Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

hayete
24. okt 2012

@petrajavor tak byl pan dr.Hron docela pozitivní. Snad má pravdu. Teď jen aby hodnoty hcg rychle klesaly 🙂

petrajavor
24. okt 2012

@hayete ten ma vzdycky pravdu-ver mi zkusenost 🙂 Je super ze to vidi dobre. Preju at hcg klesa a cekani rychle utika...

dana_l
30. okt 2012

@bianka0111 @cukruska1920 @hayete moje prve tehotenstvo bola ciastocna mola. teda ze som cakala dvojicky a jedno z nich bola mola a druhe sa vyvijalo.
ked som zistila ze som tehotna tak som nebola u lekara (bola som tuna len na kratku dobu a mala som ist domov na svk), len na potvrdene tehotenskeho testu. v druhom mesiaci som zacala spinit. bolo mi povedane ze je to zahniezodvanie vajicka. kedze to neprechadzalo som isla do nemocnice nech sa na mna pozru, urobili krvny test a povedali ze sa im nezdaju hodnoty hcg. bola som na sono a zistili ze cakam dvojicky, jedno "nebolo" a druhe malo srdiecko. bol mi odporuceny potrat. okolo 12tt zistili ze babatku uz nebije srdiecko, takze bolo rozhodnute za mna. dali mi lieky na vyvolanie kontrakcii a uz doma zo mna vysla mola - vyzeralo to ako bublinky.
po vycisteni ma sledovali ci hodnoty hcg klesaju a ked som bola na 0 tak sme sa znovu pokusili a dalsie tehotenstvo bolo uspesne. (3 mesiace po potrate)
drzim vam vsetkym nech vsetko dobre dopadne (i ked to asi blbo znie) a ste cim skor tehotne

bianka0111
31. okt 2012

@dana_l Ahoj, 3 mesiace? ....ja sa neviem dočkat apríla, len aby sme to mohli skušat....aj ja som mala čiastočnu molu.....idem síce ešte na vyšestrenie do BA, ale podla lekára mi klesaju hodnoty velmi rýchlo......som mesiac po kyrete a hodnoty mam 3,8....dufam, že budem čoskoro na 0 a po pol roku sa možme bez obáv snažit.....všetko je tak ako má byť a takto sa na to musíme pozerať... 🙂

bianka0111
31. okt 2012

@petrajavor Ahoj, teraz spatne si opat čítam príspevky, a ak tomu tvojmu správne rozumiem, tiež si otehotnela po 3 mesiacoch? sledovali Ti hodnoty HCG a tie Ti počas tých 3 mesiacov klesali? vy ste sa hned pokušali, alebo ste si nedávali proste pozor? neviem, aj ja by som bola najradšej nechať to na prírodu, ale nejak mi to rozum nedovolí a stále si hovorím, že musím počkat pol rok, aj keby som bola najradšej tehu hned.....moja hodnota je 3,8 po mesiaci kyretáži....je to vraj krásne klesajucie....dufam, že o mesiac to bude 0 a potom 0 a potom zase 0 🙂

petrajavor
31. okt 2012

@bianka0111 jojo první tři měsíce a pak další 2,5měsíce co jsem byla těhu mi sledovali hcg....mé hcg bylo skoro 0 asi 1,7....což mi mudr řekl,že se dá brát jako nula a za necelých 14dní vyskočilo na 434....a ukázalo se,že to není mola ale náš Tadeášek...u nás to bylo něco mezi náhodou a snažením se,nechali jsme tomu volný průběh,jelikož sme neznali rizika....jako znovu to zažít tak si dávám pozor jelikož sem měla celé těhu strach jak o malého než všechny testy v 22tt ukázaly že je ok a pak o to,zda někde ta mrcha mola neroste a my o tom nevíme a furt sem si říkala co kdyby....bylo to na hlavu,ale měli jsme štěstí a už je to pryč....
Úplně chápu,jak se cítíš člověk tak moc chce ale ví že by neměl....

bianka0111
31. okt 2012

@petrajavor tak ano, práve teraz musíme byt rozumny, aj ked zrejme ja budem začínat od začiatku, pretože dnes som sa rozprávala s lekárom, ešte pred prvou dcérkou som mala mlieko, aj napriek tomu, že som nebola tehu....liečila som sa medocriptinom a na to prišla Emma, a teraz v marci som opat musela brat lieky aby sa nám podarilo bábo....podarilo sa až v auguste....ale stalo sa čo sa stalo, a teraz budem musiet zrejme opat podstupit liečbu medocriptinom, lebo mlieko mám stále na rozdávanie...takže príroda asi vie čo robí, aj ked ju nechápeme..........

pet16
31. okt 2012

@hayete ahoj, jen se chci přidat k Petě, pokud byl dr. Hron pozitivní, snaž se tomu věřit 😉 U mně měl taky se vším pravdu a ta zrovna pozitivní nebyla ☹ Takže pokud to vidí dobře, bude to tak 😉 Držím palce

hayete
1. nov 2012

@dana_l Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo. Já jdu na další kontrolu 7.11. snad mi HCG klesá. Další těhu prý až za 6 měsíců.

hayete
1. nov 2012

@pet16 A jak to vypadá teď? Všechno máš vpořádku?

pet16
1. nov 2012

@hayete Teď už je nejhorší za mnou, hcg je na nule (i když až pomocí chemo ☹ ) a už jen chodím k Hronovi na kontroly

hayete
1. nov 2012

@pet16 to je dobře. To jsme se možná potkaly nebo potkáme 🙂 Já jdu 7.11. ikdyž tam bude jen sestra, Hron má dovolenou a pak asi až za 14 dní. Poslední HCG po revizi jsem mělá 2000, doufám, že to za těch 14 dní kleslo. Nejhorší je, že si uděláš test, máš radost, že jsi těhu, plánuješ vše pro mimi a nakonec zjistíš, že máš v břiše "vetřelce" co ti může ublížit. Je to fakt hrozný pocit. Já se fakt těšila na tu revizi, aby to všechno vyndali.

pet16
1. nov 2012

@hayete To mi povídej, u mě bylo ještě i na prvním utz všechno ok, až při další kontrole to začalo... ☹
Já jdu na kontrolu teď 5.12.. Myslím, že když ti to pěkně klesne, tak ti to místo 14 dní už protáhnou třeba za měsíc, ale uvidíš 😉

hayete
1. nov 2012

já při první kontrole měla prázdný gestační váček, doktor mi k tomu nic neřekl, jen že je to možná ok možná ne, Za týden už tam měl jen shluk něčeho a poslal mě na revizi. Ještě ten den jsem šla se domluvit do nemocnice a tam mi lékař řekl, že je to mola a že není vůbec na co čekat.
Druhý den revize. Po ní mi operatér řekl, že vzhledově to mola není, ale hystologie potvrdila, že ano. Navíc se jim po revizi děloha nezdála čistá. Hronovi ano. tak uvidíme. Snad už té smůly bylo dost.

pet16
1. nov 2012

@hayete Určitě už bylo 😉 Taky si říkám, že už jsem si tu smůlu snad vybrala. Tak teď nám nezbyde, než čekat a držet si navzájem palce 😉

hayete
1. nov 2012

@pet16 no tak to každopádně.

pet16
1. nov 2012

@hayete 😉

pet16
14. nov 2012

@hayete Ahojky, tak jak to s tebou vypadá? Všechno dobrý?

hayete
15. nov 2012

@pet16 ahojky, minulý týden HcG 65...další odběr ve středu. Tak nějak doufám v 0. Od včerejška mám křeče jako blázen, snad se hlásí MS. 🙂 Co ty?

pet16
15. nov 2012

@hayete Tak to je super, z 2000 na 65 je krásný pokles 😉 A kdyby k tomu dorazila ještě ms, tak by to bylo dvojnásobně v pohodě 😉 Tak držím palce 😉 Já taky dobrý, na kontrolu jdu až v prosinci, mám už teď mezi nimi delší rozestupy, tak je to snad taky na dobré cestě 😉 Tak když budeš mít chvilku, dej ve středu vědět, jak jsi na tom 😉

hayete
16. nov 2012

@pet16 Není to MS je to zánět dělohy :( a bolí jako blázen už 3 dny v kuse. Dostala jsem dvoje antibiotika a čípky :( Asi jsem v práci prochladla. Ni nic zkusit se musí všechno 😖

pet16
22. nov 2012

@hayete Tak to mě mrzí ☹ Koukám, že si taky musíš zkusit všechno, viď? Tak ať je brzo líp, snad to ty antibiotika vyženou 😉

hayete
22. nov 2012

@pet16 dobré ráno 🙂 už je fajn, už jsem šla i na jógu a to je dobré znamení. Včera HCG 10,5. Kolik návštěv ještě čeká tebe než tě "vypustí"? 🙂

pet16
23. nov 2012

@hayete Ahoj, to je pravda, jak už se ti chce do cvičení, je to dobře 😉 Kolik kontrol mě ještě čeká nevím, po začátku jsem chodila po měsíci, teď po 6ti týcnech a co vím, tak po pár návštěvách by se to mělo protáhnout na 3 měsíce, pak na půl roku... Myslím i, že to není u všech stejně, každý to má asi trošku jinak. Ty myslím, až klesneš na nulu, budeš ještě taky nějakou dobu "pod dozorem" nebo ne?

fineva
5. dec 2012

Ahoj holky, tak ještě v září a říjnu jsem pročítala diskuze těhulek, porod v květnu 2013, a teď jsem tady u Vás.
Život umí být někdy krutý, ale vidím, že na to teď nebudu úplně sama.
Na konci října mi na kontrole ve 13tt sdělili tu nepříjemnou zprávu, miminku přestalo být srdíčko, ano, už jsem ho dvakrát na kontrole bít viděla. Ach jo.
Pak asi jako u všech, slzy, pláč, otázky proč zrovna já... Nemocnice, revize, no a pozvánka na kontrolu po 3 týdnech.
Mezitím jsem se už trošku srovnávala se ztrátou, psala si s holkama, co měly stejný osud, kdy začneme znovu zadělávat na novém miminku, a že tentokrát to už vyjít musí, no ale na kontrole mi řekli, že nález odpovídá parciální mole.
Neznělo to zrovna pozitivně, ale já ty dvě slova vůbec neznala a tak jsem netušila, co mi vlastně říkají. Nechala jsem si to trochu vysvětlit, ale až doma, protože paní doktroka v nemocnici mi neřekla ani proč se to stalo, jak se to stalo, co to vlastně pořádně znamená, jen to, ž mi budou měřit hcg, a že v tom nejhorším případě se z toho může vyvinout rakovina. Doma jsem si tedy přečetla všemožné diskuze a články - české, slovenské a i anglické.
Hcg jsem měla po třech týdnech 46, takže prý super, nemám se čeho obávat, pokud to nebude na další kontrole stoupat, O týden pozdějí naštěstí už jen 19. Uvidíme, kolik to bude zítra, čeká mě totiž další odběr.

Dr v nemocnici řekl, až bude hcg nula (tedy může to být prý od nuly do 9, protože i netěhotná žena nemusí mít hcg úplně na nule), budu tam chodit jednou za měsíc a za rok můžu otěhotnět. S přihlídnutím k mému věku prý možná za 10 měsíců.
Panebože coooooooooo? To je strašně dlouho. Chápu, že tělo, děloha, psychika se musí srovnat, zregenerovat, dát prostě do pořádku, ale v diskuzích jsem se dočetla různé názory doktorů.
Někomu řeknou, až bude nula, můžete se začit snažit, jedete prostě čistým štítem.
Další řeknou, až bude hcg nula,, tak za tři měsíce.
Někteří doktroří řeknou, 3 měsíce, lépe půl roku. No a mě řeknou, rok, celý rok.

Kolik holky řekli vám? Já mám už teď pocit, jakobych mohla hned, ale samozřejmě počkám, ale rok mi přijde zbytečný. V zahraničí, také doporučuji půl roku. Ach jo, Jsem ráda, že můžem čekat spolu a vzájemně si třeba sdělovat, co nám na kontrolách řekli, a můžem si z toho udělat společný závěr 🙂
Držte se

pet16
6. dec 2012

@fineva Ahojky, jako první musím napsat, že je mi líto, co tě potkalo, ale hned jako druhou věc, že je super, že ti HCG klesá 😉 Já jsem ten horší případ, kdy neklesalo, ale stoupalo a došla jsem až k chemo ☹ ale to je teď vedlejší.
Úplně se poznávám, v tom, co píšeš, napřed šok z revize a když se s tím člověk začne pomalu srovnávat, tak další bomba 😠 A pak to děsný čekání... Já byla na revizi v březnu, pak mi oznámili, že je to kompletní mola a v dubnu jsem začala s chemo, protože hcg neklesalo, takže na nulu jsem se díky ní dostala v červnu. A od tý doby mi nic není a jen čekám ☹ Koukám do kočárků a čekám ☹ Ta doba je proto, aby se zamezilo tomu, že se mola vrátí. myslím, že jsem všude četla, že u parciální je to půl roku, rok by měl být u kompletní. Ale každopádně je každej případ individuální, záleží jak hcg klesá a na plno dalších věcech. Jezdíš do Prahy do Podolí?

pet16
6. dec 2012

@hayete Ahojky, jak si na tom ty? Já byla včera na kontrole, ale byla jsem tam sama, takže jsme se určitě nepotkaly 😀 A všechno dobrý, další kontrola v únoru 😉

hayete
6. dec 2012

@fineva
@pet16
Ahoj holky, já měla minulý týden Hcg 6. Kontrola v půlce ledna. Ptala jsem se doktora, jestli nemám všechny vajíčka špatný a on říká, že při takovém množství vajec v ošatce musí být nějaký "pukavec" a toho jsme prý bohužel trefili :D zatím pořád nemám MS, prý nemusí přijít i 3 měsice. A popravdě uzl teď mám strach z dalšího těhotnění. No snad jsme si své už vybraly 🙂

fineva
6. dec 2012

@pet16 Přesně jak říkáš, asi jsme si tím všichni prošly podobně, jeden šok za druhým ☹
Teď si říkám, co bych dala za "obyčejný" zamlklý potrat....
super, že se ti to z těla dostalo, i když mě moc mrzí, že jsi měla tu verzi, kdy se to musí léčit chemoterapií.
Můžu se zeptat, když jsi tedy už "čistá", musíš čekat rok od toho června?
Já jsem v Plzni, takže FN tady. U svého lékaře jsem zatím nebyla, řekli mi už při tom zamlklým potratu, kdy ještě nevěděli, že je to mola, že na gyndu mám jít až po šestinedělí...
Ty jsi tedy z Prahy?
Mě řekl rok, i když mi řekli, že to HCG mi klesá krásně a rychle....zlobím se na celý svět. 😠

fineva
6. dec 2012

@hayete Ahojky, tak já mám dnes 7, a řekl mi, že se to teda považuje za hcg negativní 🙂 Na kontrolu jdu ještě teď v prosince. Taky si mě mohli pozvat až za měsíc, když jsem tedy dle nich dá se říct negativní, no ale čert to vem, nic nenadělám 🙂 S těma vajíčkama mám taky strach, jaktože z takovýho množství se zrovna trefí ty spermijky do pukavce? 😀 Co když tam bude další pukavec, já už mám druhé těhu, první bylo taky špatný, takže strach mám dvojnásobný.
MS jsem dostala přesně po 28 dnech. Ty máš tedy jak dlouho do MS? Předtím jsi měla pravidelnou MS? Já totiž vždy jednou za těch 28 dní, nebo 26, 27....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre