Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

maja.ka
9. jan 2008

ahoj halienka, nebola som tu, lebo mi zomrela babka 😢 , tak som vobec nemala cas a ani pravdu povediac chut nieco citat a pisat, hoci velmi ste mi chybali 😉
no masco si asi riadne uziva, tak jej zavidim, aj u nas na vychode je kopec snehu, ale mna lyzovanie velmi nelaka, a pritom mame v nasej dedine aj vlek 😕

takco
9. jan 2008

a odkial s vychodu si?

halienka
9. jan 2008

Elis 😀 vidím, že aj ty len tak dietne, brokolička je fajná vec, až sa mi slinky zbehli. Ja si len tak dietne dusím rybku a k tomu varené zemiačky, lebo som tiež mala akúsi hnačku predvčerom, tak nechcem dráždiť tigra v klietke 😀 Dúfam, že už nemáš ďaleko do fajrontu 😉

takco
9. jan 2008

majka uprimnu susrast ☹

takco
9. jan 2008

elis aj ja mam rada brokolicu no dnes bude kel 😀 😀 chinasky to mozem

halienka
9. jan 2008

Majka, joj to ma mrzí ☹ niekedy sa toho na človeka navalí...akoby nemohlo ostať pri jednom 😖

maja.ka
9. jan 2008

mne je strasne smutno za nimi, ale na druhej strane som uz spokojna, ze moj anjelik uz nie je sam, a babka mi nan da hore v nebicku pozor 😔
takco ja som z Vranova, je to za Presovom

halienka
9. jan 2008

Asi to tak malo byť, Majka, je to dobre, že to berieš pozitívne. Ja som bola vo Vranove jediný krát ako dieťa s turistickým táborom. Prespali sme tam jednu noc v akejsi škole a putovali ďalej 🙂 Je to od nás hóóódne ďaleko.

maja.ka
9. jan 2008

asi to tak malo byt, my to nezmenime ☹

takco
9. jan 2008

moja mama je s Koseckeho podhradia to je pri Povazskej a otec so Stiavnika nar.som sa v Revucej vyrastla v Levoci ale prazdniny som travila striedavo u babicky v koseckom ,alebo u tety v stiavniku boli to najkrajsie chvyle mojho zivota 🙂 no a muza mam ,,saleneho vychodnara" 😀 😀

maja.ka
9. jan 2008

odkial z vychodul je manzel?

takco
9. jan 2008

dedinka pri Levoci ako povedal moj kamos,,drobizg valalik"Nemesany no sme na hlavnej na Presov 😀

m311293
9. jan 2008

maja, je mi to moc líto ☹ , to asi nebyly zrovna příjemné svátky. Mimochodem já jezdím do Vranova každý rok na dovolenou za sestrou. Na začátku Levoče, si vždy na benzínce dáváme Magnum. Halienka, ani to kafe jsem nestihla, až teď doma.

takco
9. jan 2008

a ja mam tetu v Znojme 😅 ,babenky asi som zjedla dnes pol kg saloniek kokosove dufam ze s toho nebudem mat nejake svrbenie 😀 , elis ked pojdes zase na levocu tak sa ozvy mame aj lepsie veci ako je Magnum 🙂

halienka
9. jan 2008

Elis, to más akýsi blázinec v tej robote 😕 Dúfam, ze to tak neni vzdy 😉 Takco, ty to más teda domiesané v tom rodokmeni 😀 ale aspon popri návsteve príbuzných spoznás celé Slovensko 😀

takco
9. jan 2008

halienka to mas pravdu no ono,, s pribuznymi je najlepsie na fotke 😀 ",aeste mam jednu sestru a ta zije stastne v CR Liberci 😀

m311293
10. jan 2008

takco svět je malý a o náhody tu není nouze.Halienka každý den to není, ale si tak každý druhý. Mám šéfa, který mě strašlivě honí, ale zato pracuji na 100%

halienka
10. jan 2008

Takco, tak už aj do Čiech sa ťaháte 😀 😀 ! Ale nie, robím si srandu 😀 Ja mám príbuzenstvo iba na Liptove. Odtial pochádzajú obaja moji rodičia. Ale sú tak rozhádaní, že ich tiež nemusím 🤐 Elis, len daj pozor, aby to zrazu nebolo na 150%, lebo tí šéfovia to vedia niekedy prepísknuť a ty budeš potom moc vyčerpaná. Ja som sa tiež raz zbadala až keď som si uvedomila, že raňajšiu kávu nemám dopitú ešte ani o druhej poobede, miesto obedu som hádzala do seba len pár keksíkov a celý boží deň som nebola ani na malej (šak som nič nepila, tak nebolo ani čo čúrať) 😕 😅

takco
10. jan 2008

ahoj babenky ,vcera do prace priniesla jednej nasej spolupr.dcera svoju asi rocnu dcerku normalne ma to zobralo ,taka hrca mi v hrdle navrela ,take pocity by som normalne nemala nebyt tych potratov 😢 ,

halienka
10. jan 2008

To verím, Takco, to asi chvíločku ešte potrvá, takéto pocity. ☹ Už aby sme boli zase tehošky, aby to prešlo 😵

m311293
10. jan 2008

Není to tak hrozný, on chce abych se hodně naučila, já jsem tady ve firmě jen 1/2 roku, je to docela hustý. Masko sa ale má, já bych taky jela na hory, byť nelyžuji, aspoň bych relaxovala. Halienka a ty se už snažíš? ale neměli bychom založit nějakou jinou tému, protože už jsme dost mimo tému?

maja.ka
10. jan 2008

m311293 dobry napad s tou novou temou, ved uz kazda sme tym presli a teraz uz bude nasledovat iba snazenie a vytesovanie sa z babatok, ktore coskoro budu v nasich bruskach 😅
baby kedy zacinate snazilkovat?

halienka
10. jan 2008

Elis, ja už štartujem so snažením. Už som mužíka poznásilňovala párkrát 😀 tak uvidíme 😀. No mám trochu stres teraz, lebo ma začali bolieť ruky a nohy, myslela som že nedostatok vápnika, no vyzerá to skôr na kĺby, už som bola aj u reumatologičky. Uvidím po vyšetreniach čo povie, no fakt by ma naštvalo, keby som teraz musela začať užívať nejaké lieky, keď sa chcem snažilkovať. 😠

mimisk
10. jan 2008

jA SOM SA rozhodla v lete, lebo s malým som otehotnela v auguste a vsetko bolo ok, atie dva potraty sa mi stali ked som otehotnela v januari, tak som sa rozhodla este počkať na let

halienka
10. jan 2008

Mimisk, isto lepšie tak ako by si sa teraz mala báť, to by určite dobre na teba nevplývalo. Hlavne keď zdá sa, že ty nemáš problém otehotnieť, ale skôr fazulku udržať. Veď leto je fajn čas, slniečko hreje a oblečenie sa tak rýchlo vyzlieka 😉 😵 😀 Ja by som rada čím skôr preto, lebo predtým som mala problém dlhé roky otehotnieť, tak chcem využiť to, že teraz mám to telo nabudené. 😝

takco
10. jan 2008

mimisk zvlastne ja som nad tym premyslala ,ze mozno niktore zienky su fakt tak nacasovane aby donosili deticky len v urcitych fazach roka 😕 neviem ci to neni hlupost no to je len taka uvaha 🙂 moje dve starsie boli vysnazilkovane na jesen a vsetko bolo vporiadku,
elis dobry napad s tou temou ide nam hlavne o pohodu v snazeni 😉 a podporu,dobre napady a tak... 😵

maja.ka
10. jan 2008

my zaciname so snazenim niekedy koncom marca, uz budem mat tri cykly za sebou, tak dufam, ze sa to podari na prvy sup 😅
aky nazov by sme dali nasej novej teme??? mate nejaky napad, lebo ja nie 😔

halienka
10. jan 2008

Čo tak: "Druhá šanca" ? 😅 Alebo "Nová nádej"? Či to preháňam? 😀

takco
10. jan 2008

majka marec je jar a to znamena novy zivot drzim peste silno verim ze vam to snazenie sa podari.

halienka moze byt 🙂 ,a co tak :snazenie 2008?,

elenamarek
10. jan 2008

ahoj babenky,aj ja rozmyslam o snazilkovani v aprili,tiez som tak cakala prve dieta,sice s komplikaciami ale s uspesnym koncom.Mozno na tom nieco bude,v zime na nas lezu rozne choroby,ja som este stale chora uz 3tyzden a nie a nie to prestat,mala som ist na kontrolu gynek.chcel mi porobit vysetrenia asi sa tam ani nedostanem,a ani nebudem suhlasit s antic.tabletkami lebo nechcem organizmus stale zatazovat ani jedna ste nepisali ze vam povedali ze by ste mali nasadit antic,tabletky.aj mne sa to zda divne,zevraj sa potom lahko otehotnie ale podla mna to je velka zataz pre organizmu.Stou novou temou ste ma potesili,mne sa paci aj ta Nova nadej,tych snazilkovani je tam niak moc na Fore,ale tiez ma nic nenapada

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre