Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

erika2804
9. mar 2011

erika2811 ivicek1 dakujem za tvoj príspevok a aj to,že mi praješ bábätko...To isté prajem aj ja Tebe a všetkým ženám čo prežili to sklamanie ako je potrat..Mna to ešte stále neprešlo,som stále z toho šokovaná a dnes ma môj urazený dr vypísal do roboty..tak som si od neho zobrala kartu a odišla od takého nezodpovedného doktora,ktorému je všetko jedno..naozaj v dnešnej dobe ta nechajú skapať a ked ti je najhoršie nevieš sa s tou stratou vyrovnať vypíše ta do roboty no proste úžas.ako je možné,že doktor ktorý ma takú dôležitú robotu a práve má službu na pôrodnici je opitý na mol??hovorím o mojom gynekologovi človek tomu nemôže ani uveriť..erika

veruska007
9. mar 2011

@erika2804 Ahoj, to neni specifikum Slovenska, jestli chces uklidnit. Ja prijela do porodnice v 19.tt ve tri hodiny rano, ze mam kontrakce, nikdo me neprohlidl, nic... ve 3.20 se na chodbe narodil nas chlapecek Jakoubek. Pitva nic neprokazala, byl zdravy. Neodloucila se mi placenta, doktora hodinu budili, nez dorazil, malem jsem do te doby vykrvacela. Operace misto 10 min. trvala 50 min. A za 5h po operaci me poslali domu. A to jsem mela byt napred na JIP a pak nekolik dni v nemocnici. No, taky jsem doma druhy den zkolabovala a manzel volal rychlovku.

Par dni pred tim jsem byla na prohlidce a vse bylo naprosto v poradku. Jestli Te to potesi, podarilo se mi hned po trech mesicich otehotnet. Sice uz to tehotenstvi neni takove pohodove, ale zatim je vsechno v poradku.

erika2804
9. mar 2011

veruska007 tak to snád hádam ani nie je pravda...Ja som si myslela,že to len lekári na Slovensku sú taký darebáci ale,ked už aj u vás...Ved práve preto aj som som mala dobre až do 16tt,ked ma začalo pobolievať v lavom boku..Dr ma poslal domov,vraj to prejde a pri tom mi nezobral ani krv ani moč..No ved načo si robiť zbytočne robotu.Potom večer mi odtiekla plodová voda dr povedal,že to už ťažko zachránia.Pichli mi infúziu išla som potom na wc,kde so mna všetko doslova vypadlo.sestričky dlho budili dr.potom prišiel a povedal to som čakal.nakoniec prišli nato,že som bola zle vyčistená,mala som zrazeniny krvi na maternici dali mi dáku injekciu po ktorej som dostala otrasné krče do brucha.ked som sa pýtala prečo som potratila povedal mi dr,že na to vám nik nedá odpoved a potom som sa spýtala či to bol chlapček alebo dievčatko azas mi odvrkol to je už teraz hádam jedno čo..No slzy sa mi kotúlali ako hrachy po tvári,viac som nevykoktala ani slovo.je to úžas takto a správať k pacientkam.tešim sa s tebou,že si opäť otehotnela a prajem Vám krásne a zdravé vytúžené bábätko..

ivicek1
9. mar 2011

@erika2804 ahoj Erika,děkuji 😉 . Mám u 3,5letou holčičku,hned po 3měs.pauze,co nám Dr.doporučil jsem otěhu a v pořádku donosila naši Neli 🙂
Teď se snažíme o druhé,první měsíc,tak snad to půjde.
Jinak si myslím,že jsi udělala jen a jen dobře 😉 !! Takový Dr. si nezasouží Tvou důvěru a ani by svou práci dělat neměl!!! Já mám naštěstí Dr. úplně suprového 😀
Přeji Ti vše nej a zdravéééé miminkoooo 😵 😵

erika2804
10. mar 2011

j Mcek1. dakujem za Tvoje povzbudenie do života snažím sa myslieť,že nakoniec všetko dobre dopadne a veľmi,veľmi si to s priatelom prajeme a želáme krásneho anjelika..Viem,že nie som sama,je tu veľmi veľa žien čo má také problémy ako ja.Potrat naozaj nepridá na zdraví a zvlášť,ked sa všetci hrozne tešíte..Stále je všetko v poriadku a nakoniec malá chvílka nepozornosti zo strany nezodpovedného lekára a je po radosti..Dúfam,že sa to všetko zmení a bude dobre.Aj ja Ti Mcek prajem nech sa Vám rýchlo podarí dalšie bábätko a je v poriadku.. 🙂

ivicek1
12. mar 2011

@erika2804 Moc děkuji 🙂 a přeji krásný den. Iva

kami77
22. mar 2011

Ahojky,ani ve snu jsem si nemyslela,ze se nekdy dostanu do podobne situace,ale na teto diskusi vidim,ze nejsem sama... ☹ Je to neuveritelne,jak si ta priroda s nami zahrava a jak je kruta.Zrovna dnes je to tyden,co jsem musela podstoupit indukovany potrat v 19tt pro VV miminka.Rozhodnuti ukoncit tehotenstvi bylo tezke,ale jeste tezsi to,co nasledovalo v nemocnici a pak doma.Slzy,slzy a slzy.Asi to k tomu patri,jinak se s tou vnitrni bolesti asi nevyrovname.
Bohuzel tato udalost prisla temer na den presne jako pred rokem zamlkle tehotenstvi v 7tt.Urcite se to neda srovnavat,cerstva zkusenost je mnohem horsi,ale rikam si,co jsem udelala spatne,ze se mi to stalo.Jeste ,ze mam doma 2 a pul leteho zdraveho chlapecka,ktery je andilkem a slunickem meho zivota...Jeste,ze je se mnou.Ted nejaky ten mesic pockat a pak to zkouset znovu...Drzim vsem palce,at nas potka stesti...

miss_stanya
22. mar 2011

@kami77 ahoj, je mi luto, ze aj teba to postihlo :( Na otazku, co si urobila zle, by som odpoved nehladala, to NIE TY. Malo to tak byt, babatku si dala lasku, ktoru v brusku potrebovalo a vratilo sa do nebicka, odkial prislo.... Boli to a musi to boliet, ved tie deti milujeme od zaciatku az do konca. Mas synceka a ten ti pomoze najviac a da ti nadej ze sa to da... Mozno neskor, ale da...drzkaj sa...

miss_stanya
22. mar 2011

@erika2804 citala som tvoje prispevky, je mi az zle z toho, co sa moze stat z nezodpovednosti a az chrapunstva niekoho, kto by sa mal prave o nenarodeny zivot starat :( no mne keby dr povedal ze uz je to aj tak jedno, ci to bolo dievcatko alebo chlapec, asi by som ho nakopala 😠 😠 😠 Taky clovek ti ma byt skor na utechu, aj ked viem, ze si zial nebola jeho prva ani posledna pacientka s tymto problemom... moj dr. sa po tom, co sa stalo, nedokazal ani velmi so mnou rozpravat..... vsetko riesil s mojim manzelom... nebolo mu tiez vsetko jedno, ked ma videl pred par hodinami, robil UZV a vsetko bolo ok, spokojny aj s vysledkami a vsetko a rano ma musel necakane odrodit:( a potom take veci ako staznosti na lekarov niekde na uradoch na kontrolu zdravotnictva a pod...to ti dieta nevrati, maloktora sa chce di toho pustit... tieto veci su dobre akurat na to, aby sa zabranilo takej nezodpovednosti voci dalsim pacientkam...

kami77
23. mar 2011

@miss_stanya Ahojky,dekuji moc za utechu a povzbuzeni...

siysiynka
23. mar 2011

ja som uz tiez mala 3 potraty( v 3mesiaci,1a1/2mesiaci a teraz posledny bol 4tyzdnovy).teraz v pondelok mame termin na geneticke vysetrenie do Nitry.aj sa tesim,ze konecne sa to mozno vyriesi co je pricina,ale sa aj trocha bojim.Nemohol by mi niekto povedat co sa tam robi,co treba zo sebou zobrat atd..pani doktorka sice povedala ze nic nemusim nosit,moja obvodna gyn.lekarka mi zasa povedala nech zoberiem od nej papiere aj od obvodneho lekara.ako dlho budeme musiet cakat na vysledky?treba tam aj platit ked mam od svojho lekara vymenny papier?pre vysledky treba ist osobne ?dakujem vam velmi pekne.

siysiynka
23. mar 2011

Ja som uz tiez mala 3 potraty( v 3mesiaci,1a1/2mesiaci a teraz posledny bol 4tyzdnovy).Teraz v pondelok mame termin na geneticke vysetrenie do Nitry.Aj sa tesim,ze konecne sa to mozno vyriesi co je pricina,ale sa aj trocha bojim.Nemohol by mi niekto povedat co sa tam robi,co treba zo sebou zobrat atd..Pani doktorka sice povedala ze nic nemusim nosit,moja obvodna gyn.lekarka mi zasa povedala nech zoberiem od nej papiere aj od obvodneho lekara.Ako dlho budeme musiet cakat na vysledky?Treba tam aj platit ked mam od svojho lekara vymenny papier?Pre vysledky treba ist osobne ?Dakujem Vam velmi pekne.

erika2804
25. mar 2011

siysiynka To nie je ani možné mať tri potraty.ako je to možné,že doktori s tým nič nerobia..To mi je moc,moc ľúto,ako keby nestačil jeden ale tri..No to týto doktori aspon u nás v Lm to je na zaplakanie..V nemocnici sa s Vami bavia doslova ako s handrami a ved čo vlastne od nich žiadame..Máme len čušať a neotravovať ich..ja som už prestúpila od gynekologa k inému a to je neporovnanie.ten čo som ho mala nesiaha tomuto novému ani po päty ani po tie nie.Ten bol fakt nezodpovedný,opitý darebák..ako som mohla tolké roky k nemu chodiť to nechápem.Tento nový je perfektný,porozpráva sa s Tebou poradí a tomu bolo stále všetko v poriadku ved nakoniec aj je ,ja som potratila jemu ide život dalej ale mne nie..U nás nie sú doktori ale mäsiari iba zopár česť výnimkám..A všetko si musíme my pretrpieť no ako inak vlastne..Strach,hrôza a des..Len plakať nad úbohosťou niektorých lekárov..Načo takú zodpovednú robotu vôbec robia,ked sú NESCHOPNY. darebáci,opitý je a má službu na pôrodnici tak čo sa môže stať???

emka0
26. mar 2011

@siysiynka Ahoj, je mi luto čo si si musela prežit. Ja mam niečo podobne tiež za sebou. Tiež som prekonala 3 potraty 😢 . Prve dva boli v 8tt a tento posledny v 18tt pre VVCH babetka. Tiež idem aj s manželom na geneticke testy. Ideme 1,4, Tiež sa tešim a aj bojim toho výsledku. Ale utešujem sa tým, že ak aj niečo zle najdu, aspon budem vediet prečo sa to stalo a daju mi na to lieky. Dufam že výsledky nebudu dlho trvat, čo som sa tak informovala malo by to byt tak za 1-2mesiace. Ja som už u tej genetičky bola, ked mal doki podozrenie že niečo s babom neni v poriadku. Vtedy sa ma vypytovala na všelijake choroby a diagnozy mojej a manželovej rodiny. Mala som tam aj kartu od gynekologa a aj zdravotnu kartu moju aj muzovu. Teraz mi nekazala už nic nosit, pretože už to ma všetko odo mna v spisoch. Takže asi tak. Teraz by mali zobrat len krv a dat to na rozbor. A potom už len čakat a čakat. Tak sa drž a daj vediet ako si dopadla. Možem vediet aku VVCH malo tvoje bábo? Kludne napiš IP ak chceš. Popišeme si aj sukromne.

emka0
26. mar 2011

Dievčata mate niektora podobnu skusenost ako ja??? Zistili vam niečo? Podarilo sa vam nakoniec donosit zdrave babo??? Dakujem

tyrisa
28. mar 2011

Já jsem přišla o miminko v 16TT. ☹

mimka1710
28. mar 2011

ahojte, je hrozne citat tieto riadky a este horsie ked si nieco podobne odskusate na vlastnej kozi...ja mam za sebou dva potraty, prvy bol v 1. trimestri (anembryomola) a druhy v 23. tt, v druhom pripade je to este cerstve, v stredu budu tri tyzdne co som musela porodit svoje mrtve dievcatko. Neviem co bolo pricinou potratu, ale malinka mala slabe ozvy srdiecka a opuch hlavicky az nakoniec zomrela. Este nemam ziadne deti a velmi tuzim stat sa matkou, ale ked prejdete niecim podobnym, mate strach a obavy sa o nieco i pokusat. Teraz cakam na vysledky z histologie, neviem si predstavit co zistia, pretoze doterajsie vysetrenia som mala uplne v poriadku a zrazu taky zvrat. Som z toho velmi nestastna, ale stale verim ze raz sa aj na mna stastie usmeje a donosim zdrave babätko, to iste zelam i vsetkym vam, ktore sa o to pokusate...

ivana88
27. jún 2011

Ahojte, je to hrozne ako sa s nami osud zahravaa....ja som prisla v 22tt o dvojicky....ze to boli chlapci som sa dozvedela az ked som sa prebrala z narkozy....bolo to moje prve tehotenstvo a velmi sme sa vsetci tesili...vsetko bolo v poriadku vysledky som mala idealne,...a zrazu sa vsetko zmenilo....kazdy den sa pytam preco???...nevedia to ani lekary....proste sa to stalo.....dalsie tehotenstvo mi odporucaju az po 2 rokoch kedze mi museli robit sekciu....ale aj tak sa bojim ci to zvladnem..,.ale verim, ze raz sa dockam a stane sa zo mna stastna mamicka...

zabka1003
21. júl 2011

Ahojte baby, ja som tiež prišla o bábätko skoro v 28 tt..chcem sa vás spýtať, koľko ste po potrate boli doma na pn-ke? Dakujem

halienka
21. júl 2011

Ahoj @zabka1003 , to ma mrzí čo si si prežila, držím palčeky až sa dáš čo najskôr dokopy 😔 ohľadom PN ti neporadím, ja som bola vtedy nezamestnaná tak som to neriešila, ale pokiaľ viem, tak lekári vedia v týchto prípadoch výnsť v ústrety a dajú ti PN koľko potrebuješ, oni dobre vedia, že žena je vtedy hlavne psychicky zronená a potrebuje čas sa dať dohromady, každá inak, niektorá 2-3 týždne, iná aj 2 mesiace...

roberta31
15. aug 2011

Ahoj...ja som prisla tiež v 24.týždni.Tiež sa zaujímam ohladom PN.Ja mam kontrolu teraz vo stvrtok,2 týždne po ,,porode,,.Daj vediet prosim,ci si este PN,a ci si nieco zistila...mne vsetci vrvia že ma necha 6 týždnov a potom mam ist ku psychiat.ak si to chcem predlžit.Nechce sa mi medzi ludi ☹.Dakujem ze odpoved

roberta31
15. aug 2011

@zabka1003 Ahoj...ja som prisla tiež v 24.týždni.Tiež sa zaujímam ohladom PN.Ja mam kontrolu teraz vo stvrtok,2 týždne po ,,porode,,.Daj vediet prosim,ci si este PN,a ci si nieco zistila...mne vsetci vrvia že ma necha 6 týždnov a potom mam ist ku psychiat.ak si to chcem predlžit.Nechce sa mi medzi ludi .Dakujem ze odpoved

roberta31
15. aug 2011

@erika2804 Ahoj Erika.Necitala som vsetky tvoje prispevky,iba posledý.Chcem ta poprosit o radu.Ja som 2 týždne po porode mrveho chlapceka,v 24 týždni.Kolko ta nechal doktor doma?Mne sa nechce vobec medzi ludi a do prace tiež nie ☹.Dakujem za odpoved

halienka
15. aug 2011

@roberta31 spýtaj sa na to vo štvrtok tvojho gynekológa, možno bude chápavý a nechá ťa PN pokiaľ budeš potrebovať. Aj každý doktor je iný, niektorí sú nevrlí a moc sa im tú PN predlžovať nechce a niektorí zas chápu a predĺžia...ja ťa presne chápem, že sa ti nechce medzi ľudí, teraz je to ešte aj skoro, ale zas byť dlho doma tiež nie je dobre, lebo sa človek potom moc utápa v žiali, ja som bola v tom čase nezamestnaná, no prácu sa mi podarilo nájsť asi 4-5 mesiacov po potrate a fakt mi potom bolo hneď lepšie, musela som sa zaoberať robotou a pomohlo mi to. 🙂

monk13
18. aug 2011

Ahojte. Bohuzial, pridavam sa k vam. Prisla som o dievcatko v 25tg. Doslova z minuty na minutu. Ako blesk z neba som pocula od mojej doktorky "je mi to luto, ale nevidim akciu srdca". Je to este velmi cerstve (tyzden) ale pravdu povediac citim sa ovela lepsie, ked sa mozem vyrozpravat. Dievcata, nedrzte to v sebe, neutekajte od ludi. Ja som mala to stastie, ze som este v nemocnici natrafila na super knaza, ktory ma vypocul prave ked som chytila depku. A z celeho srdca dakujem sestrickam a pani Dr. Rosovej z Rooseveltovej nemocnice. Nebyt ich skveleho pristupu, urcite by som to nezvladala tak dobre ako teraz.
Mam za sebou na striedacku 2 porody a 2 potraty (v 8tg a 25tg). Mnohe sa pytate na tehotenstvo po potrate. Ja som po prvom potrate nemala problem otehotniet. Problemom bola pri porode len prirastena placenta, ktoru museli operacne (v narkoze) vybrat. (Ale aspon som necitila zasivanie 😉 ) Posledne tehotenstvo som vsak prezivala s menšími a od 18tg s dost velkymi zdravotnymi problemami. Najprv hematom a nizka placenta, neskor velke problemy s dychanim a triasky. Zatial mi nikto nevedel povedat aka bola suvislost medzi mojimi zdrav. problemami a dietatom, iste je vsak to, ze tie velke problemy zacali az vtedy, ked malo problemy babo. Teraz ma caka rad vysetreni na hematologii a plucnom a s napatim cakam na vysledky histologie a patologie. Dufam, ze sa aspon co-to dozviem. Velmi by sme chceli este dietatko, ale nechcem ist do rizika. Bojim sa, ze sa tie hrozne stavy zopakuju. Moja gynekologicka povedala, ze ked mi bolo zle, mohlo to pochadzat aj od babatka, tak dufam, ze mala pravdu a nie je dovod potratu vo mne. Kazdopadne som sa rozhodla, ze pokym budeme musiet cakat (6 mes. nesmiem otehotniet) dam sa riadne vysetrit a pokusim sa dat natolko doporiadku aby bolo uz dalsie tehotenstvo v poho.
Dievcata, myslim na vas vsetky, ktore zdielate podobny osud ako ja a verim, ze sa na nas usmeje stastie a budeme drzat v naruci nase uzliky stastia. Nedavajte sa zlomit smutku. Robte veci, ktore vam prinasaju aspon trosku radosti. A nesetrite vzajomnymi prejavmi lasky s vasou polovickou. Vzajomna laska robi neuveritelne veci a ja som toho prikladom.

dorotka228
25. aug 2011

Ahojte baby. Bude to zniet hnusne, ale som rada, ze nie som sama, ktorej sa to stalo. My sme prisli o dievcatko v 19tt . Bol to normalny porod s kontrakciami a neuveritelnou bolestou. Celych 19 tyzdnov bolo vsetko v poiadku, citila som sa skvelo, ani mi nebyvalo zle. Neviete mi prosim povedat PRECO sa to stalo ? Doktori nevedia. Cele sa to udialo v priebehu par hodin - krv, bolesti, kontrakcie, porod. Placentu som mala umiestnenu nizko. Moze to byt preto ? A nemali ste stres pocas druheho tehotenstva, ze nieco robite zle ? Je vacsie riziko otehotniet po 3-6 tyzdnoch ako 6 a viac ? Mne lekarka povedala, ze mam zacat po 3-6 mesiacoch tak neviem, co znamena 3,4,5. mesiac. dakujem, drzte sa

halienka
25. aug 2011

@dorotka228 je mi ľúto, že si si musela túto hrôzu prežiť ☹ ja neviem prečo sa takéto veci dejú, to asi nevie nikto. Ja som nepotratila spontánne, ja som bola na vyvolávanom kvôli vývojovým vadám nezlučiteľným zo životom a bola som z toho v strašnom šoku, tiež som hľadala odpovede na otázku prečo, prečo práve mne sa to stalo, bola som tou najpoctivejšou tehuľkou na svete, prečo bolo dieťatko tak ťažko poškodené? Urobili mi všetky vyšetrenia a verdikt - náhoda. Blbá sprostá náhoda ☹ Ale nestrácaj nádej, ja som sa potom dostala presne sem do tejto témy a stretla sa tu s kočkami s podobným osudom a snáď všetky postupne potom znovu otehotneli a donosili v poriadku dieťatko. Tiež som mala strach z ďalšieho tehotenstva, ale to dopadlo super a mám zdravé dievčatko. Ja myslím, že čo sa fyzična týka, tak stačí počkať tie 3 mesiace. Horšia je tá psychika, a čo mám odpozorované tu, tak sa kočkám a teda aj mne väčšinou podarilo až keď sme sa psychicky z toho zhrabali, u každej to bola iná doba, záleží aj od povahy aj od okolností, proste každá sa s tým vyrovnávala inak dlho. Aj keď všetky sme túžili hneď otehotnieť, ale tá psychika nepustila, človek si to musí akosi odplakať a odsmútiť, preto to nezadržiavaj v sebe, dobre je sa zakaždým niekomu vysťažovať, vyplakať, keď ťa to chytí, kľudne aj tu. Mne to veľmi pomohlo. Držkaj sa! 🙂

veruska007
25. aug 2011

@dorotka228 Ahoj, ja prisla o miminko pred rokem v srpnu, taktez v 19.tt. Jeste ve stredu na kontrole bylo vse ok, pak mi praskla voda, rozjely se kontrakce, 20 min. pote, co jsem dorazila do porodnice, se miminko narodilo. Snazit jsme se zacali po sestinedeli (i kdyz jsme "nesmeli"), povedlo se po 3 mesicich a ted mame presne po roce zdraveho chlapecka. Trvalo mi skoro 10 mesicu, nez jsem se vratila psychicky do normalu a nove tehotenstvi mi velmi pomohlo. Od 16.tt jsem si pichala fragmin, zjistili mi na hematologii genetickou poruchu zvysujici riziko potratu. Drzim palecky!

dorotka228
25. aug 2011

@veruska007 Ahoj, velmi ti dakujem, tou tvojou spravou mi trochu odlahlo, lebo sa stale vnutorne pytam, ci som nieco zle neuobila ja. To sme mali potom presne to iste. Zistili ti preco sa to stalo ? Robila si pocas druheho tehotenstva nieco inak? Bojim sa, ze ja budem uz len lezat a nehybat sa 🙂

lucka23
25. aug 2011

@dorotka228 ahoj. aj ja som prisla v 20tt o nasho chlapceka. 1.8 som sa na sone dozvedela tu hroznu spravu ze mu nebije srdiecko a 3.8. som ho po 2 dnoch vyvolavania porodila. tiez som mala bezproblemove tehu. uzivala som si jeho kopanceky a nic nenasvedčovalo tomu ze sa stane nieco taketo. teraz netrpezlivo cakam na prvu MS. po 2-3 cykloch sme sa chceli zacat snazit o dalsie mimi ale kedze moja gynekologicka ma poslala na genetiku aj hematologiu tak ktovie na kolko sa to nakoniec natiahne. lebo na hemato idem az 28.10 a na genetiku dokonca 15.11. som z toho dost nestastna lebo kedze termin porodu som mala mat presne na vianoce chcela som byt strasne v tom case uz tehu aby som to aspon troska lahsie znasala. ale teraz neviem ci cakat na vysledky alebo to risknut. 😔 tiez si myslim ze dalsie tehu bude dost narocne na psychiku ale urcite to zvladneme. drzim ti palceky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre