Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

aspinka
12. máj 2009

ja som bola od strednej dlhorocne liecena na stitnu zlazu ale ked som sa vydala tak mi lieky zrusili ze vlastne mi nic nie je asi ju nemam zvacsenu len mam tam tukovy vankusik. Ale po potrate som sama na svoju past isla na endokrinologiu povedala som im co je vo veci a urobili vsetky mozne vysetrenia hromonalny profil a vsetko OK vraj mi nic nie je 🙂 neboj nas cas este pride!!!! 😉

elle75
12. máj 2009

bud rada ze si v poriadku, asi sme mali vsetky fakt len blbu smolu, a raz sa to podariiiii. keby ze podam lotto tak pri takej nizkej pravdepodobnosti urcite nevyhram 😀

bublina1
13. máj 2009

Ahojte. Je dobre vediet, ze po mole ostatne zeny otehotneli v poriadku a majú deti. Ja som inak tiez citala, ze mnohe zeny bezproblemov otehotneju a narodia sa im zdrave deticky. Myslim, ze to pisali aj v statistikach Centra pre trofoblast. chorobu. Mate niektora skusenosti s tymto centrom? Ja, kedze nie som z BA, tak nie. Ale rozmyslam, ze by som sa tam objednala.
Inak hodnoty hcg mi stupli na 600, takze asi pojdem znova na cistenie. O boze 😨

aspinka
13. máj 2009

bublina fuha stupli no asi ta este musia cistit mne strasne rychlo klesli az sa im nechcelo verit. moze byt ze ta zle vycistili a nieco tam zostalo co este produkuje HCG. ja som po potrate pol roka a uz sa ziadnou molou nebudem zaoberat nezaujimaju ma ani centra trofoblastu studovala som o stupnoch moli a pokial to nieje stadium ktore uz zbieha k rakovine tak ma to nezajujima naco?! 😖 je to zabudnute 😉

bublina1
13. máj 2009

mas pravdu, clovek musi mysliet pozitivne. Prvy krat (ked som mala molu completnu), tak mne tiez rychlo kleslo hcg. Teraz som mala parcialnu a ide to hore (asi ma zle vycistili). No nevadi. Predtym som aj ja na molu rychlo zabudla a nezaoberala som sa tym. No teraz, ked sa zopakovala, uz cosi o tom viem a stale na to musim mysliet. Mozno to je chyba. Nemozem sa tym tak trapit. A parcialna mola by sa nemala zvrhavat.
Tak nech ma druhy krat vycistia, nech sa toho zbavim. Ale o dietatko sa budeme pokusat po vsetkych vysetreniach a aspon 2 - 3 roky pauza, mozno viac. Neviem sice, ci to vydrzim tolko cakat. Ale budem musiet.
🙂 Nevadi, nech sme zdrave a aj nase deticky ...

elle75
13. máj 2009

ahoj bublinka, to ma mrzi ze ti tie hodnoty stupaju, radsej co najskor postup cistenie, mna tiez posielala do centra k doc.Korbelovi ale som sa na to vykaslala, len ja som mala hodnoty hned neg, az si niekedy myslim ci vobec dobre vydeli pod mikroskopom 😀 , ale na tvojom mieste by som to skusila, on by mal byt odbornik na tuto Dg.

aspinka
13. máj 2009

Ano aj mne hovorili ze keby som mala nejake komplikacie tak ma poslu Korbelovi pretoze on sa o tuto diagnozu zaujima napisal uz aj niekolko studijnych knih ci co verim ze ho nikdy neuvidim v dobrom teda 😀

bublina1
13. máj 2009

dakujem dievcata za podporu.
Kazdopadne na cistenie musim ist co najskor. To je pravda. Dohodnuta som na sobotu. Povedali mi lekari, ze len ked stale stupa hcg, tak posielaju do BA. Ale ja si myslim, ze aj keby klesalo (dufam, ze bude klesat ) 😅 , tak by som to mala skusit tam ist.
Ved ked su tam taki odbornici, maju s tym skusenosti a aj dobru liecitelnost. Podla ich sprav, ich pacientky maju aj dalsie deti...
Boze, len nech som zdrava !!! Dufam, ze po dalsom cisteni budem v poriadku 😨

elle75
13. máj 2009

neboj a drz sa,

bublina1
13. máj 2009

Dakujem 🙂

susik77
13. máj 2009

ahoj bublina, ja som mala v r. 2004 parc. molu, kyretaz v 13.tt-uz od 8.tt embryo nezilo 😢 neskoro mi to zistili 😖
chodila som potom par tyzdnov na kontrolu hcg. inak ziadne komplikacie. potom v r. 2007 som mala normalne tehu, akurat v 1.trim. hematom(ale to nesuvisi s molou). no a teraz uz cakam 2.mimco.
mne dr. povedal po tom 1.nepodar. tehu, ze mola sa nezvykne opakovat. ked to uz mas ale 2.krat, je dobre ist s tym niekam, kde sa zaoberaju poruchami trofoblastu, kam mola patri. mozno v tom bude genetika...

bublina1
13. máj 2009

Diky Susik. Mas pravdu, nebudem to uz odkladat, prekonzultujem to s lekarom, nech ma tam posle. Na genet. vysetreenie sme tiez uz objednani.
No vydis, a ty si priklad, ze sa to da krasne uzdravit, ked uz cakas druhe babatko. Gratulujem 🙂
Verim, ze sa to da do poriadku a k mojmu milovanemu chlapcekovi pribudne aj .. milovane dievcatko, sestricka (alebo chlapcek).
😀

elle75
13. máj 2009

bublinka jedno dieta si uz uspesne donosila, si na tom lepsie ako ja, takze je len potrebne aby ta uspesne vycistili potom urcite rok pauza od neg vysledkou a vsetko bude fajn

edinox
13. máj 2009

ahojte kocky.Uz Vas dlho citam.Ja som tiez zazila molu hydatidosu.Porodila som krasneho synceka v roku 2003,na to dva roky som zistila ze som zase tehotna.Bola som najstastnejsia zena na svete az dovtedy kym mi moj gynekolog nepovedal otrasnu diagnozu,molu.Hcg niekde medzi oblakmi,zivy plod tam neni.Tak som sa dostala na druhy tyzden do nemocnice,tyzden som tam bola,denno-denne zobrali krv na vysetrenie Hcg,robili mi usg.na konci tyzdna zahlasili podstupite sa kyretazu,nema to zmysel cakat tam zivy plod nie je.Tak ma vykyretovali.bolo to v roku 2005 v oktobri.Ihned ako som dostala do ruky vysledok histologickeho vysetrenia ma manzel zobral do Bratislavy na antolsku k docentovi Korbelovi.2cele roky som k nim chodila.Velmi som sa bala,ale vsetko mi podrobne vysvetlil,hcg klesalo,ja som bola v poriadku.Doporucujem ho ak sa k nemu chystate niektora,dobry gynekolog a hlavne je ludsky.tak to je moje story.zatial mam len to jedno babatko,ktore uz nie je babatko je krasny 6rocny chlapcek,pokladik moj...

bublina1
13. máj 2009

Ahojte,
Edinox, k doc. Korbelovi by som velmi rada isla. Je tam liecba niecim specialna (okrem chem.)?
A ak sa smiem opytat, o druhe babatko sa nepokusate?
My by sme radi mali este dietatko, ale radsej mozno nepokusat ...
Viem, ze este je priskoro o tom premyslat, v prvom rade, nech sa toho zbavim ...

susik77
13. máj 2009

baby a vy ste po tej komplet. mole museli brat chemoterapiu?al. vam len kontrol. hcg?

bublina1
13. máj 2009

Chemo sa dava, ak ide o molu malignu, ktora sa rozsiruje.
Tiez sa kontroluje hcg. Ak je negativne, je to v poriadku. Nemalo by rast.
Ak je dlhodobo negativne, nemalo by nic hrozit.
Mne po mole kompl. hcg bolo negativne. Takze to bolo ok. Teraz po mole parc. hcg rastie. Ale dalsia kyreta by to mala odstranit. Verim, ze to bude v poriadku.

susik77
13. máj 2009

bublina: urcite bude 😉 so mnou bola po kyret. na izbe holka, kt. museli tiez 2.krat cistit. ze niekedy sa to nemusi po kyret. na 1.krat podarit vsetko vybrat.

bublina1
13. máj 2009

Diky za povzbudenie 🙂

edinox
13. máj 2009

Bublina zidne lieky som nebrala,len mi kazdy mesiac zobrali krv na vysetrenie hladiny hcg a po roku som chodila kazde 3mesiace.Chceli by sme samozrejme druhe babatko,vsak maly uz bude mat coskoro 6rokov.len teraz chodim do skoly na specializaciu,z roboty a nechcela by som s velkym bruskom chodit do bratislavy kazdy den.Mozno o rok.Dufam ze vsetko bude okej,zatial sa drzim,vsetky vysledky mam negativne.Obcas mi odoberu aj tu u nas v Dunajskej Strede,kedze robim na gynekologii. 🙂

kocan
23. júl 2009

ahoj edinox aj ja som mala molu hydatidosu tiez som sa dostala az k doc korbelovi a mozem potvrdit ze je uzasni doktor.ale ja som bola na tom tak zle az som sa dostala na onkologiu.az tam som sa z toho dostala.otehotniet som mohla az po roku ale ja som sa velmi bola tak som otehotniela az po piatichrokoch a teraz mam uz dvojrocnu dcerku.ale pravda je taka ze som brala aj chemoterapiu asi pol roka 🙂 🙂 🙂

kocan
24. júl 2009

ahoj mila bublina1 prejem ti aby si to uz mala vsetko za sebou mne robily kyretaz tri krat.tak ti drzim prsty 😉 😵 😅

bublina1
30. júl 2009

Ahojte vsetkym,
tak po dlhsej dobe sa opat hlasim 🙂 Nastastie mozem napisat, ze som v poriadku. Dlhsie to sice trvalo, trosku som sa potrapila, ale som happy ... lebo som zdrava.
Hcg mi neklesalo, prave naopak, zacalo stupat a podla sona lekari usudili, ze to na kyretaz nie je. Dostala som sa k docentovi K. - je naozaj uzasny!!! Ako som k nemu prisla hcg zacalo klesat - zazrak! Liecbe sme sa vyhli. Teraz som po kontrole a hcg je negativne. Neviete si predstavit ako som rada a ake su to nervy (resp. boli)! Ale uz som spokojna a vazim si vsetko, zivot, svoje dieta, svojho manzela... 🙂 Pravda, dietatko by som este jedno chcela, velmi tuzim, ale bojim sa a urcite niekolko rokov si pockam ...
Ale odporucam kazdej jednej, ktora molu mala, aby si preventivne kontrolovala hcg. (Keby som totiz vedela po prvej, co som ju mala, urcite by som sa tak neponahlala ...). Verim, ze budeme vsetky v poriadku, nikdy sa uz niktorej nic take nezopakuje a ze budeme mat krasne deticky a tesit sa s nimi ...

bublina1
30. júl 2009

Mila Kocan, chcem sa ta opytat, ci si chodila k docentovi aj tych dalsich pat rokov a ci kontroloval potom aj tvoje tehotenstvo ... (inak verim, ze tvoja dcerka je isto velky pokladik 😉
Stretla som tam zenu, ktora po chem. porodila tretie dieta 🙂 a vsetci su zdravi, vratane nej 🙂

kocan
2. aug 2009

Ahoj bublina1k docentovi chodim este vzdy raz rocne ale okrem toho chodim aj na onkologiu na kontrolu tiez raz rocne tam mi kontroluju krvny obraz a korbel mi kontroluje hcg.Ale uz je to viac ako 5 rokov.Do tych 5 rokov som chodila 2krat do roka a po 5rokoch chodim raz rocne.V tehotenstve ma skontoloval iba raz lebo ja som z vychodneho slovenska a je dialka tak som chodila k svojnu gynekologovi tu u na ale na docenta som mala cislo ak by sa nedaj boze nieco prihodilo ale aj moj doktor bol s nim v kontakte.ale chvalabohu to dopadlo bez komplikacii.A som vsetkym doktorom velmi vdacna ktory mi pomohli sa s toho dostat.z malej dcerky mame velku radost.hoci uz mame jednu starsiu ale tato je nase zlatko. 🙂 😲 😵

jovana
8. sep 2009

ahojte dievcata,
chcem sa prosim spytat, ze ak ste mali dvakrat molu, tak ci ste sli na genetiku a ine vysetrenia. lebo ja uz chodim kadetade po doktoroch na kadejake vysetrenia. kym som nechodila po doktoroch nic mi nebolo a teraz mi je vsetko 🙂 ale stale neviem, coho sa mozeme chytit. mam znizenu fonkciu stitnej zlazy, s manzelom sme rozne rh faktory, ... no je viac veci pre ktore mohlo dojst k mole. ale nic konkretne.... dievcata, povedali vam z coho to mohlo byt? mozete prosim nieco napisat aj o tom centre, ktore sa molou zaobera? dakujem .

kocan
13. sep 2009

Mila jovan ja som mala iba raz molu ale na nijake odborne vysetrenie som nebola.CHOdim k docentovy Korbelovy do BLAVY on je na to odbornik.

bublina1
22. sep 2009

Ahojte, no ja som sice mala 2x molu, ale na nejake specialne vysetrenia som nebola. Akurat na genetike (tam nic nezistilli, vsetko je v poriadku). Na trombofilie (ci ako sa to vola) vysetrenie nerobili. Vraj to netreba, ked jedno zdrave dietatko mame. Tam pricina teda asi nie je. Mozno by som si mohla dat vysetrit este stitnu zlazu ... mozno tam moze byt zrada (hoci nastastie sa citim dobre) a s manzelom sme tiez rozne Rh faktory.
Nikto nikdy nevedel, ani nevie, z coho sa to moze vytvorit ... Co myslite vy??? Aka je pricina?

kocan
28. sep 2009

Ahojte dievcata ja som tiez mala molu ale nemohli prist z coho to mam lebo som mala v sebe teliesko ktore mi sposobovalo krvacanie vzdy som silno krvacala 3 krat ma cistili az nakoniec mi nasli na plucach nador tak som sa liecila na onkologii.A chcem sa vas opytat ci aj vy ste to tak mali a ako sa citite teraz.U nam aj 2 rocnu dcerku. A po tej liecbe som uz 6 rokou.

jovana
23. okt 2009

ahojte, prajem pekny vecer,
tak ja som absolvovala rozne vysetrenie - hematologia, hemostaza, stitna zlaza, imunologia, pol roka som chodila po doktoroch, hodnoty su v celku v norme, hoci mam nalez na stitnej zlaze - uzol ale biopsia - negativna.... s manzelom sme rozne faktory ale ani v tom to neni. proste sa spojilo nevhodne vajicko alebo nevhodna spermia a uz to islo a vznikla parcialna mola. ako pisete mola postihuje jednu zenu z 2500 a pravdepodobnost ze sa bude opakovat je minimalna. mne sa to stalo dvakrat posebe..... nahoda je blbec.....
mola sa neda nijako predvidat, ovplyvnit, liecit.... proste je 50 na 50 ci dalsie tehotenstvo bude normalne. treba ale verit.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre