Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

hayete
6. dec 2012

@fineva já měla pravidelnou MS, od revize to je 7 týdnů a nic. Chodíš do toho Podolí?

pet16
6. dec 2012

@fineva Přesně, "obyčejný" potrat by byl fajn 😉
Z Prahy nejsem, ale u nás v nemocnici i můj gynekolog mi řekli, že mají povinnost všechny pacientky s molou posílat do Prahy do Podolí, že tam se na to specializují a všechny případy tam mají mít pod kontrolou. A opravdu jsem tam potkala holky vpodstatě z celé republiky. Tebe do Podolí neposílali?

fineva
7. dec 2012

@pet16 To je zajímavý, že všechny posílají do Prahy, mě jak jsem už psala vyšetřují tam, kde mi dělali zákrok - FN v Plzni, ale jsou tam velcí odborníci, myslím, že nemají zapotřebí posílat pacientky do Prahy 🙂

fineva
7. dec 2012

@hayete Tak snad už ji brzo dostaneš. Já myslela, že když dostanu MS, že už hcg v těle nemám, ale mám 7 i přesto, že mi už ms i skončila...I když je pravda, že některé těhotné menstruují třeba do 4 - 5 měsíce, takže na to hcg asi vliv nemá...
Do Podolí nechodím, stejně mě nijak neléčí, vždy jen vezmou krev a je to. Ty jsi z Prahy nebo musíš do Podolí dojíždět?

fineva
10. jan 2013

Ahoj holky, tak jak jste na tom v novem roce? Ja uz mela dve MS, ale jsem mesic a pul negativni, kdyz jsem byla u meho gynekologa na kontrole, mela jsem tyden pred druhou MS, tak mi rikal, ze jsem mela anovulacni cyklus. Ted mam samozrejme strach, ze neni neco v poradku. Doufam, ze anovulacni byl jen ten jeden a ze me telo se uz dalo do poradku.
A co u vas noveho?

maria1610
17. jan 2013

Dievčence mňa akurát čaká kontrola po pol roku od negativity - dúfam, že bude všetko OK, dala som si robiť aj rozšírené cytologické vyšetrenie, aby sa prípadne preliečilo, ak by niečo nebolo v poriadku...

ema1984
4. feb 2013

Holky, po jak dlouhé době se začínáte snažit? Mě doktorka řekla po půl roce od negativity a zdá se mi to strašně dlouho. Hcg mám po měsíci od revize 3 a menstruaci jsem taky dostala přesně, takže si myslím, že přece musím být v pořádku a není nutné čekat ještě půl roku....

fineva
8. feb 2013

@ema1984 Ahojky, ja mela po sestinedeli hcg negativni, a stejne mi dr rekl, at pockam 10 mesicu nebo rok ☹ Coz mi prijde prehnane, kdyz doktori vsude doporucuji 3 nebo 6 mesicu v pripade parcialni, rok pauzy doporucuji pri uplne mole, co jsem tak vycetla na webech i anglickych. Ja jsem mela zakrok na konci rijna, a stale chodim na odbery krve. Ale kdyz bude moje dalsi kontrola, kterou mam za 5 tydnu stale negativni, tak uz to mozna zkusime, aspon uz bude po vsech tech chripkach a zacne pomalu jaro, takze idealni doba na otehotneni. Taky se to nemusi hned povest.
V tele tak brzo po zakroku muzou byt jeste treba nejake rakovinotvorne bunky, ktere muzou s tehotentstvim a narustajicim hcg znovu zacit bujet, proto se nedoporucuje tak brzo otehotnet. Ovsem jsou pripady, kdy holky otehotnely velmi brzo a presto je vse v poradku. Ale presto je lepsi zase tolik nespechat. Pro me jsou to docela muka, taky bych nejradsi hned, ale nerada bych si pak neco vycitala.

fineva
8. feb 2013

@maria1610 A dopadlo ti vsechno v pohode? Kdy mas tu kontrolu po pul roce od negativity a co Ti doktor teda doporucil? Jeste pockat nebo mas zelenou 🙂

maria1610
8. feb 2013

@fineva budúci týždeň idem na odber, ak bude všetko ok, tak pôjdeme na vec 🙂 - dala som si robiť aj rozšírenú cytológiu na ureaplazmy a mykoplazmy a podobnú háveď, všetko je negatívne, tak podľa lekára by sme mohli znovu skúsiť 🙂

fineva
8. feb 2013

tak to je skvele, pul roku negativity a vsechny ostatni vysledky v pohode, to uz fakt neni duvod cekat dal. Kdy jsi byla na tom zakroku, nekdy v cervenci nebo srpnu, ze? A rozsirenou cytologii ti navrhl doktor nebo sis o to rekla sama? Jsi lecena v CR nebo SR?

zzzzuuuuzzzziiii
10. feb 2013

Ahoj holky, dovolte mi se pridat do vasi diskuse, pokud vam to nevadi... v roce 2010 jsem mela MA v 6 tydnu, pak se prislo na spatnou citolku a byl z toho LEEP cipku. V roce 2011 jsem porodila zdravou holcicku a ted kdyz jsme 11 tydnu cekaly druhy - dokonce jsme byly pripraveny na dvojcata nam doktor oznamil, ze je to MA a k tomu castecna neuplne mola dle histologie... tak ted mam pred sebou 14 dni cekani na odebrani krve a urceni vyvsledku co se mnou... Mam 14 dni od revize delohy a porad krvacim, myslite ze je to normalni??? je teda pravda, ze mi doktor rikal, ze kdyz nejsem v klidu, coz s rocnim prckem nejsem, tak to muze byt, no ale uz mi to fakt prijde dlouhe... Je to hruza, clovek porad premysli, ze cekal miminka, tak se tesil a pak z toho je takovahle hruza... jsem z toho docela zoufala, neda se na to nemyslet a nejhorsi je to cekani...

zzzzuuuuzzzziiii
10. feb 2013

@hayete
@fineva
@pet16
Ahoj holky, dovolte mi se pridat do vasi diskuse, pokud vam to nevadi... v roce 2010 jsem mela MA v 6 tydnu, pak se prislo na spatnou citolku a byl z toho LEEP cipku. V roce 2011 jsem porodila zdravou holcicku a ted kdyz jsme 11 tydnu cekaly druhy - dokonce jsme byly pripraveny na dvojcata nam doktor oznamil, ze je to MA a k tomu castecna neuplne mola dle histologie... tak ted mam pred sebou 14 dni cekani na odebrani krve a urceni vyvsledku co se mnou... Mam 14 dni od revize delohy a porad krvacim, myslite ze je to normalni??? je teda pravda, ze mi doktor rikal, ze kdyz nejsem v klidu, coz s rocnim prckem nejsem, tak to muze byt, no ale uz mi to fakt prijde dlouhe... Je to hruza, clovek porad premysli, ze cekal miminka, tak se tesil a pak z toho je takovahle hruza... jsem z toho docela zoufala, neda se na to nemyslet a nejhorsi je to cekani...

gelinka75
10. feb 2013

@zzzzuuuuzzzziiii ahoj, ja som mala MA v 10tt a tiez sme cakali dvojicky, dnes je to 24 dni od zakroku a stale mam spinenie, 7 dni po zakroku sa mi zosilnilo krvacanie aj krce zacali a museli sme na pohotovost, tam nic nenasli a nasadili mi antibiotika, preventivne, zapal v krvi nebol, postupne krvacanie ustavalo ale stale isiel zo mna krvavy vytok, teraz uz len trocha hnedeho, bolesti ziadne nemam, povedali mi po zakroku, ze maternica bola väcsia kedze som cakala dvojicky a preto potrebuje viac casu sa dat dokopy 😖

maria1610
10. feb 2013

@fineva na zákroku som bola v máji (květen), ale negatívne hcg som mala až v auguste - liečim sa na Slovensku, rozšírenú cyto som si platila a vyžiadala sama - ale na odporúčanie lekára, že môžme zistiť, či sú tam neni aj nejaké ďalšie infekcie, ktoré by mohli spôsobiť ďalší potrat

zzzzuuuuzzzziiii
10. feb 2013

@gelinka75 mame to trapeni... je to nespravedlivy... ja to mam dnes 16 den od revize, krvacim tmavou krvi, ale jen tak na intimku... ale i tak, je to neprijemne, porad to hlidat... vzpominam, jestli to tak bylo i pri prvnim MA, ale uzje to dva roky, tak nevim... nebo je to tou molou, nevim... clovek porad jen premysli... kdyz jsem chtela geneticke testy, ze uz se mi to stalo podruhe, bylo mi receno, ze bych musela potratit trikrat, aby mi to delali, to mi taky prijde na hlavu.

gelinka75
10. feb 2013

@zzzzuuuuzzzziiii my sme boli na genetike este predtym a vsetko vyslo ok, teraz sme boli na umelom oplodneni a je mozne ze embrya neboli v poriadku, dala som ich poslat na cytoeneticky rozbor, ale ze vraj ak tam nebudu zive bunky tak nic nezistia, vysledky zatial nemam, chcem sa co najskor dat do poriadku a ist dalej, nic ine nam neostava, je to nespravodlive, ze sa caka kym 3x sa to stane, my sme mali mat uz 3 deticky o jedno sme prisli pri mimomaternicovom 😢

zzzzuuuuzzzziiii
10. feb 2013

@gelinka75 to je mi moc lito... taky to mohlo byt nase treti ditatko, kez bychom se jich dockali co nejdriv, nevzdame to.

maria1610
12. feb 2013

@gelinka75
@zzzzuuuuzzzziiii mrzí ma čím práve prechádzate, tiež sme si to prežili v máji 2012, no dnes som bola na kontrolnom Hcg odbere po pol roku a som opäť ZDRAVÁ

zzzzuuuuzzzziiii
13. feb 2013

@maria1610

@gelinka75
@fineva
¨na to ze jsem o teto nemoci nikdy neslysela je vas holek tady hromada, to je hruza.
V patek to bude tri tydny od vykonu a porad spinim, teda kdyz mam vetsi pohyb je to spis takove cerna krev hodne vodova s kousicky takovymi malinkatymi... omlouvam se za tokovehle vyliceni, ale znervoznuje me to... kdybych aspon uz od tohodne mela pokoj. k doktoru jdu az za tyden... jak dlouho jste pak krvaceli???

fineva
13. feb 2013

@zzzzuuuuzzzziiii Ahojky, je mi moc lito, ze je mezi nama dalsi slecna s touhle diagnozou, o jejiz existenci jsme vetsinou nemely ani tuseni, dokud nam ji doktor neoznamil ☹ ono nas ale zase tolik neni, stava se to pry cca jedne z 2000 tehotnych. Taky nemas zrovna jednoduchou cestu k vytouzenemu miminku, aspon, ze uz mas jednu holcicku, to ti urcite hodne pomaha 🙂
Co se tedy tyka toho krvaceni, tak ja krvacela 14 dni a taky to byla spis tmavsi krev a bolesti jsem nemela vubec zadny, po revizi jsem jeste nevedela, ze to byla mola, myslela jsem si, ze jsem mela ZP. Molu mi oznamili az tri tydny na me prvni kontrole v nemocnici, kde jsem byla na revizi. Po 14 dnech to prestalo a za dalsich 14 dni jsem dostala MS. Jak to pises s temi genetickymi testy, ze ti je nechteli udelat je zvlastni, ale kdy ti delali ty prvni testy? 2010? Tehdy se Te ptali urcite na celou Tvou a manzelovu rodinu a brali krev, ne? A zjistilo se tehdy neco?

fineva
13. feb 2013

@maria1610 Tak to je super, gratuluji. A jak to presne myslis, zdrava? Jakoze Ti doktori povolili otehotnet?

maria1610
13. feb 2013

@fineva áno, mala som parciálnu molu, teraz som bola na posledných Hcg odberoch, po pol roku od negativity

zzzzuuuuzzzziiii
14. feb 2013

@fineva tehdy se me neptal nikdo na nic, rekly mi, ze to se to stava a ze to hold priroda tak chtela... takze zamplkly potrat, a ted znovu navic mola... zadny testy krome histologie mi nikdo nedelal... ani ted ani pred tim...
hodne mi pomaha Vikynka... a jak to s tebou dopadlo? jestli se teda muzu zeptat? HCG uz mas v poradku?
Dekuju za zpravu.

fineva
14. feb 2013

@maria1610 Mne kontrolovali jednou za tyden, pak za dva, za tri, dvakrat za mesic a ted mam jit za 6 tydnu. Pak uz to bude taky pul roku. Negativni hodnoty mam ale uz po sestinedeli. Taky Ti klesly rychle?
A co ted? Zacnete se uz snazit? 😉

maria1610
14. feb 2013

@fineva mne neklesli tak rýchlo, tiež som chodila zo začiatku na odbery každý týždeň, a negatívne Hcg som mala po 2,5 mesiacoch, a aj teraz pol roka od kedy som negatívna je to stále tak 🙂 - so snažením asi počkám do mája - čakajú ma ešte hamatologické odbera a očkovanie proti tetanu - počkám si teda na slniečko, nech eliminujem možnosť nákazy v začiatkoch tehu 🙂

hayete
17. feb 2013

@maria1610
@fineva
@zzzzuuuuzzzziiii
@gelinka75
Ahoj holky, já po revizi téměř nekrvácela. Zato potom jsem měla 3 menstruace do břicha, což bolelo jako blázen (retrográdní menstruace), dostala jsem injekci a prášky a krev začala odcházet normálně. Jinak bych musela na další operaci. Hodnoty HCG klesly až po 2 měsících. V lednu 0, v únoru 3 :( ale prý jsou drobné odchylky normální, snad ano. Tak nám všem držím palce!

fineva
17. feb 2013

@hayete Ahojky, teda mentstruace do bricha? O tom jsem vubec neslysela, teda, jakoby nestacilo, co nas uz vsechny potkalo ☹ tak hlavne ze jsi uz v pohode a mas negativni hodnoty.
Mne doktori rikali, ze i u " netěhotných žen je koncentrace hCG v krvi velmi nízká (méně než 5 U/l), nebo jiny zdroj: ....Zatímco hladina hCG u netěhotných žen a zdravýchmužů je typicky pod 1-2 IU/l.....
No a co dalsi snazeni? Mas na nej vubec myslenky nebo uz planujete? 🙂

hayete
17. feb 2013

@fineva na další snažení nijak extra netlačím, v květnu snad dostanu povolení se snažit, ale uvidíme 🙂

fineva
18. feb 2013

@hayete tak to ma byt, to ja jsem o neco vic nedockavejsi jako ty 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre