Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

elia
14. dec 2006

Mata01:
Tebe robili aj genetiku? Mne povedali ze to sa robi najskor po 2.potrate, a ze aj tak by to bolo zbytocne lebo keby to bola geneticka pricina, tak by babo odislo uz v prvych 3 mesiacoch. Ale nezda sa mi to, ved potom by sa vobec nerodili postihnute deticky. Ostatne veci som mala v poriadku - histologia, velkost plodu... takze predbezne sa to zhodilo na moj myom. V podstate okrem histologie a hematologie (kvoli velkej strate krvi)mi nerobili ziadne vysetrenia. Este kultivaciu, ale to dodatocne, kvoli tomu ze som mala po antibiotikach podozrenie na kvasinky.

O vysetrenia ste ziadali alebo ich robili automaticky uz po 1. spontannom potrate?

sarahxa
14. dec 2006

já jsem přišla o baby 25.10. ve 22tt. do té doby jsem měla všechny vyšetření v pořádku, týden před tím jsem byla na utz kde nám řekli že čekáme zdravého chlapečka. přijela jsem k doktorovi s pobolíváním podbřišku a krvavým výtokem,řekl mi že jsem začala rodit,pokoušeli se to zastavit ale nepovedlo se.odtekla mi voda,dítě jsem porodila už mrtvé. příčina je nejasná,ani při pitvě nic nenašli. prý snad chromozomální odchylka,to netestují, nebo to může mít souvislost s poruchou srážlivosti krve,kterou mám

mata01
autor
14. dec 2006

Sarahxa - a ako sa ti to pokusali zastavit ? mala si kontrakcie ? alebo Ta chceli zasit ? Inak ja som potratila 31.10. v 20 tt. Rano v ten den som bola na sone a za asi 10 minut, kym som prisla domov som zistila ze krvacam a o dve hodiny my uz odtiekla plodova voda, v nemocnici ked ma hospytalizovali aby ma mohli zasit. Prebehlo to neuveritelne rychlo a potom som az do vecera bola na porodnej sale a cakali, kym pridu kontrakcie, az okolo 19,00 my ich vyvolali.
Cakala som tiez chlapceka a velmi som sa tesila, lebo prave chlapca sme si zelali. Moje stastie a radost trvali 10 minut ☹

Elia - ja som tou genetikou myslela tripltest, ktory sa robi v 17tt, ci dietatko nama nejaku poruchu, ak by sa daco ukazalo, tak sa potom chodi este na odber plodovej vody

sarahxa
14. dec 2006

mata01:
to je mi moc líto ☹ zjistili příčinu,proč se to stalo?

v nemocnici mi udělali utz a zjistili že dítě je naživu,tak mě položili s nohama nahoru a nasadili mi kapačku,aby zastavili kontrakce,pak že by mě zašili abych dítě udržela. ale kontrakce se bohužel zastavit nepodařilo.

jak jsi na tom?

loss
14. dec 2006

babulky je mi velmi luto co ste prezili,velmi ma to mrzi musi to byt pre vas velmi tazke,zelam vam vela,vela stastia

mata01
autor
14. dec 2006

Pricinu mi povedali, ze sa to stava.
Som na tom celkom dobre, ale este stale nemama ms, takze musim cakat kym ju dostanem dva razy a potom este na vysetrenie a ak bude vsetko OK, tak sa mozme zacat snazit znova. Teraz som viac vynervovana, ze ms nechodi...

caira
14. dec 2006

holky je mi moc moc moc lito, cim jste si musely projit, zrovna dobridam posledni platicko HA a pak to chceme nechat prirode, tak doufam, ze vse bude ok a vam vsem preji at mate brzy krasna a zdrava miminka

sarahxa
14. dec 2006

mata01: neboj,MS se dočkáš. mě přišla po 6ti týdnech,jen mě zarazilo že byla dost silná a dlouhá. a s tou příčinou,vidím že nikde to asi doktoři moc neřeší 😒

caira: tak přeju ať se vám brzy zadaří krásný zdravý mimíšek 🙂

mata01
autor
14. dec 2006

Saraxa - a kolko po 6 tyzdnoch, u mna bol ten termin v utork, takze dnes uz druhy den som po termine ( cize 6 tyzdnov a dva dni)

ninka1234
14. dec 2006

mata ty to musíš brať tak že si normálne rodila takže si šestonedielka čime ms by si mala dostať po 6 týždňoch

sarahxa
14. dec 2006

mata01: asi 2 dny. ale doktor mi říkal že zpravidla první MS přijde mezi 5.a 8.týdnem, tak se neboj 😉

elia
14. dec 2006

Aj mne lekar povedal ze mam prist az vtedy ak by menzes neprisla ani do 8. tyzdnov, ale ja som mala po potrate problemy s prolaktinom a mliekom, co blokuje menstruaciu, brala som 2 tyzdne Parlodel a nakoniec MS prisla v normalnom case.

mata01
autor
14. dec 2006

Dakujem, ja som ho pochopila, ze maximalne do 6 tyzdnov by som ho mala dostat 🙂 Lebo ja priznaky citim uz druhy tyzden a rano ma zacali boliet prsia...
asi sa velmi snazim posurit cas.
Saraxa - a Ty si na tom psychycky ako?

sarahxa
14. dec 2006

mata01:
no snažím se to zvládat. nevenek vypadám asi v pohodě, no ale uvnitř to řeším pořád. pořád to hodně bolí,občas to doma nevydržím a pak je slzavý údolí,to pak přítel nějak nechápe a utěšuje mě ať už na to nemyslím... a hlavně blbě spím a pořád se mi to vrací ve snu. říkám si že to chce čas,tak snad to bude zase ok.
jak to zvládáš ty? a co partner?

mata01
autor
14. dec 2006

Ja presne ako Ty, snazim sa plakat uz len ked som sama, lebo moj manzel je potom v panike a furt ma utesuje ako ma miluje, ale to ja dobre viem. Asi by sme sa mali tesit, ze mame ich a nie plakat za tym co uz nieje...Chodim do prace a som v kolotoci medzi ludmi, takze sa to aspon trochu da

sarahxa
14. dec 2006

mata01: dáme se trošku dohromady a pak to vyjde 😉

mata01
autor
14. dec 2006

Elia, ak si otehotnela prirodzene, len ze si manzela dopovala vitaminamy, tak nie je mozne, ze je neplodny 🙂 Aj lekar sa moze zmylit, su to obycajny ludia tak ako my.....

mata01
autor
14. dec 2006

Saraxa - jasne ze sa dame a just chcem mat dve deturence aby som potom mohla somrat ako mi idu na nervy 😀

mata01
autor
14. dec 2006

Ja riesim este jeden problem asi menej podstatny ale na vylepsenie nalady ho prezradim : ja som za tych 5 mesiacov pribrala 18 kilo 😝 takze este stale chodim v tehotenskych rifliach, lebo sa do nicoho nezmestim.

sarahxa
14. dec 2006

mata01: a já jsem si dělala hlavu s těma 3kilčama co mám nahoře já 😀 😀 😀
já přibrala asi 5nebo 6 kilo, ale ty 3 co mi zůstaly vůbec nejdou dolů, a to se fakt snažím 😒 uklidňuju se že to bude tím že mám rozhozený hormony,ale už jsou rozhozený trošku dlouho 😀
no co, aspoň se o nás dá říct že jsme fakt kus ženský 😀

mata01
autor
15. dec 2006

To mas pravdu 😀 😀 😀

maca793
15. dec 2006

baby, keď si číťam tie vaše príbehy o strate bábätka, je mi strašne ľúto. ja som bola minulý rok na UPT. bolo to z vlastného rozhodnutia. maličké som si musela dať zobrať, lebo som nemala na výber. som totiž rozvedená a už mám 3 detičky. z toho sú 5,5ročné dvojičky. po UPT som si našla priateľa a s ním som otehotnela asi 6 týždňov po UPT a teraz mám krásnu dcérku. som asi ten typ človeka, ktorý keď zacíti trenky, tak otehotnie. veštkyňa mi vyveštila, že som mala niekedy dávno samovoľný potrat a bol to chlapec. neviem či jej veriť ale keď mi povedala, že budem mať UPT, nechcela som jej veriť až keď som to nepodstúpila. držím vám palce, aby ste konečne donosili bábo v poriadku a mohli sa z neho tešiť. macka

hedunecka
16. dec 2006

no ahojte babule ja sa k vam pridam tiez ja som bola na vyvolavanom porode v 26tt takze uz pekne v pokrocilom stadiu..ani si neviete predstavit co to pre mna bolo.. ☹ s priatelom to chceme skusit az v lete lebo som mala cisarsky rez..a vsetci mi povedali ze toho polroka minimalne cakat.. 😒

hankah
16. dec 2006

hedunecko: to je mi strašně líto,muselo to být pro tebe opravdu hrozně těžké, je mi tě líto, chuďátko!!!!já myslela, že v tomhle týdnu těhu už je mimi života schopné a že už se dá zachránit....... 😢

hedunecka
16. dec 2006

hankah no ono sa da zachranit ale ja som musela ist na potrat lebo mimi nebola take ake malo byt a zomrelo by aj tak mi vlastne odumrelo v tom 26tt preto som musela ist cisarskym..je mi hrozne smutno za nim a do nejakeho juna je este daleko ..dufam ze to dovtedy vydrzim..

hankah
16. dec 2006

hedunecko, nevim jak ti vyjádřit mojí lítost.je to opravdu hodně, hodně smutné 😢 , chápu, že je ti moc smutno ☹ a nevím co ti napsat, aby bylo líp, snad jen, že máš určitě vedle sebe milujícího přítele a rodinu, co tě podpoří. do června je sice daleko, ale uteče to jako voda. i když se to zatím nezdá!!!chce to vyrazit někam na dovolenou, změnit na chvilku prostředí. hedunecko,moc, moc se drž

hedunecka
16. dec 2006

dakujem hankah si zlataaa ☹ no hej ta dovolenka by mi asi bodla teraz..uvidime ..

divabara
16. dec 2006

Ahoj Hedunecko!je mi moc a moc lito za to,cim jsi musela projit...vim,ze to boli, a musi to pro tebe byt velmi tezke.Moc ti preju,aby ti to v tom novem roce vyslo tak,jak si sama prejes!Hodne sil!Bara

helen78
16. dec 2006

Ahoj,mám kamarádku a té ve 2. trimestru zemřela 2 miminka ☹ . Poprvé zjistili srdeční vadu neslučitelnou se životem, ale na potrat už bylo pozdě, takže jí vyvolali porod. To tady radši popisovat nebudu, jak miminku vstříkli dovnitř látku a zemřelo a ona ho pak mrtvé porodila, bylo to fakt strašný. Pak otěhotněla znovu, asi za 3/4 roku a miminku v pátém měsíci přestalo bít srdíčko. a to jí doktor extra hlídal a stejně se to stalo. Byli na různých testech, genetice, atd. a nic se nezjistilo, prý snad možná prodělala chřipku, ale muselo to být bezpříznakové, není si vědoma, že by jí něco bylo. Pak se bála otěhotnět, čekali asi rok, pak to vyšlo napoprvé, s tím naštěstí problém nemá 😉 . Všechno v pořádku, dokonce přenášela a malá je pěkná raubířka. Všem přeji, ať je nikdy nic tak zlého nepotká a narodí se jim zdravá donošená miminka.

sarahxa
17. dec 2006

hedunecka: vím jak je to těžký, drž se

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre