Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

bobina27
7. feb 2007

ahoj masacek, no ja hlavne drzim tobe palecky, at je vse ok 🙂 a gratuluju 🙂 . to jste na to vlitli hned dalsi mesic po MS?

sarahxa
9. feb 2007

masacek: moc gratuluju a přeju ať to tentokrát dopadne tak jak má 😉 🙂

montinka
23. feb 2007

Prepacte ze rusim,nepotratila som sice v druhom trimestri,ale nemozem najst temu potrat v prvom trimestri.Iba sa chcem spytat ako sa da nezblaznit z toho potratu? Ako mam na to zabudnut?

sarahxa
23. feb 2007

montinka: nedá se zapomenout, ale dá se to naučit zvládat. snaž se nějak zaměstnat, přemýšlet o něčem jiném. chce to čas, ale zase bude líp 😉

jevisovka
24. feb 2007

Ahoj holky. Já jsem byla na vyvolání ve 22tt. Miminko bylo moc nemocné s několika vrozenými vadami a říkali,že bych to ani nedonosila. Byly jsme s manželem na genetických testech a říkali, že by se to už nemělo stát.A tento měsíc jsme se začali snaži 😉
Montinka:Bylo to hrozné a trvní týden jsem s nikým nemluvila a brečela. Teď už je dost dlouhá doba od toho potratu, ale pořád je mi z toho smutno. Na to se nedá zapomenout, ale po čase už to přestane bolet. Jak ti radí sarahxa: zaměstnej se něčím jiným. 🙂

montinka
24. feb 2007

vdaka za radu pokusim sa.🙂

mata01
autor
26. feb 2007

Montinka - vsetko chce svoj cas, ale da sa to zvladnut, hlavne ked das priechod emociam (aspon u mna to tak fungovalo) ak Ti je smutno tak sa vyplac, ved potrat je hrozna vec, ale stava sa to a nebrani to mat zdrave dietatko, prikladom su tu dievcata, ktore sa uz zo svojich tesia....mozes aj tu popisat ked Ti bude smutno, sme tu vsetky co Ti rozumieme

saraxa - ako sa dari ? co mas nove ? ako pokracujes v snazilkovani ? Davnejsie som citala, ze LOSS je tehotna ale uz som potom nic od nej necitala, a aj HANULIK ak si dobre pametam 🙂

masacek
26. feb 2007

Já jsem potratila 4.10.06 už to je 4měsíce.V listopadu jsem skončila šestinedělí,pak jsem měla menzes v 5.12/06 a 1.1.2007.nyníjsem těhu znova ale tamto pořád bolí.o to víc se teď bojím abych nepotratila znova.
nesmíme na to moc myslet spíš přemýšlet o tom hezkém.držím všem palce!!!!!!!!

mariko
26. feb 2007

Ahojky, potrat je hrozný vždycky, ať je to v osmem nebo osmnactem tydnu. Ja byla na vyvolávání potratu 2x. Poprve ve 23 tt kvůli edvardsovu syndromu (neslučitelné se životem) a podruhe ve 21tt kvůli zamlklemu potratu po amniocentese, miminko bylo naprosto zdrave. Teď jsem těhotná po třetí a mam děsný strach aby to dobře dopadlo. Od druheho potratu uběhly už skoro tři roky, takže jsem se s tim jakž takž smířila, ale znovu zažít bych to nechtěla. Držím všem palečky, aby se jim podařilo otěhotnět co nejdříve a měly moc krásná a hlavně zdravá miminka.

montinka
26. feb 2007

masacek hm ten strach z toho ze znova potratim ak ostanem tehotna mam aj ja. Dokonca mam strach mat aj nieco s priatelom len aby sa to vsetko nezopakovalo.Dufam ze to prejde. Ale nesmies sa bat. Babatko to citi vies? Teda aspon sa tak hovori. tak pekne mysli iba na pekne veci a uvidis vsetko bude ok

pheva
27. feb 2007

Ahojte
chcem prispiet do tejto temy pretoze aj ja som uz dva krat potratila a to v 18tt a 24tt. Ale nevzdavam sa a momentalne cakame malu fazulku. Takze treba bojovat dievcata. Ine nam nezostava.

svetluska.p
28. feb 2007

dievcata, obdivujem vase odhodlanie aj to, ako ste sa s tak strasnou vecou zmierili. Ja mam za sebou missed abort v 13tt pred piatimi mesiacmi, ale doteraz nie som po psychockej stranke ok. Neviem si predstavit, ze by sa to stalo neskor, ked uz je babenko vlastne "hotove". Zelam vam hlavne vela zdravia, aby ste stastlivo vynosili vase fazulocky. Drzte sa 🙂 .

sarahxa
28. feb 2007

ahoj
tak my jsme na tom tak že už jsme se přestali hlídat, nevím jestli se tomu dá říct snažení. ale papám vitamínky a zbytek se uvidí. mám strach z toho že otěhotním i z toho že neotěhotním.
mata: a co ty? jak jsi na tom?

jinak všem těhulkám gratuluju a moc držím palečky, aby to vyšlo tak jak má 😉

mata01
autor
1. mar 2007

Sarahxa - ja som na tom tak, ze mi prisli vysledky s hematologie a bolo vsetko OK - odporucili mi spravnu zivotospravu 😝 a mozem zacat snazilkovat, ale ja som uz zacala vo february a mam zo seba taky divny pocit...mozno som uz aj v tom alebo si to nahovaram a prilis sa sledujem , na test je este priskoro, tak uvidim.
Tiez papam vitaminy a mam rovnaky strach ako Ty....je to zvlastne obdobie, ako by som nevedela co chcem, ale zvladneme to
🙂

sarahxa
1. mar 2007

mata: jako by jsi mi mluvila z duše 🙂

elia
8. mar 2007

Tak ja som uz po laparoskopii - vybrali mi myom a povedali ze bol uplne mimo maternice, takze ako mozna pricina potratu uz definitivne neprichadza do uvahy. Takze pricina neznama... Ale velmi sa tesim ze nemam ziadny dlhodoby zakaz a po dalsej menzes sa mozme zacat snazit.

Ake vitaminy beriete?

sarahxa
9. mar 2007

ahoj elia:
ja fajn že už máš laparo za sebou,a teď už budete moct snažílkovat 🙂
co se vitamínů týká, brala jsem kys.listovou, teď jsem přesedlala na calibrum babyplan, no a uvidíme co dál 😉

mata01
autor
12. mar 2007

Ja riesim este jeden problem - ked som otehotnela, tak sexik bol v ten mesiac len raz 🙂 potom sme odchadzali na dovolenku na chalupu a mali sme brigadu, tak sme spali vsetci v kope a ked som sa vratila, zistila som ze som tehoska a gynekolog mi povedal, ze nemozeme mat nechraneny sex (ani sme ho nemali), lebo spermie potlacaju nieco,coho som mala malo a brala som tusim duphostan...

No a ja si myslim, ze darmo ja snazilkujem, kazdy druhy den, ked aj keby sa mi vajicko oplodnilo, tak tie dalsie spermie ho potom zabiju....

Nemate s tym niekto skusenost ?

dadula118
13. mar 2007

dneska jsem se vrátila z nemocnice.měla jsem 17tt a v neděli jsem začala špinit.tak mě manžel odvezl do nemocnice a tam mě řekli,že mimi je už měsíc mrtvé.zastavilo se mu srdce.neví se proč,Čekám na vysledky nějakých testů.už jsem potratila potřetí.Přijde mě,že si to furt nechci připustit,nebo si to to tělo už dávno uvědomilo samo.nebo už jsem tak otrlá,že už mě to snad nevadí.Mám v sobě nějaký divný klid.

dadula118
13. mar 2007

je to divný,že měsíc nosíte mrtvé mimi a nic nepoznáte.už jsem se zařekla,že to už zkoušet nebudeme,ale nechám tomu čas.

karla6
13. mar 2007

dadulo, mně to řekli ve 14tt. Dítě jsem nosila v té době v sobě mrtvé minimálně 3 týdny. Máš pravdu, je to divné.

dadula118
13. mar 2007

karla6 taky jsi nic necítila,nějaký změny,že tam už není život?třeba bolesti,stahy?

karla6
13. mar 2007

Ne, necítila jsem vůbec nic. UTZ ukázal, že děloha se mi pořád zvětšovala, jako by dítě žilo, měla jsem pořád těhotenské nevolnosti, pálení žáhy, všechno. Prostě moje tělo se chovalo úplně stejně, jakoby dítě žilo a těhotenství bylo v pořádku.

dadula118
13. mar 2007

já taky nic necítila.bylo mě moc dobře.mudr.říkal,že do 12 tt,je to krizové,tak jsem ležela bála se abych to mimi.vzdrželo.a po 12 tt jsem se uklidnila a byla v poho.a pak mě řeknou tohle.budete to zkoušet dál?

karla6
13. mar 2007

a budete? nám řekli totéž. zhruba od května bych mohla začít opět bez kondomu, tak uvidíme.

karla6
13. mar 2007

Dudlo, ty jsi měla termín kdy? 17tt - srpen?

lajla
13. mar 2007

holky jak vás tak čtu tak je mi opravdu hrozně, já myslela, že když se neco deje, tak zmiznou těhu příznaky, a není to pravda..no mi už pomalu mizí, ale doufám, že je vsechno v pořádku. ted jsem prodelala virozu s horeckami. nevím, co bych dělala, kdyby se neco stalo
vsem vám moc drzím pesticky aby vám to vyslo

dadula118
13. mar 2007

měla jsem termín 28.8.2007.v nemocnici mě řekli,že když to šlo jednou,tak to musí vyjít i podruhé.mám syna bude mu šest let.u něj bylo všechno bez problému.jestě v neděli jsem říkala,že už nikdy nechci tohle zažít,ale dnes jsem se rozhodla bojovat dál.
Lajlo neboj,bude vše o.k.hlavně chod na ultrazvuk,kdyby ti ho nechtěli udělat,tak se o to rvy do krve.mě dělaly první a poslední ultrazvuk v 7 tt.to bylo všechno dobry a pak šok.

karla6
13. mar 2007

Dadulo, já jsem měla utz v 7tt+0, pak už nic, až ten ve 14tt+1, kdy mi řekli, že je to mrtvé a umřelo to v 8tt+6 (to bylo v papírech podle velikosti plodu). Hrozný šok, myslela jsem, že to nemůžu přežít, strašné. Kdo nezažil, nepochopí. Takže minimálně 3 týdny jsem to měla v sobě mrtvé určitě (ale vypadá to nadýl, asi jako ty).
Termín jsem měla mít 21.8.2007. Taky jsem se rozhodla "bojovat dál".

dadula118
13. mar 2007

myslíš si,že je to v doktorech?Že to zanedbávaj?budeme bojovat,já si zrovna v sobotu večer objednala přes internet hrazdičku a kolotoč nad postýlku,tak mě to tady nebude ležet jen tak,vid?my tomu osudu ukážem,zač je toho loket.Do práce se vrátit nechci,dělám na vesnici v obchodě a na to už nemám nervy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre