Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

maso
17. dec 2007

Takco, ked uz sme pri tom, ja som pocas tehotenstva nemala velmi chut na sex, avsak, ked som sa vratila z nemocnice, tak som sa citila ako nenormalna, lebo som mala chute ako besna 😀 (az som sa hambila, ze sa to nehodi, ked sme prisli o babatko, ale moje telo sa spravalo po svojom 😒 )
Predvcerom som dostala MS, tak sa tesim, ono nam to vychadza tak, ze sest tyzdnov uplynie presne na Vianoce, tak to bude teda 😀

Takco ja som sa bala mat nieco pred prvou MS, aj ked to bolo neskutocne tazke ... ale je to na tebe 🙂

Som strasne nazhavena na babatko, robim vsetko pre to, aby som schudla plus pijem alchemilku a jem Calibrum babyplan. Akonahle zhodim nejake kila dolu, ideme na to. Dokonca zacinam snivat o dvojickach 🙂

maja.ka
17. dec 2007

ahoj masko, ja som na tom tak ako ty, tiez som si dala zavazok, ze musim trosku schudnut pokial budeme opat snazilovat, aj ja by som brala dvojicky 😅 mate v rodine nejake? my ano, moja krsna z ockovej strany ma dvojicky a aj babkyna sestra, tak by sa mohli prilepit aj na mna, bola by som velmi rada 😉 😀

zuzana2104
17. dec 2007

Ahojte, ja som tiež potratila v 20tt jednovaječné dvojčatá dievčatká to som už písala. Bolo to 22 júla a bolo to mojé prvé tehotenstvo počkala som 3 menštruácie a začali sme sa snažiť. 🙂 A opäť sa nám to podarilo na prvýkrát. Teraz som len na začiatku tehotenstvo rátam nejaký 3 týždeň, lekárka má dovolenku tak budem čakať až do 8 januára.Prosím Pána Boha aby bolo všetko v poriadku aby som sa tešila s malinkého. Takže počkať 3 krát na krámiky a pekne šup šup do snaženia 😉 😉

maso
17. dec 2007

Majka, my nemame v rodine dvojicky ☹ ale aj tak trosku dufam ... a ked nie, tak by som chcela chlapceka ...

Zuzi, drzim palceky, aby si to dotiahla do stastneho konca a hlavne nech je zdravucke!!

maja.ka
17. dec 2007

masko nevadi, ze nemate v rodine dvojicky, ty ich mozes mat a velmi ti ich prajem 😅
zazi tak to je super, ze sa vam to opat podarilo na prvy sup, dufam, ze aj nam to tak zase vyjde, budem ti silno drzat palce, aby ste to teraz dotiahli do uplneho konca a tesili sa z miminka 😉 😀

maso
17. dec 2007

Majka, kolko teraz vazis? JA mam totiz nejakych 77 kg a chcem ist na 70.
Ked som otehotnela, mala som 69.

maja.ka
17. dec 2007

masko ja mam 75, ale chcela by som sa dostat az pod 70 😒 ale velmi si nefandim, ja nemam pevnu volu a cvicit nemam vobec cas 😠

maso
17. dec 2007

Tesim sa, cakala som, ze napises najakych 65 😉
Ja chcem na Vianoce korcule a budem sa chodit korculovat, to ma bavi ... no a nadalej sa stravujem ukazkovo, akokeby som bola tehulka ... dam si sem-tam aj nieco sladke, ale malo, snazim sa jest ovocie, zeleninu, mliecne vyrobky, dostatocne pit a nevratila som sa ku kave (len obcas). 5.1.08 ideme na lyzovacku, tak to bude zase nejaky pohyb ... no uvidime ... vela si od toho slubujem. Ked bude treba, pojdem s manzelom do posilovne (on zacal nedavno opat chodit do posilovne, lebo kedysi bol vysportovany, ale dnes uz je z neho macko), tak dufam, ze spolu nam to pojde lepsie.
Este budem musiet nejako zvladnut sviatky 😖 to nebude sranda ...

Ked chces, mozeme sa tu navzajom povzbudzovat v chudnuti 🙂

maja.ka
17. dec 2007

tak to je super, mozme si vymienat rady a tesit sa z toho, kolko schudneme 😀
a tie sviatky budu asi najtazsie, ale my ich zvladneme, co by sme nespravili pre nase babatka, ktore chceme co najskor do bruska a verim, ze nasi anjelikovia co su v nebicku na nas budu davat pozor, aby sme nezhresili a darilo sa nam 😅

maso
17. dec 2007

Aj ja tomu verim ... neexistuje asi silnejsia motivacia ... teraz som sa vazila - 76,8 😀

maja.ka
17. dec 2007

tak to je super, ty riadne chudnes, jupiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

daninnka
17. dec 2007

zuzana2104..určitě bude, moc ti fandím a uvidíš jaky budeš mit krasny a zdravy mimčo. 😵 .taky snažím, tak doufam, že to brzo vyjde. 😉 . Danča

sonicka07
17. dec 2007

baby,ja som potratila min.rok v marci v 17 tyzdni. cakala som a cakala,a ked som uz bola pripravena,tak mi zistili 2 myomy a cystu. ale operovat nechcu,pokial nie su problemy,takze od noveho roku zaciname snazilkovat 🙂
bojim sa velmi,co tie myomy sposobia,ale musim dufat,ze to bude v poriadku. co ine mi zostava. uz tak hrozne tusim po babatku,ze uz dlhsie nevydrzim.budem mat teraz 35 rokov,tak aj cas tlaci. vsetko dobre prajem.
P.S. ked som bola tehotna,teda v tom 17 tyzdni,som vazila 63kg,teraz mam 70! Tiez by som mala schudnut,ale myslim,ze v tych prvych tyzdnoch tehotnosti schudnem tak ci tak.

halienka
18. dec 2007

Ahojte dievčatá, tak ja Vám veľmi držím palečky s tým chudnutím, to veru budete mať teraz cez sviatky zaťažkávajúcu skúšku, ale stačí sa moc neprejedať a ja si myslím, že by ste to mali zvládnuť 😉 . Ja som zase ten opačný prípad, ja som pred tehotenstvom bola až príliš vychudnutá (45 kg), doktori do mňa furt hustili, že by som mala pribrať, ale mne to nijakovsky nešlo aj keď som jedla všetko čo som videla. Pribrala som teda vlastne až počas tehu, a teraz mi zostalo tiež 6 kg navyše (51 kg) oproti tomu čo som mala pred tehu, no ja sa tomu veľmi teším, lebo konečne vyzerám normálnejšie 😀 Síce sa to všetko usadilo hlavne na zadku, bruchu a stehnách 😝 , ale mne to nevadí, dáva mi to tiež väčšiu šancu na otehotnenie, lebo prílišná chudosť tiež prekáža otehotneniu. 😠 Tak ja sa zase snažím tú váhu teraz udržať, budem papkať aj za vás, kočky 😵

maja.ka
18. dec 2007

ahoj halienka, rada by som s tebou menila, mat taky problem pribrat,tak to ja asi nikdy nebudem mat, ja mam pocit ze priberam aj z cistej vody a z toho na co sa kuknem. Tak drz na palce, aby sme to zvladli a ty si na sviatky daj aj za nas 😉 😵

maso
18. dec 2007

Sonicka07 drzim palce ... dufam, ze bez problemov otehotnies hned po tom Novom roku a pomalicky aj my ostatne 🙂 a hlavne nech myomy a cysta nerastu.
Halienka, moja mamina je uplne stihla, tiez nemohla dlho pribrat a cely zivot jedava, co chce a kolko chce ... ale aktivne sportovala celu mladost, tak neviem, ci to nie je kvoli tomu´... kazdopadne ja som bola az do statnic tiez stihlunka (cca 55kg), ale potom som pred statnicami zacala naberat a do tehotenstva som to nezhodila 😖 dufam, ze teraz mi to pojde lahsie.

Velmi sa inak bojim Vianoc, bojim sa, ze ked budem tak vianocne rozcitena, budem plakat kvoli babatku. ☹ Manzelovi som uz nieco naznacovala, nechcem mu pokazit radost, viem, ze mi kupil vela darcekov, ale to mi asi nepomoze ...

mery.maja
18. dec 2007

Masko tiez budem mat asi podobny problem,ja placem aj ked je v spravach nieco o malych detoch ze ich mama opustila alebo im nejak inak niekto ublizil.Naposledy som plakala len tak lebo sme sa s muzikom jasili,steklili a tak a potom mi to prislo strasne luto a napadla ma myslienka"co to ty tava robis ved by si mal byt smutna z toho co sa stalo"no a potom to prislo plakala som ako malá.

Ale myslim si ze manzel kazdej z nas ktora prisla o babatko to pochopí a nebude mu to vadit,ved aj im bude urcite smutno za nasimi bruskami 😒

maja.ka
18. dec 2007

ahojte, aj mne je casto smutno a niekedy mam vycitky a pravdupovediac mam az na seba zlost, ked sa nad niecim zasmejem alebo som trosku uvolnena a na niecom sa bavime s manzelom a potom mam nervy, ze co to robim, ved mi neba byt preco tak veselo 😠 , ale myslim si, ze je to dobre, ze trosku aj vypneme a bavime sa na inych veciach, ja viem, ze na nase anjeliky nikdy nezabudneme, ale uz by som sa davno zblaznila, keby som len na to myslela.
takze dievcence hlavy hore a nech sme opat cim skor tehotne, aby nam bolo veselo 😉 😵

halienka
18. dec 2007

No ja myslím, že je to dobre, že nás aj niečo rozveselí, to už by sme boli pozatvárané na psychiatrii, keby sme boli v takom stave ako na začiatku stále. Teda aspoň ja hej 😝 A ja som veru vtedy mala aj hrôzu z ďalšieho otehotnenia, v takom stave by som isto nedokázala nájsť tú odvahu. A preto to asi má tak byť, musíme sa aj zasmiať, aj z niečoho potešiť, lebo to nám potom dáva silu do ďalšieho života. A teraz som už úplne nažhavená na ďalšie tehotenstvo 😀 Tiež ma chytajú stavy smútku pri akejkoľvek zmienke o ďeťoch, ale pomaličky sa to zmierňuje. Vianoce a Silvester budú isto ťažké pre nás všetky, ja som mala 4. januára termín, už by som to mala za pár... 😔 Nuž ale teraz idem radšej myslieť dopredu a hlavne budem veriť, že sa nám to všetkým podarí 😵
Masko, Maja.ka ja som nikdy nejaký moc športovec nebola, no my to aj s bratom-mojou dvojičkou máme v génoch po mame. Obaja sme taký chudý a vôbec nič nám nepomáha pribrať. Mne už pichali aj B12 injekcie, aj som ležala v nemocnici, kde som jedla dvojité porcie všetkého a pchali do mňa kadejaké lieky, ale nič nepomohlo. Ja som vedela, že mi pomôže jedine tehotenstvo, lebo aj moja mama vtedy konečne trochu pribrala. Stále je akurát, aj keď má už 63 rokov. Ale čo som sa ja pre tú chudosť natrápila! Mne sa zdá, že na plnoštíhle dievčence sú všetcia už zvyknutí, no keď ja som sa ukázala v plavkách na kupku, všetcia sa na mňa kukali akoby som bola anorektička. 😀

monkula
18. dec 2007

Sonička 07, aj som s obrovským myomo, priemer 7 cm, porodila dve krásne a hlavne zdravé detičky, neboj sa, budeš síce na rizikovom tehotenstve, ale to je to najmenej, zase na druhej strane mi robili každú chvíľku UZV, takže som svoju bambuľku videla stále...

A držím vám palčeky, mám kamarátku, ktorá čakala dvojičky, jedno jej zomrelo pred 12. týždňom a druhé v druhom trimestri... ☹ ☹ ☹
Tak hlavu hore, ešte budete mať kopu detičiek...

m311293
18. dec 2007

holky, je strašně dobře že se smějete, právě to potřebujete, nemyslet pořád na to. I když to jde ztuha.

sonicka07
18. dec 2007

monkula,ved prave. ja som v irsku a tu sa asi myomy nerataju. ked som sa na to pytala,ci budem mat nejake specialne zaobchadzanie,rizikove,viac sono atd,tak ze nie. mozem nadalej robit. vtedy som ale myslela,ze mam len jeden myom. potom mi zistili este jeden a cystu,tak neviem,ci to nieco meni na situacii. tu je za celu tehotnost len jedno sono!!!!! len ked su nejake problemy,tak ma zena viac. a prve(a posledne) sono je okolo 15- 18 tyzd. je to katastrofa. najradsej by som chodila na sk,ale to sa stale neda.

halienka
19. dec 2007

Ahoj Sonicka, to je fakt des, že je len jedno sono 😠 . A to sa my tu sťažujeme na zdravotníctvo! Ja som mala sono pri každej návšteve gynekológa, lebo on ho má priamo na ambulancii, a napriek tomu sa vývojové vady môjho bábatka prejavili až v 23 týždni. Keď mi robil sono v 19tt tak bolo ešte všetko v poriadku. Tak si to potom neviem predstaviť v tom Írsku, to naozaj na to prídu až keď sa niečo stane, alebo priamo pri pôrode. 😖 Inak ja mám tiež malý myom, no gynekológ to nepovažuje zatiaľ za nejaký problém, tak snáď to bude v poriadku. Tiež chcem od nového roku snažilkovať. 😵

maso
19. dec 2007

Sonicka, to je dost blbe, ja by som dala sono viackrat aj tu na Slovensku ... clovek by povedal, ze v Irsku to bude daleko lepsie ... predpokladam, ze sa da urobit sono v nejakej sukromnej ambulancii - urcite to bude dost drahe (ved ani tu to nie je lacna sranda) ale na tvojom mieste by som si to urcite zaplatila ... ved pozri na Halienkin a moj pripad - predisli sme tomu najhorsiemu.

Co sa tyka toho smutku a vycitiek, ked ste rozosmiate, aj ja mavam take pocity. Dokonca som este doteraz nenapisala vianocne pozdravy 😒 co tam mam napisat mojej babke? Ze "stastne a vesele"? Ved vsetci su smutni z toho, co sa stalo ... aspon sme boli vcera v divadle ... celkom som sa uvolnila 🙂
Dnes idem na kontrolu k dokimu, drze mi palce. Som zvedava, co mi povie. Inak, mam teraz MS a mam pocit, ze uz nema ist zo mna co von - dost silna. Ale to tak byva pri prvom raze, nie? Este sa Vas chcem spytat ... pokusala som sa pouzit tampon, ale som strasne uzka ... to je ok? Citila som sa ako panna 🙂

maja.ka
19. dec 2007

ahoj masko, po akom dlhom case si dostala MS? ja mam dnes presne mesiac(4 tyzdne) po zakroku, tak este mozno tyzden a dostanem aj ja, super darcek na vianoce 😠
aj my sme boli minuly stvrtok v divadle, bolo nadherne Frantisek z Asissi, nakoniec som si aj poplakala, take to bolo dojimave a nakoniec tam prislo take male dievcatko mozno 4-5 rocne ako anjelik v blielom, tak mi bolo strasne luto 😢 😢 aj teraz mi je do placu 😢

maso
19. dec 2007

Maji, aj mne bolo dnes do placu ... cas mi ide strasne pomaly, ja by som uz najradsej bola zase v druhom trimestri ☹

Musime sa navzajom podrzat, inak to nejde. Stale hladam nejake svetle chvilky, nejake radosti a potesenia, ale niekedy pride na mna plac celkom znenazdajky ☹ tak velmi sa v tomto smere bojim Vianoc, pretoze budem tak stastna so svojim manzelom, s ktorym nam to naozaj perfektne klape a zaroven tak nestastna, lebo malo byt s nami aj babatko, aj ked len v brusku ☹ 😢

Co sa tyka MS, ja som ju dostala skoro na chlp o styri tyzdne po zakroku, takze uz asi cakaj aj ty ... ale fakt je silna 😖 nech uz ju dostanes, nech mas na Vianoce pokoj 🙂

maja.ka
19. dec 2007

ja som strasne rada, ze som vas tu nasla v hoci takej velmi smutnej teme, ale vy my najviac rozumiete, lebo kazda jedna si to prezila a je samozrejmostou, ze sa budeme navzajom povzbudzovat v zivote a tie slabe chvilky tu budu stale, aspon u mna, lebo na to sa neda zabudnut a nikdy to neprestane boliet, ale pevne verim, ze coskoro tu vsetky budeme trkotat uz iba o tom, ktorej ako pekne rastie brusku a v nom babo 😉
tu MS by som uz najradsej aj ja dostala, uz viac nez tyzden ma pobolieva v podbrusku ako pred nou, ale doktor mi pred tyzdnom povedal, ze to este nemoze byt MS 😒
Vianoc sa bojim aj ja, vzdy na vianoce som tak trosku viac citliva, ked vidim celu rodinu vzdy pokope a aj ja som sa strasne tesila, ze vianoce budem travit ako tehotna a budem si to plnym duskom uzivat, a teraz sa uz vidim, ako budem uhybat pohladom od inych aby nevideli moj smutok a slzy v ociach 😢
silno nam drzim palce, aby sme tie sviatky prezili a tesili sa z nich 😅

maso
19. dec 2007

🙂 dufam, ze ich prezijeme ok, budes na internete aj cez sviatky, ale surfujes v praci?
My pojdeme na Silvestra na chatu a potom v januari na lyzovacku, ale budem kontrolovat aj MK 😉 , lebo berieme notebook kvoli praci.

maja.ka
19. dec 2007

budem na MK aj cez sviatky, ideme k nasim, ale notebook beriem, my ho nosime stale so sebou, ked ideme z domu prec na dlhsie, takze si mozme napisat, ako sme to zvladli 😉
my na silvestra zatial nemame nic, ale najskor ho stravime s kamosmi mozno aj u nas v byte ako minuly rok, dnes maju prist jedni z anglicka, tak sa dohodneme, ale brala by som aj keby sme ho stravili s manzelom dvaja, nemam chut niekde ist ani byt v spolocnosti mnozstva ludi

maso
19. dec 2007

super, tak si dame vediet ... ja uz teraz padam ... drz sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre