Potrat v II. trimestri. Ako ďalej?

mata01
12. dec 2006

Chcela by som sa poradit s niekym, komu sa to stalo ( ja som potratila v 20 tt a dovodom bol oslabeny krcok maternice) aby sa so mnou podelil o skusenosti, ako dalej, ako dlho ste cakali na dalsie otehotnenie, ci bola zistena aj ina pricina potratu a ako ste to zvladali. Pri mojej smole som zatial nedostala ani MS a to je dnes presne 6 tyzden od cistenia....

jani2
13. okt 2009

Ahoj záhradka,
musím tak trochu reagovať na tvoj príspevok. Úplne ťa chápem v tom ako by si sa zachovala, ak by si mala skôr na výber: indukovaný potrat, alebo donosiť choré dieťatko. Ja som mala trochu inú situáciu, porodila som v 25tt dve dievčatka, Julinka žila len 3 týždne, Janinku mám doma a našťastie je v poriadku. Ale neraz, po nekonečných chvíľach pri inkubátore som si tiež vravela, prečo radšej Julinka neodišla do nebíčka hneď po pôrode, už jej po pôrode ani srdiečko nebilo, tak ju oživovali adrenalínom do srdca...ale za akú cenu?...kvôli nedostatku kyslíka zakrvácala do hlavičky, došlo ku kompletnému rozpadu mozg. tkaniva, dostala otravu krvi, opuchlo jej celé telíčko....no doteraz ma bolí, že umierala 3 týždne. Už neviem v ktorej krajine (Kanada?) sa pri takýchto predčasných pôrodoch pýtajú lekári rodičov, či oživovať za každú cenu....ak by som tu mala takú možnosť, tak by som asi povedala nie. Nechápte ma tu ako hnusnú a krkavčiu matku, ale viac bolí keď vidíte ako sa dieťa trápi ako keď je už v nebíčku. Za Julinkou je mi moc smutno, ale viem, že by nedokázala ani len sama dýchať, ak by prežila, viem, že jej je už dobre.....viac ma trápi Janinka, je teraz v poriadku, ale tiež si prešla mnohým a stále sa trápim, či sa neskôr tie všetky rentgeny, množstvá antibiotík a chémie neprejavia na jej zdraví....stále na to myslím!
Záhradka, viem sa vcítiť do tvojich pocitov a tých myšlienok, ktoré ti víria v hlave...viem, že dieťatko ľúbiš, ale ako každá mama chceš preň kvalitný život a nie trápenie.....moc dobre ťa chápem. 😔
...a dúfam, že ma tu babenky neukameňujú, ale radšej potrat v 20tt (prepáčte, ja viem aj to bolí) ako predčasný pôrod v 23-25tt.

cathy77
15. jan 2010

ahojte, pozerám, že tu už dlhšie nikto nič nepridal. v čase posledneho prispevku som bola šťastne tehotná... teraz už len tehotná. aj to už nie dlho 😔
v pondelok nastupujem na prijem do nemocnice... budem v 19tom týždni. vysnené, vymodlené bábätko.
nechcem tu dopodrobna opisovať celú historiu a vnutornu hysteriu, kym som sa došla až sem, ale mam obavy, aké to bude, keď už to nebude. Obávam sa veľmi a moc, lebo moje svedomie je nastavené dosť citlivo a sama neviem predpokladať, ako to budem znášať neskor, ake to bude. moje babatko ma toľko VVV, že pri pokuse o amniocenteze to bola hroza, fakt, už ani kvapka plod. vody. silou-mocou mi lekár odsal niečo z placenty, z choria, ale už na sanitarovi som videla, ako mu je ma ľuto. potrebovali proste nejaku vzorku na genetiku. takyto anhydramnion vraj tak často nevidia 😒 a to ešte pred týždnom bol oligohydramnion, aspon deci vody tam bolo, teraz už absoltne nič. a to som v piatom mesiaci a na mne takmer nebadať stopy po tehotenstve, bruško mam ako som mala asi v druhom msiaci, ked som sa vytešovala, ako pekne rasiem do krasy. ešte na Vianoce som mala pekne štvormesačne bruško. a teraz si pripadam ako vyschlá stará slivka 😢 držte mi palce na buduci týžden, please

cathy77
15. jan 2010

och, prepáčte, ja som si všimla posledný prispevok z oktobra min. roka:( som už fakt tak rozhádzaná... až teraz som si všimla vaše dnešne príspevky:( ... hned si ich idem prečítať:(

emis
15. jan 2010

Cathy77, je mi moc líto, co prožíváš a ještě budeš ☹, sama jsem podstoupila UPT v prosinci 2009, je to těžké,
nejhorší to pro mě bylo asi před nástupem do nemocnice, po propuštění byl člověk pár dní otupělý a teď
jsem z toho hodně smutná. Co se týče svědomí, tak u nás byla prognóza, že když miminko přežije porod,
tak bude žít maximálně pár hodin, takže jsme se rozhodli netrápit mimi ani nás a rozhodli se pro přerušení co
nejdříve. Popřeju ti hodně síly, hodně lásky a brzo ať pro tebe vysvitne sluníčko.

fatimuska
2. feb 2010

cathy77 je mi veľmi ľúto čo prežívaš a veľmi na Teba myslím, drž sa

veruska007
3. aug 2010

Muzu se pridat? Vcera se nam ve 3:20 narodilo mrtve miminko. Byla jsem v 19.tt. Do te doby bylo vsechno v nejlepsim poradku, jen tripple testy vysly pozitivne. Prislo to v dobe, kdy miminko zacalo kopat, kdy mi vykouklo brisko, a ja si na sebe potreti oblekla tehotenske kalhoty. Vsem jsme to s radosti oznamovali (pred tim nam umrelo miminko v 7.tt), byli jsme tak stastni a vsechno jsme planovali. Ani nas nenapadlo, ze by to mohlo dopadnout spatne.

Chteli bychom miminko co nejdriv... co myslite, holky? Kdy se muzeme nejdriv zacit snazit? V nemocnici rikali za 3 mesice, no, my bychom chteli co nejdriv. Slysela jsem, ze dost maminek otehotnelo hned po sestinedeli... mate zkusenost?

Ted to zatim strasne boli. Mame doma rok stareho chlapecka, chteli jsme mu poridit sourozence, aby nemusel do jesli. Ani nevim, zda ho tam vezmou. Potrebovala bych odjet pryc, treba na dovolenou, na vsechno zapomenout... ale chlapecka nam nikdo nepohlida, jsem s nim 24h doma, a vsechno je strasne stejne jako pred par dny, kdyz me jeste v brisku kopalo nase miminko...

dilema
3. aug 2010

@veruska007 zazila som to co ty, bohuzial nie len raz hmm, chapem ako sa citis, ale vzhladom na to, ze to uz bol 19tyzden by som sa s dalsim tehotenstvom neponahlala, mala by si si dat pauzu minimalne take obdobie ako si bola tehotna, predsa len maternica potrebuje trochu casu na regeneraciu.... teraz je to este tazke, je to bolave... ale mas doma synceka, co je obrovske plus a urcite sa surodenec podari.... tri mesiace nie je taka dlha doba, aj ked sa ti to teraz nezda 😉 a ten cas vyuzit mozno na nejake vysetrenia.... ak nic nenajdu na histologii a cytologii, urcite chod na hematologiu... drzim palce....

minina76
10. aug 2010

ahojte aj ja mam za sebou tri potraty posledny bol pred troma tyzdnami v 20-tom tyzdni.odtiekla mi plodova voda z nicoho nic.Dovtedy bolo vsetko v uplnom poriadku.Po prvych dvoch potratoch sme s manzelom absolvovali kopu vysetreni a operacii aby sa zistila pricina nakoniec mi na genetike zistili komplikovany trombofilny stav a homozigot-a.S manzelom sme sa snazili pet a pol roka(pedchadzajuce tehu neboli s manzelom ale s tedajsim priatelom)posledne dva roky som brala clostyl ale ani to nezabralo tak sme sa rozhodli pre umele oplodnenie a hned na prvy krat nam to vyslo boli sme neskutocne stastny.Vedeli sme pricinu preco som dva krat potratila tak sme si mysleli ze sa nemoze nic stat pichala som si po cely cas fraxiparin vsetko prebiehalo v poriadku,ziadne bolesti,sem tam neake pichnutie do vajecnikov ale to mi povedali ze to je v poriadku ze sa mi zvecsuje maternica.Az jedno nedelne popoludnie som isla na zachod a zrazu mi praskla voda.tak sme utekali na pohotovost,hned ma dali na infuzie magnezia.Bolesti som ani vtedy nemala a mala ma kopala. prisiel za mnou v utorok primar a povedala som mu nech mi povie otvorene ake mam sance na donosenie tak mi povedal ze skoro ziadne tak sme sa z manzelom rozhodli ze si dam vyvolat porod.Malo sa to uskutocnit vo stvrtok ale ja som uz v stredu citila ze nieco nieje v poriadku lebo mala kopala uz len velmi slabucko a potom aj zomrela.porod isiel lahko ale ta bolest co nastala potom to sa neda opisat a ktora este stale trva.Povedali mi ze mozno mam antifosfolipidovy syndrom tak ma cakaju este neake vysetrenia odbery a vytery na infekcie a zapali a som strasne zvedava na hystologicke vysledky.Je tazke sa s tym vyrovnat.Stale musim mysliet na to ake by som uz mohla mat brucho a ako by ma uz kopala.Neviem ako mam zit dalej.

skippy7
10. aug 2010

@minina76 Ahoj. Je mi strašne luto, čo si musela zažiť 😔 . Poznam tie hrozne pocity, hlavne potom, ked to všetko na človeka dolahne. Ja som prišla o bábo v 27.tt,maly už pekne kopkal a zomrel mi v brušku. Nasledne mi zistili tiež trombofiliu, V Leiden+MTHFR. Teraz som opať po dlhšom snaženi tehotna a picham si Fraxiparin, ale mam strach,lebo viem, že aj tak to nemusi byť zaruka šťastneho konca.Ale chcem veriť,že to už bude dobre a donosim zdrave bábo. Chcem ťa povzbudiť,aj ked viem, že čas je asi najlepši lekar. Tvoja bolesť sa časom zmierni, aj ked stale tu bude,lebo zabudnuť sa neda. Hlavne aby zistili pričinu a riešili to. Prajem ti vela vela sily, aby si toto ťažke obdobie zvladla a potom aby čim skor prišlo dalšie tehotenstvo a dočkala si sa zdraveho babätka 😉 .

minina76
11. aug 2010

dakujem velmi pekne.Ja som povedala ze teraz co sa stalo dalsie deti nechcem nieze nechcem ale bojim sa mat dalsie ale manzel ma poprosil aby som to koli nemu este raz podstupila tak som suhlasila.Chcem,strasne tuzim po babetku ale dokedy to budem takto tahat je toho uz dost na mna.Musime byt silne aby sme zvladali co nam zivot prinasie.Od slz ani nevidim na klavesnicu.Ked som prisla do nemocnice moje spolubivajuce vraveli ze neaka nasa spoluobcianka porodila dvojicky a jednoducho sa potom zobrala a odysla a tie deticky nechala tam.Tak kde je potom spravodlivost?A tvojmu chlapcekovi sa co stalo? ako dlho si cakala kym si znova otehotnela? v ktorom si teraz mesiaci?Mna asi caka dalsie umele oplodnenie este mame zamrazene jedno embrio tak uvidime.Este aj skriningove testy som mala v poriadku.Ja mam ten V Leiden dobry ale zato mam mutaciu MTHFR C677T -HOMOZIGOT. ten Fraxiparin som si tiez pichala a vidis . zistili mi pricinu na genetike tak som bola kludna ze sa mi nemoze nic stat. ☹ Potom ked budem mat viac casu tak napisem jeden nadherny clanok.To musi chytit cloveka za srdce 😔 Drzim velmi,velmi prsty aby si znovu nemusela pocitit tu bolest

minina76
11. aug 2010

Vola sa to: Uz viem co nikdy neurobim
1tyzden:
Mami mam iba 8mm,ale mam vsetky moje organy.Lubim zvuk tvojho krasneho hlasu,vzdy ked ho pocujem pohnu sa mi vsetky tie moje malinke kosticky v tele.Zvuk tvojho srdiecka je moja najoblubenejsia melodia.
2tyzden:
Mami,dnes som sa naucila ako si mam cucat palcek.Keby si ma videla,povedala by si,ze vyzeram uplne ako babetko.Je mi tu tak krasne teplucko.
3tyzden:
Vies co mami???Ja som dievcatko"dufam ze ta to potesi".Som tvoje dievcatko.Chcem aby si bola stastna,lebo nemam rada ked places.Ja placem vzdy s tebou aj ked ma nepocujes.
4tyzden:
Mami,zacali mi uz rast vlasky,len skoda,ze su take malinke ale tusim,ze sa podobaju na tie tvoje.A uz viem pohnut s hlavickou aj prstikmi.A nozicky a rucicky viem len trosku vystriet,ale na to mam este cas nemyslis???
5tyzden:
Mamina?Ty si bola dnes u lekara?On ti klamal ze este niesom niake babetko.Mami ved ja som tvoje babetko a lubim ta.Mami?Co je to potrat?
6tyzden:
Mami,ja zase pocujem lekara.Preco je taky zly k tebe?Preco sa mi vkrada do mojho domceka?Mami,on to vola ihla co to je?Strasne to pali.Prosim povedz mu nech uz prestane.Mami,ja nechcem ist prec.Nechcem od teba odist.Preco mi to robi?Prosim mami pomoz mi,prosim....Ublizuje mi to.Maminka nie!!!!!
7tyzden:
Mami,mam sa dobre, som v nebicku a panbozko ma drzi v naruci.Strasne mi chybas,chcem ist naspet,ale ked to nejde.Vysvetlili mi uz co to znamena potrat.Mami,preco si ma nechcela?Ved ja ta tak lubim,preco ty mna nie?Aj ked je to tak navzdy,som tvoj anjelik.Mami,nedaj si uz nikdy zobrat anjelika(pomooooc mami,nerob to uz nikdy)!
Je to velmi smutne.Este som nasla jednu stranku www.anjelikovia.sk

skippy7
12. aug 2010

@minina76 ahoj , joj moja, život je veru nespravodlivy, a my s tym nič nenarobime, musime proste bojovať, inak by nam zostali len oči pre plač.Ja som prve skriningove testy nemala v poriadku, potom už ano,aj to bol pre mna stres, teraz si ich ani nechcem dať spraviť,načo.Su nepresne. No mne odumrela palcenta,prave kôli zrazeninam, vtedy som ešte nevedela, že mam trombofiliu,ani to nikoho nenapadlo. Potom som si myslela,že sa mi hned podari oteh. ako ma všetci optimisti presviedčali, ale nebolo to hned,na 9.cyklus, ratam to na cykly,lebo ja mam kratšie.Teraz som ešte len v 8.tt, ani to ešte nikto nevie,ešte je to veeelmi skoro,čovek je stale v napäti, a to budem asi až do konca....
Prajem ti, aby si nabrala odvahu na dalšie tehotenstvo a vieru, že sa to už tentokrat podari 🙂 ...držim aj tebe velmi palce!!!
....ten pribeh je ozaj srcde-trhajuci 😔 😔 😔

minina76
13. aug 2010

ahoj 😉 ked ti odumrela placenta to ti zistili na hystologii?Lebo mne primar povedal ze s hystologie mi nic take nezistia,ze to sa tam posiela len preto lebo musia.Ani mne nezistili hned trombofiliu len vlani ked sme sa s manzelom pokusali o malicke tak ma poposielali vsade.Ja mam problem aj s menstruaciou mam ju asi tak dva,tri krat do roka.Preto sme museli na to umele oplodnenie. 😒 Teraz by chcel primar aby som otehotnela prirodzene tak mi skusi dat neake injekcie kedze mi tabletky nezabrali.No uvidime ako povedal slepi. 🙂 Ten osmi tyzden mas naozaj este skoro ani to netreba vraviet nikomu ved ludia su vselijaky moj otec sa dozvedel ze som tehotna ked som bola v piatom mesiaci aj to nahodou prezradila susedka,ktora sa to dozvedela ani neviem od koho.Ja som bola taky stredobod zaujmu ludi kazdy len to sledoval kedy budem tehotna ako keby mal prist koniec sveta 😵 Tak a teraz maju zase o com rozpravat 🙄 Aj to je pravda ze som bola strasne nervozna mna rozculilo aj to ze sa niekto len ozval ku mne.Brala som strasne vela hormonov a mozno aj to k tomu pridalo.V noci som nespavala a cez den som bola nervozna.Ja by som na tvojom mieste este navrhla tvojmu lekarovi aby ta dal vysetrit tiez na antifosfolipidovy syndrom aj to je forma trombofilie.Tam sa zvyknu pridavat este kortikoidy a asi aspirin teraz som si nie ista.Uz bezim varit lebo zachvylu pride muzicek na obed.tak zatial pa 😉

skippy7
13. aug 2010

@minina76 ano, mne to zistili na histologii,ale tiež im to trvalo asi 2,5 mesiaca a to som ich tam furt otravovala,no otras.Bolo to konkretizovane ako infarkty v placente.No niekedy nezistia nič, hlavne ak tam už nie su žiadne žive bunky. A u teba ak je šanca otehotnieť prirodzene, tak by som to určite skusila,ako zase podstupovať IVF, však ked maš dobreho lekara, tak ti v tom určite pomože.A aj teraz maš taky rozhadzany cyklus? Duphaston si nebrala? Na ten antifofol.syndrom sa opytam mojej hematologičky,idem k nej začiatkom septembra zas na kontrolu.
drž sa pa

minina76
15. aug 2010

ahoj 😉 2,5mesiaca?mne hovorili ze dva tyzdne.Dufam ze to nebude tolko trvat.uz teraz ledva cakam kedy pojdem na kontrolu aby som sa mohla spitat na vysledky.od potratu ubehli len tri tyzdne a este stale sa cistim,takze neviem ako mi pride menzes.to este budem musiet poriesit antikoncepciu brat nemozem koli trombofilii.uvidime co na to povie primar.Nemam s nim uatial ziadne skusenosti ale podla mna je dobry aj zeny ho chvalia a bol asi 20-sat rokov v amerike ako lekar ginekologie.Teraz si ma chce zobrat pod svoje kridla.Duphaston som brala aj utrogestan aj estrimax.To vsetko mi predpisali v centre asistovanej reprodukcie na udrzanie tehotenstva.Duphaston a utrogestan som brala do 14-ho tyzdna.Ten estrimax som vysadila asi v 7-om tyzdni.Buduci tyzden zacnem chodit po lekaroch tak uvidim kde vsade ma poposielaju.Na ten antifosfo.syndrom mam ist az po troch mesiacoch.Neviem preco az tak pozde.Tebe ako povedali ked sa ti to stalo,ze kolko mas cakat aby ste mohli znova skusat o miminko?Z akeho si okresu?Ja som z Roznavy.Ked nechces nemusis napisat. 😵 Dobre moja tak sa drzkajte a ziadne stresy pa

skippy7
15. aug 2010

@minina76 ...ahojky, no ked maš dobreho doktora, tak to je fajn,dufam,že ti pomože. Ono to behanie po doktoroch je trochu unavujuce a možno aj stresujuce, ale hlavne nech niečo zistia ,aby ti v buducnosti vedeli pomocť a zabranili hlavne dalšim potratom.Mne kazali mať prestavku pol roka, hovoria,že tolko kolko si bola tehotna,čiže u teba tych 5 mesiacov.Ale každy mi povedal niečo ine, niektori,že stačia 3 mes. počkať, ale ja som radšej dlhšie počkala, aj ta psychika sa musi trocha zotaviť.Mne dosť pomohlo,že som začala cvičiť.A ubehlo to celkom rychlo. Ja som z BA.
Drž sa,veľa sily 😵 pa

minina76
16. aug 2010

ahoj 😎 vsak to behanie a caka nie pri lekaroch staci ked idem len na hematologiu tam mi treba cakat aspon do obeda koli vysledkom.Ja mam aspon to stastie ze moja svagrina robi na koznom tak som zvykla zajst k nej a pockat.Zato som sa spytala kolko ti kazali cakat lebo aj mne povie kazdy inac.Tiez mi kazali najprv pol roka a potom ze ked sa velmi ponahlame staci aj tri mesiace.A co ruky este ta nebolia s tych injekcii,nemas este modriny?Ja uz ledva cakam kedy dostanem poslednu.A kto ti ich picha?Na mne sa ich ucil pichat manzel a teraz mu to uz ide celkom dobre. 😝 On co neznasa ihli 😠 Mne kazali schudnut aspon 15 kil.Chcela by som zacat bicyklovat ale este sa bojim kym sa cistim,aby sa nieco nestalo.Ale teraz prerabame takze pohybu mam dost a hlavne v tom teple sa potim az,az 😝 Tak ahoj zatial 😉

skippy7
17. aug 2010

@minina76 ahoj 🙂 ty si ešte musiš pichať Fraxik? ja zatial modriny nemam.Picham si sama do brucha a manžel mi picha do ruk, celkom mu to ide,občas ma to fest zaštípe,ale da sa.Do stehna to vraj boli najviac, neviem, zatial som neskušala. Ty ešte pekne oddychuj, nech sa zotaviš, hlavne maternica. Inak ono telo si akoby samo povie,kedy je pripravene na tehu.Niektore baby nechceli tolko čakať a aj tak sa im to hned nepodarilo, ale je to velmi individulane, niekomu sa zadari lahko-na prvy šup ,niekomu tak do roka-ako mne.Ja som začala cvičiť asi až po pol roku od pôr.,cez zimu sa mi nechcelo,ale ked som zistila, že stale nosim jedny nohavice, lebo sa do ničoho nezmestim, tak som sa veru donutila. Teraz sa ochladilo, tak sa aspon tak nepotiš 😵 Opatruj sa ,paa

minina76
18. aug 2010

ahoj 😵 ano ja si este stale picham to sestonedelie ale dneska som bola na kontrole tak mi povedala ze co mam doma to si mam dopichat a koniec. 😅 Este som jej pripomenulka ten antifosfolipidovy syndrom tak mi kazala prist 8.9.,ze mi zoberu krv a potom asi tak za dva tri tyzdne pre vysledky tak som zvedava ci nieco zkazu 😨 Bola by som rada keby hej aspon by sme vedeli do buducnosti comu sa vyvarovat 😲 Do brucha som si to neskusala pichat,bala som sa ci sa nieco nestene,ani do stehna.Odskakali si to len moje ruky.Tu na tejto stranke som citala clanky a tam baby ja ti poviem su take ktore potratili aj styri krat a este maju stale odvahu to skusat ako keby sa nic nestalo.Povedia si tak co pockam na prvy ciklus a potom hop sa na skusanie.To chce teda riadne gule 😝 Neviem ci by som na to mala,ale je pravda ze nepotratili tak pozde ako mi.Mali to len na zaciatku v neakom 6-7tyzdni.Ale aj tak to chce odvahu.Setrit sa setrim vramci moznosti,ale nieco robit musim inak by som sa zblaznila.Manzel chodi domov s prace az okolo piatej a ked maju vela alebo treba este zostat tak aj dlhsie je to na porazenie.Zajtra ginka tak uvidime ci prisli tie vysledky.Dufam ze to nebude trvat tak dlho ako tebe.To si nebola nervozna ze preco este niesu vysledky?A teraz si na chorej alebo pracujes?Dufam ze len pekne lezkas a nenamahas sa. 😉 Teraz mi je celkom dobre lebo tu mam krsnu dceru tak mi aspon skor prejde den.Ale ta ti je taka aktivna ta by ti len skakala a vsetko skusala,to vidno pubertiacka.Neposedi na jednom mieste 😠 Ako dlho si sa cistila po porode?A kedy ti prisla prva menstruacia?U mna to budu zajtra styri tyzdne uz sa cistim len tak sem tam neaky vytok troska sfarbeny ale uz nemusim nosit ani vlozky je to len take ked idem na zachod aj to nie stale.Tak uz musim ist lebo to moje sidlo ma uz otravuje 😖 Tak sa maj krasne 🙂

skippy7
19. aug 2010

@minina76 ahoj 😎 ....no samozrejme,že som bola nervozna,že tie vysledky stale nie su, stale som tam volala, a oni, že čo chcem, že to može trvať aj pol roka, no chapeš?? tak som do toho zapojila aj mojho gyn.,a kamošku,čo tam niekoho poznala,tak to potom asi "urychlili".Najhoršie,že človek niekedy tolko čaka a nezistia NIC, tak to je na porazenie.Inak ja som sa po por. čistila 2 tyždne a menzes mi prišiel po mesiaci,čiže 4 tyždne po porode. A nie je potrat ako potrat, je rozdiel potratiť v 6-7.tt a v 20-27.tt,kde sa rodi mrtve bábo,je to proste hrozny zažitok,na ktory sa len tak nezabuda 😔. To už človek ide do dalšieho tehu s veeeelkou obavou. Tak potom napiš,či už ti prišli tie vysledky. Ja som doma, na rizikovom,čiže PN. Oddychujem, je to celkom prijemne rano nevstavať do roboty,si to vychutnavam 🙂 . Tak sa drž, paa

minina76
19. aug 2010

Ahoj 😵 Tak som bola dneska na ginke a mala som uz aj vysledky s hystologie.Zistili mi ze som mala zapali,ale doktor povedal ,ze to sa uz teraz tazko da zistit s coho to bolo,alebo ci pricina odtecenia vody bola prave koli zapalom lebo ze mne ked odtielka voda tak mi tie zapalove parametre isli stale hore.Takze neviem co si mam o tom mysliet ci to bolo koli zapalu,alebo ten zapal som dostala az potom ked mi odtiekla voda.Ole bral mi dneska tie stery aj krv tak o tri tyzdne mam volat pre vysledky a moznoze potom budeme mudrejsi 😖 tak len tolko som chcela.Majte sa pekne 😉

skippy7
19. aug 2010

@minina76 ahoj. no dnes si napisala minutu po mne 😵 ....takže zápaly? a ty si vtedy nič neobvykle necitila? to su možno take,o ktorych človek ani nevie,také skryté. Len čo ti to teraz pomože? dá sa tomu nejak v dalšom tehu predisť? Hmm. Však uvidiš, čo ti ešte zistia z tych sterov a krvi. Tak nech to maš čim skor za sebou.....paa

minina76
22. aug 2010

ahoj 😉 vsak ved to ze mi nic nebolo mala som uplne bezproblemove tehotenstvo a zrazu bol koniec a to neslo do hlavy ani doktorovi pital sa ma ci som sa nebola niekde kupat alebo take podobne a ja som mu povedala ze nie,ze ani pohlavny styk sme nemali,lebo asi v osmom tyzdni som zacala krvacat tak nam zakazali.Na zachod ked som isla tak som si ho po kazdom cistila a potom som si ruky natierala dezenfekcnym gelom.Neviem ci sa tomu bude dat predist,ale povedas,ze budem pozerne sledovana,budem chodit castejsie na kontroli a budu mi brat skoro stale strery na zapali.S manzelom sme sa rozpravali,ze uz teraz som mala byt pozorne sledovana ked som uz dva krat potratila a netrebalo to nechat zajst az tak daleko a teraz ked sa to stalo znova tak je kazdy v strehu.On si asi myslel,ze ked nemam ziadne problemy tak mi netreba chodit casto do poradne.Este mi povedal ze ten zapal som nemusela mat zo spodu,ale ze som mohla mat zapalenu uzlinu alebo mandle a to sa mi dostalo do krvy a rozsirilo sa to po celom tele ☹ To som si vsimla aj ja,ze sme pisali minutu po sebe a nehnevaj sa ze ti pisem az teraz,ale cez vikend nemam velmi cas zapinat pocitac mame toho vela prerabame dom svokrovci sa osamostatnuju,alebo mi od nich?😝 🙂Tak sa maj pekne zatial ahoj 😵

minina76
29. aug 2010

@skippy7 ahoj 😉 co sa stalo ze sa neozyvas?

skippy7
29. aug 2010

@minina76 ahoj..no nič sa nestalo 🙂 nejak som zabudla reagovať 😅 , ja som dosť v strese,zajtra mam 1.poradnu, sa bojim, dufam, že bude všetko v poriadku. Neviem ako budem zvladať ten čas vždy do dalšej poradne, je to ťažke ked človek už zažije niečo take ako my, už nedokaže byť asi v takom klude a pohode, aj ked sa snažim, ale niekedy som na prašky 🙄 ...ja tiež chcem dokyho poprosiť,by som mala častejšie kontroly, raz za 4 tyždne- to by som sa zblaznila, tak hadam mi dá aspon každe 3 tyždne...
Inak ty si Fraxik dobre znašala? mne sa občas urobi červena hrča a svrbi,tak neviem,či to neni alerg.reakcia, ale niekedy vobec nič,pohoda, tak neviem...
tak pekne prerabajte, aby ste už vo svojom mohli pracovať na babätku 😵
paa

minina76
30. aug 2010

@skippy7 Ahoj 😵 to som rada ze je vsetko v poriadku.O tych kontrolach viem tiez svoje.Ani ja som sa nevedela dockat kedy prejdu tie nekonecne dlhe styri tyzdne a cim viac sa to blizilo tym som bola viac vynervovana ci je to v poriadku.A ked som uz isla do poradne a povedal ze je to ok tak mi ten klud na dusi trval asi tak tri-styri dni a potom uz zase nervy ze ci sa nieco nestalo.Je to proste strasne ten co si to nezazil tak povie ze co stresujes ale pochopit to vie len ten,ktory ma take veci za sebou.Tebe by mal dat automaticky castejsie kontroly ked sa ti to stalo mala by si byt na rizikovom a vtedy su kontroli kazde dva tyzdne.Radsej pojde clovek castejsie na kontrolu ako keby sa malo nieco stat aj ked je to tiez dost na nervy tam vysedavat.U nas zaviedli objednavky na cas ale to sa nikdy nedodrziava lebo ma tak strasne vela ludi ze to nestiha.Aj mne sa od Fraxinu robili hrce a viem ze sa to nesmie masirovat aspon tak mi povedali ked som bola v nemocnici.Tak mi to stvrdlo a zmodralo hlavne ked mi pichli uz do miest kde som mala pred tym pichane.Cervene som asi nemala neviem.Uz som dostala prvu menstruaciu vcera.Konecne,ale od pondelka minuleho tyzdna som spinila a len vcera sa to rozbehlo.Neviem co to malo znamenat. 🙄 Skus na tie stresy neake ulkudnujuce homeopatika to sa moze.Tak sa opatrujte a neboj vsetko dobre dopadne.Ahojte 😉

skippy7
1. sep 2010

@minina76 ahooj....tak ja mam za sebou prvu poradňu. Všetko je v poriadku, som si veru vydychla. Aj fotečku mi doky vytlačil, tak sa na ňu stale pozeram 😵 .Chcela som,aby mi dal častejšie kontroly, ale povedal, že to nema vyznam, ale že možem medzi poradnami hocikedy vždy dojsť na uzv.Som sa potešila, ale niekto mi povedal, že ani časte ultrazvukovanie neni moc dobre, tak teraz neviem. No uvidim, ešte sa rozhodnem, však je to na mne, objednaná nie som.V piatok idem na kontrolu na hematologiu. Tak super, prva menštruacia, ja som sa tiež vtedy vytešovala, hlavne nech to pekne nabehne tak ako ma. Ja homeopatika neuznavam, to je placebo, to si možem dať aj čokoladu 😵,tá aspon chutí 😵.
Tak sa drž , paa

minina76
1. sep 2010

@skippy7 Ahoj 😉 tak to si ma velmi potesila ze je vsetko v poriadku 😵 Tie caste ultrazvukove kontroly to som pocula aj ja ze skodia.Vsak ked budes nieco citit co sa ti nebude pacit tak pojdes.Na tej hematologii sa nezabudni spitat na ten antifosfolipidovy syndrom.Ked to budes mat v poriadku aspon budes kludnejsia.Tie homeopatika som neuzivala ani ja ale mam znamu ktora bola tehotna a isla k lekarke a jej predpisala lebo tiez raz potratila a bola nervozna aby sa nieco nestalo.Ale ta cokolada to je tiez dobry napad 😅 Tak sa zatial opatruj a ozvy sa ako si dopadla drzim palce ahoj 😉

erika2804
7. mar 2011

Ahojte...ja som tiež potratila v 16tt,je už tomu mesiac a stále nechápem e neviem dôvod prečo sa to vlastne stalo.ved vraj všetko bolo v poriadku až kým prišli bolesti do ľavého boku..Môj gynekolog povedal,že to nevadí a neposlal ma ani do nemocnice..kašlal nato...Večer mi odtiekla plodová voda a bolo po všetkom.Prečo ma neposlal do nemocnice alebo mi dačo nepichol,aby som to bábätko v sebe udržala?Nezobral mi ani krv a ved vlastne načo..a teraz,ked sme mu povedali sa cíti byť urazený..ani v nemocnici po potrate doktori neboli milý a nepovedali mi ani dôvod prečo sa to stalo vraj nato vám nik neodpovie..a ked som sa pýtala čo to bolo chlapček či dievčatko doktor po mne vyskočil vraj to už jedno..no takéto zdravotníctvo som ešte nezažila..ako mám teraz predchádzať dalšiemu potratu,aby sa to nestalo..chceme ešte bábätko,veľmi po nom túžime a zároven sa bojíme,aby to nedopadlo tak ako teraz..ahojte ☹

ivicek1
8. mar 2011

@erika2804 Ahojky Erika,jen náhodou jsem narazila na Tvůj příspěvěk. To je vážně hrůza,co si Dr dovolují,takové chování :( . Moc mě to mrzí,co Tě potkalo,také jsem o mimi přišla ,ale v 8tt,už je to za mnou,drž se 🙂 přeji Ti ,ať brzy zas otěhu a těšíš se z miminka 🙂. Iva

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre