Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

gabiiika21
5. júl 2013

Som ďalšia z Vás ktora prišla o to svoje najdrahšie čo pod srdcom nosime. Bolesť je prišerná a tieto slová píšem so slzamy v očiach. Porodila som predčasne pred dvoma dnami v 22tt. Prišli kontrakcie...nič sa uz nedalo robiť. Naša maličká sa už pýtala na svet. Tehotenstvo som mala problemove od 14tt, stale som špinila a trpela každý deň čo nájdem na vložke. Myslim, že ma zanedbal aj lekar, ale to už nezistíme a a bolo to už len v rukách prírody...
Najhoršie na tom je že v okolí páť kamarátok čakajú babatka, mali sme približne všetky rovnaký termín...Netušim ako to zvládnem keď im sa tie krásne stvorenia narodia a nám nie....
Všetko toto zahojí jedine ďalšie otehotnenie so šťastným koncom. Bolo to naše prvé dieťatko, takže verím, že druhý krát to bude úspešné. Musí!

addrianna00
25. júl 2013

ahojte dievcata,mozem sa spytat nieco????

my sme prisli 23.7 o babatko,na uzv nam p.dr.povedal ze babatku nebije srdiecko.Stalo sa to v 22 tt,ale chcela by som sa spytat.....je mozne ze odber plodovej vody zapricinil ze babatko zomrelo?bola som tam 18.6 v 17 tt,o tyzden nato som bola na kontrolnom uzv na organy,kde panu doktorovi uzv ukazoval ze som v 17 tt nie 18tt,potom sme isli v 20 tt na morfologicky uzv a tam uz p.dr.ukazoval posun o 3tyzdne,miesto 20 opat 17tt,malinka mala len 199g,no a vcera v nemocnici p.dr miesto 22tt zase a opat 17tt,co je posun o 5 tyzdnov.presny cas toho odberu plodovej vody...mohlo sa tymto poskodit nieco co mohlo zastavit vyzivu a rast babatka v tom 17tt??? odvtedy sa malinka zastavila ale srdiecko a pohyby som citila este v nedelu.
chcela by som cim skor otehotniet,lebo moja psychika je hrozna,nechcem cakat chcem to cim skor,aj vek uz mam ...mam 35 rok
dakujem za odpoved

katulienka01
26. júl 2013

Ahojte, pridávam sa aj ja. Práve som sa vrátila z nemocnice... Náš drobček nám zomrel v 16tt. Neviem prečo... nič som nespravila. Dávala som na seba pozor, nepila som, nefajčila, chodila na prechádzky s mužom, milovali sme ho... proste sa to stalo...
V nemocnici to bolo kruté. Neviem, čo bolo horšie. Či to, že som ležala na izbe s dvomi ženami, čo sa rozhodli zabiť svoje detičky len preto, že sa im momentálne nehodilo ich vychovávať, alebo prístup lekárky, ktorá mi dnes na kontrolnom sone na otázku prečo mi ostali nejaké fragmenty v maternici, odpovedala, že "čo ste čakali? viete aké to bolo veľké? môžete byť rada, že ste dopadli takto, a že som vás nemusela rozrezať cez brucho!" akoby som to takto chcela... mám zlomené srdce ja aj môj drahý. Milovali sme toho drobčeka a nikdy ho milovať neprestaneme. ďalšie dieťa nepripadá do úvahy...už viac nie. Neuniesla by som, keby sa niečo také stalo znovu...

jeny2321
12. feb 2014

Ahojte, ak by ste potrebovali pomoc...duševnú...existuje projekt rächelina vinica...víkendový pobyt pre veriacich.....vrelo odporúčam z osobnej skúsenosti 🙂

junek
7. mar 2014

Prosim o vyplnenie dotaznika je anonymny dakujem vopred .

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

ada81
5. jan 2015

@mata01 ahoj ja som potratila v 15 tyzdni 4dni pred vianocamy preco stale neviem ale vraj tiche otvaranie krcka to prebieha bez bolesti vytokou krvacania proste otecie plodova voda a je koniec tak my bolo povedane pri druhom cisteny lebo prve odflakli a ms araj nabehne ked telo sa da do poraidku ale aj nervy ja som po prvom potrate dostala ms az po roku tak som sa blokla

snazilka1984
7. feb 2015

Ahojte, pred dvomi dnami som sa vratila z nemocnice. O babatko som prisla v 6tt. Den pred tym ako sa to stalo som bola na prehliadke u doktora po tom ako som zistila, ze som tehotna. Bola to uzastna radost, o dietatko sme sa snazili pat rokov a nedokazali sme tomu uverit, ked sme videli s priatelom dve ciarky na teste. V den navstevy ked mi doktor ukazoval na sone akciu srdiecka som sa cela triasla od stastia. To stastie vsak netrvalo dlho. Uz na prehliadku som isla so slabym spinenim, ale aj doktor ma utvrdzoval, ze je vsetko v poriadku, ze sa nemam coho bat, ze je to normalne a znamena to len uhniezdenie plodu v maternici. Ukludnila som sa len nachvilku a zaspavala som aj napriek jeho slovam s nie dobrym pocitom. Rano bolo spinenie spociatku take iste ale v praci to zacalo...zacali bolesti v podbrusku, hnede spinenie sa zmenilo na krvacanie. S placom som rychlo vyhladala gynekologiu, kde mi potvrdili to coho som sa tak strasne bala. Spontanny potrat. Cakam na histologiu. Neverim ,ze sa tam nieco ukaze, uz v nemocnici mi povedali ze je to v prvom trimestri caste.. Mohol moj gynekolog den pred potratom nieco prehliadnut alebo sa tomu nedalo uz zabranit?

silvia2327
7. okt 2015

Ahojte, som v nemocnici s hroziacim potratom. Je to uz 2x. Prvy v 24 tt a teraz som v 21 tt a neda sa tomu zabranit. Mam slaby krcok, ktory sa otvori behom 24 hod uplne spotrebuje a otvori na porod. Je tu niekto s podobnymi skusenostami?

matilda72
16. dec 2015

@gabiiika21 Ahoj všimla som si že príspevok je trošku starší. Ale skoro presne to isté sa stalo nám. O dieťatko sme prišli v 21 tt. naša malá mala 350g a 21 cm. Mne umelo vyvolávali pôrod. Zistili nám fatálnu deformácia dolných končatín a zlomeninu stehennej kosti. Ešte stále čakáme na výsledky. Ale pred pár dnami mi moja obvodná zistila, že som prekonala jeden typ vírus, ktorý spôsobuje malformácie plodu. Tak uvidíme, možno budem rada ak to bude to a nie genetika. Nachádzam sa presne v tej istej situácii ako ty pred pred časom. Presne rovnaké termínu pôrodu ako moje kamošky, nemôžem sa na ne ani pozrieť. Detičky im prajem ale veľmi ma to bolí a keď ich vidím alebo si na ne spomeniem tak vidím seba akoby som vyzerala ja. Dr. nám povedal, že stačí čakať 3 mesiace ale niekde som čítala, že pol roka. Viem, že si musím dať do poriadku imunitu aby sa ten vírus nezopakoval. Ale Ak sa môžem opýtať vy ste sa snažil po akom čase?? ďakujem :D

mirkak1406
17. dec 2015

@matilda72 je mi to velmi luto, my sme prisli o nase male v 19tt v juli. Nikto nam nevie povedat, co sa stalo.
Doktor nam odporucil pockat 3 mesiace, podla toho sme sa riadili.

matilda72
18. dec 2015

@mirkak1406 to ma mrzí, viem aké je to ťažké. Hlavne byť v kľude spamätať sa a potom to príde a teraz to vyjde . a mi to máme tiež v pláne dodržať ale ak by to bolo skôr tak by som nenahnevala :D . Ale dávajú si na čas na výsledky, mali byť už minulý týždeň a stále nič, už začínam byť nervózna. Dr. mi povedal, že sa to možno ani nedozvieme. Ak sa môže opýtať, bol to spontánny potrat alebo si ho musela podstúpiť? Verím , že sa vám čoskoro zadarí. Obidve moje tehu. boli na prvý krát, tak by som bola rada ak by to vyšlo tiež tak skoro. Ale všetko je v božích rukách.

ffilmuska
18. dec 2015

baby, pridavam sa, mne sa to stalo tiez. toto leto bolo to najhorsie v mojom zivote. bola som v 21.TT a dufam, ze to uz nikdy nebudem musiet prezit a nikomu to nikdy neprajem nieco taketo prezit. na zaciatku som si myslela, ze to nedam, ze to uz je na mna vela...ale ideme dalej a chceme vela deti ako smeti. vsetkym vam zelam len to najlepsie, nech to preboli, aj ked zabudnut sa neda. su zle dni a horie, ale pridu aj lepsie a vela dobrych, tak sa drzte a nech sa nam to vsetkym co najskor podari 🙂)
ak mate niekto zaujem poradit sa, spytat sa, kludne napiste spravu, rada odpoviem, tiez mi velmi pomohlo, ked som sa o tom s niekym, kto to prezil mohla porozpravat. drzte sa 🙂

matilda72
18. dec 2015

@ffilmuska to ma mrzí, viem ako sa cítiš. keď mi lekár povedal, ako je na tom náš drobček. a tie dni rozhodovania čo bude správne a ten samotný potrat. myslela som, že umriem, že sa zbláznim a mala som pocit,, že môj život stratil zmysel. ale s odstupom času sa to dá zvládať aj keď to prestáva menej bolieť ale zabudnúť sa nedá. Páčilo sa mi ako môj muž hovoril dve detičky stačia ale po tom čo sa nám stalo tak chce len veľkú rodinu a dve detičky sú málo :D chcem mať veľkú rodinu a verím ,že sa ním tento sen čoskoro splní :D Ak sa môžem opýtať, čo sa stalo prečo to skončilo v 21 tt. ako ste to zvládli a kedy sa máte vpláne snažiť či chcete dlšie čakať?? môžeš mi napísať do správy :D

mirkak1406
18. dec 2015

@matilda72 porod mi vyvolali a nasledne som bola este aj na cistenie. Na rozbor zobrali placentu a nic tam nenasli. Vsetky vysledky som mala v poriadku, potom somisla na hematku a tam urcili ze mam nedostatok proteinu S a este vrodenu trombofilia. V dalsom tehotenstve si budem musiet pichat fraxiparin, ale si picha asi vascina zien.
Verim, ze raz bude dobre 🙂 ty si v poriadku ? ci este nevies ?

matilda72
18. dec 2015

@mirkak1406 moja kamarátka, ktorá má zhodou okolnosti rovnaký termín ako som mala, má presne ten istý problém ako ty. potratila dva krát a teraz jej zistili, že má niečo zo zrážanlivosťou tak si pichá injekcie a vyzerá, že je všetko OK, videla som ju z bruškom ( ale teraz nemám odvahu sa jej ani prihovoriť ani nič podobné :( a tie testy si si vyžiadala sama?? pretože ak ti nič nezistili, tak ta asi nemali dôvod nikam posielať. nad hematologiou som uvažovala aj ja, že by som sa dala prešetriť. Keďže to u nás vyzerá akoby sa zastavil vývoj. Pretože v 16tt všetko v poriadku, dieťatko kopká prevaľuje sa ( dokonca sa nám otočila zadkom 🙂 ) a zrazy v 21 tt nevyvinuté končatiny, absencia klbou a zlomenina ( jednoducho nejde mi to do hlavy. ja sa cítim byť v poriadku. Mám aktívnu obvodnú doktorku a tá mi hneď brala krv a zistila, že som prekonala cytomegalovirus a ebv vírus, a ten cytomeg. môže spôsobiť deformácie. ale ešte mi zisťujú, čo som to prekonala teraz alebo už dávnejšie ( pretože mám len protilátky, takže som to musela mať 🙂) takže čakáme, čo nám povie pitva aby sa to buď potvrdilo alebo vyvrátilo. Ale aj tak či to bolo ono alebo nie tak, som rada, že viem, že mám tento typ vírusu a v budúcnosti budem vedieť, že v tehu nesmiem ochorieť aby sa vírus neprebral a nezaútočil ( pretože vírusy sú pľuhy :D oni si tak spinkajú v tvojom tele a keď máš oslabenú imunitu zaútočia, čo bol možno aj môj prípad, pretože počas tehu som mala 2 krát nádchu, bolelo ma hrdlo a dva dni som mala zvýšenú teplotu ) ak sa môžem opýtať tebe kedy prišli výsledky s pitvy, pretože už je to 5 týždňov a mi stále nič nevieme.

mirkak1406
18. dec 2015

@matilda72 ved to, kedze som mala vsetky vysledky dobre gynekolog ma nemal kam posielat, ale ja som si chcela byt ista, poprosila som obvodnu nech mi da vymenny listok na hematku, a tam uz vedeli , co maju robit. Urcite chod aj ty, do buducna 🙂. Aj ja mam aktivnu obvodnu a urobila mmi vsetky testy, co mohla 🙂
Vysledky nam dosli do 10 pracovnych dni. ... Mam velky strach, ako to bude prebiehat pri dalsom tehotenstve. Dlho som sa z toho dostavala. Vzdy si poplacem, termin som mala teraz v decembri, o to tazsie to je.
ako to zvladas ?

matilda72
18. dec 2015

ďakujem veľmi pekne za radu. keď moju doktorku poprosím, určite ma tam pošle :D no ako sa mám, je to ešte čerstvé teraz by som bola v 26 tt a termín som mala mať v marci. o to horšie, že moje 36 kamšky majú termín v marci. zvládam to už o čosi lepšie, tri týždne po potrate som zašla k jednému psychiatrovi a ten m i predpísal magnezium na spanie a proti nervozite a homeopatikum. myslím si že to trošku zabralo a další môj liek na dušičku, kúpili sme si malého zajačika, tak sa ho snažíme vychovávať :D :D a snažím sa sústrediť na ďalšie dieťatko. chceli by sme sa začať snažiť cca od februára čiže po dvoch cykloch a to jediné ma drží nad vodou, predstava ako držím svoje dieťatko v náručí. I ked na našu matildu nikdy nezabudneme ale musíme ísť ďalej a pripraviť vhodné prostredie pre jej súrodenca. verím, že náš anjelik nám niekoho pošle. a ak sa smiem opýtať čo bolo vášmu dieťatku? a neboj bude dobre, hneď ako zistíš, že si tehu pôjdeš k lekárovi a budeš si pichať injekcie. Takto ti poviem, ja urobíme všetko pre to aby bol môj drobček v poriadku, nemusím ihly ale kvôli nemu všetko, len nech je spokojné, zdravé a budem ho držať vo svojom náručí :D

mirkak1406
19. dec 2015

@matilda72 v mojom okoli bolo velmi vela tehotnych a hlavne mali ten isty datum,kolegyne, kamosky. Namiesto psychiatra som nastupila do prace, a vystriedala som kolegynu co prave odchadzala na matersku mali sme rovnaky termin, vtedy to bolo dost zle. plakala som kazdu chvilu. Ale teraz je to uz ovela lepsie.
Malej nebolo pravdepodobne nic, aspon nic nezistili, na pitvu poslali len placentu. Moj doktor vravel, ze mozno nejaka skryta geneticka vada, ale nie je to iste.
Zajacik ? 🙂 to ma nenapadlo 🙂 urcite pomoze !
My sme sa zacali snazit po 3 mesiacoch, brala som nosifol, aby sa mi upravil cyklus, mala som ho dost rozhadzany a teraz v pondelok idem na kontrolu kedze mi meska asi tyzden a mam pozitivny test 🙂 mam strach tak uvidime.

silvia2327
19. dec 2015

@mirkak1406 jeej super, dufam, ze to dotiahnete do šťastného konca 😊. Mna po prvom potrate v 24 tt neposlali na nijake vysetrenie. Vraj to bola infekcia a nebude sa to opakovať a bohuzial znova sa to opakovalo 😞. Tak mi robia rozne stery a kontroly. Vo februari idem tiez na hematku. Mne ale z histologie zistili zapal. Len nevedia kde a co ho sposobuje. Tak neviem kedy sa zacneme pokusat. Vam moooc drzime palceky 😉👏

mirkak1406
19. dec 2015

@silvia2327 dakujem 🙂 aj ja dufam,ze to dopadne dobre.
nechcu posielat, prvy potrat je vraj "normalny,bezny", ale mali by. Este premyslam, co vsetko som si mohla dat vysetrit ... Druhykrat sa ti to stalo tiez vo vyssom stadiu ?

matilda72
19. dec 2015

@mirkak1406 neboj hlavne treba veriť, že to dobre dopadne. budem na teba myslieť :D no nám posielali, na pitvu všetko, keďže sme mali lekársky indikovaný potrat., tak uvidíme som tiež netrpezlivá ako to dopadne. tak ešte raz držím vám palce a neboj určite do bude dobré :D

matilda72
19. dec 2015

@matilda72 a ešte :D no ja sa do práce nechcem vracať , nebola som tam spokojná ( ťažká práca, nadčasy, soboty, na tú makačku nízky plat ...) a aj tak mi mala končiť zmluva a nebolo isté či mu je predĺžia. tak som sa rozhodla hľadať novú prácu, tak uvidíme. je to trošku ohubu byť doma ale zajačik nám dvíha náladu ( je to tínedžer čo si všetko značkuje 🙂 a mi sa ho snažíme odnaučiť :D a ešte s vlastnej skúsenosti. Život nám dáva do cesty skúšky ale nikdy nie také aby sme ich nezvládli. Ja sa snažím brať aj toto ako istú životnú etapu, ktorá ma má posilniť. A pri ďalšom tehu nechem stresovať, pre nič za nič. Celý čas bolo všetko v poriadku a ja som sa veľmi bála aby to neskončilo zle a vidíš skončilo. Verím v silu myšlienok a na to čo myslíš si aj pritiahneš. Darmo som myslela, že všetko bude Ok keď som sa stále pozorovala a bála. takže, žiadne strachy, hlavu hore, a teš sa od samého začiatku, dieťatko to cíti, a nech vie že sa od samého začiatku na neho tešíš a nech vie, že mám dobrú pohodovú maminku :D držím palce

matilda72
19. dec 2015

@mirkak1406 som sa pomýlila napísala som samej sebe miesto tebe :D :D dnes som asi prepracovaná :D

silvia2327
19. dec 2015

@mirkak1406 ano hned po 3 mesiacoch po potrate som otehotnela a v 22 tt sa to stalo znova. Teraz je tomu 2 mesiace 😞. Vraj mam nejaky skryty zapal, ktory, to spusti. Tak neviem ako to budeme dalej riesit.
Je fajn, ze Ti nasli problem na hematologii. Pocula som vela pripadov, co s fraxiparinom maju krasne babatka 😊. Budem Vam drzat palceky 😉

matilda72
19. dec 2015

@silvia2327 to ma mrzí :( si ma aj naplašila, nám síce nezistili ešte nič. ale ten vírus mi vŕta hlavou, aj sa celkom bojím, keď znovu otehotniem či sa vírus neprabudí a nedostaneme to znovu. držím vám palce nech vám prídu na to aký je to zápal a nech sa to vyrieši. možno by som bola rada ak by bol problém zo zrážanlivosťou ako nejaký zápal či vírus. ale hlavne sa vylieč a bude všetko ok. držím palce :D

silvia2327
27. dec 2015

@matilda72 ďakujem, dúfam, že sa to podarí. Aj ja Vám držím palčeky. Určite to zvládnete (teda všetky to zvládneme ;)). Všetko dobre v Nivom roku :*

gabiiika21
5. mar 2016

@matilda72 ahoj nechodim sem uz skoro no budem rada ak ta moja odpoved trosku potesi😊
V prvom rade je mi to velmi luto a vzdy vsetko zle sa na dobre obrati. Za tri mesiace som otehotnela od toho dna a o rok som si drzala uz drobciatko v naruci a dnes nam po byte pobehuje a radost robi na fesak😊😊vela statia a zdravicka prajem

matilda72
6. mar 2016

@gabiiika21 dakujem 😀 už sa z toho trošku spamatávame. jednoducho musíme ísť ďalej a verím, že čoskoro sa aj nám podarí. už sú to tri mesiace smutno mi je stále ale už je to lepšie. a ďakujem ti za krásne slová plné povzbudenia 😵 😵

mpsimona
8. mar 2016

Ahojte dievčatá, je Vás tu veľmi veľa s podobným príbehom. Prišla som o bábätko pred mesiacom/predčasný pôrod. Srdiečko bábätka nevydržalo. Prvé výsledky boli v poriadku, z patologie aj genetika. Primár mi odobral ster a zistil ureaplazmu. Pravdepodobne to spôsobilo pôrod. Máte niektorá skúsenosti s touto infekciou? Povedal mi, že počas tehotenstva sa ster na tuto infekciu brať nemôže, čo je na tom pravdy? Ďakujem

mpsimona
8. mar 2016

@mpsimona boli sme 25 týždni tehotenstva ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre