
20. apr 2009

Rips, strašne moc ma mrzí, čo si si musela prežiť ☹ , tiež som prešla niečím podobným v 24tt a úplne presne chápem tvoje pocity, cítila som sa tak isto. A je pravda, že táto rana sa nezahojí nikdy úplne, srdiečko to veľmi bolí. Moc ti držím palčeky, aby si sa z toho čo najskôr aspoń akotak spamätala. Ja si tiež myslím, že tie 3 mesiace je úplne dostačujúci čas na to aby sa telo dalo zas dokopy a potom už isto treba skúšať, telo je naozaj po tom viac nabudené, všetko je prekrvené a je isto väčšia šanca. Mne sa to síce podarilo až po roku a pol, ale to skôr z tej príčiny, že ja mám celkovo veľký problém vôbec otehotnieť, takže aj toto považujem za úspech, už som ani nedúfala. Tak prajem ti veľa šťastíčka, nech sa čím skôr zadarí ďalšie bábatko 🙂

rips
20. apr 2009

halienka,děkuji...
...Tobě přeji šťastné a pohodové těhu 🙂

evanek77
20. apr 2009

rips,
je mi to moc líto....
my začali dřív, hned po první MS, ale další mimi stejně přišlo až za 9 měsíců...

hedunecka
20. apr 2009

ahojte tiez som prisla o baby v 25tt bolo to strasne mesiac mi vyvolavali porod az som nakoniec skoncila sc.lebo nas xlapcek bol uz mrtvy 😔
ostala som tehotna hned na 2 mesiac a to som mala ranu cerstvu a teraz mame zdravu krasnu neposednu dcerku takze prajem vela sil kazdemu sa raz jeho anjelik vrati 😵

pavlina05
20. apr 2009

Ahojte!! Já jsem potratila v 12 tt, samovolný potrat. musela jsem na revizi...po druhé MS jsem otěhotněla.
Všem vám moc držím palečky holky 😵 😵 😵

rips
21. apr 2009

Ahojte holky,
děkuji za zprávičky,jsem moc ráda,že se Vám to opět povedlo a v tak krátké době.

Ale ještě se chci zeptat,zda-li z Vás některá před těhu měla problém s ovulací?

kuspitka
21. apr 2009

ahojte,ako zacina potrat.ja som asi 5tt a zacala som spinit nie velmi a spodok ma stale boli a ked stojim je to strasne

rips
21. apr 2009

kuspitko,
asi nejbezpečněji ti to řekne gynekolog,tak se raději objednej na kontrolu.
Jinak já v počátku těhu špinila 2x,jakoby v době menstruace

kuspitka
21. apr 2009

rips vcera som bola u neho ked som zacala spinit .tak mi dal len lieky

rips
21. apr 2009

nejsem doktor,ale myslím si,že to tím pádem nic nebude.Určitě by to na UTZ poznal

kuspitka
21. apr 2009

rips dakujem pekne

hedunecka
21. apr 2009

kuspitka ja som tiez dokonca krvacala a potom do 12tt spinila prve dni som si polezala v nemocke na infuzke aby som nepotratila a nakoniec sa malej tak zapacilo ze este v 42tt som s nou behala po horax, sxodox, skusila vsetky triky na porod a jej sa nechcelo 😀
urcite viac odpocivaj a vykladaj si nohy ziadna namaha a tazke veci

katy.m
14. máj 2009

Ahoj holky,
mám dotaz...kdy Vám po revizi dorazila mrcha?Mě dneska končí šestinedělí,dle Dr.má přijít 4.-6. týden,já ale zatím ještě nemám ani náznak.Můžu si píchnout agolutin?Už k Dr.nejdu,zase až za půl roku...
A jak dlouho jste měly sekreci z prsou?Brala jsem troje tabletky,Mysalfon a 2xDostinex,ale nezabraly,mám ji stále.
A kdy jste se začaly snažílkovat?(koukám,že hodně z Vás už je zase maminkami 😵 )

ivi22
15. máj 2009

Ahoj holky,
tak nevím,jak mám začít. Tyhle stránky mi doporučila kamarádka. Já jsem potratila na začátku 22 týdne. Nedokážu to pořád pochopit, v pátek jsem byla na ultrazvuku a vše bylo v pořádku. Pan doktor říkal, že chlapeček se vyvíjí pěkně a najednou mi v noci odtekla voda, žádný bolesti nic, vůbec nic. Nejhorší víkend mýho života. Naštěstí mě podrželi naši a hlavně manžel. Už to budou tři měsíce, ale pořád to strašně bolí, řekla bych čím dál tím víc, protože se blíží termín porodu a hlavně v mým okolí jsou všichni těhotní. Tak jsem začala znovu po pěti měsících chodit do práce, což mi hodně pomáhá a taky jsem začala zvelebovat byt a jezdit na bruslích. Lékaři nám řekli, že standard. doba je počkat půl roku, ale moje gynekoložka řekla, že můžeme začít dřív. Tak jsme začali, protože to jediný mě teď drží nad vodou. Jsem ráda, že si můžu o tom s někým popovídat, protože mi přijde, že mi, kdo si to neprožil, moc nerozumí, i když všichni jsou moc hodní... kamarádky...Tak nám všem držím pěstičky, ať jsme v pohodě a brzy se zadaří.

skybaby
15. máj 2009

ivi pre mna bol tiez najhorsi ten mesiac ked som mala rodit, teda mala mat normalny termin, ja som otehotnela na stvrty cyklus po potrate, tiez som nevydrzala dlhsie cakat a dufam ze to dobre dopadne
uplne boliet to neprestane nikdy ... dufam ze sa vam rychlo zadari a bude vsetko ok, drzim palce

andyva
15. máj 2009

Milá Ivi,úplně chápu,co prožíváš,stalo s mi to samé.Ve 21 tt jsem byla na podrobném ultrazvuku,vše bylo naprosto v pořádku a už večer jsem začala špinit a druhý den jse potratila,nikdo neví proč,na patologii bylo vše v pořádku.Je to už rok a půl ,ale bolí to stále.To jsem si ještě psala na diskuzi s holkama,které měly stejný termín jako já,takže když holky rodily,tak jsem stále brečela,ikdyž samozřejmě jim to moc přála.Dnes je dětičkám rok a já si stále říkám,že malej by už byl taky tak starý-no je to něco,co si sebou člověk nese už stále,ale nepřestávám doufat,věřit.Začli jsme se snažit teprve nedávno,tak snad to vyjde,ale bojím se,že budu mít strach,jestli vše dobře dopadne,ale to máme asi všechny.Napiš,jak pokračujete ve snažení a moc Ti přeju,aby vše dopadlo víc než dobře.

ivi22
17. máj 2009

Ahoj holky, dneska jsme byly se ségrou a kamarádkou na bruslích. Dost jsem si odpočinula a na chvíli na všechno zapoměla. Když tak pročítám ty příspěvky tady, tak mi berete slova z úst a brečím tu. Všechno je pravda, nikdy to nepřestane bolet.
to rips: mě bylo pořád špatně, celých pět měsíců, ale my máme takováhle těhotenství v rodině, takže jsem ani nebyla překvapená. Taky jsem neměla problémy, chlapeček byl zdravý, neotvírala jsem se... Souhlasím s tebou, porod byl strašný. Ale začali jsme se hned snažit znova, protože nemůžu čekat, to bych nezvládla.
to andyva: Když vidím, jak holkám z okolí rostou břížka, je to hrozný, i když jim přeju všechno nejlepší, ale pořád si říkám, proč zrovna já... dokonce jsem se přistihla, že jim závidím a těhotný kamarádky nemůžu ani vídat, i když vím, že za to nemůžou. Modlím se, abych znovu otěhotněla, ale bát se budu už pořád.
všem nám moc přeju, aby se nám to zadařilo se šťastným koncem

katy.m
17. máj 2009

Ahoj Ivi,
musíme jít dál a hlavně bojovat.Já jsem po porodě(potratě) teprve 6 týdnů,ale čekat několik měsíců taky nechci.Nesnažíme se,ale prostě tomu necháváme volný průběh.Pocity mám stejné jako Ty,těhulkám šíleně závidím(samozřejmě jim to taky moc přeji),mám kolem sebe samé těhotné kamarádky a pohled na ně mi rve srdce.Snad se nám brzy zadaří,musíme věřit 🙂

adajar
17. máj 2009

Ivi je mi lito co se stalo me se stalo neco podobneho. A bylo to hrozne to dalsi snazeni ze zacatku to slo, ale mesic po mesici to bylo horsi a horsi, ale pak jsem najeddnou otehotnela v breznu rok potom co nas malej umrel. A ted jsem v klidu a pocitam s tim ze se muze stat cokoliv. Ale doufam ze ted bude lip. Bolet to bude, ale casem se to zlepsi uvidis. Budu drzet palce.

adajar
17. máj 2009

katy ja jsem taky zacinala se snazit brzo, ale stejnak si telo reklo samo kdy je pripravene. 😉 Takze pevne nervy

katy.m
17. máj 2009

adajar,děkuji a gratuluji 🙂 ,přeji pohodové bříškování 😵

janicka006
17. máj 2009

Ahojky děvčátka...i my jsme si museli toto nepříjemnou zkušeností projít....
Po revizi jsem paradoxně byla v pohodě,ale čím déle je od revize,tak tím je mi hůř.Přistihla jsem se při tom,že si již některé holky z koníka pamatuji a sleduju a porovnávám si taše tt 😢
Minulý týden o svátek mne v dobré víře,že se rozptýlíme napadlo vydat se na výlet do zololo..to byla holky ta největší blbost na světě,která mi došla ale až tam...tolik břichatých a kočárkatých spokojených rodin bych nenašla asi nikde jinde 😒 😒..takže místo hezkých zážitků,jsem si přivezla depku jako prase...
Jinak doktorka nám doporučila čekat 6 měsíců,ale vím,že to nedodržíme..zatím čekám na první ms..po ní bych chtěla být opatrnější,ale sex už páníčkovi upírat nemůžu.....drží se už od března,kdy nám doktorka sexíkovat nedoporučila.....a po druhé ms už bych do toho chtěla jít cíleně.
Ovu testy ani jiné metody nepoužívám,takže prostě budu spoléhat na to,že se v tu pravou dobu trefíme..stejně jako u prvního těhu...
Adjar....chodila jsem k vám do tématu,měli jsme termín začátkem listopadu ☹

adajar
17. máj 2009

katy neni zac jen chci dodat silu a klid proste se to povede, ale az telo bude chtit jo a pomohl mi hodne sarapis

adajar
17. máj 2009

Jani ja si te pamatuji a pak vim ze jsi zmizela je mi to lito kocko a nesleduj tt nema to smysl. Ja vim ze ted te rozptyluji, ale ver jsi silna a zvladnes to jako vetsina holek jen to chce cas obcas to boli vic obcas min vim o cem mluvim. Takze pokud chces muzes mi i napsat do IP.

ivi22
19. máj 2009

Ahojte,
katy.m: určitě musíme bojovat a nevzdávat se. Zasloužíme si všichni nádherná miminka. Už se snažíme, ale snažím se na to nemyslet, abych pak nebyla zklamaná. Samozřejmě počítám s tím, že to třeba bude trvat chvíli, jak říká adajar, tělo si řekne samo, kdy je připravené.
adajar: díky za povzbuzení, také gratuluji a hlavně přeji hodně zdraví. držím pěsti
janicka006: Tak to ti věřím, žes měla pěknou depku. Já si to taky prožila. Manžel mě vytáhl na matějskou, myslel si, že mě rozptýlí. Ze začátku jsem byla v pohodě, ale pak jsem viděla ty malý dětičky a nemohla jsem přestat brečet, ještě, že jsem měla sluneční brýle.
Nám taky doporučili 4-6 měsíců, prý je to standardní doba,aby si tělo odpočinulo. Jenže kdo má tak dlouho čekat. A taky si říkám, že se to nemusí hned povýst. U mě se první ms dostavilo po 6. týdnu a jen na 3 dny. Teď čekám na další. Vůbec mě nenapadlo, že to je ono, protože normálně to mám týden, takže jsem se nějak nevzrušovala a nenapsala si ani datum. Jenže pak jsem si vzpoměla, že jsem vlastně v nemocnici podepisovala papíry a tam bylo napsané, že může být ms kratší nebo i delší.
Testy se nezabývám, necháváme to jen tak, ale teď jsem si přečetla článek v novinách o astrologovi, který umí vypočítat plodné dny, samozřejmě se na to člověk nesmí upínat, ale říkala jsem si, že 200 kč obětuju, tak uvidíme, jedu za ním na konci května, tak pak dám vědět, jak jsme dopadli.

grelu
2. okt 2009

Ahojte...pred 4 tyzdnami som prisla o babo v 21tt. Bol to uz moj druhy spontanny potrat (v decembri som potratila v 20tt)...zatial vsetko, co vysetrovali bolo negativne

...strasne sa bojim, ze na nic nepridu a ja skoncim opat tak, ako som skoncila teraz

...neviete mi poradit, ake vysetrenia by som mala absolvovat, pripadne, cim to mohlo byt sposobene?...chyta ma strasna depka 😢

romule
2. okt 2009

Grelu, zeptej se na www.porodnice.cz MUDr. Kouckého. Může to být způsobeno nějakou trombofilní mutací, on Ti odpoví víc. Nebo tu jeho poradnu pročti, je tam na toto téma dost otázek a odpovdědí. Já jsem musela na potrat ve 22 tt, miminko mělo vadu neslučitelnou s životem. Druhé těhotenství se nám povedlo hned na první pokus, začali jsme se snažit po 3 proběhlých MS, takže zhruba po 4 měsících. Dnes mám 1,5 roční holčičku, ale na tu dobu nevzpomínám ráda a není snad den, kdy bych si na chlapečka, kterého jsme museli dát pryč, nevzpomněla. Doba to byla hrozná, dodnes jsem se z toho úplně nevzpamatovala. Držím ti palce, ať se na něco přijde a dočkáš se vytouženého miminka.

ikke
13. okt 2009

zahradka77 • Dnes o 08:05
Ahoj ,,,,,
v sobotu 10.10.2009 som si prežila indukovaný potrat...bolo to velmi velmi zlé...
moje telo sa pomali lieči ale duša ma velmi boli...
do 20tt bolo všetko ok...AFP testy a aj NT-čko bolo ok
na morfologii nám zistili vadu srdiečka..objednali nás na Kramáre trvalo to dva týždne a ja som bola v 22tt tam nám však povedali že tieto vady mávaju deti z Dawnovím syndromom..a poslali nás na amniocentézu o den boli výsledky ..zrutil sa nám svet...potvrdene srdcová vada a Dawn
samotný potrat prebehol velmi rýchlo ako vraveli doktory na prvorodičku velmi rýchle..
ale tá dušička keby tak nebolela
potrebovala som sa vyrozprávat z mojho zážitku ďakujem

kocurik16 • Dnes o 08:08
zahradka 77 je mi veľmi ľúto,čo si prežila a držím palce,aby tá dušička prestala bolieť čo najskôr.

mywiel • Dnes o 08:10
Zahradka to ma velmi mrzi, neviem si predstavit aky to musi byt hrozny pocit. Ale ked tam bol ten Dawn tak je to mozno lepsie takto, aj ked tazko povedat, co je pre mamicku lepsie lebo to si bola uz vo vysokom stadiu tehotenstva, smutné je to vzdy. Ja som mala brata co Dawn. syndrom sice nemal ale mal srdcovu vadu a zomrel ako 4 mesacné babo vies si predstavit aké to bolo pre moju mamu, mam brata este na fotkach. Na pohladu uplne zdravé babo, lebo nejaka amnio alebo utz vtedy neexistovali a do 4ch mesiacov vyzeral byt ok. Prajem ti aby ste cim skor mohli mat dalsie miminko a az to zrejme tu bolest trosku zmierni. Prajem vam vela sily.

zahradka77 • Dnes o 08:10
kocurik16 ďakujem reakciu...

diapozitiv01 • Dnes o 08:23
zahradka,
skus ist aj do temy potrat v 31t v sekcii snazilky, alebo snazilky s anjelikmi,
viem ze je to neskutocne tazke, ja mam tiez mojho anjelika hoci pobudol tu s nami iba kratucko 4 dni. Zomrel na vrodenu vyvojovu chybu srdiecka.
Posielam objatie, drzkaj sa

weja • Dnes o 08:26
zahradka, veľmi ma to mrzí, že si si prežila túto hrôzu... nám sa pred rokom stalo čosi podobné - bola som v 19tt a dieťatko malo ťažké vývojové vady nezlučiteľné so životom.... napriek tomu, že NT aj AFP boli ok... čo k tomu dodať - všetko nabralo veľmi rýchly spád, len škoda, že aj tá bolesť v duši neprehrmela tak rýchlo...
takže dobre viem čo teraz prežívaš, je to veľmi ťažké a zlé a bude to také ešte dosť dlho - niežeby som ťa chcela strašiť, ale bohužiaľ vlastná skúsenosť... ale môžem ti sľúbiť, že raz to prestane tak veľmi bolieť... spomienky a smútok v srdci zostanú, s tým sa treba len popasovať a vyrovnať, ale čas to vie všetko otupiť...
držím ti palce a prajem veľa, veľa síl a pozitívneho myslenia, určite máš pri sebe aj blízkych, ktorí ťa podržia a spolu to zvládnete... drž sa!!!!
... a keby si sa chcela niekomu vyžalovať, posťažovať, vyrozprávať - kľudne napíš IP

zahradka77 • Dnes o 08:36
weja
och...ja viem že to cele bude ešte dlho boliet...viem to .mám podporu doma aj u priatelov...to ma drži nad vodou..
je to velmi veli čarstve..a preto sa potrebujem poriadne vyrevat...prispiet sem do konika mi len pomáha ked vidim že v tom niesom sama a že raz bude lepšie..
držim palce aj tebe

patricia1971 • Dnes o 08:41
zahradka, prežila som to isté.....nestíham písať,ale okolo obeda napíšem...neboj,všetko to prejde a bude to super,uvidíš

blue04 • Dnes o 08:41
ahoj zahradka,
je mi luto,ze vase tehotenstvo nabralo taketo obratky ale myslim ze ze si sparvila pre maleho a pre vas spravne rozhodnutie.kazda matka chce pre svoje dietatko len to najlepsie a pri takychto spravach sa zruti cely svet.my mame doma srdieckove dietatko a je to tazke od prveho dna.bez operacie by nam do tyzdna odisiel do nebicka,ako 4 dnovy a 4 mesacny operovany,teraz cakame dalsiu a neskor transplant.keby ja mam taku moznost ako ty,zachovala by som sa rovnako,lebo ked to dietatko lubis,nedovolis aby musel prejst cez tolke operacie a bolest.mala som moznost ho nechat odist do nebicka ked sa narodil,ale to som uz nedokazala.to tu uz bol a nedalo sa inak.prognoza bola velmi zla a keby mi to zistili a povedali pocas tehotenstva,zlakla by som sa a urcite prerusila ako ty.zle sa to opisuje,kazdy ma iny nazor ale co chcem povedat je to,ze pretoze ho lubim by som mu to tu ulachcila
cela rodina je v neistote,lebo my nevieme jeho buducnost,ani doktori.
a preto si silna a chcela si len to naj pre tvoje dietatko.
drzim ti palce a prajem vela sil

macka01 • Dnes o 09:21
záhradka,to je smutné,tiež som potratila prvé dieťa a druhe nám zomrelo 3 dni po narodení.Viem čo prežívaš ale bude lepšie aj keď nezabudneš nikdy.Navždy ostane vašou súčasťou a budete naň spomínať aj po rokov,keď tá najväčšia bolesť trošku utíchne.Tak vlastne mám dvoch anjelikov v nebi.A dvoch čertíkoch doma.Bude lepšie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre