Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

kelinok
16. jún 2014

@angel1223 juj to je super 🙂 po mole si kedy otehotnela? uz sa ti nikdy nezopakovala?

angel1223
16. jún 2014
angel1223
16. jún 2014

@kelinok po mole som otehotnela za 5r zhruba a potom dalsie tehu som mala 3 roky po starsom tuk tuk.nie .zatial nie

maria1610
16. jún 2014

@kelinok ja som mala molu pred dvoma rokmi, mám dvoch synov, ktorý sa mi narodili pred molou a teraz som v 15 tt., otehotnela som presne po dvoch rokoch, dúfam, že to dotiahneme šťastne do konca 😉

lubka1983
16. jún 2014

@kelinok mola by sa jednej a tej istej zene nemala zopakovat......aj ked mozno sa uz taky príklad stal...

kelinok
16. jún 2014

@maria1610 držím palceky nech dotiehnes do konca
🙂

kelinok
17. jún 2014

@lubka1983 Ja sa bojim ze by sa znovu objavila ☹

pet16
6. júl 2014

@kelinok ahoj, já měla molu v r. 2012, tu horší verzi i s chemoterapií, pak jsme museli rok čekat s dalším těhotenstvím. Jakmile jsme dostali povolení, zadařilo se první měsíc a teď mám půlroční mimčo 😉 Neboj se, pravděpodobnost, že by jedna žena měla molu dvakrát je úplně šíleně malinká, skoro nulová. Chce to jen počkat, než opravdu klesne hcg a jakmile ti doktoři povolí, můžeš vesele otěhotnět znovu 😉

kelinok
9. júl 2014

@pet16 ahoj Super 🙂 zvladla si to. ja som mala parcialnu molu a hcg mi pekne kleslo uz pri druhom odbere som mala 0,1 teda negativne. Nám zakazali otehotniet 12 mesiacov. Je to strasne dlho, ale vydrzime. 😵

annastasia22
6. aug 2014

Ahojte prosim vas o radu mam dg mola...ale som po ivf metodou isci!!!pochybili lekari??!!

mishka18
25. sep 2014

Ahojte, mna dnes prepustili domov po kyretazi kvoli tejto diagnoze. Bola som v 14tt a babatko este zilo, ked sa na to uplne nahodne prislo. Hned si ma nechali v nemocnici, nadorove zmeny na maternici sa rychlo rozsirovali a babatko den pred kyretom odislo same ☹ Doktor povedal ze minimalne pol roka nemozem otehotniet, no teraz sa hlavne bude sledovat, ci to fakt vsetko odislo. HCG den po kyrete kleslo zo 400 000 na 13 800, dalsi odber bude o tyzden, tak uvidime. Drzte mi palce, nech to zvladnem, bolo to vytuzene babo pri inych zdravotnych komplikaciach, ale verim, ze to s manzelom spolocne ustojime

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rachel441
14. feb 2015

Ahojte baby, ja som tiez prekonala parcialnu molu v juli 2014 a presne po polroku som znovu tehotna som 7tt+3, zatial vyzera vsetko ok, tak vas chcem len povzbudit, nech sa aj vam dari 🙂

maria1610
22. feb 2015

Dievčence, chcem vás povzbudiť, v máji 2012 som mala tiež túto diagnózu a dnes sa tešíme z nášho, takmer trojmesačného chlapčeka 😵 😵 😵

natalia36
5. mar 2015

Ahojte kočky. Som tu nová, zaregistrovala som sa po dvoch dňoch, čo som si čítala Vaše príspevky ohľadom tejto diagnózy. Mne ju zatiaľ ešte nepotvrdili, len sonografický nález pripomína štruktúry "mola hydatidosa". Mali ste s takým niečo niektorá skúsenosť?

adap9
7. mar 2015

Ahojte babenky...ja som už 17 mesiacov po mole a nedarí sa nám už otehotnieť.....som z toho už nešťastná ☹ ☹ ☹ lebo roky utekajú.......

kattyy3
31. mar 2015

Ahoj baby pridavam sa zial k vam pred tyzdnom sme museli prerusit tehotenstvo v 16t vraj kvoli parcialnej mole, sice nase babo zilo a rastlo moj stav sa zhorsoval zo dna na den. Dostala som silnu preeklamsiu, velke opuchy, znizili sa mi na kriticku hladinu trombocity a zvysila bielkovina v moci. Moj organizmus vraj zo dna na den kolaboval a napriek tomu ze v 15t na uzv bolo vsetko ok za 5 dni na to uz bolo vsetko zle. Prisli sme o anjelika a zo strachom cakame na hystologiu snat to bude aspon ta lahsia forma a nebudu potrebne dalsie opatrenia. Hcg mi klesa chodim na kontroly kazde 3dni bo bolo neskutocne vysoke a pevne verime ze za cas budeme moct mat nasho anjelika zdraveho spat. Nikdy som o tejto diagnoze nepocula som sokovana co sa stalo

19lucka90
3. apr 2015

ahojte.ja som tu nova. Som po kyrete 11.2. po MA. Ako som zmenila gynekologa. tak ma podozrrnie ze to bola mola. Ale z hist. To nebolo 100% urcene. druhy mi povedal ze to bola nahoda. Hcg uz mam neg. Hned pekne klesalo.Ma s tyn niektora skusenost.resp ako vam diagnostikovali molu. DAKUJEM

kattyy3
3. apr 2015

@19lucka90 ahoj ja este cakam na vsetky vysledky-hystologiu, genetiku plodovej vody a pupocnikovej krvi a aj patologiu plodu. Tiez mi jeden doktor povedal ze podla neho to mola nebola a druhy ze ano ciastocna tak uvidime co bude na vysledku. Aky bol tvoj zaver hystologie? Vies kolko si mala hcg ked ti zacalo klesat? Ja som tiez kazde 3 dni teraz pod kontrolou a chodim na odbery krvi zatial hcg pekne klesa len ja som zacinala z obrovskej hodnoty ktoru vela lekarov este nevidelo tak to bude nejaky cas trvat. V ktorom tyzdni si potratila a ?

19lucka90
5. apr 2015

.

19lucka90
5. apr 2015

@kattyy3 j
a som potratila v 10 tt. zacala som mat špinenie, este vtedysom nekrvacala. odmietala som cistene hned po prijati , tak sme cakali.To som isla v pondelok ale v stredu rano somuz silno krvacala a pred cistením, babo vyslo samo..no aj tak som musela ist na cistene. v prepsuteacej sprave som mala hcg na urovni 15 000..a par dorbych neviem presne..po 2 tyzdnoch som mala 15,6. po mesiaci3 a po 6. tyzdnoch 1..uz ma prestali sledovat.az v juni idem na kontroli...Ja sa tym im odbornym vyrazom nerozumiem...ale byvala gynekologicka to uzyvrela na normalnu tehotnost...avsak nova mi najskor nic k tomu nepovedala a potom nasledne ze to bola asi mola..ale ze to nie jepresne uvedene v sprave z hist.sukromne som si dala spravit testy na trombofiliu ale mala som tolko stastia ze moja hematologicka mi utomaticky spravila aj genetiku.. zatial mam vsetko neg. iba gnetika este neprisla.. uz to je 6 ty.

kattyy3
5. apr 2015

@19lucka90 toto je cele neskutocne ze jeden tvrdi to a druhy to a sprava nie uplne jasna. To si mala trosku rozdielny pribeh ako ja, no aj ja som si presla pred tymto tehotenstvom vsetko aj genetiku aj imuno aj hematologiu proste co sa dalo a napriek injekciam preventivnym sa nam to stalo. Fakt ma neskutocne zaujma co nam ukazu vysledky plodovej vody bo to je ina genetika a tiez histologia uz to bude na konci buduceho tyzdna, to bude pre mna velmi dolezite v dalsom rozhodovani co a akym sposobom dalej lebo uz to opat zazit naozaj nechcem. Je to vycerpavajuce a tazke sa s tym zmierit. Tak drzim palce nech je vsetko ok a nabuduce sa to uz podari

19lucka90
6. apr 2015

@kattyy3 drzik ti palce nech vsetko dobrr dopadne. To si mala prve babo? Mne najskot povedala 3 mes. pockat no teraz uz rok. Alr akonahle s sa jej opytala moznost opakovania. Povedala mi ze 50:50. Tal sme sa s manzelom dohodli ze 2 mes. Stacili a vyskusame sa posnazit znova. Podla uzv nie je ani vidiet ze som bola na cisteni. kolko si cakala na genetiku? . a este nic. urcitr mi daj vediet akp si dopadla

kattyy3
6. apr 2015

@19lucka90 ja som bola uz treti krat tehu, prvy krat a druhy krat sme stratili dietatko v 7 tyzdni asi kvoli stitnej zlaze to som este vtedy nevedela ze ju mam znizenu a neliecila sa. Teraz nez sme otehotneli presli sme vsetkym bezna genetika z krvi oboch partnerov trvala mesiac a nic nam nezistili, ale teraz za tyzden budu vysledky genetiky plodovej vody a kedze to islo z nemocnice tak do 2 tyzdnov mame vysledky a sice este neviem co ale vraj nieco zistili. Tak som zvedava aj sa tesim ze nieco konecne zistili ale aj sa bojim aby to nebolo nic vazne. Urcite dam vediet. Inak ja som minule cakala 3mes ale vsetko zavisi od upravy cyklu a aby uz stena maternice bola dost vysoka na uhniezdenie vajicka nakolko pri cisteni bola zoskrabana. Jedine co viem ze ak sa potvrdi mola malo by sa 6mes cakat ale kazdy hovori inak pocula som nazor ze staci 3mes a niekto zas ze treba cakat rok tak neviem uvidime co nam ukazu vysledky a ako sa moja maternica s tym rychlo zrovna.

19lucka90
6. apr 2015

No presne kadzy hovori nieco ine. ja mam stitnu zlazu ok lebo som mala vlani podozrenie na parkinsona.tak mi robili vsetky mozne testy a chvalabohu negativne. Aj teraz mam vsetko neg. Alr tej genetiky sa bojim lebo uz mali byt davno no stale nedosli. Ci za sviatky alebo tam nieco je neviem. Mam stanovenu vrodenu predispoziciu na trombofiliu ale nemam ju este potvrdenum. Tak verim ze nizkomolek. Heparin bude postacujuci na vyriesenir problemu. No necham to uz na osud.

witch393
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kattyy3
2. jún 2015

@witch393 ano ja som ju mala potvrdenu ale nastastie iba ciastocnu a ty?

witch393
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kattyy3
2. jún 2015

@witch393 jujmy sme mali velm ikomplikovany pripad zialani mne nic na sono nezistili a do 15t bolo vsetko v poriadku az kedmi brali krv na druhotrimestralne testy zistili ze nieco nieje v poriadku kedze moje hcg bolo okolo miliona a za dva dni na to nastali opuchy, vysoky krvny tlak a uz ma brali do nemocnice. Za dva dni na to nariadili prerusenie tehotenstva kvoli podozreniu na molu a moj zdravotny stav sa rychlo zhorsoval. O babo sme prisli a casom z vysetrenia placentybola potvrdena ciastocna mola. Cistili ma po porode a zatial vyzera byt vsetko v poriadku len na odber krvi chodim raz do tyzdna a hcg najprv klesalo dost rychloale teraz ku koncu uz velmi pomali. Od porodu je 2 mesiace aj tyzden a moje hcg je este 40 takze asi za dva tyzdne sme vynulovany, fakt to ide velmi pomali a neviem preco nam sa to zrovna stalo ale musimeto dobojovat dokonca. Kedy sa to stalo tebe a ako dlho ti klesalo hcg?

witch393
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre