Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

karla6
13. mar 2007

Dadu, myslím, že tohle doktoři zrovna u nás neovlivnili. Aspoň teda u mě ne. Mám doktorku, která je známá tím, že je pečlivá a postupovala běžným způsobem. Navíc, u mě žádné komplikace vysledovat nešly, všechno vypadalo v pořádku.
S tou prací máš pravdu, já jsem už měsíc od revize a pořád nedokážu pracovat. Je to hrozné. Taky přemýšlím o změně práce.
Navíc, teď jsme s manželem na kondomech, ale od května už je vysadíme a pak se uvidí.
A kde bydlíš? Nemusíš říkat přesně, aspoň ve kterém kraji. Já ve Zlínském.
Jestli jsi někde od Prahy, tak tam by sbad nebyl takový problém změnit práci. Co bys chtěla dělat? Někam dojíždět pryč z vesnice? Nebo si na čas odpočinout na pracák?

dadula118
13. mar 2007

jsem z Vysočiny.Asi si odpočinu na pracáku a když to nepujde tak budu hledat práci.dělám v obchodě a mám těch lidí plný zuby.My ani kondomy používat nebudem,Už to máme vyzkoušený,že když tělo nechce tak nic nebude.Taky nemůžu říct,že by se doktor o mě nestaral,ale chtěla bych slyšet jiný názor na věc.

karla6
13. mar 2007

Úplně ti to schvaluju, je to pro nás takový stres, že prostě musíme vysadit.
No, a myslím, že by neměl být problém, abys šla na konzultaci i někam jinam nebo změnila gynekologa. Zkus se poptat známých, s kým jsou spokojené. Nejlepší je na doporučení po zkušenostech někoho, komu věříš.

dadula118
13. mar 2007

už to tady promejšlím.měla jsem do neděle pěkně naplánovanovanej život,ale já asi nesmím plánovat.už jsem dneska unavená,jdu chrupat,tak se měj mooc hezky a děkuju za popovídání.určitě se sem zase zítra vrátím.

karla6
13. mar 2007

Tak dobrou. Já jdu zítra dopoledne na popovídání k astroložce. Mně tyhle věci hrozně psychicky pomáhají. Je to lepší než kdybych chodila k psychiatrovi.

mata01
autor
14. mar 2007

dievcence je to sice hrozne, ale paci sa mi, ze sa nevzdavate a drzim Vam palce aby sa darilo a rychlo ste otehotneli znova a splodili male vesele dietky 😉

dadula118
14. mar 2007

mata01 děkuji.nic jiného nám nezbyde,kdzž si chceme pomuchlat a nuhnat naše miminko.
karla6 napiš,jaké to bylo u astroložky.

mm1
14. mar 2007

Ahojte dievčatá,
potrebovala by som sa tak isto s niekým poradiť. O mimi som prišla v 9 tt ale povedali mi, ze sa nevyvijalo uz od 6 tyzdna, takze nemalo ani srdiecko, proste nic.
Je to este velmi cerstve a boli to. Potrebovala by som vediet, kedy ste sa zacali pokusat znova a co vsetko pre to robite. Zacala som brat Calibrum baby plan. podarilo sa to znova niektorej z vas...
som zufalka... ☹

andreafa
14. mar 2007

mm1, moja zlata, mrzi ma co si zazila, ale hlavu hore 😉 Ja som potratila v 8tt, ale mimi bolo na urovni asi 5tt. Cistili ma 5.5.2006 a odporucili 3 mes. pockat. Nam sa podarilo hned po prvej MS a pozri, kde som teraz... I ked nie celkom bez problemov, ale malinka je OK a mame to uz za "par". Drzim ti palce a mysli pozitivne 😵 Tiez som brala Calibrum baby plan a kys. listovu. Chod do temy missed abortion, tam su babulky, co zazili to iste a urcite si dobre pokecas.

mm1
14. mar 2007

andreafa a MS si dostala hneď? alebo mala si s tym problemy???? som z toho fakt zufalka je to len tyzden ale citim sa prazdna. Ked to mas uz za par, tak je to super... kocky tu pisu, ze treba pockat 4 mes. ale ja neviem, ci to dovtedy vydrzim cakat. velmi som po tom tuzila...

andreafa
14. mar 2007

mm1, MS som dostala po cca 10 tyzdnoch a bola velmi bolestiva, lebo sa to vsetko cistilo a o 2 tyzdne som uz bola zas tehotna 😵 My sme to nechali na prirodu, keby telo nebolo pripravene, tak neprijme oplodnene vajicko... Velmi pomaha pozit. myslenie. Ja som si nedovolila mysliet na to co sa stalo, uplne som to vygumovala, ale citila som sa tiez prazdna a smutna. A uz vobec som neratala s tym, ze to vyjde prakticky hned.

mm1
14. mar 2007

andreafa, to znamena, ze sa vam to podarilo znova po troch mesiacoch? to je skvele... a pises, ze ti nie si celkom ok, co sa deje? snazim sa na to nemysliet a stale nieco robim, aby som bola zamestnana, ale je to tazke. najhorsie je, ze si to vycita i muz, ze co ked je chyba v nom.... planujeme na leto dovolenku,neviem, vraj to zvykne pomoct. 😢

andreafa
14. mar 2007

po zakroku to bolo presne 2 a pol mesiaca... ja som od zaciatku krvacala, mala som hematomy v maternici, tak som ostala na rizikovom a brala duphaston na udrzanie. v 6. mesiaci som sa otvorila, tak som 6 tyzdnov stravila s nohami hore a odvtedy je relativne dobre. Ale, to urcite nesuvisi s tym potratom a naslednym otehotnenim. Neboj, to bude dobre! 😉A chyba nie je v ziadnom z vas!!! to sa priroda rozhodla "zbavit" poskodeneho embrija. Bohuzial sa to stava velmi casto.

mm1
14. mar 2007

adi a vies o nejakom dobrom gynekologovi... mas nejake dobre skusenosti? lebo ja chcem zmenit gynekologicku. vies myslim si, ze sa mi od zaciatku nevenovala tak ako by som ocakavala. tiez som zo zaciatku mierne spinila ale povedala, ze to je normalne a nic mi nedala. potom zrazu povedala, ze tam vidi dvojicky a nakoniec po tyzdni sme nemali uz ani jedno mimi.takze tak.
ale ako vidim, tiez si si vytrpela svoje.... dufam, ze ked bude mimi, tak mi napises... drzim palceky... uz mate i meno?

dadula118
14. mar 2007

mmj,já potratila třikrát.před 8 roky,potom se nám narodil syn,vše bylo v pořádku.loni jsme se pokoušely o druhé.potratila jsem v září v 7tt.ms jsem dostala po měsíci a byly hrozně silné a musely mě je zastavovat injekcema.do jiného stavu jsem přišla znovu po třech měsících,brala jsem kyselinu listovou,calibrum baby plan a stejně to nebylo k ničemu,ted jsem též o to mimi přišla ale v 17 tt,mě řekly,že se ve 12 tt zastavilo srdce.za tři měsíce to zkusíme znova.

mm1
14. mar 2007

Dadula118 a myslís ze tri mesiace stacia na to, aby sme to skusili znova? nechápem to, je to strasne nespravodlive...a je mi z toho nanič. 😢

dadula118
14. mar 2007

doufám,že ano.jestě jsem nebyla u mudr.teprv jsem se včera vrátila z nemocnice.každej doktor na to má jinej názor.

divabara
14. mar 2007

ahoj holky,
ja jsem potratila uz 4 x. Trikrat v 6tt a jednou jsem miminko musela dat pryc v 16tt. Melo spatne srdicko...Chtela bych vam rici, ze ja to taky nevzdavam! Momentalne se pokousime opet o miminko, tak uvidime!
Drzim nam vsem pesticky, aby nam to konecne uz vyslo. Mame pred sebou jaro a to urcite prinese hodne pozitivni energie.

karla6: ja jdu k astrolozce pristi tyden, taky mi tyto veci moc pomahaji.Proste veda uz bohuzel nepomaha a tak to zkousim cestou prirodni, cestou bylinek, astrologie, ale nebranim se ani vede.proste tomu tak nejak nechavam volny prubeh!!

mm1
14. mar 2007

dadula 118 aj tak ta obdivujem, ze si to tolko krat zvladla.... mna by to uz asi polozilo. Ale mas aspon doma jeden zazrak... dufam, ze i ja sa toho dockam. najhorsie je, ze nikdy mi nic nebolo, nikdy som nemala ziadne problemy, i MS som mala na den presne.... vobec som to necakala. aj zaciatok teh. prebiehal OK, dokonca som nechcela verit, ze mozem byt teh. absolutne nic mi nebolo.
Ale nutne musim zmenit gyn. najskor mi povedala, ze je vsetko ok, potom som zacala trosku spinit, ale nedala mi vobec nic. potom tam zrazu videla dvojicky a nakoniec sme nemali ani jedno. ☹

divabara, karla6 aj ja som uz bola u astrologicky, a povedala mi, ze tento rok budeme mat zdrave mimi. a stalo sa toto, takze ja uz neverim ani tomuto.
a nech ako ratam tak ratam, tak tento rok to urcite nestihame 😢

pheva
14. mar 2007

Ja som tiez potratila 2 krat (18-24tt) uplne zdravych chalanov. ☹ po roku sme sa opat nato dali (zatial sme v 15tt).Drzim vsetkym maminkam palceky aby sa to aj nam podarilo.

dadula118
14. mar 2007

divá bára,já už tvuj příběh tady někde četla.kdy se ti to naposledy stalo?
mě v nemocnici říkaly,že když to šlo jednou tak to musí jít znovu.chci si domluvit genetické testy,nevím jestli to k nečemu bude,ale uvidíme.
mm1.tenhle rok je dlouhý a bude určitě plodný.na to co se mě ted stalo,jsem furt nějak v klidu a když si tady s váma povídám,tak plná optimismu.jestě v neděli,jsem říkala,že už nikdy,a ted vím,že určitě.
já k té astroložce půjdu snad taky,ale mám strach že mě řekne něco špatného,

pheva
14. mar 2007

Dadula118 , myslis, ze astrologicka ti v niecom poradi?

mm1
14. mar 2007

dadula118 jasné, treba v nieco verit.... chod, som zvedava, co ti povie, potom mi to musis urcite napisat...
pheva, tebe drzim palceky... davaj na seba pozor, opatruj sa a hlavne klud... mozno by to mala byt baba 😉

dadula118
14. mar 2007

tak jak dělat děti,to vím,ale jak je udržet.to bych měla jít asi k nějaké bylinkářce.ted jsem četla,že na to je dobrej kontryhel.CHci si ho nasadit do mojí malé bylinkové zahrádky a budu užívat.
pheva,neslyšela jsi někdy o tom,že někdy tělo bojuje proti plodu mužského pohlaví?jenom jsem o tom slyšela,nevím co je na tom pravdy.
pheva taky mooooc držím palečky,když to pujde tobě budu věřit.že to už snad udržím i já.

masacek
14. mar 2007

Ahoj holky,poprvé jsem potratila v říjnu 2006 po odběrech plodové vody-výsledky byly v pořádku a mimi by bylo zdravé.bohužel se mu zastavilo srdíčko.Teď jsem potratila podruhé v 10tt ale mimi prý bylo mrtvé od 8tt.A 10.4 jdeme s přítelem na genetické testy zda nám to spolu vůbec půjde mít zdravé děcko.Úplně mě děsí představa že by to nešlo.taky nevím kdy to začít zkoušet znova.V nemocnici říkali že mám počkat na menzes a pak můžeme.Budeme to zkoušet znova ale ty nervy co budu prožívat si neumím představit.

pheva
14. mar 2007

Dadula pocula som o tom ale v tom u mna problem nie je (aspon myslim). Lekari si nevedeli vysvetlit moje potracanie. A nakoniec prisli k nazoru, ze ide o krcok maternice, ktory ma nesmierne slabe tkanivo ale aj to su len dohady. V novembri mi robili" cerklage de benson" do maternice (tzv. Transabdominalna cerklage) tak ak to uz mojich drobcov nezachrani tak uz nic...
Dievcata mate pravdu je to tazke na psychiku takto cele roky cakat a o tehotenstvach ani nehovorim. Ale treba mat pozitivny pristup. Zatial sa vobec nestresujem, mozno preto pretoze si uvedomujem, ze ked sa dobrobec narodi skor ako pred25tt nema sancu na prezitie. Pre mna je prvy semester prechadzka ruzovym sadom ...

dadula118
14. mar 2007

pheva,máš pravdu s tím stresováním.to už mám do přístě taky v plánu.nebudu na to tolik myslet a budu se těšit.přeju ti mooooc štěstí a aby to vyšlo.

lajla
14. mar 2007

holky přeju vám všem aby se vám vaše sny splnily, je to hrozně nespravedlivé, držím pěstičky

pheva
14. mar 2007

Dadula ja som sa na toto tretie tehotenstvo ani dat nechcela ale babo si asi povedalo nieco ine a necakane nas prekvapilo 🙂. Cely minuly rok som len rozmyslala nad tym ake to bude neuveritelne stresujuce ( stale mysliet na to co sa moze stat...) a na moje prekvapenie znasam toto tehotenstvo uplne v psychickej pohode. A to je dolezite.
Dievcata drzte sa a prajem vam tiez zo srdca len to najlepsie 😉 A najdolezitejsie je nevzdavat sa.

dadula118
14. mar 2007

ajlo a pheva dík.ale já bejt váma,tak no tohle téme radši nechodím.já jsem sem taky radši nechodila,ale ted už musím.potřebuju se dneska nějak vypovídat.já vždycky,když jsem to četla,tak jsem se bála.chodtě radši na miminka a čtěte si o problémech s mimíškama.člověk fakt nesmí myslet na špatný věci,protože ono to pak přijde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre