Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

galina75
9. jan 2007

mata01- dakujem a dam vediet,
Ja NAM vsetkym prajem aby nam to vyslo 🙂

divabara
9. jan 2007

Ahoj holky!
Ja jsem byla na genetickych testech, na imunologii, na hematologii, vysetrovali mi zoonozy, hormonalni profil a manzelovi spermiogram. Objednat se na genetiku, to bylo v pohode, ale my na vysledky cekali 3 mesice (vyslekdy zapomneli poslat), jinak rikaji ze tak mesic az dva to muze i trvat. Delali genetiku i manzelovi.Hematologie trvala asi tak mesic.Zoonozy byly do trech tydnu a hormonalni profil do 10ti dnu.Spermiogram je v podstate hned tak do tri dnu.Genetiku mi delali uz na jare minuleho roku a ta dalsi vysetreni postupne podstupuji od zari, proste jsem si to po ctyrech nezdarech vyzadala sama.Krome zhorseneho spermiogramu mam zatim vse OK (jen mirne zvyseny prolaktin). Zitra uvidim, jak dopadne ta imunologie.Jinak by se ta vysetreni dala asi udelat i rychleji,ale oni proste cekaji jak dopadne jedno,aby to nedelali zbytecne.
Tak vam preji hodne stesti!a pevne nervy!

loss
10. jan 2007

divabara aj tebe vela stastia 🙂

divabara
10. jan 2007

Loss, diky!
JInak dnes ta moje imunologie dopadla dobre§tak opet dobra zprava!

sarahxa
12. jan 2007

dnes mi volal doktor, že jsem na genetiku objednaná už na 25.1. 🙂 jen si u něj mám vyzvednout žádanku a pak tam zavolat, jestli budou chtít i partnera.
nikdy bych neřekla že budu mít radost z objednání na vyšetření, ale alespoň budu vědět jak na tom jsem 🙂

mata01
autor
15. jan 2007

Saraxa - tesim sa s Tebou, ze sa to pomaly posuva smerom k dalsiemu tehotenstvu. Cesta je dlha ale nie nezdolatelna a vysledky budu tiez OK, neboj sa 🙂

mata01
autor
16. jan 2007

Baby kde ste ????? Je mi tu smutno bez Vas 🙂

simusin
16. jan 2007

Ahoj holky,sice né v druhém trimestru,ale stalo se to v 10.týdnu.Když to tady tak čtu,tak je mi vás líto ☹
Já to čerstvě za sebou a teď budeme muset počkat 3 měsíce...

divabara
16. jan 2007

Ahoj Simusin,je mi moc líto, co se stalo...i kdyz, jak pises, se to stalo v 10tt, vzdy to moc boli....Hlavně se dej co nejdříve do pořádku a na jaře bude určitě líp.Hodně štěstí!

sarahxa
16. jan 2007

simusin: je mi líto že taky patříš k nám,kterým to neklaplo, bude líp 😉

mata01: díky 🙂 jak jste na tom vy?

mata01
autor
17. jan 2007

Simusin: neboj sa rychlo to prejde ten cas, to sa len na zaciatku zda, ze je to strasne dlho. A co sa vlastne stalo ?

Saraxa : ja cakam na vysledky z hematologie - robi mi tam suseda, tak zatial viem len to ze mam nizsiu zrazanlivost krvi(normalne neviem ake i-y 🙂)ostatne vysledky zatial nie su....povedali, ze najneskor na konci februara budu 😝
Ale uspesne ma to znovu obcas vrha do depresii, hlavne ked si pomyslim, ze teraz by som uz isla na MD

mata01
autor
17. jan 2007

Chcela som sa este opytat, lebo ja mam stale rozrobene s MS, kedy ste dostali druhu po cisteni, ci Vam nemeskala atd.
A este mam tiez obavu, ze ked konecne doktor povie, ze mozme zacat snazilkovat, tak sa nam nebude darit.....toho sa bojim najviac 😔

Ja sa musim priznat, ze ked som bola tehotna, tak som to necitila tak matersky, jednoducho som niekedy na to zabudla (ked som sa este vmestila do veci 🙂)Nemyslim tym, ze som pila alebo fajcila a tak, ale ze som si vobec neuvedomila, ze som sa mala stat matkou a rozmyslala som skor tak, ze nebudem moct niektore veci uz robit, ked sa dietatko narodi...dovolenka, chata ...Tesila som sa sice ale skor na to ako nebudem musiet chodit do roboty, nevedela som si predstavit ked sa male narodi - co bude potom, neviem ci som to dobre opisala ale mala ste niektora take pocity ?

galina75
17. jan 2007

Mata
neboj nevzdavaj to, vsetko raz pride, aj ja sa tym utesujem.

simusin, tie 3 mesiace naozaj ubehnu ako voda, ani ja som tomu neverila, a teraz uz opät snazilkujeme,
Pomaly sa ukaze ci sme sa spravne snazili. 😒

drzim vsetkym palceky
Gala

mata01
autor
17. jan 2007

Divabara : gratulujem k vysledkom 🙂 Dufam ze dalsie budu tiez dobre a budes sa moct tesit

simusin
17. jan 2007

mata01 :Zamlklý potrat...
Dneska jsem byla po revizi na kontrole a vše je o.k. 🙂 Takže mám HA na 3 měsíce a pak se mám zase ukázat 🙂

trpezliva
17. jan 2007

Ahoj Simusin, a preco ti predpisal lekar HA? Ja by som to teda nechcela...tiez som mala reviziu a vcera po dvoch mesiacoch mi lekar povedal, ze nastal cas na snazilkovanie a dalsie tehotenstvo. 😀 😀
Mata, druha MS po cisteni dosla presne ako hodinky, po 28dnoch. Ta prva po 5tich tyzdnoch.

simusin
17. jan 2007

trpezliva:
Včera večer jsem na netu četla různé diskuze právě na téma,kdy je doporučená doba na nové "snažení".A hodně se názory lékařů liší...
Můj lékař mi před revizí řekl,že si dám 5měsíců odpočinek a pak můžeme znova začít.Sestřička mi říkala,že je to hlavně kvůli sliznici,aby zase mohla dorůst.
Po dnešní návštěvě a kontrole jsme se s lékařem nakonec dohodli,že to "zotavení"zkrátíme na 3 menstruační cykly a pak můžeme začít 😉
Pokud se prý sliznice správně neobnoví,tak hrozí opět samovolný potrat ☹
Píši to laicky 😉

elia
17. jan 2007

S tou sliznicou je to u kazdeho individualne, ja som mala po 1. menzes od potratu vysku sliznice 6 mm (idealne na uhniezdenie je 7-14mm) a tesne po druhej menstruacii som mala v papieroch napisane ze mam vysoku sliznicu a podozrenie na hyperplaziu. Ale hyperplazia byva pri dlhych anovulacnych cykloch a ultrazvuk mi bol robeny na 9.den cyklu ked som este nemala ani predovulacny hlien, pricom ovulaciu som mala na 16. den cyklu. To ze sa mi tvori vela sliznice by som aj logicky chapala vzladom na silnu menzes v zrazeninach (neviem si predstavit ze by som pouzila tampon, kedze sliznica zo mna vychadza v kusoch). Fakt si to logicky neviem vysvetlit, kedze ovulaciu mavam pravidelne. Lekar mi o tom nepovedal nic, len som si to mimochodom precitala v papieroch, nabuduce sa ho na to opytam.

simusin
17. jan 2007

elia:
To jsem nevěděla,že se dá změřit i sliznice...Jak se to provádí? 🙂

elia
17. jan 2007

Da sa to zmerat vaginalnym ultrazvukom, len neviem ci kazdym, je pravda ze moj lekar ma kvalitny pristroj.

alokin
17. jan 2007

ahoj ja som tiež po zamlklém tehotenství.Už sú tomu tri mesiace, na dva mesiace som mala predpísanú HA a teraz sa už možeme začať snažiť,ale musím brať hormóny,pretože nemám ovulaci.dúfam,že sa nám všetkým túžba po dieťatku splní.

divabara
17. jan 2007

Mata01: Dekuji! My ted cekame na dalsi MS a pokud to vse bude bez problemu tak to v unoru opet zkusime...Na jednu stranu se tesim, ale na druhou se mooooc bojim..., ze to zas nedopadne ☹ Asi bych tak nemela premyslet,ale to se proste neda.

sarahxa
17. jan 2007

mata: první MS jsem měla po 5ti týdnech,byla strašně dlouhá. 2.přišla přesně 28dní na to, byla úplně v pohodě,tak jak jsem byla zvyklá. no a 3MS mi teď přišla o týden dřív a je taková zvláštní,tak jsem z toho trochu nervozní.

co se ýká tvých pocitů, já jsem si to začala uvědomovat taky trochu později, asi až když jsem cítila pohyby, i když jsem se těšila celou dobu. ale taky mě občas trápily myšlenky jestli není ještě brzy, jestli nejsem na dítě moc sobecká, jestli se budu umět postarat...
teď když jsem o něj přišla tak jsem si uvědomila že dítě chci se všemi důsledky...

mata01
autor
18. jan 2007

Divabara : kazda sa bojime, ked sme tym uz v zivote presli...ale raz sa to musi podarit...musi a hotovo!
Jasne ze sa o tom neda nepremyslat a ja este neviem ako budem panikarit, ked budem naozaj tehotna, teraz sa sice tiez trochu bojim, ale este to neviem tak uplne precitit

saraxa:presne tak ako pises. Ja som si to uvedomila az na porodnom stole, ked mi vyvolavali kontrakcie a nechali ma tam do vecera samu...teraz som si trochu rozjatrila spomienky, tak uz prestavam o tom pisat, zatial Vam prajem vsetkym pekny den

elia
18. jan 2007

Aj ja dost casto rozmyslam ze ked budem znovu tehotna ako to budem psychicky zvladat, asi sa budem bat uz kazdeho pohybu. Na zaciatku som si myslela ze pricinou mojho potratu v 16. tyzdni bol myom, ale uz 2 lekari vyjadrili pochybnost a jeden to dokonca ako moznu pricinu uplne vylucil kedze myom je mimo maternice a je spojeny len nejakou stopkou. Mam silne podozrenie ze mam slaby krcek.

Babenky, viem ze je tazke si na to spominat, ale ako silno ste pri potrate krvacali? Totizto mna nenechali aby som babo vypudila spontanne, pretoze som vraj velmi silno krvacala, ale hned mi urobili interupciu (s tym ze krcek som mala otvoreny len na jeden prst, takze ma isto este nasilu otvarali...). Rozmyslam ci som bola naozaj taky vazny pripad, alebo sa len lekarovi nechcelo byt celu noc hore pri mne a takto sa to "vybavilo" za 15 min. Ved sa ani nijak nesnazili mi to krvacanie zmiernit... a v podstate pri kazdom potrate sa krvaca... A kedze babo uz bolo dost velke, bojim sa aby sa tym zakrokom moj krcek este viac neoslabil, ved aj interupcie na zelanie sa uz v tomto stadiu robia vyvolavanim kontrakcii a nie chirurgicky.

Co sa tyka psychiky, mam pocit ze cim dlhsie som od potratu a nemozeme sa este snazit, tym je to horsie. Akurat som po 3. menzes a za normalnych okolnosti by sme sa uz zacali snazit, ale o 2 tyzdne ma caka laparoskopicka operacia toho myomu (radsej ho preventivne dam von). Len dufam ze po operacii sa rychlo dam dokopy a ze nebudem mat zase niekolkomesacny zakaz. Mne nerobili absolutne ziadne vysetrenia, akurat v nemocnici hematologiu, ale zrejme len to zakladne, lebo vysledky som mala asi za 2 hodiny.

sarahxa
18. jan 2007

elia: no já jsem krvácela ze začátku jen malinko, pak na por. sále už nevím, ale šlo to přirozenou cestou, zdálo se mi to strašně rychlé.

na hematologii ti asi testovali srážlivost krve,tam jsou výsledky hned za hodinu.
laparo dopadne dobře,uvidíš 😉 a pak už jen dát se do pořádku a zkusit to znovu 😉
z psychiky mám taky strach, ale s tím asi bude bojovat každá z nás

lucka13
18. jan 2007

Ahojky všem,
přidávám do diskuze i mojí zkušenost. Já jsem potratila na 21.tt. Čekali jsme dvojčátka a po doporučení lékaře jsme absolvovali odběr plodové vody. Pod srdíčkem jsem nosila jednovaječná dvojčata (kluky), ale oni si mysleli že jsou dvojvaječná a tak mě píchli 2x. Druhým vpichem způsobili propíchnutí placenty, která začala krvácet a za týden jsme o miminka přišli. Porodila jsem normální cestou....
Stalo se to 11.května, doktoři nám řekli ať půl roku počkáme a v říjnu se začneme opět snažit. Po říjnové mentruaci jsme se začali snažit a vyšlo to hned.
Nyní jsem v 16.tt. Nebudu ani psát jak se všeho bojím. Mám hrozný strach, že se bude něco opakovat.
Musím jen doufat.
A vám všem přeju pevné nervy a nevzdávejte to, každá máme nárok na štěstí 🙂

divabara
18. jan 2007

Ahoj Luci, tvuj pribeh z kvetna je moc smutny...Je mi to moc lito...a moc ti preji,aby sis ted sve tehotenstvi mohla uzivat tak, jak se patri, i pres tve obavy!

Ahoj holky, no ja jsem ten "porod" v tom 16tt mela docela komplikovany...Mela jsem byt v nemocnici tri dny. Psychika byla na dne,ale ja si rikala,ze to proste ty tri dny musim vydrzet.Jenze vse se obratilo proti me.Prvni den mi roztahovali tycinkami delozni hrdlo.Muj tlak strasne klesl a ja jsem zacala omdlevat.Takze jsem musela na kapacky.Dalsi den mi pichli vyvolavacku,ale kontrakce se zastavily.Pak mi dali epidural,pry se to vsechno rozvolni a pak to pujde.nic neslo.Dalsi den mi nastesti tlak stoupl a ja konecne "porodila".Sla jsem na cisteni, pote jsem krvacela docela dost...Dalsi den mi udelali jeste kontrolni UZ,ale ouha.Nechali tam nejaky kousek.Takze opet revize,ale protoze byl vikend,tak jsem musela cekat do dalsiho dne.To jsem mela zrovna narozky.No a nakonec po tech vsech kapackach se ty moje zily vzeprely a dostaly zanet.Takze jsem tam nakonec pobyla tyden ☹ ...Musim ale rici,ze manzel me celou dobu podporoval a dokonce byl se mnou i pri onom "porodu"...No a ted po trech samovolnych potratech a po tomto "porodu" se za mesic opet chceme zacit snazit,ale jak uz jsem psala, moc se bojim. Ma vysetreni dopadla dobre, manzel ma zhorseny spermiogram.Tak uvidime.

sarahxa
18. jan 2007

lucka: úplně mě zamrazilo když jsem to četla... ☹ ale znáš příčinu,byla to nehoda, a opakovat se to nebude 😉 vím že člověk si ty obavy z hlavy nevygumuje,přesto přeju co nejpohodovější těhotenství a krásného zdravého mimíska 🙂

sarahxa
18. jan 2007

divabara: ty jsi musela těhotenství ukončit? jak manžel zvládl ten "porod"? už jsem u někoho četla že při tom měl partnera u sebe, já si to nedovedu představit...
sanžilkování už máš "za pár", tentokrát to klapne, štěstí se musí unavit 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre