Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

petrajavor
23. máj 2012

@simisi moc děkuji...je hrozně fajn slyšet,že máte děti a jsou naprosto zdravé a vy taky....přece jen porod se blíží a bylo to 9měsíců čekání a ještě čekat budem,ale jak se to blíží jsou dny kdy mám opravdu strach...

magic08
23. máj 2012

@petrajavor no ja som tu nebola daaaaaavno, roky... 😀

rene82
23. máj 2012

@petrajavor ahojky. prosím, čo je to tá mola? ja som už 3x potratila, ale až v 18tt (2004, 2005, 2011). v roku 2009 sa nám ale narodila zdravá dcérka (síce na 35tt)

petrajavor
23. máj 2012

@rene82 když klikneš na začátek diskuze tak holky to tam popisují a nebo já to vypsala tady https://www.modrykonik.cz/fotoblog/petrajavor/c...
@magic08 to žádná z vás...znám holčinu tady z mk co měla molu nedávno a teď je na chemo protože se jí vrátila a nemohla tady nikoho najít...a já vás náhodou včera "oživila" 🙂

magic08
23. máj 2012

@petrajavor ach jaj, smutne...

petrajavor
23. máj 2012

@magic08 jojo ale myslím si že to zvládne,teda doufám...tohle je taková svině "nemoc" ... já sem si říkala na začátku neustále proč my? pak sem byla v Podolí a zjistil jsem že jsou tam různé ženy,jak ty co děti nemají,tak ty co děti mají z různých vrstev i profesí....jako jsem ráda,že mám manžela který to zvládá s náma by mě jinak kleplo...

maria1610
23. máj 2012

Dievčence, my sme o nášho anjelika prišli minulý týždeň - bola som už v 11 tt, dnes mi prišli výsledky z histológie ako príčina potratu - parciálna mola hydatidosa ☹

rene82
23. máj 2012

@petrajavor vďaka

petrajavor
23. máj 2012

@rene82 není zač...
@maria1610 ahojky,to je mi líto....jak to zvládáš?

maria1610
23. máj 2012

@petrajavor no ťažko, ešte sa z toho len spamätávam 😒 - inak dnes som bola na prvej kontrole Hcg - ešte riadne vysoké (1478) aj na utz. - kontrola v pondelok, som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať 😒

petrajavor
23. máj 2012

@maria1610 jo pamatuju si tu dobu,bylo to loni v červnu ale stejně je to jako by to bylo včera.... ☹ určitě dobře a HCG krásně klesne 😉

petrajavor
30. máj 2012

@maria1610 jak ti je? moc sem na tebe v pondělí myslela...snad se výsledky zlepšují...

maria1610
30. máj 2012

@petrajavor ďakujem, že na mňa myslíš 😉 - už klesám 🙂 - v pondelok som mala Hcg 275 - a ako sa cítiš Ty? Už ideš do finále 🙂

petrajavor
30. máj 2012

@maria1610 tak to je super 🙂 no my jdeme zítra na kontrolu,už bych i rodila aby i ty testy co mě čekají byly za mnou ale Tadeáš je jiného názoru,tak čekám až se umoudří a bude chtít ven....

ejba
11. jún 2012

Ahojte baby, ja som potratila v aprili tohto roku na Velku noc . V 14. tyz. este dieta zilo, aj skrining mi vysiel negativny len tam boli zvysene hodnoty HCG a mojmu doktorovi sa nezdala velkost maternice a cysticky na maternici takze nasledovalo jedno vysetrenie za druhym, bola som aj u dr. Cunderlika v BA a ten mi urcil diagnozu ze sa jedna pravdepodobne o molu hydaditozu ale odporucil ma na genetiku. Moj dr. mi daval sancu ze sa to moze podarit. ale v 18 tyz. mi zistili ze plod nezije a musela som ist na kyret. Islo o parcialnu molu. Momentalne chodim na pravidelne kontroly a pred dvomi tyzdnami som mala HCG 20, pomerne rychlo mi to klesalo a naposledy som mala na sone uz len malu dutinku. Otehotniet by som chcela co najskor uz je to dva mesiace od kyretaze a pol roka treba urcite cakat. Odporucili mi ist na genetiku, toto bolo moje prve tehotenstvo a neviem pricinu preco sa to stalo a ani doktori mi nevedia povedat z coho to je. Dufam, ze dalsie tehu bude bezproblemove. 😖

pet16
15. jún 2012

@ejba Ahoj,to je mi líto ☹ Ale pokud šlo o parciální molu, je to ta ´lepší´varianta než kompletní, takže sice si budeš asi muset počkat půl roku, ale pak určitě otěhotníš a všechno bude v pohodě 🙂 Co mě říkali doktoři, tak mola je prostě ˇblbá náhoda s malou pravděpodobností, že se staneˇ. A na to, aby se ti to stalo znovu už je ta pravděpodobnost opravdu hooodně mizivá, takže další těhu bude určitě bezproblémů. Držím palce, ať ti hcg rychle klesá a ten půlrok potom ještě rychleji uteče 😉

aspinka
19. jún 2012

@ejba podobny priebeh som mala aj ja ale u mna to skoncilo tusim v 12tt. Ja som si nechala pauzu 5mesiacov ale aj tak som potom este rok nevedela otehotniet a to som dva krat predtym otehotnela na prvy krat. Takze dnes by som si tu prestavku asi skratila aj tak si myslim ze ked sa telo neciti neotehotnie 😉

ejba
21. jún 2012

@pet16 Ahoj a dakujem za povzbudive slova 😉 aj mne povedal doktor ze som mala proste smolu a dokonca on sa s takym pripadom ako som ja nikdy nestretol a to uz pojde cochvila do dochodku 😕 , ale uz som sa s tym vyrovnala a urcite sa budeme este snazit o babatko 🙂

ejba
21. jún 2012

@aspinka nam sa zase nejako nedarilo tak dufam, ze to teraz pojde hned na prvy sup 😀

zoyuska
31. júl 2012

@bublina36 ani mi nevravte...som si toto prezila pred 11r.a dopadlo to tak ze som musela chodit 4mesiace na chemoterapiu

pet16
23. aug 2012

@zoyuska Ahoj, jsem na tom jako ty, jen s rozdílem, že jsem chemoterapii skončila minulý měsíc. Můžu se zeptat, jak jsi na tom byla potom s dalším těhotenstvím? Všechno v pohodě?

petrajavor
25. aug 2012

tak u mě to bylo takhle:
Loni v dubnu jsem otěhotněla (bylo mi 25let) jelikož lékař dlouho nic na uz neviděl chodila jsem co týden na kontrolu. 14.6. jsem začala noci krvácet. 15.6. kontrola u mého mudr a pak okamžitý nástup do nemocnice na přerušení s podezřením na molu. Ve čt 16.6. provedli přerušení a za další 3dny mě pustili domů. Byla jsem v 9tt a velikost moly odpovídala 12tt. Narostla hrozně rychle. 3měsíce jsme čekali na výsledky histologie a v září nám z ní potvrdili kompletní molu. Můj mudr. mě poslal do Podolí k mudr.Hronovi. 12.10. vyslovili podezření na návrat moly nebo možné těhotenství. Podstoupila jsem spoustu vyšetření s výsledkem-jste těhotní. Za 14dní těhu potvrzeno i se srdíčkem,těhotenství bylo shledáno jako vitální...rozhodli jsme se,že si miminko necháme. Léčba v Podolí přerušena,pokračování po šestinedělí.
V těhotenství navíc jeden velký uz navíc a 2x jsem byla na sono břicha+ledvin...žádná jiná vyšetření jestli se mola nevrátila sem díky těhu podstoupit nemohla.
Malý se nám narodil 18.6. a je naprosto zdravé miminko.Je vidět že případů s molou je málo,jelikož pa v porodnici si mě pamatovala z doby kdy mi dělali potrat. Dokonce doktor,který mi tehdy potrat udělal a nechápal že brečím kvůli tomu shluku buněk mi přivedl na svět syna - ironie osudu. Na kontrole v Podolí jsem byla 22.8. tam mi odebrali HCG,jelikož odběr dopadl dobře a nemám žádné komplikace byla sem prohlášená za zdravou a léčbu mi ukončili. Takže má noční můra z r.2011 v podobě kompletní moly snad letos definitivně skončila. Tohle štěstí v podobě ukončené léčby a zdravého miminka přeji i vám holčiny.

cukruska1920
4. sep 2012

Ahojte... pred mesiacom som potratila a na hystologii sa zistilo ze islo o kompletnu molu hidadidose... co ma teraz caka?? bojim sa velmi... bola som na odbere krvi vraj mi budu sledovat hcg... poradte mi niektora co to vlastne je...strasne sa bojim...dakujem

pet16
5. sep 2012

@cukruska1920 Ahoj, poslala jsem ti IP

bianka0111
23. okt 2012

Ahojte, pozerám, že sú tu staršie príspevky....je tu niektorá žienka, ktorá si tým prešla nedávno? lekár mi hovoril, že bude treba čakať 1 rok, ale ako som si čítala tieto príspevky, je tu pár ktoré sa pokušali skor? neviem sa dočítat či sa niektoré začali snažit napríklad po pol roku....a aj im to vyšlo.....fuu rok mi príde dlho, ale asi je to potreba 🙂

hayete
23. okt 2012

@petrajavor Ahoj Peťo, dnes mi potvrdili molu a zítra jdu do Podolí k Dr.Hronovi....navíc asi děloha není úplně čistá :( mám z toho střídavě hrozné pocity. Jsem ráda, že tvůj příběh má happyend!

hayete
23. okt 2012

@bianka0111 Já tím procházím zrovna teď :(

petrajavor
23. okt 2012

@hayete ja u nej byla naposledy v srpnu. Prcek se ted ke me tuli. Jinak mudr.Hron je uzasny. Jeden z nejvic fajn doktoru,ktere znam. Moc mi pomohl po vsech strankach. Urcite bude dobry konec i u tebe. Z hodne holek jsou ted maminky 😉

hayete
24. okt 2012

@petrajavor já už si připadám jak postižená :( člověk chce mít mimi a ne z toho "onemocnět"....snad mě dnes znovu nepoženou ne revizi

petrajavor
24. okt 2012

@hayete jo dnes je středa....vím jak to myslíš. Člověk plánuje kočárek,přemýšlí o jménech a najednou řeknou všechno špatně. Naděje je pryč,miminko taky (i když vlastně nikdy mimi nebylo,stejně ho tak vidíme) a zůstává prázdno a hrozně dlouhá doba po kterou člověk čeká....neboj,čekání bude asi dlouhé ale konec bude stejně krásný jako u nás 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre