Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

jitka1975
26. nov 2013

Ahojte. Ja som 4tyzdne po kyrete a podla hystologie bolo podozrenie na parc.molu. Vcera mi podla krvi hcg nepotvrdilo pozit.vysledok. Lekar odkazal po sestricke ze je to ok. Tak teraz neviem, ci to bola mola alebo nie. Embryo rastlo do 9tt ale bolo bez akcie a lekar nevidel na utz nic podozrive na molu. Chcela by som teraz po mrche snazilkovat sa ale dufam, ze nebude potom ziaden problem. Mate skusenosti, ze ak to je mola, hcg byva po 4tyz.od kyretu este vysoke?

jitka1975
28. nov 2013

@adap9 ahoj. Mozem sa spytat, ci si mala zvysene hcg aj 4 tyzdne po kyrete? Ja som mala podla histologie iba podozrenie na molu, na sone bolo vidiet rastuce embrio, ale od 8tt sa nevyvijalo a nebolo nic vidiet , co by malo spojitost s molou. Doktor mi zobral krv po mesiaci od kyretu a vraj to je negativne. Teraz neviem ci to bola mola alebo to odumrelo ako tie predchadzajuce 3. Teraz mi zistili na genetike trombofiliu, tak si myslim, ze to bolo preto, ze mi doktor nechcel dat inj.na riedenie krvi.

maria1610
29. nov 2013

@jitka1975 ja som mala parciálnu molu - kyret máj 2012, hcg negatívne som mala však až koncom augusta 2012, u mňa aj na sone bolo vidieť placentu ako "strapec hrozna"

jitka1975
29. nov 2013

@maria1610 takze podla tohto by som sa teda nemusela obavat moly, lebo by som chcela otehotniet teraz po prvej mrche, kvoli veku to nechcem odkladat. Obavala som sa, lebo som vselico citala o mole. Mam lekara, co nevie veci vysvetlit a dosledne riesit, preto ho chcem aj vymenit.

adap9
29. nov 2013

@jitka1975 ahoj ja som skoro 2 mesiace po kyrete a hcg mam 8....ale tiez sa presne nevyjadrili ze to bola mola.....vraj presnejsie by to vedeli z genetiky no docent z Ba nemocnice povedal ze podla neho nemusim ze ak by to aj bola mola ze hcg pekne klesa....tak neviem.....

adap9
5. jan 2014

@jitka1975 ahoj, čo máš nové?

jitka1975
5. jan 2014

@adap9 ahoj.vsetko dobre v tomto roku, aby sa nam splnili nase sny. Ja som mala prvu mrchu po kyrete az teraz 13.dec. takze sme sa pred tyzdnom pokusali miesat, ale zatial neviem ci uspesne. Hadam sa tej moly nemusim obavat. 10.jan. idem na kontrolu gynekologovi, tak uvidime. A ty ako?

adap9
5. jan 2014

@jitka1975 aj tebe všetko dobré v novom roku.... 😉 , ja som bola v strede novembra na prehliadke, tá bola v poriadku, a bral mi zase aj krv, tak som zvedavá, koľko to bude teraz......idem zase na kontrolu 15.1.....inak ja mám od kyretu muchu ako sa jej zachce, predtým som mávala presne na deň.....a teraz mi to mešká minulá mesiac 6 dní, tento 4 dni.....no som zvedavá, či sa to ustáli.....ale ešte neskúšame miesiť 🙂 , ešte tomu dávame chvílku času....uvidíme, čo bude ďalej, nechcem to ani ja nejako umelo siliť.....daj potom vedieť, ako si toho 10. januára dopadla.....budem držať palčeky, nech je všetko ok... 🙂 😉 🙂 😉

lubka1983
21. feb 2014

@jitka1975 ahoj chcem sa ta opytat ako vies ze vas anjelik bolo dievcatko??ved v testoch to neni a1Ott je skoro..
aj ja som takto prisla o babo 13tt.v januari...a ked som si citala o parcialnej hydatidoznej mole tak mi teda do smiechu nieje....

jitka1975
21. feb 2014

@adap9 ahoj, takze som znovu tehotna v 11tt, podarilo sa to v decembri a ma to aj akciu srdiecka, nechcem to este zakriknut ale dufam, ze teraz sa to uz podari. Tu molu som nakoniec nemala, iba lekar mal obavy a pre istotu urobil rozbor hcg a nic sa nepotvrdilo.

jitka1975
21. feb 2014

@lubka1983 ja som ale netvrdila, ze som cakala v septembri dievca, samozrejme ze som nevedela co to malo byt, mola sa mi nepotvrdila nastastie, ja mam za sebou 4 potraty a doma mam 12rocnu dceru, vsetky potraty suviseli s mojou zvysenou zrazanlivostou krvi a keby som aspon od 5tt zacala pichat do brucha inj.na riedenie, tak by som dnes nemusela mat za sebou bolestive zazitky, teraz som v 11tt a picham inj.fragmin a beriem anopyrin a zatial to vyzera dobre

lubka1983
22. feb 2014

@jitka1975 ok.len som sa pytala....ja molu mam potvrdenu.prajem ti aby vam vsetko dobre dopadlo.......a malo stastny koniec....

adap9
22. feb 2014

@jitka1975 Jéééj, ja ti mooooc držím palce a prajem ti z celého srdiečka, aby to tentokrát dobre dopadlo. Fakt sa teším s tebou. A keď hovoríš, že akcia srdiečka je, tak by sa už nemalo nič stať....držkaj sa a potom aj naďalej informuj, ako sa držíte...My zatiaľ nič, už je prvý mesiac čo mi lekári dovolili pracovať zase na bábätku, tak uvidíme...pracujeme a usilovne, dúfam, že sa ešte pošťastí aj nám....

magic08
22. feb 2014

@lubka1983 nic sa neboj. Parcialna mola je ten lepsi strasiak. Odkontroluju ti hcg, trosku sa das doporiadku si hura opat do dalsieho tehu. Prekonala som ju ver marci 2009 . A po nej mam 2 deticky. Bude to dobre.

afrika
22. feb 2014

@lubka1983 my sme o mimi prišli v 9 tt a bolo to dievčatko 😔 😔 😔 - robili nám genetiku z posledného potratu kvôli opakujúcim sa potratom

lubka1983
22. feb 2014

Aha tak potom ano z genetiky urcili pohlavie....@afrika

jitka1975
22. feb 2014

@lubka1983 dakujem, neboj ak ti hcg klesne, tak sa mozte o mesiac, dva pokusit znovu, mola sa u jednej zeny viackrat neukaze

jitka1975
22. feb 2014

@adap9 dakujem, aj ja drzim palce, usilovat sa a snazilkovat a uvidis ze sa podari a bude dobre, dam priebezne vediet, ako pokracujeme

lubka1983
22. feb 2014

@adap9 my sme boli v 13tt akcia srdiecko a stalo sa. takze nieje pravda,ze ked je uz srdiecko tak je to ok..

lubka1983
22. feb 2014

@jitka1975 no uvidime,zatial nie mozno o dva roky...

afrika
22. feb 2014

@adap9 srdiečko sme mali tri krát a predsa... 😔 😔

adap9
22. feb 2014

@lubka1983 veď ja netvrdím, že je to ok keď je akcia srdiečka...ale ja to považujem za prvé dobré znamenie....viem, že stať sa môže ešte čokoľvek, ale vidieť na sone malinké srdiečko ako bubnuje je niečo nádherné....treba len veriť.....

adap9
22. feb 2014

@afrika to ma mrzí.....a už sa pošťastilo?

junek
7. mar 2014

Prosim o vypnenie dotaznika k mojej bc praCI JE TO ANONYMNE DKAUJEM VOPRED
http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

kelinok
21. máj 2014

baby je tu niektora ktora otehotnela po mole?

rencici27
5. jún 2014

Ahoj babulky 21.5 som podstupila cistenie nakolko mali podozrenie na molu ale nemam este potvrdenu.Vcera mali byt vysledky s histologie, ale este ich nemam nakolko im to trva v labaku.Tak som zvedava co bude... hcg mi vcera zobrali v nemocnici a ked budu vysledky s histologie tak mam znova prist na krv na hcg.No a v nemocke mi povedali , ze ked sa upravi hcg tak potom sa mozme snazit.Moj mm aj ja pockame ako dopadne histologia a co povie primar a podla toho sa zacneme snazit.Len som si vsimla, ze ked dlhsie chodim tak ma boli v podbrusku aj vy mate skusenost s tim?

kelinok
12. jún 2014

Ahoj ja som bola na kyrete 11. aprila a mola mi bola potvrdena tri krat mi brali krv na hcg zatial je negativne teraz chodim raz za mesiac. Velmi sme tuzili po druhom dietatku, ale teraz nam povedali ze mame cakat. V septembri ideme na geneticke testy a tie ak budu dobre tak az potom sa mozme zacat snazit. Ak som potratila prve co bolo ze som hned chcela otehotniet velmi ma bolela strata aj boli, ale teraz viem ze to surit nechcem a radsej si pockam. Viem ta pochopit je to tazke neboj zvladnes nie si sama. Podbrusko aj mna pobolievalo ked som dlho chodila alebo stala na nohach to je normalne

angel1223
12. jún 2014

ja mam skusenosti.....mne to zistili uz dost neskoro a musela som chodit na chemoterapie.....

kelinok
13. jún 2014

@angel1223 a ako si na tom teraz ?

angel1223
13. jún 2014

@kelinok nechcem to zakriknut ale zatial tuk tuk.a mam 2 deti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre