Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

pet16
21. feb 2013

Ahoj holky,
@zzzzuuuuzzzziiii "vítám" tě tady, i když vítám není asi to správné slovo. Jak jsi na tom s krvácením? Už dobrý? Myslím, že po revizi máš prostě šestinedělí, ať s molou nebo bez, takže to snad nebude nic hrozného. Jinak co se týká genetiky, to nemá s molou nic společného, je to prostě "blbá náhoda s malou pravděpodobností", tak mi to řekl doktor a tak jsem to i četla. Může se úplně výjimečně stát, že se zopakuje, ale to už je šíleně malilinkatá pravděpodobnost @maria1610 gratuluju k ukončení léčby 😉

hexa333
28. júl 2013

@magic08 ahoj...dobre som rozumela,že si nečakala toľko čo Ti lekár povedal...a to sa chcem spýtať to dieťa máš s tým istým partnerom ako koho si mala aj ked Ti zistili molu...pre mňa je to dôležité vedieť lebo každý mi len to hovori že partner je na chybe...vopred dakujem

magic08
28. júl 2013

@hexa333 ahoj, ano dobre si rozumela, po kyrete som pockala 3 menstruacie a po tretej sme sa zacali snazit, podarilo sa mimotehu hned na prvykrat a chvalabohu donosila som zdrave babo, odvtedy somvlastne otehu 2x, aj druhe tehu bolo v poriadku. Obe deti mam s tym istym partnerom, s ktorym somotehu aj prvykrat a potratila kvoli mole. Mne dr. vtedy vysvetlil, ze za to nemoze ani jeden z partnerov, ze sa pocas delenia buniek na uplnim zaciatku, jedna bunka zvrtne a zacne sa delit neumerne k ostatnym. Nemozes za to ty, ani partner a to ze si mala trraz molu, neznamena ze sa to zopakuje. Ja som toho zivim prikladom a to mi dr povrdal, ze urcite cakat rok, skor otehu sa neodporuca, ja som otehu po tretom cykle od kyretu

hayete
28. júl 2013

@hexa333 Mola vznikn buď oplodněním vajíčka bez DNA nebo pokud dvě spermie oplodní zaráz vajíčko. Nemůže za to partner ani ty. Jak říká můj pan doktor, holt jste z té ošatky vajíček trefili zrovna toho pukavce. Pravděpodobnost další moly je stejná jako poprvé, ale většinou se neopakuje. Nedoporučuje se otěhotnět dříve než půl roku po částečně mole a rok po celkové mole. To kvůli tomu, že by ti měli po celou dobu pravidelně kontrolovat HCG, pokud by vzrostlo, znamenalo by to, že se někde může tvořit tumor. A když bys otěhotněla, tak nemůžou vědět jestli je to jen HCG z těhotenství nebo z něčeho jiného. 🙂 Určitě to dobře dopadne. Já teď dostala konečně zelenou....

hexa333
28. júl 2013

@hayete dakujem pekne za odpoved...mne lekár povedal, že musím čakať pol roka nakoľko som mala čiastočnú molu...

hexa333
28. júl 2013

@magic08 Dakujem Ti veľmi pekne za odpoved...veľmi si ma povzbudila s tou odpovedou že mala si toho istého partnera...ja som sa totiž toho bála, že je to kvôli nemu ked mi to každý vravel a bála som sa od neho znovu otehotnieť hoci sa veľmi ľúbime..ale Tvoje slová ma potešili...eľte raz veľké vdaka

hayete
28. júl 2013

@hexa333 tak to jsme na tom stejně...ale je to půl roku od chvíle, kdy máž hodnotu HCG +- 0. Já potratila v říjnu. V lednu teprve 0 HCG. Každý měsíc jsem chodila na kontrolu. A částečná mola je vlastně ještě to nejlepší co se mohlo stát. Některým holkám se to opravdu zvrhlo a musely na chemo. Vúbec se tím netrap! Je nás víc 😉

hexa333
8. aug 2013

@hayete ahoj..ved vieš ako som našla túto stránku som si uvedomila, že to nie som ojedinelý prípad ako som si myslela nakoľko môj lekár povedal, že je to zriedké ale človek ked číta iné skúsenosti tak si uvedomuje že nie je sám

petrajavor
26. aug 2013

@hexa333 ahojky i já měla molu a s tím stejným partnerem mám 14m prcka a nečekali jsme tak dlouho jak jsme měli, v partnerovi to není...víš mě došlo, že mi za to nemůžem až v Podolí, když sem seděla u mudr.Hrona v čekárně a viděla jak jsou tam ty ženy různé.....a vlastně všechny stejné-mají jeden problém...

hexa333
1. sep 2013

@magic08 a to nezáleží na tom či ten partner žije zdravý život alebo nie..vieš on fajčí...a na oslavách neodmietne ani pitie...ale to len ked niečo oslavujeme...

magic08
1. sep 2013

@hexa333 tak toto by malo platit vo vseobecnosti, ale poznam kopec muzov, ktori fajcia a prilezitostne piju a maju deti bez problemov, cize v tom by som problem nehladala. Jednoducho to ber tak, ze sa to stalo... citala som, ze pri mole moze zlyhat tak zena ako muz... cize je to 50:50... vraj doslo k oplodneniu prazdneho vajka, alebo bol problem v spermii... cize dovod nenajdes, nech akokolvek aktivne hladas... na tvojom mieste sa prestanem obvinovat, a prestanem obvinovat aj partnera... dalsie tehu uz bude bez problemov... jednoducho musis takto nastavit svoje myslenie a ono to vyjde, uvidis...
moj partner nefajci, nepije, zdravo sa stravuje, aktivne sa venuje sportu, v podstate u neho je to jeho zivotny styl... ja som zas byvaly aktivny fajciar... prestala som fajcit az ked sme sa spoznali, aj to na jeho popud... zdravo sa nestravujem, zjem vsetko co nezje mna, a sladkym tiez nepohrdnem... a mame 2 deti, a v podstate bezproblemove tehotenstva... az na to, ze pri oboch som sa otvarala, pri starsej dcerke som bola zasita a rizikove tehu, pri mladsom synovi som chodila cele tehu do prace az ten zaver som si chvilku polezala, kvoli hrozbe predcasneho porodu....
ale vo vseobecnosti plati, ze fajcenie u muzov sposobuje problemy s plodnostou, malo spermii, alebo menej pohyblive... aj ked si nemyslim, zeto plati pausalne na kazdeho...

hexa333
9. sep 2013

@magic08 ahoj ..dakujem Ti za odpoved...snažím sa mať pozitívny postok k tomu, že nabudúce bude všetko ok...ešte raz dakujem

adap9
2. okt 2013

Ahojte ja som prave v nemocnici s diagnozou parcialna mola hydatidosa...nic prijemne.Dufam ze po vycisteni bude vsetko v poriadku.Mate niektora skusenost aj zo zlym vysledkom po zakroku?

pet16
2. okt 2013

@adap9 ahoj, já mám, ale neboj, je hrozně malá pravděpodobnost, že se to zkomplikuje, většinou je po vyčištění všechno v pohodě 😉 Když budeš potřebovat, napiš, klidně Ip 😉

adap9
3. okt 2013

@pet16 Ahoj.Dakujem za pozitivne slova.Uz som stvrty den v nemocnici a dufam,ze vsetky dnesne vydledku budu v piriadku poobede pojdem konecne domov.A ak sa smiem opytat,pokusali ste sa este po tejto diagnoze o babo?Ja mam strach. ☹ Dakujem Ada

pet16
3. okt 2013

@adap9 Mrkni na moji vizitku 😉 právě jsem v 21tt a zatím to vypadá, že je všechno úplně v pořádku 😉 Taky jsem měla strach, navíc jsme museli nějakou dobu počkat, ale další těhotenství by mělo být bez problémů 😉 Teď je hlavní, aby ti rychle kleslo HCG, pak si dáte nějakou dobu pauzu a určitě to vyjde znovu a už bez komplikací 😉 Držím palce, kdybys něco potřebovala, ozvi se a dej i vědět, jak to s tebou vypadá

adap9
3. okt 2013

Moc dakujem si fakt zlata.Prajem ti aby ste to dotiahli do uspesneho konca a budete sa s drobcekom spolu radovat zo zivota.Kuknem si tvoj profil ale az doma na pc lebo este som v nemocnici a na telefone sa mi to zle...vcera som mala hcg vyse 19000 a dnes mi klesol na 5000.Tak dufam ze to bude ok.Este cakam na doktora ci mozem ist dnes domov....zatial dakuje a davaj si na seba pozor 😉

hayete
3. okt 2013

@adap9 mně HCG kleslo na "0" za cca 2 měsíce od potratu, důležité je že klesá! Hlavu vzhůru, hlavně že jsi ok 🙂

pet16
3. okt 2013

@hayete ahoj 😉 a jak ty? Jak se máš? Co nového?

hayete
3. okt 2013

@pet16 minulý měsic jsme začali zkoušet a světe div se,zatím nic :( to víš že se bojím, že to nepůjde nebo že se zase něco po.... Tak se snažím na to myslet co nejmíň. Ty už 21tt, to je krásný! Kluk nebo holka?

pet16
3. okt 2013

@hayete neboj, tentokrát to bude určitě v pohodě 😉 tu smůlu už máme vybranou 😉 Tak držím palce a dej vědět 😉 Jo a u nás: kluk 😀 (víme to teprve od včera 😉 )

hayete
3. okt 2013

@pet16 super, malý roztomilý rošťák ;)

adap9
4. okt 2013

@hayete a po kolkých mesiacoch ste začali zase skúšať bábo?Ja musím hlavne počkať na výsledky...a strašne sa bojím.Ja sa cítim super, už som konečne z nemocnice doma...krvácanie minimalne a bolesti žiadne som teraz druhý deň po zákroku...

hayete
4. okt 2013

@adap9 po půl roce negativních výsledků hcg...takže asi 8 měsíců od zákroku 🙂

adap9
4. okt 2013

som zvedava ako bude u mňa klesať hcg....v poslednom čase sa mi nič nedarí, takže pri mojej smole....dúfam, že sa už konečne tá niť zla pretrhne..... ☹

vera3000
11. okt 2013

@adap9 ahoj mne robili vcera kyret o 2 tyzdne idem na kontrolny odber hcg a budeme mat aj vysledky z histologie... kedy ich budes mat ty?

adap9
25. okt 2013

@vera3000 Ahoj 😉 na začiatok prepáč, že tak neskoro ☹ dlho som tu nebola ☹ tak ja už mám výsledky, všetko je ok, minulý týždeň som mala hcg už len 39 a tento týždeň už len 8.... 🙂 🙂 🙂 , o dva týždne mám ísť znova na krv a ak už bude hcg 0, tak už len sledovať raz mesačne odber krvi po dobu 3 mesiace, a keď bude stále na 0 a nebude žiaden problém o 3 mesiace sa môžeme zase pokúšať o mimčo.....držím aj tebe palčeky a daj vedieť ako si dopadla... 😉

vera3000
26. okt 2013

@adap9 Ja som vcera dostala oficialne vysledky a ziadna mola az som tomu neverila 🙂 som rada ze ti klesa hcg a verim ze to bude ok nam povedali ze mam pockat 2 mrchy a mozme zacat ale uvidime ci zacneme kazdopadne dufam ze coskoro budeme obe tehu 🙂

adap9
26. okt 2013

@vera3000 Ahoj. Tak to je super......teím sa s tebou. 🙂 🙂 🙂 My tiež ešte porozmýšľame, či sa do toho pustíme. Ja mám teraz po tejto diagnóze trochu strach. 😒 Inak dr.mi povedla že pre plne potvrdenie moly by bolo dobré ešte cytogenetické vyšetrenie, ale že pokiaľ mi hcg tak pekne klesá, tak to nebudeme riešiť.... 🙂

adap9
30. okt 2013

Dnes je to presne 4 týždne po zákroku a práve som zistila, že mám akýsi hnedkastý výtok.....som strašne zvedavá čo z toho bude......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre