Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

amy79
14. feb 2010

Krasny vecer, v roce 2003 jsem mela kompletni molu. Jezdila jsem rok do Prahy do Podoli na vysetreni HCG, ktere mi klesalo a tak mne pouze hlidali, jestli to HCG neroste. Koncem roku jsem podruhe otehotnela, cekala jsem dvojcatka a v 10tt jsem musela jit v lednu 2010 na vycisteni delohy z duvodu zamlkleho potratu (vycisteni mi delali 2x, zustaly mi v deloze nejake zbytky). Z vysledku Histologie jsem byla spatna: castecna mola Hydatidosa. Pry je mala sance to mit 2x, ale mne se to stalo. (to druhe tehotenstvi bylo s jinym partnerem nez pri prvnim tehotenstvi) Mate nekdo z Vas zkusenosti, ze to mel 2x a to 3. tehotenstvi mel v poradku? Mam hrozny strach... Ted mne cekaji opet kontroly HCG, tak doufam, ze to bude klesat a budu v poradku... a taky se chystam na genetiku, tak jsem zvedava....

simisi
14. feb 2010

Krasny vecer aj tebe Amy.Mne sa v r.2003 narodila zdrava dcerka po bezproblemovom tehotenstve,v decembri 2008 som bola na cisteni v 10tt a zaver bol kompletna mola hydatidosa. mesiacov mi sledovali hcg,vsetko bolo ok,v juli 09 som opat otehotnela a v 12tt plod odumrel.Teraz mam strach ci sa to opat nebude opakovat,ci nie je druhemu potratu na pricine mola.....musis verit,ze vsetko bude pk a dobre to dopadne

pavlinkaa
3. mar 2010

Krasne odpoledne vsem. V září 2009 jsem měla kompletní molu. Hcg mi kleslo po dvou měsících, takže mi řekli, že od negativity Hcg musim chodit půl roku na kontroly, jestli Hcg neroste. Zatim je to pořád negativní, ale ještě musím čekat tři měsíce, než budu moct znovu otěhotnět. Mám trochu strach, aby se to neopakovalo. Nejhorší je to dlouhý čekání 😒

xangelina002
15. nov 2010

ahojte ja som bola tak tiez tehotna a potratila som kvoli tej mole.A ja som nebola predtym ani tehotna ani ziadny potrat som nemala a po precitany co to je ta mola tak sa stoho nemozem spametat.Prosim poradte mi ci to moze byt mozne a ci to mozem mat aj pri druhom tehotenstve diky 🙂)

hanka0
7. dec 2010

Ahojte, uz tu sice dlhsie nikto nepisal, ale predsalen to skusim. Pred piatimi tyzdnami som bola na kyrete. Diagnoza mola... Tak som sa len chcela opytat, niekoho kto to ma za sebou, ako dlho po cisteni ste krvacali? Ja totiz odvtedy stale spinim a najnovsie som asi tri krat tak viac zakrvacala a pritom ma bolelo v podbrusku. Kedze ocakavam menstruaciu tak som si myslela, ze uz je to tu, ale potom zas nic. Myslite, ze je to normalne? Alebo ma zle vycistili? och... cakam, lebo pozajtra idem zasa dr na krv. tak som zvedava.... ak sa najde niekto kto poradi so svojimi skusenostami, budem vdacna, mam z toho stresy.

maruna75
10. dec 2010

Ahojky
v roce 2007 v červenci jsem prodělala potrat v 17 t.t. těhotenství odpovídalo 9 t.t. ☹ zjistili mi mola hydatidosa částečná)
HCG ihned kleslo a vše bylo v pořádku,v prosinci toho roku jsem znovu těhotněla a vše dopadlo dobře a narodil se nám zdravý klučina 🙂
amy79 určitě budeš v pořádku,držím palečky

janina527
14. feb 2011

Ahojte,taktiez mi zistili molu.Ked som si precitala vase komentare uz mi to nepride ojedinela choroba,ak sa to tak da pomenovat.V 11t. 17,1,mi robili kyretaz a taktiez 21.1.,z histologie z jednaj aj druhej som znechutena.No napriek sonu zo 17.1.bolo mimco vidiet a malo 1cm.No zaver patologa ze tkaniva plodu sa v obidvoch pripadoch nenasli.Iba ojedinele zdegenerované a s aktivnym zapalom fragmenty s nalezom cisterien atd.Pridem si ako mimozemstan? 😒
Bolo to nase prve vytuzene mimco,ktore sa nam zadarilo po 2r aj to v Heliose.Snad sa vsetky tieto vysetrenia niekedy skoncia a budeme sa tesit z nasej piskotky.Taktiez sa zistilo ze mam srdcovu maternicu,mala by som ist najskor o tri mesiace na operaciu,teda ak sa toto da do pohody.Chcem sa spytat ci si musim dat pozor aby som rok po mole neotehotnela?Niekde som to tu dnes citala,lekari sa tejto otazke vyhybaju.Taktiez hovorili ze sa nezvykne mola objavovat,no po tom co som citala mam strach.Dufam,ze tie co pisali,ze prekonali molu nemali problem otehotniet?
Prajem pekny dnik 😉

nat28
21. feb 2011

Ahojte. Dnes som si bola po vysledky histologie a vobec nechapem co sa tam pise. Svojej dr idem az o tyzden ☹ Pise sa tam - pocetne hydropicky degenerovane choriove klky vsetkych rozmerov, na povrchu s vrstvou nezmnozeneho cytotrofoblast.....atd. Neviete ci to neznamena molu??? ja sa tak bojim, asi sa zblaznim

nat28
22. feb 2011

Vidim ze sem uz nikto nechodi, ale ak by predsa len...ak mi po cisteni na 2. den robili sono a maternica bola cista, je riziko aj tak na molu? Nie je mola len ked tam nieco ostane, v maternici?

janina527
27. feb 2011

@nat28 Ahoj Nat,ak ti sono dopadlo dobre a HCG rormony uz nemas je to iste v pohode;)

nat28
28. feb 2011

@janina527 no sono mi robili den po kyrete a bola som cista. Su to 3 tyzdne a netusim ake mam hcg, zajtra idem na vlastnu ziadost na biochemiu na krv. uz fakt tapam a neviem nic zistit ☹

nat28
28. feb 2011

@janina527 este jedna vec, mala si na vysledkoch histologie napisane ze mola??? alebo podozrenie na nu? alebo to tam nebolo konkretizovane a len tvoj lekar ti oznamil ze mola?

petrajavor
22. máj 2012

Ahojky holčiny,ještě jsem nestihla přečíst celou diskuzi,ale chtěla jsem se zeptat jak jste na tom byli pak s těhotenstvím?
@nat28 jak si dopadla?

petrajavor
22. máj 2012

@bublina36 @susik77 @certica @elle75 @jovana @aspinka @simcsa333 @magic08 @bublina1 @edinox @kocan @amy79 @simisi @pavlinkaa @xangelina002 @hanka0 @maruna75 @janina527 @nat28
Ahojky holčiny,delší dobu tady skoro nic napsaného není..nevím kolik z vás ještě na mk chodí,ale chtěla bych vědět jak jste na tom teď?
Loni v dubnu jsem otěhotněla (bylo mi 25let) jelikož lékař dlouho nic na uz neviděl chodila jsem co týden na kontrolu. 14.6. jsem začala noci krvácet. 15.6. kontrola u mého mudr a pak okamžitý nástup do nemocnice na přerušení s podezřením na molu. Ve čt 16.6. provedli přerušení a za další 3dny mě pustili domů. Byla jsem v 9tt a velikost moly odpovídala 12tt. Narostla hrozně rychle. 3měsíce jsme čekali na výsledky histologie a v září nám z ní potvrdili kompletní molu. Můj mudr. mě poslal do Podolí k Mudr.Hronovi. 12.10. vyslovili podezření na návrat moly nebo možné těhotenství. Podstoupila jsem spoustu vyšetření s výsledkem-jste těhotní. Za 14dní těhu potvrzeno i se srdíčkem,těhotenství bylo shledáno jako vitální...rozhodli jsme se,že si miminko necháme. Léčba v Podolí přerušena,pokračování po šestinedělí. Zítra začínáme 39tt.

nat28
22. máj 2012

@petrajavor ahoj, ja som nakoniec molu nastastie nemala a dnes uz sa tesime z krasnej a zdravej 11-tyzdnovej dcerky 😵 😵 otehotnela som po 3 cykloch od potratu. Drzim palce a gratulujem 😉

magic08
22. máj 2012

@petrajavor a brala si soju...?
tiez som prekonala molu v roku 2009, v 13 tt, potom som otehu po 3 mesiacoch a dnes mam 2-rocnu dcerku...
soju som brala 1 mesiac a hned som otehu... som len na zaciatku, tak snad to dotiahneme do uspesneho konca... tebe drzim palce, o chvilku drzis svojho drobca v naruci... 😀

petrajavor
22. máj 2012

@nat28 tak to je dobře.....
@magic08děkuji... jestli jsem to pochopila dobře,tak si otěhotněla hned za 3měsíce po potratu jako my a nečekala si rok...chtěla bych vědět co bylo pak...soju neberu,měla jsem jen vitamíny,ale malý je naprosto je oki,teď se čeká zda mole není někde ve mě,ale to se dá zjistit až po tom šestinedělí...

aspinka
22. máj 2012

@petrajavor ja mam zdraveho chlapceka po mole som mala mat prestavku ale aj tak som zrhuba rok neotehotnela. Tehotenstvo som mala uplne normalne. A molou sa uz nikto nikdy nezaoberal. Nechapem preco by ta mola mala v tebe este byt to kto ti povedal? Vzhladom na to ze si skoro po mole otehotnela ale ked si mala HCG v norme tak tam mola neni nie? Zalezi aj aky druh moly si prekonala.
Lebo mne vznikla oplodnenim vajicka dvomi spermiami a namiesto dvojiciek to jedno embrio sa zacalo pod vplyvom moly divne mnozit a produkovat HCG hormon a neskor odumrelo aj zijuce embrio cca v 10tt. Po vycisteny ma skontrolovali ci som cista urobili sa kontrolne odbery na hladinu HCG a uz sa mola neriesila.

magic08
22. máj 2012

@petrajavor hej, dobre si to pochopila, ale ja som nemala kompletnu molu, ale parcialnu... doktor mi zakazal otehu 1 rok... no my sme neccheli cakat... hcg kleslo do mesiaca na 0, kontrolne utz boli o.k.. vnutorny pocit mi vravel, ze nemam cakat rok... tak sme to po 3 mesiacoch mrchy skusisli a vyslo to an prvy sup... nastastie som donosila zdrave dieta, ktore ma dnes vyse 2 rokov... kompletna mola je nebezpecnejsia, tak drzim palce aby to bolo v poriadku a bola si z toho vonku...

petrajavor
22. máj 2012

@aspinka no jelikož mi vysvětlili,že léčba moly má dvě fáze,první-hladina hcg klesne na nulu (což se u nás stalo) a pak tam rok musí zůstat aby byla jistota,že se mola nevrátila...takhle se mohla vrátit,ale přes těhu o tom dr neví....
@magic08 jo děkuji a byla si po porodu na nějakých testech a na jakých? my jsme věděli že otěhotnět bychom neměli,ale jak velké riziko poneseme jsme zjistili až potom...

magic08
22. máj 2012

@petrajavor nie nebola.. pri parcialnej mole nie je riziko, ze sa to zvrtne do nadoru...resp. je to riziko mensie takzesom nebola na nijakych vysetreniach... ani ked som otehu tak skoro, doki nic neriesil, ani castejsie na poradne som nechodila..., akoby sa ani nic nestalo...,
pri kompletnej mole sleduju casto, lebo riziko je vacsie... no podla mojho nazoru, ked ti doki dovolil otehu po kompletnej mole, tak uz si musela byt v poriadku, ci? aj hcg muselo byt na nule. kebyze mas predtym zle vysledky, tak asi by ti neoddobrili tehotenstvo... nic sa neboj, bude to v poriadku...

aspinka
22. máj 2012

@petrajavor mne sa zda ale uz nejake patranie po mole v tvojom pripade za bezpredmetne ved prezivas normalne zdrave tehotenstvo si myslim ze keby si mala molu tak sa to objavi skor ci neskor a kedze si tesne pred porodom uz by som to neriesila. Ved mola je rozpoznatelna cez UTZ ci odberov a hladinu hormonov v tele kedze mas vsetko v poriadku myslim si ze je zbytocne sa obavat moly. Napriklad moj DR tie povedal po mole ze nemusim striktne dodrziavat rocnu pauzu ani ziadne dalsie vysetrenia mi v priebehu roka na molu nerobili po hladine 0 a cistom UTZ sa Dr tvaril ako keby sa to nestalo. Ja som chcela otehotniet po 3mesiacoch ale zadarilo sa az po roku 😉

petrajavor
22. máj 2012

@magic08 no my máme právě spoustu vyšetření navíc,takže sem ráda,že mám jistotu,že je malý oki...no mě to nedovolili,my když jsme šli do Podolí tak my půl hodiny vysvětloval proč nesmím být těhotná a pak zjistil,že těhotná už jsem,řekli nám rizika a nechali nás rozhodnout zda si miminko necháme nebo ne,my se rozhodli pro miminko a oni řekli že s mojim mudr udělají všechno proto aby to bylo oki,ale že nikdo neví co se stane,že každé tělo je jiné..takže všechny testy zatím jsou neg. ale čekají až malý bude venku (budeme mít Tadeáška 🙂 ) a oni budou moct udělat víc testů a říct nám zda ta mola někde je nebo ne....jinak my měli od nás poslední výsledek hcg 1,2 což řekli že se dá považovat za molu a u nich jsem měla už 434 takže dlouho hledali molu a pak našli v děloze mimi 😀 ale čekala jsem 14dní na potvrzení...
No já si říkám,že 26let na to nikdo neumřel a já první nebudu...ale troch se bojím i když mě uklidňuje,že chlapečka mít budeme,takže to není taková hrůza. My taky musíme mít všechno...sem říkala,že něco by se nám vyhnout mohlo...
Moc ti děkuji 🙂

petrajavor
22. máj 2012

@aspinka no mě právě řekli že díky krevnímu oběhu může být kdekoliv v těle a nemusí být v děloze,tam není....a vlastně hcg jim u mě nic neřekne,jelikož jej překrývá to těhotenství,kdyby to bylo správně jak má být nebyla bych těhu a chodila každý měsíc na uz+hcg a o roce by mi dovolili otěhotnět...
To že jsme si prcka nechali byl náš risk,oni s tím nic dělat nemohli,jen nám dali podepsat papír,že víme jaké jsou rizika a bereme je na sebe.. a jak psala @magic08 právě u té kompletní je to riziko,že se to zvrhne v to nádorové bujení a častěji se vrací...
Já i myslím,že to bude oki,ale jistota bude až v létě po porodu....to čekání je děs... 😝

aspinka
22. máj 2012

@petrajavor a ty si mala tu kompletnu molu to som nejako nezachytila. Aj tak si myslim ze budes v poriadku. A to bujnenie co som citala tak percentualne postihuje velmi malinke percento zien.

magic08
22. máj 2012

@petrajavor jaaaj no tak mas toho za sebou... strasne drzim palce, aby boli vysledky v poraidku stastne si porodila a uz sa nemusela zaoberat ziadnymi vysetrenia navyse... aby to co musis podstupit, bolo v poriadku... drzim palce...

petrajavor
22. máj 2012

@aspinka no když se člověk vleze do 2% na to aby měl molu a navíc kompletní tak proč se nevejít do 20%....ale nestahuju kalhoty,brod je ještě daleko 😀 doufám v to nejlepší...ale máme i záložní plán,kdyby náhodou (jak a co by bylo s malým a manželem)
@magic08 moc děkuji...byla tu ještě jedna diskuze o mole,ale tam dlouho nikdo nebyl a holky na mk nechodí,tak ji pak zavřeli..jsem ráda,že sem našla někoho kdo sem ještě chodí.... 🙂

magic08
23. máj 2012

@petrajavor niet za co, privolala si ma... 😀
drzim palce...

petrajavor
23. máj 2012

@magic08 no já si myslela,že sem nechodíte,tak sem zkusila vás "přivolat" 🙂

simisi
23. máj 2012

@petrajavor ja som otehotnela mesiac po pridani prispevku do tejto temy,a mam krasnu zdravu takmer 18 mesacnu dcerku po rizikovom tehotenstve 😉
Tvoj chlapcek bude urcite v uplnom poriadku🙂,krasny porod zelam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre